Kış Depresyonu Haberleri

Abdi İbrahim Otsuka'dan kış depresyonu uyarısı

"Kış depresyonu ile mücadele etmek için, düzenli egzersiz yapın ve hareketli olun. Keyif aldığınız insanlarla daha sık bir araya gelin. Vaktinizi uyuyarak geçirmeyin. Dengeli ve düzenli beslenin. Açık havada kısa yürüyüşler yapın"

Yurthaber 31-01-22 11:44

Kış depresyonunuz size ne mesaj veriyor? İşte kış depresyonu belirtileri

Kış depresyonu ya da mevsimsel duygudurum bozukluğu 18-30 yaş arası kadınlarda daha fazla görülüyor. Aralık-Ocak ve Şubat aylarında yaşanan kış depresyonu belirtileri arasında yorgunluk, isteksizlik, uyku ve yemek yemede artış görülebiliyor. Konuyla ilgili bilgi veren İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Yudum Akyıl kış depresyonunun önüne geçebilmek için tavsiyelerde bulundu.

Haber 31-01-20 09:55

Kış depresyonu belirtilerine dikkat! Uyku ve yeme ihtiyacı artıyorsa...

Kış depresyonunun herhangi bir psikiyatrik yakınma göstermeyen kişilerde de ortaya çıkabileceğini söyleyen uzmanlar, kış depresyonu belirtilerine dikkat edilmesi gerektiğini altını çizdi. Sağlıklı kişilerde de yüzde 10-15 oranında görülebilen kış depresyonu belirtileri arasında en önemlisi uyku ve yeme ihtiyacındaki artış.

Haber 29-01-20 11:10

Kış depresyonuna karşı 4 etkili öneri!

Sonbaharı geride bırakıp kış mevsimine girdiğimiz bugünlerde pek çok kişi kış depresyonuyla karşı karşıya. Kimi sabah uyanmakta güçlük çekiyor, yaptığı işe karşı isteksizlik duyuyor, hiçbir şeyden keyif alamıyor; kimi kendini sinirli, huzursuz hatta değersiz hissediyor.

Trend 06-12-19 10:42

Diğer Haber Etiketleri

Kış depresyonuna karşı 9 öneri

Kış depresyonu belirtileri arasında yer alan keyifsizlik, isteksizlik, yorgunluk, halsizlik ya da tükenmişlik gibi hislerle çevrili bir ruh hali içindeyseniz bu önerilere kulak vermenizi tavsiye ediyoruz. Psikolog Sena Sivri, kış depresyonu habercisi olan bu olumsuz hislerle baş etmenin yöntemlerini anlattı. Eğer yukarıda saydığımız durumları 2-3 haftadan uzun süredir yaşıyorsanız içinde bulunduğunuz durumdan kurtulmak için bakın neler yapmanız gerekiyormuş...

Haber 21-01-19 12:21

Kış depresyonu kadınlarda daha fazla görülüyor!

Psikolog Kerime Begüm Çayır Özkaya, kış depresyonunun kadınlarda daha fazla görüldüğünü belirterek, depresyonu atlamak için kış boyunca gündüz saatleri süresince olabildiğince doğal güneş ışığından fazla yararlanılması gerektiğini söyledi.

Haber 22-12-18 15:31

Sizi de etkilemiş olabilir! Kış depresyonuna dikkat…

Kış depresyonu, soğuk havalar yaklaştıkça, güneşin yüzünü az göstermesiyle birlikte birçok insanın enerjisini yitirdiği ruhsal bir düzensizlik durumudur.

Kadin 06-01-18 22:33

Kış depresyonu kilo aldırıyor

Diyetisyen Elif Bilgin, kış depresyonunun kilo aldırdığını söyledi.

Haber 09-01-16 10:42

Kış depresyonundan korunun

İnsanların kış mevsiminde güneş ışınlarından daha az yararlanması, gecelerin uzun olması, kapalı ortamlarda uzun süre kalması depresyon belirtilerine maruz kalıyor.

Haber 02-01-16 13:21

Kış mevsimi, depresyon mevsimi

Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre, mevsimlerin insanın ruh sağlığını büyük ölçüde etkilediği ve ruhsal bunalım olarak bilinen depresyonun kış mevsiminde arttığı ortaya çıktı.

Haber 23-01-05 11:28