Kredi Haberleri

SON DAKİKA | Yeni evlenen gençlere kredi desteği yasalaştı! İlk 2 yıl ödemesiz 150 bin TL... Her yıl artacak, işte başvuru şartı

Son dakika haberi: Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Teklife göre, yeni evlenen gençlere 150 bin lira faizsiz kredi verilecek. Kredi, ilk 2 yıl ödemesiz, 4 yılda geri ödeme şartıyla verilecek.

Finans 22-11-23 22:29

Faizsiz kredi imkanı sunulacak; 12 ay geri ödemesiz! Sel ve fırtınadan etkilenen KOBİ'lere destek programı

Son günlerde aşırı yağışlardan ve fırtınadan etkilenen illerdeki KOBİ'lere faizsiz kredi imkanı içeren destek kredisi programı başlatılıyor. Destek kapsamına giren bölgeler arasında Zonguldak Ereğli, Batman merkez, Diyarbakır Bismil, İstanbul Şile, Bursa Gemlik yer alıyor.

Finans 22-11-23 11:45

Konut kredisinde yeni dönem! İlk evini alacaklara kredi desteği ile ilgili Cevdet Yılmaz’dan yeni açıklama…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ilk evini alacaklara verilecek olan kredi desteği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İkinci ve üçüncü konut alımında artık pek kredi imkanı olmayacağını belirten Yılmaz “İlk ev alımında kredi erişimini sağlıyoruz” diyerek beklenen kredi açıklamasına ilişkin son gelişmeleri paylaştı.

Finans 21-11-23 12:06

Bakan Şimşek ‘imzalar atıldı’ diyerek duyurdu: 2018'den beri ilk finansman

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bu yıl proje finansmanı amacıyla sağlanan dış kaynak tutarının 7,5 milyar dolara ulaştığını bildirerek yeni yapılan anlaşmayla ilgili bilgi verdi. Şimşek yaptığı açıklamada “Uluslararası rezervleri artırarak kırılganlığı azaltıyoruz. Enflasyon ve cari açıkta kalıcı düşüş için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Finans 17-11-23 13:11

İYİ Partili Çömez’den gündem yaratan ‘Ayhan Bora Kaplan’ iddiası: ‘700 milyon TL boca edilmiş’

Suç örgütü lideri olduğu iddiası ile tutuklu bulunan Ayhan Bora Kaplan’a bir kamu bankası tarafından 700 milyon liralık kredi kullandırıldığı iddiası gündem oldu. İddianın sahibi İYİ Partili vekil Turhan Çömez katıldığı bir canlı yayında “Geçtiğimiz hafta bir bilgi geldi, devlet bankalarından Ayhan Bora Kaplan'a hiçbir teminat gösterilmeden devlet bankasından 700 milyon TL boca edilmiş! Bu para geri ödenmemiş. Ey Mehmet Şimşek, size soruyorum devlet bankalarından bu para neden verildi?” dedi.

Haber 17-11-23 10:56

Depremzedelerin yerinde dönüşüm ile başlattığı konut inşaatları yükseliyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin etkilediği Gaziantep'te, Yerinde Dönüşüm Projesi'nden faydalanan depremzedelerin yaptırdığı konutlar yükseliyor.

Yurthaber 16-11-23 11:33

Mehmet Şimşek'ten kredi açıklaması! Türk Eximbank'ın hamlesini duyurdu: Krediye erişimde yeni dönem

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, krediye erişimi kolaylaştıracak yeni adımı duyurdu: "Türk Eximbank, katma değerli ve yüksek teknolojili ihracat yapan firmaların finansman sorunlarını çözme amacıyla, teminat mektubunun yanı sıra farklı teminat türleriyle kredi kullandırılmasını sağlayacak" diye konuşan Bakan Şimşek, ihracatı artırmak için ne gerekiyorsa yapmaya devam edileceğinin altını çizdi.

Finans 13-11-23 10:47

Yeni tutarın sinyali geldi! Faizsiz evlilik kredisine ek çeyiz desteği: 36.548 liradan 57.915 liraya yükselecek

Evlenecek çiftlere 150 bin lira faizsiz kredi için düğmeye basılırken, bankada birikim yapanlara devlet katkısı da sürüyor. Yüzde 58.46 çıkan yeniden değerleme oranına göre 36.548 lira olan devlet katkısı üst sınırı 57.915 liraya çıkacak. Çiftler iki ayrı hesapla tutarı katlayabilecek...

Finans 06-11-23 08:46

İki yıl ödemesiz faizsiz kredi! Yeni evlecenekler merakla bekliyordu, TBMM'ye sunuldu

Son dakika haberi: Evlenecek çiftlere 2 yıl ödemesiz 48 ay vadeli kredi verilmesini de içeren kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.

Finans 02-11-23 15:31

150 bin liraya kadar faizsiz kredi verilecekti! Aile ve Gençlik Bankası'nın detayları netleşti: Çalışmalar tamam, Meclis'e geliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Meclis'e gönderilen "Aile ve Gençlik Bankası" ile ilgili düzenlemenin yeni yıldan önce hayata geçeceğini söyledi. Bakan Göktaş, 81 ilde gerçekleştirilen Aile Çalıştayları'nın ardından düzenlenen Aile Şurası'ndan elde edilen sonuçların da yeni yılda açıklanacağını belirtti.

Finans 01-11-23 12:15

Kabine sonrası tek tek açıklandı: Kredi ve burs ücretleri, deprem bölgesine faizsiz kredi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada öğrencilerin merakla beklediği haberi duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2024 yılı kredi ve burs rakamlarını lisans öğrencileri için 2 bin, yüksek lisans için 4 bin, doktora öğrencileri için 6 bin liraya çıkardıklarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca deprem bölgesinde işletme başına 200-750 bin lira arasında faizsiz kredi verileceğini duyurdu.

Finans 31-10-23 19:56

Faizsiz evlilik kredisinde taslak metni hazır! 150 bin liralık kredi her yıl artacak: Başvurular e-Devlet’ten yapılacak

Aile ve Gençlik Bankası'yla ilgili detaylar netleşiyor. Yeni evlenecek gençlere 150 bin liralık kredi faizsiz, ilk 2 yıl ödemesiz ve 5 yılda geri ödemeli olarak verilecek. Kredi miktarı her yıl artırılacak.

Finans 19-10-23 10:59

Beyoğlu'nda dehşete düşüren olay: Kredi için bankacıyı boynundan vurdu! Saatlerce rehin aldı, kötüleşince taksiyle hastaneye gönderdi

Beyoğlu’nda bir şahıs 340 bin lira kredi borcu olan bankada çalışan arkadaşını, çağırdığı ofisinde yeni kredi çıkartamadı diye boynundan vurdu. Kurşun boğazında kalarak yaralanan adamın boynuna tampon yapan şahıs, onu 6 saat boyunca da rehin aldı. Şahsın taksiyle ofisten gönderdiği adam hastanede tedavi altına alınırken Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği polislerinin yakaladığı saldırgan ise tutuklandı.

Haber 13-10-23 11:40

SON DAKİKA | Bakan Bak duyurdu: KYK burs ve kredi başvuruları başladı! Gençlik ve Spor Bakanlığı kredi ve burs başvuru detaylarını paylaştı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Burs / Kredi başvuruları başladı. Başvurularınızı e-Devlet sistemi üzerinden, 19 Ekim Perşembe günü saat 23:59’a kadar yapabilirsiniz" dedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da kredi ve burs başvuru detayları paylaşıldı.

Haber 12-10-23 10:12

Hibe ve kredi miktarı artırıldı! 'Yerinde Dönüşüm' projesi kapsamında yeni tutarlar belli oldu

Deprem bölgesinden etkilenen iller için hayata geçirilen Yerinde Dönüşüm kampanyasında hibe ve kredi miktarı artırıldı. Resmi Gazete'de yer alan kararla ilgili Bakan Özhaseki'den de açıklama geldi.

Finans 06-10-23 11:31

Depremzedelere hibe ve yapım kredisi desteği Resmi Gazete'de

Olağanüstü Hal Kapsamında Yerleşme ve Yapılaşmaya İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Karar kapsamında; 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerde yapıları orta ve üzeri hasarlı olarak tespit edilen gerçek veya tüzel kişi maliklere hibe ve yapım kredisi desteği verilecek.

Finans 06-10-23 01:47

24 ay geri ödemesiz ve faizsiz 150 bin TL'lik kredi! Erdoğan duyurmuştu, evlilik kredisinde detaylar belli oldu

Gençlere yönelik evlilik kredisinde detaylar belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası açıkladığı düzenlemeyle birlikte 48 ay vadeli faizsiz 150 bin liralık kredi desteği sunulacak. Söz konusu kredide 24 ay geri ödeme alınmayacağı belirtilirken, istenen şartlar da belli oldu. İşte evlilik kredisinde tüm detaylar....

Finans 28-09-23 07:58

Kredi vermek için 'Suriyeli şartı aranıyor' iddiası olay oldu! Cumhurbaşkanlığı'ndan yalanlama geldi

Ziraat Bankası'nın KOBİ'lere kredi vermek için en az 1 Suriyeli ya da mülteci çalıştırma şartı aradığına dair iddialar gündem yarattı. Özellikle sosyal medyada tartışma yaratan iddialar sonrası Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı'ndan açıklama geldi. Söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Finans 27-09-23 09:41

Düşük faizli kredi geliyor! Kira öder gibi ev sahibi olma imkanı... 81 ilde çalışma başladı, tarih netleşiyor

Yüksek ev kiraları ve emlak piyasasındaki fahiş fiyat artışları karşısında ev sahibi olmak isteyenleri destekleme kararı alan hükümet, ilk kez ev sahibi olacaklar için harekete geçti. 81 ilde konut arzını artırmak için adımlar atılırken, ilk kez ev sahibi olacaklara düşük faizli kredi desteği sağlanacak. Kamu bankaları aracılığıyla verilecek kredi desteği için gözler Meclis'in açılacağı Ekim ayına çevrilirken, faiz ve vade detayları da netleşiyor.

Finans 18-09-23 07:27

Bakan Şimşek’ten kredi ve dolar kuru açıklaması! Sıkılaşma kararı neden alındı? İşte yanıtı…

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kredi ve dolar kuru ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Parasal ve seçici kredi sıkılaşmasına gidildiğini belirten Bakan Şimşek açıklamasında “Dezenflasyon ve fiyat istikrarını sağlamak öncelikli hedefimiz. Maliye politikasında tekrar bir çıpa görevini ifa edeceğiz. Türkiye yüksek ve sürdürülebilir büyüme patikasına girecektir” ifadelerini kullandı.

Finans 16-09-23 07:35

Ticaret Bakanı duyurdu... Esnafa kredi desteği! Sadece o kente özel

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ın İzmirli esnaf ve sanatkarlara uygun şartlarda 100 milyon liralık kredi tahsisatı müjdesi, kentte sevinçle karşılandı. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Erdem Hünü, uygun faizli ve uygun vadeli bu krediden tüm esnaf ve sanatkarların yararlanması çağrısı yaptı. İşte İzmir esnafına özel kredi desteğinin detayları...

Finans 13-09-23 12:21

Konut kredilerinde yeni dönem! 'Artık kamu - özel farkını konuşamıyor olacağız' Faiz makası daralıyor

Konut kredisinde son gelişmeler merakla takip ediliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in konut kredileri için verdiği sıkılaşma mesajı sonrası gözler konut piyasasına çevrilmiş durumda. Sektör temsilcilerinden de bu konuda görüşler geliyor. Konutta kredi kullanımının zaten düşük olduğunu belirten sektör temsilcileri düzenlemelerin etkisinin sınırlı kalacağını düşünüyor. Bakan Şimşek, enflasyonla mücadele için başta konut ve otomotiv olmak üzere kredilerde sıkılaşma mesajı vermişti.

Finans 13-09-23 11:15

SON DAKİKA | TCMB'den reeskont kredileri ile ilgili önemli karar! Limit 3 milyar TL'ye yükseltildi

Son dakika haberi: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), ihracatçılara finansman desteğini 1,5 ayda 10 katına yükseltti. TCMB, ilk adımda 5 katına çıkartarak 1,5 milyar TL'ye yükselttiği ihracatçının reeskont kredisi için bankaların günlük limitini 2 kat daha artırarak 3 milyar TL'ye çıkardı

Finans 12-09-23 09:23

Faizsiz kredi alacağını düşündü... 85 bin TL'sinden oldu! Gönderilen mesajlara onay verince neye uğradığını şaşırdı

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde kendini banka çalışanı olarak tanıtan şahıs, faizsiz kredi verme vaadiyle 59 yaşındaki Ahmet Uzun’u 85 bin TL dolandırdı. Faizsiz kredi almak isterken telefonuna gelen mesaja onay vermesiyle hesabından kredi çekilen Uzun mağdur olduğunu söyleyerek, “Banka dışında gelen telefon numaralarına hiçbir zaman karşılık vermemek gerekir. Ben verdim, yandım. İsterseniz siz de deneyin, aynı şekilde yanın” dedi.

Haber 31-08-23 13:15

Bakan Şimşek’ten ‘1 milyar dolarlık ihracat kredi paketi’ paylaşımı! “Kalıcı refah artışı için…”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bugün Ziraat Bankası liderliğinde ihracatçılara ilave 1 milyar dolarlık ihracat kredi paketini devreye sokan bankaları tebrik etti. Kalıcı refah artışı için ihracatı önceliklendirmeye devam edeceklerini söyleyen Bakan Şimşek, 2024’te dezenflasyon ve ekonomide yapısal dönüşümün hız kazanacağını belirtti.

Finans 28-08-23 17:09

11 banka vadesiz kredi için anlaştı! TİM’den ihracatçıya yeni destek paketi: Türk Lirası ve dolarda faiz oranları…

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti BBVA, Akbank, Yapı Kredi, QNB Finansbank, Denizbank, TEB, Odeabank dahil 11 banka arasında 1 milyar dolarlık vadesiz ihracat kredi paketi protokolü imzalandı. İhracatçı firmalar azami 5 milyon dolar veya 100 milyon TL'ye kadar uygun maliyetli ihracat kredisinden yararlanabilecek.

Finans 28-08-23 13:43

AK Parti'den faiz, enflasyon ve kredi açıklaması: Çok uzun vakit geçmeden...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz Batman'da yaptığı konuşmada son ekonomik gelişmeleri değerlendirdi. Pandemi, savaş ve depremin faturasının hafife alınmaması gerektiğini vurgulayan Yavuz maliye politikalarındaki sorumlularla bir araya geldiğini belirterek ümitli olduğunu belirtti. Bir yıllık zor bir süreci öngördüğünü söyleyen Yavuz sonrasında enflasyonun tek haneye ineceğini, faizlerin düşeceğini ve krediye ulaşma konusunun eskisinden de iyi olacağını savundu.

Finans 27-08-23 19:26

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten KOBİ'ler için kredi garanti tutarının artırılması talimatı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kredi garanti sistemi kapsamında KOBİ başına kullanılabilecek azami kredi garanti limitlerini artıracaklarını belirterek, "Mevcut uygulamada, bir KOBİ bu sistemden en fazla 100 milyon liraya kadar kredi garantisi kullanabiliyordu, bu rakam 150 milyon lira olacak, büyük firmalarımız için 350 milyon liradan 500 milyon liraya çıkacak." dedi. Bakan Şimşek, sosyal medya hesabından da konuyla ilgili bir paylaşım yaptı.

Finans 25-08-23 11:13

Ev fiyatları artacak mı? 1,20 faiz, 180 ay vade... Yeni konut kredi sonrası herkes bunu merak ediyordu! Emlak uzmanı açıkladı

Düşük faizli konut kredisi için geri sayım başladı. Ekim ayında Meclis'e gelmesi beklenen düzenlemede faiz ve vade şartları için seçenekler masaya gelirken; 'Konut fiyatları artacak mı?' sorusunun yanıtı merak ediliyor. İkinci el konutların da kampanyaya dahil edilmesini beklediklerini söyleyen Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, konut fiyatlarında beklenen değişimi açıkladı.

Finans 25-08-23 09:56

Kredi kartı kullananlar, nakit avans çekecekler dikkat! Merkez Bankası, onların da faiz oranı değişti: 1 Eylül'den itibaren...

Kredi kartı, KMH ve ticari kredi faiz oranları için üst limitler arttı. Karar, Merkez Bankası'nın politika faizini beklenenden sert bir şekilde 750 baz puanlık artış yaparak yüzde 25 seviyesine getirmesinin ardından geldi. Yeni faiz üst limitleri 1 Eylül'den geçerli...

Finans 24-08-23 15:45

Düşük faizli kredi için yeni hamle: Cep telefonlarına mesaj gitti! Bankalar kredi musluklarını kısınca devreye onlar girdi…

Kredi faiz oranları artışına rağmen, bankaların kredi musluklarını kısması yeni bir gelişmeyi beraberinde getirdi. İhtiyaç kredisi faizleri yüzde 5 seviyelerine gelirken GSM operatörlerinden beklenmedik bir adım atıldı. Düşük faizli kredi için kampanya başlatıldı. GSM operatörleri kullanıcılarına mesaj göndererek, yüzde 2’nin altında ihtiyaç kredisi sunmaya başladıklarını duyurdu.

Finans 07-08-23 08:13

SON DAKİKA | Bakan Mehmet Şimşek duyurmuştu... Resmi Gazete'de yayımlandı! O borçlar 6 ay daha ertelendi

Son dakika haberi: Deprem bölgesindeki esnafın Halkbank’a olan borçları 6 ay daha ertelendi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, geçtiğimiz günlerde, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında afet bölgesi ilan edilen yerlerde esnaf ve sanatkarlara Halk Bankası tarafından kullandırılan kredilerin ödemelerine faizsiz 6 ay daha erteleme yapılacağını açıklamıştı. Karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Finans 04-08-23 08:25

Bakan Şimşek açıkladı: O bankadan kullandırılan kredilere 6 ay faizsiz erteleme

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında afet bölgesi ilan edilen yerlerde esnaf ve sanatkarlara Halk Bankası tarafından kullandırılan kredilerin ödemelerine faizsiz 6 ay daha erteleme yapılacağını açıkladı.

Finans 01-08-23 19:00

Konut fiyatlarındaki artış isyan ettirdi! Yüzde 30 zam yolda artık yabancılara bile pahalı geliyor…

Emlak fiyatları her geçen gün artınca, satışlar geçen yıla göre yarı yarıya düştü, bazı yerlerde durma noktasına geldi. Emlak uzmanları, fiyatların yabancılara bile pahalı geldiğini açıklayarak önümüzdeki günlerde neler beklendiği anlattı. Kredi kullanımlarının kısıtlanması ve kredi faizlerindeki artış da satışları olumsuz etkiledi. İşte konut piyasasındaki son durum…

Finans 22-07-23 08:09

Düşük faizli kredi için Erdoğan imzayı attı! Karar Resmi Gazete'de: 3 aydan 6 aya yükseltildi...

Kahramanmaraş merkezli depremlerde zarar gören bazı illerdeki tarımsal üreticilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince (TKK) düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin karar yeniden düzenlendi. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Finans 22-07-23 07:24

Otomobil alacaklar için kredi muslukları kısıldı! Yüzde 5,5 faizle en çok 400 bin TL... Uzmanlardan 'tefecilik' uyarısı: Geri gelebilir

Otomobil piyasasında bir yandan fahiş fiyatlarla mücadele sürerken, şimdi de kredi sorunu ortaya çıktı. Çoğu banka yüzde 5,5 faiz oranıyla en çok 400 bin TL otomobil kredisi verirken, geri ödemesi ise 12 ayda yapılıyor. Kredi bulmakta zorlanan vatandaşlar ise alternatif yollar ararken, Finans Uzmanı İslam Memiş'ten 'tefecilik' uyarısı geldi

Finans 20-07-23 08:26

Mesai başlar başlamaz sıraya girdiler! 'Bir fırsattır' 800 bin TL'ye kadar... Hibe ve faizsiz kredi için başvurular başladı

Depremden etkilenen illerde başlatılan ‘Yerinde Dönüşüm’ Projesinin ön başvuruları başladı. Adıyaman’da vatandaşlar projeden faydalanmak için ‘Evini Yerinde Yenile Yapım ve Dönüşüm Ofisleri’nde sıraya girdi. Proje kapsamında hibe ve faizsiz kredi verilecek.

Finans 17-07-23 14:13

2 yıl ödemesiz 10 yıl vadeyle faizsiz kredi! 800 bin TL'ye kadar... Başvurular bugün başlıyor: 500 bin TL hibe desteği... 11 ilde verilecek

Deprem bölgesinin yeniden inşa ve ihyası için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Yerinde Dönüşüm" projesine başvurular bugün başlıyor. Depremden etkilenen 11 ilde kendi ev ve iş yerlerini yapmak isteyenlere hibe ve faizsiz kredi verilecek. Projeden yararlanmak isteyenler deprem bölgesinde hizmet verecek olan Yapım ve Dönüşüm Ofislerinden bilgi alıp, e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek. İşte hibe desteği ve kredi imkanının detayları...

Finans 17-07-23 09:59

SON DAKİKA | Bakan Kacır duyurdu! Selden etkilenen KOBİ'lere Acil Destek Kredisi, miktarı...

Son dakika: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, selden etkilenen illerdeki KOBİ'lere 'Acil Destek Kredisi' sağlanacağını duyurdu.

Finans 11-07-23 10:23

Merkez Bankası faiz kararı bankaları beklemeye aldırdı! ATO Başkanı 'Kredi vermiyorlar' dedi, bu sözlerle çağrıda bulundu: 'Zaman yok...'

Reel sektörün kredi ihtiyacına yönelik ATO Başkanı Gürsel Baran’dan özel bankalara çağrı geldi. Özel bankaların Merkez Bankası faiz kararını görmeden kredi vermek istemediğini iddia eden Baran çağrıda bulunarak, “Özel bankalar kredi musluklarını ne zaman açacak? Reel sektörün kaybedecek zamanı yok. Güneş açarken değil yağmur yağarken şemsiyeye ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

Finans 19-06-23 15:32

Kredi kartı ve krediler! Bankalara borçlu sayısında dikkat çeken yükseliş: Yüzde 275 ile taşıt kredisi...

Vatandaşın bankalara borcu gün geçtikçe artıyor. BDDK verilerine göre tüketici kredileri ve kredi kartı harcamalarının toplam miktarı Haziran 2022 – Haziran 2023 döneminde yüzde 82.5 artarak 1 trilyon 143 milyar liradan 2 trilyon 87 milyar liraya yükseldi. Kredilerdeki en büyük artış oranı yüzde 275 ile taşıt kredisinde oldu. Borçlu sayısı ise 2.1 milyon kişi…

Finans 15-06-23 11:13

Düşük faizli değil faizsiz kredi! Erdoğan duyurmuştu, detaylar netleşti: 12 ay geri ödemesi olmayacak...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından Samsun, Amasya, Sinop ve Kastamonu'daki sel felaketinden etkilenen işletmeler için KOSGEB'in Acil Destek Kredisi Programı başlattığını söylemişti. Kredi destek paketinde detaylar netleşti. İşletmelerin acil ihtiyaçları için sıfır faizli, 12 ayı ödemesiz ve 36 ay vadeli 300 bin liraya kadar kredi desteği verilecek.

Finans 07-06-23 14:50

Kredi kartı ve kredili mevduat hesapları olanlar dikkat! Merkez Bankası’ndan nakit avans kararı: 15 bin TL…

Merkez Bankası, kredi kartlarıyla yapılan nakit avans çekimi ve kredili mevduat hesapları ile ilgili düzenlemeye gittiğini duyurdu. Alınan son dakika kararı ile nakit avansa menkul kıymet düzenlemesine göre 15 bin TL sınırı getirildi. İşte kredi kartından ve kredili mevduat hesabından yapılan nakit avans çekimleri ile ilgili yeni düzenlemenin detayları…

Finans 18-05-23 16:31

Faizsiz kredi, 48 ay vade! Bakan Yanık canlı yayında detayları açıkladı: 150 bin liralık evlilik kredisi şartları netleşiyor…

48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL kredi verilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim vaadi olarak duyurmuştu. Evlilik kredisi başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak? Evlilik kredisi başvuru şartları neler, hangi bankalar veriyor? soruları merak edilirken Bakan Derya Yanık canlı yayında konuya ilişkin son dakika açıklamalarında bulundu. İşte haberin detayları…

Finans 10-05-23 11:59

Çocuk başına bir yıl erken emeklilik, iki yıl geç ödemeli faizsiz kredi, yıllık 12 bin 800 TL'lik indirim... Detaylar netleşti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Aile Koruma Kalkanı Programı'nın detayları netleşti. Ev hanımlarına emeklilik yolu açılırken, prim ödemelerinin 3'te 1'i devlet tarafından ödenecek. Her çocuk başına bir yıl erken emeklilik hakkının yer aldığı programda, iki yıl geç ödemeli faizsiz kredi desteği de dikkat çekti. İşte tüm detaylar....

Finans 01-05-23 07:45

Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa'da duyurdu! Togg için özel kredi geliyor: 36 ay vade, 0,99 oran...

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg'u alırken kredi kullanmak isteyen vatandaşları ilgilendiren yeni bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa'da yaptığı açıklamada, "Togg için kamu bankaları kredi kolaylığı sağlayacak. Manisa'da açıklayacağım." ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan, Manisa mitinginde merakla beklenen kredi detaylarını duyurarak, "Kamu bankaları, Togg için araç bedelinin yüzde 50'si tutarında 36 ay, 0,99 oran ile kredi kullandıracak." dedi. İşte detaylar...

Finans 24-04-23 18:36

SON DAKİKA | Togg'a özel kredi desteği! Erdoğan'ın çağrısı sonrası yeni açıklama: Kamu bankaları...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Togg için bankalara yaptığı kredi çağrısının ardından yeni bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yaptığı açıklamada "Kamu bankalarımız bunun için çalışıyor" diye konuştu.

Finans 13-04-23 16:19

İhtiyaç ve konut kredisi faizlerinde rekor! Artık kredi çekmek imkansıza yakın: 200 bin liranın üzerinde...

Türkiye'nin seçim atmosferine girmesiyle risk almak istemeyen bankacılık sektörü kredide musluğu faizi artırarak kesiyor. Yıllık faiz yüzde 30.35, aylık faiz ise yüzde 3,65 seviyesine yükseldi. İhtiyaç kredisinde çekmek istemeyenler ise ihtiyaçlarını kredi kartlarıyla gideriyorlar. Öte yandan ihtiyaç kredisinde yükselen bu faizler şimdi konut kredisine de yansıdı. Kamu bankaları 200 bin TL'nin üstünde de kredi vermemeye başladı.

Finans 03-04-23 08:37

0,79, 0,99 ve 1,09 faiz oranı var! Kentsel dönüşüm kredisi aylık taksitleri kuruş kuruş hesaplandı: 100 bin liraya 1.427 TL ödeme…

Konutlarda kentsel dönüşüm için 10 yıl vade, yüzde 0,79 oranıyla faiz ve 1 milyon 250 bin liraya kadar, güçlendirme için yüzde 0,99 faizle 320 bin liraya kadar 120 ay vadeli kredi desteği sağlanması için adım atıldı. Bu gelişmenin ardından vatandaşlar destek paketinin detaylarını araştırmaya başladı? Peki kentsel dönüşüm kredisi aylık taksitleri ne olacak? Uzman isim tek tek hesapladı. İşte detaylar...

Finans 17-03-23 15:33