Kemancı Haberleri

Engelli müzisyen, Bodrum sokaklarına renk katıyor

Rahatsızlıklarından dolayı bacakları diz altından kesilince 8 yıldır tekerlekli sandalyeyle hareket etmek zorunda kalan sokak müzisyeni Tuncay Çalgıcılar, yaşadığı zor günlere rağmen neşesini hiç kaybetmiyor - Kemanı eşliğinde söylediği şarkılarla dinleyenleri eğlendiren Çalgıcılar, kimseye muhtaç olmamanın verdiği huzurla işini severek yapıyor - Çalgıcılar: -"İnsan öleceğini biliyor ama iki ayağını kaybedebileceği aklının ucuna bile gelmiyor. Ne gelirse kuluna Allah'tan gelir. Bu halime de şükrediyorum"

Yurthaber 20-02-21 11:18

Tek kolu olan Japon hemşire inandı ve başardı. Keman virtüözü oldu

2004'te geçirdiği kaza sonucu sağ kolunu kaybeden Japon hemşire, engelli sporcu ve müzisyenlerin başarılarına odaklandı ve kısa sürede keman virtüözü olmayı başardı.

Trend 02-07-19 09:57

Çıplak bir şekilde keman çalarak uçaktan atlayan adam

Avustralyalı müzisyen Glen Donnelly, 30. doğum gününde çıplak bir şekilde keman çalarak uçaktan atladı. 40 dolarlık bir kemanla Avustralya'da uçaktan atlayan Donnelly, önce "iyi ki doğdun" melodisini sonra İngiliz besteci Ralph Vaughan Williams'un The Lark Ascending (Çayırkuşu Yükselirken) şarkısını çaldı.

Trend 30-08-17 15:40

Ege'de batan teknede genç kemancı hayatını kaybetti

Yeni bir hayat için ‘umut yolculuğuna’ çıkan genç kemancı Barış Yazgı, Midilli açıklarında batan teknede hayatını kaybetti. Belçika’ya gitmeye çalışan Siirtli Barış’ın cesedi keman kutusuna sarılmış halde bulundu. Barış'ın tek hayali Belçika’da müzik eğitimi alarak iyi bir keman virtüözü olmaktı... Barış Yazgı dün ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Haber 26-04-17 04:04

Kemancı

Kemancı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kemancı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

'Acı Aşk'ta 'Haydar Haydar' esintisi

'O Ses Türkiye' programında seslendirdiği, 'Kemancı' şarkısıyla büyük beğeni toplayan başarılı oyuncu Erkan Can, bu kez rol aldığı 'Acı Aşk' dizisi için 'Haydar Haydar' türküsünü yorumlamak üzere stüdyoya girdi.

Magazin 14-02-16 12:20

Valslerin KralıI Andre Rieu İstanbul'da

Hollandalı ünlü kemancı ve besteci Andre Rieu, "Good Music In Town" konserleri için İstanbul'a geldi.

Haber 27-11-14 02:15

Aykırı Kemancı Vanessa Mae Bodrum'daydı

İlk albümü 'Violin'i henüz 12 yaşındayken yayınlayan ünlü keman sanatçısı Vanessa Mae, önceki akşam Bodrum'da müzikseverlerle buluştu.

Magazin 04-08-14 10:43

Alışveriş merkezinde sürpriz evlilik teklifi

Barış Kartal kız arkadaşı Gizem Yamaç'a, sevinç gözyaşları döktüren bir sürprizle evlenme teklifi yaptı.

Haber 15-11-13 14:10

Bolşoy Tiyatrosu’nun kemancısının hazin sonu

Rus kültür ve sanat dünyasının önemli simgelerinden biri sayılan Moskova'nın ünlü Bolşoy Tiyatrosu'nun kemancısı Viktor Sedov (65), tiyatronun sahne boşluğuna düşerek hayatını kaybetti.

Haber 18-07-13 16:26