Karsan Otomotiv Haberleri

Karsan’dan Romanya’nın Deva şehrine 26 elektrikli araç

Romanya’nın birçok şehrinde yüksek adetli sözleşmelere imza atan Karsan, son olarak Deva şehri için düzenlenen elektrikli araç ihalesini kazandı. İhale kapsamında anlaşma sağlanan 22 adet e-JEST ve 4 adet e-ATAK’ın, Deva Belediyesi’nin ilk elektrikli araçları olarak 2022 yılının ikinci yarısında kente sunulması planlanıyor. Karsan’ın bu ihaleyle birlikte, Romanya genelinde gerçekleştirdiği elektrikli araç satışı ise 158 adede yükselmiş oldu.

Finans 27-11-21 12:51

Karsan’ın ABD Açılımı Otonom e-Atak ile Sürüyor!

Çağın mobilite ihtiyaçlarına uygun modern toplu taşıma çözümleri sunan Karsan, ürün yelpazesindeki yenilikçi teknolojileriyle adını uluslararası arenada duyurmaya devam ediyor.

Finans 22-11-21 10:30

Karsan CEO'su: 800 ilave istihdam yapılacak

Karsan Üst Yöneticisi (CEO) Okan Baş, " Oyak Renault ile yaptığımız iş birliği sayesinde, üretim yelpazemize binek otomobil de ekleniyor. Ülkemiz açısından önemli bir model olan Renault Megane Sedan'ın üretimini üstlenecek olmaktan dolayı çok mutluyuz" değerlendirmesinde bulundu. Megane Sedan üretimi için proje süresince Oyak Renault adına 210 milyon TL’lik yatırım yapan Karsan’ın ilave olarak 800 kişilik istihdam yapacağı da vurgulandı.

Finans 09-08-21 11:32

Karsan, Renault Megane Sedan markalı araçların üretimine ilişkin için Oyak Renault ile anlaşma imzaladı

Karsan ile Oyak Renault arasında, Renault Megane Sedan markalı araçların Karsan tarafından üretilmesine ilişkin anlaşma imzalandı. Karsan'dan KAP'a yapılan açıklamada, ilgili üretimin Karsan tesislerinde yapılması için planlanan yatırım tutarının 210 milyon TL olduğu belirtildi. Açıklamaya göre yatırım yıllık 55,000 adetlik kapasiteye cevap verecek şekilde planlandı. Sözleşmenin süresi beş yıl olarak belirlenirken, üretim başlangıcı için yatırımların 1.5 yıl sürede tamamlanması planlanıyor.

Finans 02-08-21 10:27

Karsan Otomotiv

Karsan Otomotiv Hakkındaki Haberler Mynet'te. Karsan Otomotiv Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Karsan, Romanya’daki ihaleyi kazandı

Karsan, Romanya’nın Mangalia kenti için düzenlenen elektrikli toplu taşıma araçları ihalesini kazanarak, 10 adet Atak Electric otobüsün teslimi için sözleşme imzaladı.

Finans 29-04-21 15:01

Ford Otosan hisseleri yüzde 95 yükseldi, Tofaş ve Karsan onu izledi

Ford Otosan hisseleri dün ayrıntılarını açıkladığı kapasite artışı ve elektrikli hafif ticari araç üretimi için yatırım kararının ardından %10 primle art arda ikinci günde de tavan oldu.

Finans 17-03-21 11:20

Karsan Otonom Atak Electric'in ilk yolcusu Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu!

Türkiye otomotiv sektörünün köklü markası Karsan ve Türk teknoloji şirketi ADASTEC’in otonom yazılımları ile geliştirilen, Avrupa ve Amerika’nın ilk gerçek yol koşullarında kullanıma hazır sürücüsüz otobüsü Otonom Atak Electric, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen etkinlikte görücüye çıktı.

Haber 02-02-21 15:29

Karsan Otomotiv'e ceza çıkmadı

Rekabet Kurulu, Karsan Otomotiv hakkında yürütülen soruşturma sonucunda, idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verdi

Haber 11-04-18 10:58