Kız Kulesi Haberleri

Kız Kulesi yarın yeniden ziyarete açılıyor

İstanbul'un simge yapılarından Kız Kulesi, yarından itibaren yeniden ziyaretçileri ağırlayacak.

Yurthaber

İstanbul Valiliği duyurdu! Kız Kulesi yeniden ziyarete açılıyor

İstanbul'un simge yapılarından Kız Kulesi, bugünden itibaren yeniden ziyaretçileri ağırlayacak. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Kız Kulesi'ne ulaşım Üsküdar Salacak sahil düzenleme çalışmaları sebebiyle Karaköy İskelesi'nden gerçekleştirilecek.

Haber

Kız Kulesi’ne nasıl gidilir? Kız Kulesi nerede, hangi semtte?

İstanbul’un pek çok noktası turistik bir bölge olmasının yanı sıra köklü tarihiyle de dikkat çekmektedir. Kız Kulesi de gerek hikâyesi gerekse tarihi ile öne çıkan yerlerden biridir. İstanbul şehrinin adeta sembolü olarak kabul edilen bu kule, özellikle çiftlerin romantik bir gün geçirmeleri için tercih ettiği noktalardan biridir. Ayrıca turistik bir yer olduğundan turistlerin de ziyaret ettiği noktalar arasındadır. Peki, Kız Kulesi nerededir ve nasıl gidilir?

Haber

Galata Kulesi ve Kız Kulesi'nde 100. yıla özel ışık gösterileri 10 Kasım'a kadar uzatıldı

İstanbul Valisi Davut Gül, Galata Kulesi ve Kız Kulesi'nde Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle düzenlenen ışık gösterilerinin 10 Kasım'a kadar uzatıldığını bildirdi.

Yurthaber

Kız Kulesi

Kız Kulesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kız Kulesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kız Kulesi'nde 19 Mayıs yoğunluğu

İstanbul'un simge yapılarından Kız Kulesi'ni ziyaret etmek isteyen vatandaşlar, yoğunluk oluşturdu.

Yurthaber

Sabah erkenden sıraya girdiler! Kız Kulesi'ne ilk günde akın ettiler: Hiç çıkmak, gitmek istemiyoruz

Kız Kulesi'nde 2021'den beri süren restorasyon tamamlandı, dün akşam gerçekleştirilen görkemli gösterinin ardından bu sabah ziyarete açıldı. Sabahın erken saatlerinde Kız Kulesi'nin kapısında yoğunluk oluştuğu, ilginin yoğun olduğu görüldü. Vatandaşlar ziyaretlerin mayıs sonuna kadar ücretsiz olmasından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Haber

Kız Kulesi 20 ayın ardından lazer gösterisiyle geri döndü

İstanbul'un simgelerinden olan Kız Kulesi yapılan restorasyonun ardından tekrardan ziyaretçilerine kapılarını açtı. 20 aylık çalışmanın ardından açılan Kız Kulesi'nin yeni fotoğrafları ilgi çekti.

Haber

Kız Kulesi 2 yılın ardından bugün kapılarını yeniden açıyor! İşte son hali...

İstanbul'un simge yapılarından Kız Kulesi, devam eden restorasyon çalışmalarının ardından bugün kapılarını yeniden vatandaşlara açıyor. 2 yıl devam eden çalışmalarda Kız Kulesi, 2. Mahmud dönemindeki orijinal haline kavuştu ve bugüne ulaşmış kaynaklardaki en çok bilgi ile belgenin olduğu 18. yüzyıl sonu verileri kullanıldı.

Haber

Sadece günler kaldı! Gerim sayım bitiyor, son hali böyle görüntülendi: Fotoğraf çektirmek için oraya koştular

İstanbul'un simgelerinden ve çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Kız Kulesi restorasyona alınmıştı. Restorasyon çalışmalarında sona gelindi, Kız Kulesi'nin son hali görüntülendi. Açılış için gün sayan İstanbullular Üsküdar sahilinde Kız Kulesi manzaralı fotoğraflar çektirdi.

Haber

Kız Kulesi'nin restorasyonunda sona doğru... Açılış için geri sayım başladı: Son hali görüntülendi

Restorasyon çalışmalarına 2021 yılında başlanan, İstanbul'un tarihi simgelerinden Kız Kulesi'nin son hali havadan görüntülendi. Mayıs ayının ilk haftasında açılması planlanan Kız Kulesi, etrafında bulunan iskelenin kalkmasıyla tamamen ortaya çıktı.

Haber

Açılışa günler kaldı! Kız Kulesi'nin son hali daha net göründü... Cep telefonlarını çıkarıp fotoğrafladılar

Restorasyon çalışmalarına 2021 yılında başlanan, İstanbul'un tarihi simgelerinden biri olan Kız Kulesi'nin son hali havadan görüntülendi. Mayıs ayının ilk haftasında açılması planlanan Kız Kulesi, etrafında bulunan iskelenin kalkmasıyla tamamen ortaya çıktı. Bölgeden geçen vatandaşlar telefonlarını çıkarıp, son hali daha net görünen Kız Kulesi'ni fotoğrafladı.

Haber

Restorasyon çalışmaları gündem olmuştu! Kız Kulesi'nin son hali görüntülendi

Restorasyon çalışmalarında sona gelinen ve Mayıs ayında açılması planlanan Üsküdar'daki Kız Kulesi, çevresindeki iskelenin kaldırılmasıyla tamamen ortaya çıktı.

Haber

Kız Kulesi’nin ziyarete açılacağı tarih belli oldu

İstanbul Boğazı’nın simge yapılarından Kız Kulesi’nde restorasyon çalışmaları tamamlanıyor. Kız Kulesi Mayısın ilk haftası ziyaretçileriyle buluşacak. Kız Kulesi'nde incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Kız Kulesi'nin birkaç hafta içinde açılışa hazır hale geleceğini belirtti.

Haber

Fotoğraflar geldi! Kız Kulesi'nde kubbe ahşap imalatları tamamlandı... İşte son durum

Yapımı milattan önce 410'lu yıllara dayanan Kız Kulesi'nde Kültür ve Turizm Bakanlığınca geçen yıl uluslararası restorasyon ilkeleri ve oluşturulan bilim kurulu rehberliğinde başlatılan çalışmalar devam ediyor. Tarihi yapıdaki restorasyon, II. Mahmud döneminde ahşap kubbesinin yeniden yapılarak yerine konulmasının ardından tamamlanmış olacak.

Haber

Kız Kulesi'nde kubbe ahşap imalatları tamamlandı

Yapımı milattan önce 410'lu yıllara dayanan Kız Kulesi'nde Kültür ve Turizm Bakanlığınca geçen yıl uluslararası restorasyon ilkeleri ve oluşturulan bilim kurulu rehberliğinde başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Yurthaber

İstanbul'daki şiddetli rüzgarda Kız Kulesi'nin brandası düştü! Kulenin iç kısmı gözüktü

İstanbul'da olumsuz hava koşulları etkili olmaya devam ediyor. Bir süredir restore çalışmaları süren Kız Kulesi'nin üzerini kapatan branda, şiddetli rüzgarın etkisiyle düştü. Brandanın yerinden çıkmasıyla Kız Kulesi'nin çalışma yapılan iç kısmı gözüktü.

Haber

Türk bayrağı ortaya çıktı, son hali havadan görüntülendi! Kız Kulesi için heyecanlı bekleyiş: Tüm gözler o tarihte

İstanbul'un simge yapılarından Kız Kulesi'nde 2021 yılından beri restorasyon çalışmaları yürütülüyor. Devam eden çalışmalarda yapının son durumu havadan görüntülendi. Üst taraftaki iskele söküldü, Türk bayrağının asılı olduğu direk ve âlem ortaya çıktı. Gözler Kız Kulesi'nin "Anıt Eser" olarak açılması beklenen tarihe çevrildi.

Haber

Merakla bekleniyordu! Kız Kulesi yeni yılda açılıyor... İşte son görüntüler

Restorasyon yapılan Kız Kulesi, sadece İstanbullular tarafından değil Türkiye'deki tüm vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Boğazın simge yapılarından Kız Kulesi’nin restorasyon çalışmalarında sona yaklaşıldı. Kız Kulesi, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından yeni yılda açılacak. Kültür ve Turizm Bakanı çalışmaları yerinde inceledi. İşte restorasyondan son görüntüler...

Haber

Kız Kulesi önlerinde sürüklenen tekne kurtarıldı

Kız Kulesi önlerinde sürüklenen tekne kurtarıldı

Yurthaber

Restorasyon çalışmaları gündem yaratmıştı! Kültür Bakanı Ersoy'dan Kız Kulesi'nde inceleme

Kız Kulesi'nin restorasyonuyla ilgili incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, hedeflerinin 2023 yılı mart ayına kadar Kız Kulesi'ni ziyaretçi ile buluşturmak olduğunu ifade etti. Sosyal medyada çekilen bir görüntü sonrası başlayan restorasyon tartışmalarıyla ilgili de konuşan Bakan Ersoy, "Hocalarımızın hazırladığı proje dahilinde özgün malzemeleri, ahşaplardan tekrar bu yapıyı ahşaptan orijinaline uygun şekilde üretip yerine takacağız." dedi.

Haber

SON DAKİKA | Kız Kulesi'ndeki restorasyonda yeni gelişme! İncelemede bulundu, işte ilk açıklama

Son dakika haberi: Kız Kulesi'ndeki restorasyon çalışmaları sırasında çekilen görüntü olay yaratmıştı. Söz konusu görüntülerde Kız Kulesi'nin arkasından geçen vapurun ön taraftan görünmesi 'Kız Kulesi yıkıldı mı?' tartışmalarını doğurdu. Bugün inceleme için restorasyon çalışmalarının sürdüğü alana giden Kız Kulesi Danışma Kurulu Üyesi, İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Ahunbay "Sökülmesi gereken kısım sökülmüş. Şimdi ince temizlik yapılacak" diye konuştu.

Haber

Kız Kulesi’nin restorasyonunda yeni gelişme! Görüntüler olay olmuştu, projedeki mimar detayları anlattı

Kız Kulesi’nin restorasyon çalışmaları Türkiye'nin gündemine bir anda bomba gibi düştü. Çalışmalar sırasında çekilen görüntülerde kulenin üst kısmının olmaması ve arka tarafının görünmesi olay yarattı. Kız Kulesi'nin tarihi dokusunun bozulacağı endişeleri artarken, restorasyon projesinin danışmanlığında yer alan mimar ve restorasyon uzmanı Prof. Dr. Zeynep Ahunbay önemli açıklamalarda bulundu. Ahunbay, "Kule, II. Mahmut dönemine ait olan haline geri döndürülecek." diye konuştu.

Haber

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünden Kız Kulesi açıklaması:

"2023 yılında, Cumhuriyetimizin 100. yaşında, Kız Kulesi, tarihi ve abidevi değerine uygun şekilde, bir anıt eser ve müze olarak hizmet verecektir"

Yurthaber

Kız Kulesi'nin görüntüsü sosyal medyada tartışma yarattı! Resmi açıklama geldi...

Sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından paylaşılan Kız Kulesi'nin görüntüsü tartışmalara sebep oldu. Söz konusu görüntülerde Kız Kulesi'nin arkasından geçen vapurun ön taraftan görünmesi 'Kız Kulesi yıkıldı mı?' tartışmalarını doğurdu. Tepkilerin art arda gelmesinin ardından Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü açıklama yaptı. İşte detaylar...

Haber

Kız Kulesi’nin restorasyon çalışmalarında sona gelindi! Havadan görüntülendi

İstanbul Boğazı’nın incisi olan Kız Kulesi’nde restorasyon çalışmaları son sürat devam ediyor. Kız Kulesi’nde geçtiğimiz sene Eylül ayında başlanan restorasyon çalışmalarında gelinen son durum havadan görüntülendi.

Trend

Son Dakika: Kız Kulesi açıklarında gemi arızası! Boğaz trafiği askıya alındı

Son dakika haberine göre gemi arızası nedeniyle İstanbul Boğazı trafiği askıya alındı. Boğaz trafiğinin; 70 metre boyundaki bir geminin Kız Kulesi açıklarında makine arızası yapması sebebiyle askıya alındığı belirtildi. Öte yandan makine arızası yapan ‘Barlas’ isimli gemi, kurtarma römorkörleriyle çekilerek Ahırkapı’ya demirletildi. İstanbul Boğazı saat 22.40 itibarıyla gemi trafiğine açıldı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber

Boğaz'da korku dolu anlar! Vapur ile tekne çarpışmaktan son anda kurtuldu

İstanbul'da etkili olan yoğun siste Marmara Denizi'nde yolcu teknesi ile vapur çarpışmaktan son anda kurtuldu. Yolcuların korku dolu anlar yaşadığı dakikalar cep telefonu ile görüntülendi.

Haber

Aleyna Tilki, yeni şarkısı Sır'ın klibini Kız Kulesi'nin çatısında çekti!

Genç şarkıcı Aleyna Tilki, yeni şarkısı Sır'ın klibini Kız Kulesi'nde çekti. Çekimler için İstanbul'un simge yapılarından Kız Kulesi'nin çatısına çıkan Aleyna Tilki, o anları Instagram hesabından paylaştı.

Magazin

Kız Kulesi önlerinde sürüklenen tekne kurtarıldı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Kız Kulesi önlerinde sürüklenen, içinde 3 kişinin bulunduğu 5 metre boyundaki fiber teknenin kurtarıldığını bildirdi.

Haber

Kız Kulesi, kültür ve sanat merkezi olmaya hazırlanıyor

Kız Kulesi Kültür ve Turizm Bakanlığı'na geçti. Restorasyon sürecine gireceği belirtilen Kız Kulesi'nin Galata Kulesi gibi bir kültür ve sanat merkezi haline getirileceği belirtildi.

Trend

İstanbul Boğazı'nda endişelendiren görüntü: İstila ettiler!

İstanbul Boğazı'nda ve Çanakkale çevresinde denizanası istilası yaşanıyor. Bu kez Kız Kulesi civarında etkili olan istila, sahil şeridi boyunca devam etti. İstilacı denizanaları sualtından ve havadan görüntülendi.

Haber

Tekne kazası ile ilgili davaya devam

İstanbul'da, yaklaşık 2 ay önce Kız Kulesi açıklarında batarak 7 kişinin ölümüne neden olan tekne kazasıyla ilgili davanı ikinci duruşması bugün görüldü.

Haber