Kimlik Kartı Haberleri

Ehliyet ve kimlik kartlarını yenilemek için son gün ne zaman? 31 Aralık öncesi uzun kuyruklar oluştu ama...

Yeni yıl öncesi ehliyet ve kimlik kartlarının yenilenmesiyle ilgili ortaya atılan 'Son tarih 31 Aralık, yenilemeyene ceza kesilecek' iddiası gündem oldu. Aralık ayının son günlerinde nüfus müdürlüklerinde yaşanan yoğunluklar dikkat çekerken, yetkililerden açıklama geldi. İddiaların aksine yeni kimlik kartı için bir son tarih olmazken; eski tip sürücü belgelerinin değiştirilmesi için son tarih ise 31 Aralık 2024.

Finans

Nüfus Müdürlükleri ile ilgili ‘14 Mayıs’ kararı! Kimlik kartı talepleri için…

14 Mayıs seçimleri ile ilgili önemli bir duyuruda Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden geldi. Yapılan son dakika açıklamasına göre kimlik kartı talepleri için nüfus müdürlüklerinin 13-14 Mayıs tarihlerinde de açık olacağı açıklandı.

Haber

Sahte gazeteci kartıyla yolculuk yapmak istedi! Polis suç makinesi olduğunu fark edip yakaladı

İstanbul Havalimanı'nda hareketlerinden şüphelenilen bir kişiye polisler kimlik kontrolü yapmak istedi. Kontrol sırasında sahte gazeteci kartıyla yakalanan kişinin çok sayıda suçtan arandığı ortaya çıktı. Parmak izi incelemesi sonucu gerçek kimliği tespit edilen şüpheli cezaevine gönderildi.

Haber

Son dakika: Bankalarda yeni dönem! Bakan Soylu duyurdu: Yeni kimlik olmadan işlem yapılamayacak

Son dakika haberi: Bankalarda yeni dönem başlıyor. BDDK ile yürütülen çalışmanın kapsamında yeni kimlik kartları var. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bankalarda yeni kimlik olmadan işlem yapılamayacak" dedi. Bakan Soylu, e-Devlet'ten yapılan işlem sayısına değinirken ayrıca bu yıl verilen ehliyet ve kimlik kartı sayılarını da duyurdu.

Finans

Kimlik Kartı

Kimlik Kartı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kimlik Kartı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Türkiye'de çok konuşulmuştu! Kimlikle ilk turist geldi

Norveç vatandaşları için uygulamaya konulan, geçici bir süreliğine Türkiye'ye kimlik kartlarıyla gelme izni sonrası ülkeye ilk Norveçli geldi. Ülkeye kimlikle giriş yapan Norveçli turist Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na teşekkür etti.

Haber

Senetli alışveriş yapanlar dikkat! E- devlet detayı bakanlığı harekete geçirdi...

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren e-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. İhbar üzerine harekete geçen Adalet Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), kişisel verileri amacı dışında kullananlara ceza yağdırıyor.

Finans

Türkiye'de bir ilk! Kimlikteki din bilgisi kısmını 'Tengri' olarak değiştirdi

Uzun süredir resmi kayıtlardaki din bilgisini değiştirmek için uğraşan avukat, kimlikteki din bilgisi hanesine 'Tengri' yazdırdı. Türkiye'de ilk kez bir kişi din bilgisi hanesine 'Tengri' yazdırırken avukat Burhanettin Mumcuoğlu, bu kararın emsal olduğunu belirtti.

Haber

Açıklama geldi... Yeni dönem başlıyor: O ülkeye kimlikle gidilebilecek!

Sırbistan ile Türkiye arasında kimlikle geçiş uygulaması başlıyor. Sırbistan hükümetinden yapılan açıklamada, yeni uygulamanın iki ülke ekonomisine de katkı sağlayacağına işaret edildi.

Haber

Diyarbakırlı Maşuk Ateş'in ilginç hikayesi... 65 yaşında, 10 çocuğu var, doğduğundan beri kimliği yok

Diyarbakır'ın Sur ilçesi, Harmanlar köyünde yaşayan 65 yaşındaki Maşuk Ateş, resmi kayıtlara göre aslında yok... Doğduğundan beri kimliği olmayan 10 çocuk babası Ateş, devlet kayıtlarında yer almıyor. Daha önce kimlik başvurusu yaptığını ancak çıkmadığını belirten Ateş, askere de gitmediğini belirtti. İşte Maşuk Ateş'in ilginç hayat hikayesi...

Haber

Vergi ödemelerinde yeni gelişme! Artık kimlik numarasıyla sorgulama yapılmayacak

Belediyeler artık kimlik numarasıyla sorgulama yapamayacak. KVKK, belediyelerin emlak vergisi ödeme, hızlı ödeme ve borç sorgulama hizmetlerinde yalnızca T.C. kimlik numarası ile işlem yapmasını yasaya aykırı buldu. Buna uymayan belediyelere şikayet halinde cezai yaptırım uygulunulacağı duyuruldu

Finans

Kimliğini kaybedince hayatının şokunu yaşadı! 7 buçuk milyon TL'lik borcu çıktı

Kocaeli'de yaşayan Uğur Denktaş'ın hayatı kimlik kartını kaybetmesiyle başlayan sürecin sonunda hiç beklemediği şekilde kâbusa döndü. 28 yaşındaki zihinsel engelli Denktaş'ın evine gelen belgeler şok yaşattı. Denktaş önce bir şirketi olduğunu, sonra ise 7 buçuk milyon TL'lik vergi borcunu öğrenince, kendi deyişiyle 'başından aşağı kaynar sular döküldü.'

Haber

Cezaevinden kaçtı, 10 yıl boyunca sahte kimlikle dolaştı! Polisin dikkatiyle yakalandı

Cezaevinden kaçtıktan sonra sırra kadem basan firari, 10 yıl sonra İstanbul Havalimanında yakalandı. O günden beri sahte kimlikle dolaşan Şevki Berber'in yurt dışına kaçma planı olduğu öğrenildi.

Haber

Kimlik kartlarında yeni dönem! Bakan Soylu duyurdu: 81 ilde 200 noktada başladı

'T.C. Kimlik Kartına E-imza Yükleme' lansmanına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önemli açıklamalarda bulundu. İşlemlerin 81 ilde 200 merkezde yapıldığını belirten Soylu, "Elektronik imzalarımızı, yeni kimlik kartlarımıza nüfus ve vatandaşlık işleri müdürlükleri, nüfus ve vatandaşlık işleri kioskları, bankalar, noterler ve tapu kadastro genel müdürlüklerinden; yükleme imkanına kavuşmuş oluyoruz." dedi.

Haber

Kimlik ve pasaportlarda yeni dönem! Bakan Soylu duyurdu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Önümüzdeki 3-4 ay içerisinde, başkalarına ihtiyaç duymayacağımız, bizi güvenlik ve çiplerle bir alana sıkıştırmayacak Darphane ile Maliye ve Hazine Bakanlığımızla birlikte, uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir adımı da inşallah gerçekleştiriyoruz. Eğer becerebilirsek, kimliklerimizde, aynı zamanda pasaportlarda da inşallah renkli resim kullanacağız" diye konuştu.

Haber

Son dakika: Kimlik kartları ile ilgili yeni uygulama başladı

Son dakika haberine göre, kimlik kartlarıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen e-rapor sistemini uygulamaya başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen e-rapor sistemiyle yeni doğan bebeğin nüfus cüzdanı hastane tarafından yapılan işlemler sonunda verilecek.

Finans

Bakan Soylu duyurdu! Kimlik kartlarında yeni dönem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kimlik kartlarıyla ilgili yeni bir uygulamayı açıkladı. Bakan Soylu, 3 söz verdiklerini hatırlatarak, "Üçüncüsü de acaba kimliklerimize bir ödeme sistemi yükleyebilir miyiz? İşin yüzde 80'ini bitirdik. Bu da yeni bir şey. Yani kimlik kartlarımız var. Kredi kartı kullanılabilecek bir işlemi şu anda yürütüyoruz" dedi.

Haber

2 milyon kimlik belgesinde yeni düzenleme! 81 ilde kullanıma alındı

TC kimlik kartı, sürücü belgesi ve pasaport gibi belgelerde yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi. Yerli parmak izi tanıma sistemi 7 Ocak 2022'de Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 81 ilde kullanıma alındı. TC kimlik kartı, sürücü belgesi ve pasaport gibi belgeler HAVELSAN'ın mühendislik kabiliyetleriyle geliştirilen yerli parmak izi tanıma sistemiyle alınan verilerle düzenleniyor.

Finans

Yetkililer seferber oldu, 74 yıl sonra mutlu son! Elif Bayu: Sevgilime kavuştum

Gaziantep'te Elif Bayu, 74 yıl sonra kimliğine kavuşmanın sevincini yaşıyor. Ailesinin kimlik çıkarmaması nedeniyle yıllar boyunca kız kardeşiyle aynı kimliği kullanan Bayu, "Yıllar sonra sevgilime kavuştum, millet sevgilisini öper koklar, ben de her akşam kimliğimi öpüyorum" dedi.

Haber

Türkiye'nin gündemine oturdu, Elif Bayu için seferber oldular! Her akşam öpüp kokluyor

Gaziantep’te yaşayan Elif Bayu, küçük yaşlardayken ailesinin kendisine kimlik çıkarmaması nedeniyle 74 yıl boyunca kız kardeşi Elif Gezer isimli kız kardeşiyle aynı kimliği kullandı. Yarım asırdan fazladır kimliksiz yaşadığı haberlerinin çıkmasının ardından Türkiye’nin gündemine oturan yaşlı kadın için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü seferber oldu. Bayu, 74 yıl sonra kavuştuğu kimliğinin sevincini yaşıyor. Yaşlı kadın adını Müge Anlı'da duyurmuştu.

Haber

Kimlik kartları ile ilgili önemli gelişme! 81 ilde aktif hale geldi

Kimlik kartları ile ilgili işlemlerde yeni dönemin kullanım oranı giderek artıyor. Nüfusmatikler, 81 ilde aktif hale gelirken İçişleri Bakanlığı son dakika açıklamasında bulunarak 81 ilde hizmet verildiğini açıkladı. İşte nüfusmatikler ile yapılabilecek tüm işlemler…

Haber

Türk dizilerinden etkilendi! Adı Kıvanç, soyadı Özçivit oldu

Eğitim almak için 2017 yılında Suriye'den Türkiye'ye gelen 23 yaşındaki Obadah Shavaf, 2021 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı oldu. Adının Türkiye'de anlaşılmadığından yakınan ve izlediği Türk dizilerinden etkilenen Shavaf, ismini değiştirmek için geçtiğimiz aralık ayında mahkemeye başvurdu. 23 yaşındaki gencin adı Kıvanç, soyadı da Özçivit oldu.

Haber

Eski ehliyetleri yenilemek için elinizi çabuk tutun! Hangi belgeler isteniyor? Yenileme ücreti…

Son dakika haberine göre ehliyetleri yenilemek için zaman daralıyor. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren ehliyet yenileme işleminde son tarih 31 Aralık 2022. Bu tarihe kadar yenilenmeyen ehliyet geçersiz olacak. Ayrıca süresinde işlem yapmadığınızda idari para cezası uygulanacak. Yeni ehliyetinizi almak için acele edin. Hangi belgeler isteniyor? Ne zamana kadar süre var? Kimlikle birleştirme nasıl yapılır? Yenileme ücretleri ne kadar oldu? İşte cevabı…

Haber

Tapuda yeni dönem! Türkiye genelinde yaygınlaşacak…

Tapuda elektronik kimlik doğrulama sistemiyle büyük vurgun önlendi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı yaptığı açıklamada ‘Keçiören, Yenimahalle ve Çankaya Tapu müdürlüklerinde başarılı sonuçlar elde ettiğimizi görünce devamı için çalışıyoruz. Bu sistemi Türkiye geneline yaygınlaştırıyoruz’ dedi. İşte tapuda yeni dönem ile ilgili son dakika haberinin detayları…

Haber

Afyonkarahisar'da kimlik kartlarına e-İmza yükleme işlemleri başladı

Afyonkarahisar'da kimlik kartlarına e-İmza yükleme işlemleri başladı

Yurthaber

SON DAKİKA | Kimlik kartlarında yeni dönem! Bugün başladı

Son dakika haberi: Kimliklerde yeni dönem bugün itibarıyla başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bugün itibarıyla kimlik kartlarına e-İmza yüklenebilecek. 50 ilde başlayan uygulamanın kısa süre içinde ülke geneline yayılacağı belirtilirken vatandaşlar artık kimliklerinde yeni nesil kimlik kartını sürücü belgesinin yanı sıra e-İmza da kullanabilecek. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber

Kimliklerde yeni dönem! Pazartesi günü başlıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kimliklerle ilgili yeni düzenlemenin başlayacağını duyurdu. Bakan Soylu yaptığı açıklamada, "50 ilde nüfus idarelerinde e-İmzanın kimliğe yerleştirilmesi işlemine başlanılacak” dedi. Yeni uygulama pazartesi itibarıyla başlıyor.

Haber

Son dakika: TC kimlik numaralarıyla ilgili flaş karar! e-Devlet'ten yapılacak

Son dakika haberine göre TC kimlik numaralarıyla ilgili çok önemli bir karar alındı. e-Devlet'te kullanıma sunulan yeni hizmetle birlikte vatandaşlar, kimlik numaralarına kısıt koyabilecek. Yeni uygulama sayesinde vatandaşların, iradeleri dışında şirket ortağı/yetkilisi olmasının engelleneceğini bildirdi.

Haber

Ne hastaneye gidebiliyor, ne il dışına! 56 yıldır kimlik çıkaramıyor

Annesinin ölüm tarihi nüfus kayıtlarına yanlış geçtiği için 56 yıldır kimliksiz yaşayan Meryem Üçkan, savcılığa başvurdu. Hastaneye gidemeyen, evlenemeyen, eğitim alamayan ve il dışına çıkamayan Üçkan'ın mağduriyetini dile getiren Avukat Merve Nur Özkan, işlemlerin hızlandırılmasını istedi.

Haber

E imza nedir, nasıl alınır? E imza kimliklere nasıl yüklenir?

Kimlik kartlarında e-imza döneminin bir ay içinde başlayacağı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından duyuruldu. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2022 yılı bütçesine ilişkin sunumunda konuya ilişkin açıklama yapan Bakan Soylu, "e-İmza ile de vatandaşlarımıza yepyeni bir kolaylık sunacağız" ifadelerini kullandı. İşte merak edilenler...

Haber

Kimliklerde e-İmza dönemi! Bir ay içinde başlıyor (e-İmza nedir, nasıl alınır?)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, e-imzaların, kimlik kartına yüklenmeye bir ay içinde başlanacağını duyurarak "e-İmza ile de vatandaşlarımıza yepyeni bir kolaylık sunacağız." açıklamasını yaptı.

Haber

Apple, beklenen özelliği erteledi

Apple, kısa süre önce internet sitesini güncelledi. İnternet sitesine göre, ABD'li kullanıcıların ehliyetlerini iPhone'larına eklemelerini sağlayacak iOS 15 özelliği 2022'nin başlarına ertelendi.

Haber

Yargıtaydan başkasının kimlikliğiyle ameliyat olan kişi hakkında karar

Aniden rahatsızlanan vatandaş, sosyal güvencesi (sigortası) olmadığı için bir akrabasının kimliğiyle hastaneye gitti. Aynı gün ameliyat olan hasta hakkında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ‘nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik’ suçlarından dava açtı. Yıllar süren davaya son noktayı koyan Yargıtay, ameliyat olması eyleminde zorunluluk hali bulunduğundan kamu kurumunu dolandırma suçu oluşmayacağına hükmetti.

Haber

Kimliklerde yeni dönem! Güvenli elektronik imza atabilmek için de kullanılabilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Nitelikli Elektronik Sertifika (NES) başvuru sahiplerinin kimliklerinin TC Kimlik Kartı vasıtasıyla uzaktan doğrulanarak TC Kimlik Kartlarına uzaktan NES yüklenebileceğini, böylece kimlik kartlarının güvenli elektronik imza atabilmek için de kullanılabileceğini bildirdi.

Haber

Döviz bürolarında yeni dönem: Kimlik tespiti zorunlu oldu

Resmi Gazete'de dün yayımlanan kararla birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı, döviz bürolarının çalışma düzenine ilişkin yönetmelikte değişiklikler yaptı. Yeni düzenlemeye göre, döviz alım satımlarında kimlik tespiti zorunlu oldu. Öte yandan Yetkili Müesseseler Birliği Platformundan yapılan açıklamada, bu kararın döviz bürolarının çalışamaz hale geldiği belirtilerek konunun Cumhurbaşkanlığına iletileceği belirtildi.

Finans

E-Devlet'ten yeni 'kimlik kartı' hizmeti başladı

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 15 yaş altı çocukların kimlik kartı başvurularının ebeveynleri tarafından e-Devlet üzerinden yapılabileceğini bildirdi.

Haber

Bakan Soylu Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi'ni tanıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi'nin (EKDS) tanıtımını yaptı. Soylu yeni sistem için, "Birilerinin yerine ÖSYM sınavlarına girdiler. Bu sistem birilerinin yerine başka sınavlara girmenin önüne geçecek." dedi.

Haber

15 yaş altı çocukların kimlik başvurusu nasıl yapılır? İşte e-Devlet başvuru sayfası...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 15 yaş altı çocukların kimlik başvurusu ile ilgili önemli bir haber geldi. Bakan Soylu, 15 yaş altı çocuklar için e-Devlet üzerinden ve nüfus müdürlüklerine gitmeden kimlik başvurusu yapmayı sağlayacak yeni uygulamayı duyurdu. Peki 15 yaş altı çocukların kimlik başvurusu nasıl yapılır? İşte e-Devlet başvuru sayfası...

Haber

Bakan Soylu duyurdu! Ağustos ayında başlıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ağustos ayından itibaren, yasal olarak biyometrik fotoğraf veya parmak izi alınması gerekmeyen, 15 yaş altı çocukların veli veya vasilerinin e-Devlet üzerinden nüfus müdürlüklerine gitmeden kimlik başvurusu yapabileceklerini bildirdi.

Haber

İçişleri Bakanlığı'ndan kimlik kartı kararı! Fotoğraf şartı getirildi

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün genelgesiyle Türkiye'den sadece kimlik belgesiyle gerçekleştirilecek seyahatlerde Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) 9303 belgesindeki standartlara uygun, "fotoğraflı" kimlik kartı şartı aranmaya başlandığı duyuruldu.

Haber

Kimliğini yenilemeyenler dikkat! Ülkeden çıkışlar sonlandırılıyor

2017 yılında başlanan yeni kimlik kartı uygulaması halen devam ediyor. Eski tip kimlik kullanımının son bulacağı haberinin ardından tüm TC vatandaşları yeni kimlikleri ile işlem yaptırmak zorunda olacak. Eskisinden daha küçük boyutlarda ve daha az bilginin yer aldığı kimlik kartları, birçok vatandaş tarafından daha kullanışlı bulunuyor. Ancak halen eski kimlik kartlarını değiştirmeyen vatandaşlar bulunuyor.

Haber

Kimliğini kaybetti, başına gelmeyen kalmadı! 13 yıldır uğraşıyor

İzmir'in Buca ilçesinde yaşayan Himmet Selek (38), 2008 yılında kaybettiği kimliği üzerine çıkarılan 30'a yakın telefon hattının faturaları nedeniyle 85 bin liralık borcu çıktı. Maaşına sürekli haciz geldiği için sigortalı çalışamadığını söyleyen Selek, “Çalmadığımız kapı kalmadı ancak sonuç alamadık. Lütfen bize yardım etsinler" dedi.

Haber

Sürücü belgesini kimlik kartına yükleyen kişi sayısı 1,5 milyona yükseldi

Sürücü belgesini kimlik kartına yükleyen kişi sayısı 1,5 milyona yükseldi

Yurthaber

Yeni kimlik nasıl alınır? Yeni kimlik randevu sayfası! İşte kimlik değiştirme ücreti

Son yıllarda geçiş yaptığımız çipli yeni kimlik kartlarına ilişkin yani bir açıklama yapıldı. Eski kimlik kartından, yeni kimliğe geçiş yapmayanlar için son tarih verildi. Yapılan bu açıklamanın ardından ise vatandaşlar tarafından yeni kimliğin nasıl alınacağı ve ödenecek ücretin tutarı merak konusu oldu. Peki Yeni kimlik nasıl alınır? İşte yeni kimlik randevu sayfası...

Haber

30 Haziran itibarıyla geçerli olacak! KKTC'ye gidişlerde yeni tip kimlik kartları kullanılacak

Türk vatandaşlarının, 30 Haziran itibarıyla eski tip kimlik kartıyla KKTC'ye gidemeyeceği bildirildi.

Haber

KKTC'ye gidecek olanlar dikkat! 30 Haziran'dan itibaren kullanılmayacak

Türkiye'den KKTC'ye gidişlerde, eski tip kimlik kartları 30 Haziran'dan itibaren kullanılamayacak.

Haber

Kimliğini kaybeden terlikçi kadın, çete lideri olmaktan yargılanıyor

Adana’da 16 yıl önce kimliğini kaybeden Servet Karaca’nın (45) hayatı kabusa döndü. Hakkında çete lideri olmaktan dava açılan ve Kayseri’de de 30 kişiyi 18 milyon lira dolandırmaktan yargılanan Karaca, “Kayseri’ye hiç gitmedim. Evimin önünde tişört ve terlik satarak geçiniyorum” dedi.

Haber

10 yıldır aranıyordu! Cinayet zanlısı, ikiz kardeşinin kimliğiyle saklanıyormuş

İkiz kardeşine ait kimlik belgesi ile 10 yıldır gizlendiği tespit edilen cinayet zanlısı, İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde jandarma tarafından yakalandı.

Haber

70 yaşında nüfus cüzdanına kavuştu, ilk işi resmi nikah kıymak oldu

Van'ın Erciş ilçesinde nüfus müdürlüğüne kaydedilmediği için 70 yıldır kimliksiz yaşayan Vesile Taştan, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu'nun girişimiyle nüfus cüzdanına kavuştu.

Haber

Türk vatandaşı olmak için gittiği Romanya Konsolosluğu'nda öldüğünü öğrendi

Romanya’dan İstanbul'a 20 yıl önce gelen ve burada evlenerek 2 çocuk sahibi olan Delia Simona (45), Türk vatandaşı olmak için gittiği konsoloslukta Romanya’daki teyzesinin miras nedeniyle kendisini 2003 yılında ölü olarak gösterdiğini öğrendi. "Çocuklarımın anneleriyim ama anneleri gözükmüyorum. Öyle tuhaf bir durumun içerisindeyiz. Ben Romanya'da gözükmüyorum, Türkiye vatandaşı da değilim" diyen Simona, HES kodu olmadığı için otobüslere de binemediğini belirterek yetkililerden yardım istedi.

Haber