Kyk Yurtları Haberleri

KYK YURTLARI açıldı mı, ne zaman açılacak? 2023-2024 KYK yurtları açılış tarihi açıklandı mı?

KYK yurtlarının bu sene hangi tarihte açılacağı merak konusu oldu. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte KYK yurt başvuruları 29 Ağustos tarihinde alınmaya başlamıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK yurt sonuçların açıklandığını ifade etti. Peki, KYK YURTLARI açıldı mı, ne zaman açılacak? 2023-2024 KYK yurtları açılış tarihi açıklandı mı? İşte detaylar...

Finans 16-09-2023 17:17

İç Anadolu'da depremzedeler Ramazan Bayramı sevincini buruk yaşıyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin ardından Yozgat, Niğde, Kırıkkale ve Kayseri'deki KYK yurtları ile misafirhanelerde konaklayan depremzedeler, Ramazan Bayramı'nı evlerinden uzakta buruk geçiriyor.

Yurthaber 21-04-2023 12:16

Sivas'ta KYK yurtlarında ağırlanan depremzedeler bayram namazında bir araya geldi

Sivas'ta Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı KYK yurtlarında misafir edilen depremzedeler için Ramazan Bayramı programı düzenlendi.

Yurthaber 21-04-2023 09:31

KYK YURT SON DAKİKA haberleri 4 Nisan 2023: KYK yurtları açıldı mı, ne zaman açılacak? Bakan Kasapoğlu'dan açıklama

KYK yurtları ile ilgili son dakika açıklaması Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu tarafından yapıldı. Bilindiği üzere, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından üniversitelerde uzaktan eğitim süreci başlamış ve depremzedeler KYK yurtlarına yerleştirilmişti. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu yeni kararı duyurdu. Peki, KYK yurtları açılacak mı? 2023 KYK yurtları ne zaman açılacak?

Egitim 04-04-2023 11:32

Kyk Yurtları

Kyk Yurtları Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kyk Yurtları Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Uşak'ta depremzede çocuklar Rafadan Tayfa ile moral buldu

Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kente gelen çocuklar için sinema etkinliği düzenledi.

Yurthaber 01-03-2023 14:42

Sivas'ta berberler ve kuaförler, yurtlarda kalan depremzedelerin kişisel bakımını yaptı

Sivas'ta bir araya gelen 100 kadın ve erkek kuaförü, "Asrın felaketi" olarak nitelendirilen depremlerin ardından kentteki Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında misafir edilen depremzedelerin kişisel bakımlarını yaptı.

Yurthaber 13-02-2023 11:53

Şırnak'ta geçerli başvuru yapan tüm öğrenciler yurtlara yerleşti

Şırnak'ta geçerli başvuru yapan tüm öğrenciler yurtlara yerleşti

Yurthaber 09-09-2022 17:41

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Rusya' çıkışı, Putin'den 'Erdoğan' açıklaması, Galatasaray'dan yeni transfer

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Rusya'yı hafife alanlara" yönelik sözleri, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "Konuyu Erdoğan ile görüşeceğim" açıklaması, Galatasaray'da yeni transfer, Mersin'de orman yangını, KYK yurt başvurularının sonuçları...

Haber 07-09-2022 16:36

KYK YURTLARI LİSTESİ! 2022 KYK yurt başvurusu nasıl yapılır, başvuru için son gün ne zaman?

Üniversite yerleştirme sonuçlarının erişime açılmasının ardından beklenen açıklama 24 Ağustos 2022 Çarşamba günü Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapıldı. Bu açıklamanın ardından birçok kişi, başvuru tarihlerini ve işlemlerin nasıl yapılacağını öğrenmek için internette araştırma yapıyor. Merak edilen bir diğer konu ise yazın açık olan KYK yurtları listesi oldu. Peki KYK yurt başvurusu nasıl yapılır, başvuru için son gün ne zaman? İşte KYK yurtları listesi...

Haber 25-08-2022 09:03

Yurtlardaki ücretsiz konaklamadan yararlanan yüzlerce genç Konya'yı ziyaret etti

Niğde'den gelen Sultan Tamer: - "Konaklama süresinin 5 güne çıkması da iyi oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bu imkanı sağladığı için çok teşekkür ediyorum" - Şanlıurfa'dan gelen İlyas Filiz: - "Mardin, Kayseri, İzmir'e de gideceğiz. Uygulamanın bize en güzel etkisi gittiğimiz şehirlerde rahatça geziyoruz"

Yurthaber 22-08-2022 12:38

Yurtlarda ücretsiz konaklama imkanından yararlanan gençler Mardin'de tarihle buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "ücretsiz konaklama" açıklamasının ardından 500 genç tarihi ve kültürel mekanları ziyaret etmek için rotasını Mardin'e çevirdi - Denizli'den gelen Ayşe Cemre Sağlam: - "Burayı çok merak ederek geldik. Tarihi yerleri o kadar güzel ki görmeyi çok istiyorduk. Gençlik ve Spor Bakanlığının yurdunda kaldık. Bizim için büyük bir avantaj bu"

Yurthaber 18-08-2022 15:22