Kariyer.nEt Haberleri

Allianz Türkiye'ye üst üste üçüncü kez İnsana Saygı ödülü

Kariyer.net üzerinden yapılan tüm iş başvurularına adaya özel dönüş yapan şirket, bu yaklaşımıyla ödüle layık görüldü

Yurthaber 13-07-21 10:25

Cumhurbaşkanlığı'nın Staj Seferbirliği'ne nasıl başvuru yapılır? Detaylar belli oldu

kariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden Staj Seferbirliği programına başvuru yapılıyor. Şu ana kadar 55 binden fazla öğrencinin başvuru yaptığı Staj Seferbirliği'ne üniversite öğrencilerinin yoğun ilgisi devam ediyor.

Haber 09-03-21 17:07

Kariyer.net açıkladı: 50 bin kişinin kişisel verileri çalındı!

Kariyer.net'te kişisel veri hırsızlığı yaşandı. Kişisel Verileri Koruma Kurumu'nun açıklamasına göre online iş ve işçi bulma platformu Kariyer.net'te bulunan 50 bin üyenin kişisel verileri çalındı.

Haber 20-08-20 12:03

Çalışanlarda koronavirüs salgını ile ilgili endişe azalıyor

Kariyer.net'in "Koronavirüs ve İş Hayatı" araştırmasının ikinci dönem sonuçlarına göre, salgının seyrine ilişkin belirsizliklerin ikinci dönemde görece azaldığı, İK yetkilileri ve beyaz yaka çalışanların da salgınla ilgili endişe seviyelerinin ilk döneme göre düştüğü görüldü - Salgın nedeniyle şirketlerinde evden çalışma önlemi alınan beyaz yaka çalışanlardan, bu esnekliğin gelecek dönemde kalıcı olmasını talep edenlerin oranının ikinci dönemde yüzde 13 düşüş göstermesi dikkati çekti

Haber 02-05-20 13:21

Türkiye'nin dijital yetenekleri eğitim şart diyor

Küresel araştırma şirketi The Network'ün çalışmasına göre, Türk insanı, dijital yeteneklerini geliştirmek amacıyla eğitime dünya ortalamasının üzerinde vakit harcıyor - Türkiye'de becerilerin geliştirilmesinde en fazla bireysel çalışma, konferans-seminer ve hizmet içi eğitimden yararlanılıyor

Finans 05-11-19 11:15

Türkiye'nin dijital yetenekleri eğitim şart diyor

Küresel araştırma şirketi The Network'ün çalışmasına göre, Türk insanı, dijital yeteneklerini geliştirmek amacıyla eğitime dünya ortalamasının üzerinde vakit harcıyor - Türkiye'de becerilerin geliştirilmesinde en fazla bireysel çalışma, konferans-seminer ve hizmet içi eğitimden yararlanılıyor

Yurthaber 05-11-19 11:15

İthal yazılımcı önerisi

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Başkanı Oğuz Ergin: - "(500 bin yazılım uzmanı hedefi) Türkiye'nin yazılım geliştirici sayısını artırması için göçmen politikaları gözden geçirilmeli. Ülkemizin 500 bin hedefine ulaşması için önemli sayıda göçmen almamız gerektiği gerçeğini kabul etmeliyiz" - Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal: - "Dijital yetenek açığını kapatmanın, kısa vadede dijital becerileri yüksek insan kaynağının Türkiye’ye çekilmesiyle, uzun vadede ise eğitim politikalarında gerekli reformun yapılmasıyla mümkün olacağını düşünüyorum"

Finans 24-10-19 11:12

İnsana Saygı Ödülü Mynet'in

Türkiye’nin en prestijli ve köklü İnsan Kaynakları Ödüllerinden olan Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri bu yıl 18. kez sahiplerini buldu. Mynet, tüm koşulları yerine getirerek Kariyer.net müşterisi 20 bini aşkın şirket arasından Kariyer.net İnsana Saygı Ödülü’nü almaya hak kazanan sayılı firmalardan biri oldu.

Finans 03-05-19 10:31

Teknoloji dünyasının yeni mesleği: SEO uzmanlığı

İnternet sitelerinin adresinin dijital arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmalarını sağlamaya dönük faaliyet gösteren SEO uzmanlığına ilgi artıyor - Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal: - "SEO uzmanlığı ilanları 2010'dan bugüne kadar yıllık ortalama yüzde 27, başvuru sayıları da yüzde 43 artış gösterdi" - Webtures'in sahibi Kaan Gülten: - "SEO uzmanları gelişen teknolojilerin doğuracağı yeni ihtiyaçları çok iyi gözlemlemeli ve bu konudaki ihtiyaçlara yönelik yeni hizmet alanlarında deneyim kazanmalı"

Finans 21-03-19 11:02