Kız Kulesi Haberleri

Kız Kulesi önlerinde sürüklenen tekne kurtarıldı

Kız Kulesi önlerinde sürüklenen tekne kurtarıldı

Yurthaber 18-09-22 20:50

Restorasyon çalışmaları gündem yaratmıştı! Kültür Bakanı Ersoy'dan Kız Kulesi'nde inceleme

Kız Kulesi'nin restorasyonuyla ilgili incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, hedeflerinin 2023 yılı mart ayına kadar Kız Kulesi'ni ziyaretçi ile buluşturmak olduğunu ifade etti. Sosyal medyada çekilen bir görüntü sonrası başlayan restorasyon tartışmalarıyla ilgili de konuşan Bakan Ersoy, "Hocalarımızın hazırladığı proje dahilinde özgün malzemeleri, ahşaplardan tekrar bu yapıyı ahşaptan orijinaline uygun şekilde üretip yerine takacağız." dedi.

Haber 09-09-22 12:46

SON DAKİKA | Kız Kulesi'ndeki restorasyonda yeni gelişme! İncelemede bulundu, işte ilk açıklama

Son dakika haberi: Kız Kulesi'ndeki restorasyon çalışmaları sırasında çekilen görüntü olay yaratmıştı. Söz konusu görüntülerde Kız Kulesi'nin arkasından geçen vapurun ön taraftan görünmesi 'Kız Kulesi yıkıldı mı?' tartışmalarını doğurdu. Bugün inceleme için restorasyon çalışmalarının sürdüğü alana giden Kız Kulesi Danışma Kurulu Üyesi, İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Ahunbay "Sökülmesi gereken kısım sökülmüş. Şimdi ince temizlik yapılacak" diye konuştu.

Haber 05-09-22 14:29

Kız Kulesi’nin restorasyonunda yeni gelişme! Görüntüler olay olmuştu, projedeki mimar detayları anlattı

Kız Kulesi’nin restorasyon çalışmaları Türkiye'nin gündemine bir anda bomba gibi düştü. Çalışmalar sırasında çekilen görüntülerde kulenin üst kısmının olmaması ve arka tarafının görünmesi olay yarattı. Kız Kulesi'nin tarihi dokusunun bozulacağı endişeleri artarken, restorasyon projesinin danışmanlığında yer alan mimar ve restorasyon uzmanı Prof. Dr. Zeynep Ahunbay önemli açıklamalarda bulundu. Ahunbay, "Kule, II. Mahmut dönemine ait olan haline geri döndürülecek." diye konuştu.

Haber 05-09-22 08:44

Kız Kulesi

Kız Kulesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kız Kulesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünden Kız Kulesi açıklaması:

"2023 yılında, Cumhuriyetimizin 100. yaşında, Kız Kulesi, tarihi ve abidevi değerine uygun şekilde, bir anıt eser ve müze olarak hizmet verecektir"

Yurthaber 03-09-22 22:41

Kız Kulesi'nin görüntüsü sosyal medyada tartışma yarattı! Resmi açıklama geldi...

Sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından paylaşılan Kız Kulesi'nin görüntüsü tartışmalara sebep oldu. Söz konusu görüntülerde Kız Kulesi'nin arkasından geçen vapurun ön taraftan görünmesi 'Kız Kulesi yıkıldı mı?' tartışmalarını doğurdu. Tepkilerin art arda gelmesinin ardından Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü açıklama yaptı. İşte detaylar...

Haber 03-09-22 22:07

Kız Kulesi’nin restorasyon çalışmalarında sona gelindi! Havadan görüntülendi

İstanbul Boğazı’nın incisi olan Kız Kulesi’nde restorasyon çalışmaları son sürat devam ediyor. Kız Kulesi’nde geçtiğimiz sene Eylül ayında başlanan restorasyon çalışmalarında gelinen son durum havadan görüntülendi.

Trend 18-02-22 17:30

Son Dakika: Kız Kulesi açıklarında gemi arızası! Boğaz trafiği askıya alındı

Son dakika haberine göre gemi arızası nedeniyle İstanbul Boğazı trafiği askıya alındı. Boğaz trafiğinin; 70 metre boyundaki bir geminin Kız Kulesi açıklarında makine arızası yapması sebebiyle askıya alındığı belirtildi. Öte yandan makine arızası yapan ‘Barlas’ isimli gemi, kurtarma römorkörleriyle çekilerek Ahırkapı’ya demirletildi. İstanbul Boğazı saat 22.40 itibarıyla gemi trafiğine açıldı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 29-12-21 20:44

Boğaz'da korku dolu anlar! Vapur ile tekne çarpışmaktan son anda kurtuldu

İstanbul'da etkili olan yoğun siste Marmara Denizi'nde yolcu teknesi ile vapur çarpışmaktan son anda kurtuldu. Yolcuların korku dolu anlar yaşadığı dakikalar cep telefonu ile görüntülendi.

Haber 06-11-21 15:31

Aleyna Tilki, yeni şarkısı Sır'ın klibini Kız Kulesi'nin çatısında çekti!

Genç şarkıcı Aleyna Tilki, yeni şarkısı Sır'ın klibini Kız Kulesi'nde çekti. Çekimler için İstanbul'un simge yapılarından Kız Kulesi'nin çatısına çıkan Aleyna Tilki, o anları Instagram hesabından paylaştı.

Magazin 17-08-21 02:08

Kız Kulesi önlerinde sürüklenen tekne kurtarıldı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Kız Kulesi önlerinde sürüklenen, içinde 3 kişinin bulunduğu 5 metre boyundaki fiber teknenin kurtarıldığını bildirdi.

Haber 05-06-21 22:51

Kız Kulesi, kültür ve sanat merkezi olmaya hazırlanıyor

Kız Kulesi Kültür ve Turizm Bakanlığı'na geçti. Restorasyon sürecine gireceği belirtilen Kız Kulesi'nin Galata Kulesi gibi bir kültür ve sanat merkezi haline getirileceği belirtildi.

Trend 04-05-21 17:10

İstanbul Boğazı'nda endişelendiren görüntü: İstila ettiler!

İstanbul Boğazı'nda ve Çanakkale çevresinde denizanası istilası yaşanıyor. Bu kez Kız Kulesi civarında etkili olan istila, sahil şeridi boyunca devam etti. İstilacı denizanaları sualtından ve havadan görüntülendi.

Haber 14-04-21 10:23

Tekne kazası ile ilgili davaya devam

İstanbul'da, yaklaşık 2 ay önce Kız Kulesi açıklarında batarak 7 kişinin ölümüne neden olan tekne kazasıyla ilgili davanı ikinci duruşması bugün görüldü.

Haber 07-10-02 14:50