Mahmut Tanal Haberleri Ve Son Dakika Mahmut Tanal Haberleri

Mahmut Tanal Haberleri Ve Son Dakika Mahmut Tanal Haberleri

Mahmut Tanal, 1 Ocak 1961′de Şanlıurfa Hilvan’ın Bahçecik köyünde doğdu.

Babasının adı Mustafa, annesinin adı Keziban’dır.

Mahmut Tanal, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Serbest avukat olarak çalıştı. Mahmut Tanal, Bahçeşehir ve Okan Üniversitelerinde Siyaset Okulu Programından sertifika aldı.

Bahçeşehir Üniversitesinin Ceza Mahkemesi Hukukunda İletişimin Denetlenmesi ve Teknik İzleme Programı eğitimi ile Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyinin birlikte düzenlediği Türk Avukatlarının Aşamalı Eğitimi Programına katıldı.

Mahmut Tanal, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Ceza Hukukçuları Derneği ve Tüketiciyi Koruma Derneği Üyesi oldu.

Mahmut Tanal, Serbest avukat olarak çalıştı. Bahçeşehir ve Okan Üniversitelerinde Siyaset Okulu Programından sertifika aldı. Bahçeşehir Üniversitesinin Ceza Mahkemesi Hukukunda İletişimin Denetlenmesi ve Teknik İzleme Programı eğitimi ile Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyinin birlikte düzenlediği Türk Avukatlarının Aşamalı Eğitimi Programına katıldı. Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Ceza Hukukçuları Derneği ve Tüketiciyi Koruma Derneği Üyesi oldu.

Mahmut Tanal, Orta düzeyde Almanca bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mahmut Tanal Haberleri

CHP'li Mahmut Tanal, Burada fişleme yapamazsınız diyerek jandarma personelini kovaladı! Görüntüler Akbelen'den...

Muğla'nın Milas ilçesindeki Akbelen Ormanı'na açılmak istenen kömür madeni sahası için bölgede protesto yapanlara destek veren CHP Milletvekili Mahmut Tanal ile jandarma personeli arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Vatandaşların kimlik bilgilerini alan jandarmaya, "Fişleme yapamazsınız" diye tepki gösteren Tanal, kimlik bilgilerinin yer aldığı listeyi alabilmek için jandarma personelini kovaladı. Öte yandan söz konusu olaya ilişkin, İçişleri Bakanlığından CHP'li Tanal'a kınama geldi.

Haber 29-07-2023 23:18

CHP'li Mahmut Tanal'dan 'kadınlara regl izni' için TBMM'ye kanun teklifi: Temel bir insan hakkı olarak görülmeli

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal kadınların regl izni kullanması için hazırladığı kanun teklifini TBMM'ye sundu. Teklifte kadın memur ve kadın işçilerin, regl başlangıç tarihinden itibaren ayda bir iş günü izinli sayılması istendi.

Haber 16-11-2022 19:19

'AK Partiliyim' deyince at arabasından indi! CHP'li Mahmut Tanal'ın o anları gündem oldu

CHP'nin Grup Toplantısı için geçtiğimiz günlerde Erzurum'a giden İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, at arabasına binerek arabacıyla sohbet etti. Konuşma sırasında arabacı "AK Partiliyim. AK Parti gibisi yok, Allah başımızdan eksik etmesin” deyince Tanal arabadan indi. O anlar ise sosyal medyada gündem oldu.

Haber 10-08-2022 12:25

Hülya Avşar'ın simit yorumuna CHP'li Tanal'dan gönderme: Ejder meyveli smoothie yudumlayan...

Oyuncu ve şarkıcı Hülya Avşar ekonomiyle ilgili yaptığı yorumla dikkat çekmiş, Avşar, "Ekonomik krizin herkese ve her kesime mutlaka yansıması oluyor. Gerekirse simit yiyeceğiz ama bugünleri de kolay atlatacağız" ifadelerini kullanmıştı. Sosyal medyada gündem olan Avşar'a, CHP milletvekili Mahmut Tanal Twitter hesabından gödermede bulundu. Tanal, ''Saray'da ejder meyveli smoothie yudumlayan Sayın Hülya Avşar'ı, halkın arasında simit yemeye de bekleriz'' dedi.

Haber 21-12-2021 12:11

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Çavuşoğlu'ndan CHP'li Tanal'ın paylaşımlarına yanıt

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Avrupa Ülkelerinde Yükselen Irkçılık ve İslamofobi İnceleme ve Araştırma Alt Komisyonu'nun Paris ziyaretlerine ilişkin CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın sosyal medya paylaşımlarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Haber 24-10-2021 00:27

Yer: İstanbul! Barınacak yer bulamayan öğrenciler parkta sabahladı

İstanbul'da kiralık ev ve yurt fiyatlarındaki artış sonrası barınacak yer bulmakta zorlanan üniversite öğrencileri, bir araya geldikleri parkta bankların üzerinde sabahlayarak soruna çözüm bulunması için çağrıda bulundu.

Haber 21-09-2021 08:54

Milli Saraylar Başkanlığı'ndan kayıp vazo açıklaması

Milli Saraylar Başkanlığı tarafından CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın Dolmabahçe Sarayı’ndaki 2 altın vazonun kayıp olduğu iddiasıyla ilgili yapılan açıklamada, "Milli Saraylar’ın envanterinde yer alan 300 bini aşkın taşınabilir tarihi eserler içerisinde iddia edildiği gibi ’46 kilogram ağırlığında som altından 2 adet vazo’ hiçbir zaman var olmamıştır. Doğal olarak eser var olmadığı için, hiçbir zaman Tanal’ın iddia ettiği gibi tefriş ve sergilemede de yer almamıştır" denildi.

Haber 16-06-2021 17:07

CHP'li vekiller 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne ‘128 milyar dolar nerede?’ pankartı astı

CHP'li 3 vekil, İstanbul'da bulunan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne "128 milyar dolar nerede?" pankartı astı.

Haber 16-05-2021 12:46

CHP'li Mahmut Tanal'ın TBMM'de astığı '128 milyar dolar nerede?' pankartı olay oldu

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, '128 milyar dolar nerede?' yazılı pankartı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki (TBMM) odasının penceresine astı. Pankartı indirmek için Meclis'e itfaiye geldi.

Haber 15-04-2021 14:08

AK Partili 3 milletvekilinin bedelli askerlik yapmasıyla ilgili CHP'li Mahmut Tanal'dan gündem yaratan iddia

35'er bin lira ödeyerek, 21 gün bedelli askerlik yapan AK Partili üç milletvekiline askerde bulundukları dönemde 25'er bin lira vekil maaşının ödenmeye devam ettiği iddia edildi. Söz konusu iddiaları gündeme taşıyan CHP'li Mahmut Tanal, "Bu durum yasaya aykırıdır." diyerek aldıkları maaşları geri ödemeleri gerektiğini vurguladı. AK Partili vekiller ise aldıkları 25'er bin lirayı Mehmetçik Vakfı'na bağışladıklarını açıkladı.

Haber 09-12-2020 14:46

CHP'li Mahmut Tanal'ın koronavirüs testi negatif çıktı

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, koronavirüs şüphesi nedeniyle hastanede yaptırdığı testin negatif çıktığını söyledi.

Haber 03-07-2020 12:43

TBMM Genel Kurulu'nda 'FETÖ'nün siyasi ayağı' kavgası

TBMM Genel Kurulu'nda, İmar Kanunu'nda değişiklik teklifinin görüşmeleri sırasında AK Parti ile CHP milletvekilleri arasındaki FETÖ tartışması gerginliğe yol açtı. AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Yıl 2014. Tanal, 'Benim milletvekili maaşımı Bank Asya'da açtığım hesaba yatırın' dedi. Mahmut Tanal suçunu çok iyi biliyor" dedi. Sataşmadan söz alan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın, "FETÖ'cü aranıyorsa bunun kökü, tohumu, her şeyi AK Parti'dedir" demesi tartışmayı alevlendirdi.

Haber 14-02-2020 00:36

TBMM Genel Kurulu

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal: -"Kamu Denetçiliği Kurumuna yasa teklif etme yetkisi verilmeli"

Haber 02-01-2020 19:29

CHP’li vekil Mahmut Tanal'dan savcılara Demet Akalın için soruşturma çağrısı

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda İstanbul-İzmir Otoyolu’nu 2 saatte geçtiğini söyleyen şarkıcı Demet Akalın hakkında soruşturma açılması için savcıları göreve çağırdı.

Trend 16-08-2019 09:42

İBB adayı Necdet Gökçınar'ın oğlunun işten çıkarıldığı iddialarına İGDAŞ’tan açıklama

Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar'ın oğlunun işten çıkarıldığı iddiaları üzerine İGDAŞ yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Sayın Gökçınar’ın oğlu İGDAŞ’ta personel olarak çalışmamıştır. Dolayısıyla işine son verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir” denildi.

Haber 11-06-2019 08:11

TBMM'ye saldırı girişimi sonrası CHP'den flaş Mahmut Tanal açıklaması

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de Meclis çalışanını rehin almak isterken etkisiz hale getirilen DHKP-C terör örgütü mensubu biri kadın 2 kişi ile ilgili olarak, "Bu sanki Mahmut Tanal ile ilişkilendirilmeye çalışılıyor. Mahmut Tanal, o kişinin suçlu olup olmadığını bilmekle görevli kişi midir? DHKP-C olmak üzere bütün terör örgütlerini lanetliyoruz" dedi.

Haber 15-05-2019 14:29

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç:

"(Meclis'e girmeye çalışan DHKP-C üyesi iki terörist) Sanki Mahmut Tanal ile ilişkilendirilmeye çalışılıyor. Mahmut Tanal, GBT araştırmasını yapan kişi midir, o kişinin suçlu olduğunu bilmekle görevli kişi midir? Hiçbirisi değildir. Başta DHKP-C olmak üzere bütün terör örgütlerini lanetliyoruz" - "(İstanbul seçimleri) Bizimle ilgili elinizde ufacık bir delil varsa, bunu yetkili makamlara iletmiyorsanız namertsiniz"

Haber 15-05-2019 13:27

CHP’li Mahmut Tanal’dan Semiha Yıldırım tweeti! AK Parti'li isim teşekkür etti

31 Mart seçimlerinin ardından CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu ile Cumhur İttifakı'nın adayı Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’ın fotoğraflarını yan yana koyarak yapılan kıyaslamalara tepkiler sürüyor. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın, Semiha Yıldırım’a yönelik paylaştığı mesaj sosyal medyada uzlaşı rüzgarı estirdi. AK Parti'li Yeneroğlu, Tanal'a teşekkür etti.

Trend 06-04-2019 21:00

CHP'li Mahmut Tanal, A Haber muhabiriyle tartıştı

Ümraniye İlçe Seçim Kurulu'nda canlı yayın yapan A Haber muhabiri ile CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal arasında açıklanan rakamlar konusunda tartışma yaşandı.

Trend 05-04-2019 01:56

Gazetecilerin Meclisteki yemek sorununu gündeme getirdi

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal: - "Parlamento muhabirleri için ana binadaki restoranda sadece iki masa ayrıldı, TBMM Halkla İlişkiler Binası'nda yemek yemeleri ise yasaklandı. Sorun çözülmezse konuyu Kamu Denetçiliği Kurumuna şikayet edeceğim"

Haber 13-02-2019 17:05

Organlarını bağışlayan Tanal'dan organ bağışı çağrısı

Organ bağışının yaygınlaştırılması amacıyla kanun teklifi veren ve organlarını bağışlayan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, siyasetçileri organ bağışında bulunmaya çağırdı - Tanal: "Bağışlarlarsa insanlara hizmet etmiş olurlar. En büyük hizmet de bu"

Haber 07-02-2019 11:51

Eren Erdem hakkındaki yakalama kararı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen: - "Bütün sürecin sonunda tahliye kararının çıkmasının ardından Erdem'in derhal tahliye edilmesi gerekiyordu. Fakat bizi burada 5-6 saatten daha uzun süre beklettiler. Eren Erdem'i 5-6 saat hukuka aykırı olarak beklettiler"

Haber 07-01-2019 23:37

Meclis'te olay sözler! 'FETÖ’cü şerefsiz, köpek…'

Meclis'teki gerginlikte yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Bakan Hulusi Akar kürsüye geldiğinde CHP sıralarından “Ali Tatar’ı anlat” diye laf atıldı. AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, “Susun” deyince CHP’li Mahmut Tanal, “FETÖ’cü’’ diye seslendi.

Haber 18-12-2018 14:17

Kılıçdaroğlu'ndan Öztürk Yılmaz'ın açıklamalarına ilk yanıt ve yerel seçim açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında 'Ne yaparsan yap, istifa etmiyorum. Tarih seni yargılayacak' diyen Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz hakkında ilk kez konuştu. Kılıçdaroğlu, 'Kendisi disipline verildi, yorum yapmam etik olmaz' ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, İstanbul'da oylarının düşük olduğu bazı ilçelerde milletvekillerini aday gösterebileceklerini ifade ederek, bu duruma Sultanbeyli ve Mahmut Tanal örneğini verdi.

Haber 12-11-2018 08:16

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, İBB Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medyadan yerel seçimde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına talip olduğunu duyurdu.

Haber 09-10-2018 01:37

Cami imamı cemaati direnişe çağırdı ama yıkımı engelleyemedi!

İstanbul Üsküdar'daki Esentepe Cami, belediye ekipleri tarafından sabaha karşı yıkıldı. 4 yıl önce restorasyonu yapılan cami için dün yıkım kararı alınmış ancak cami imamının cemaati direnişe çağırmasıyla belediye ekipleri camiyi yıkamadan geri dönmüştü. Sabaha karşı yeniden bölgeye gelen ekipler, TOMA'lar ve polis ekipleri eşliğinde tarihi camiyi yıktı. Belediye cami yıkımıyla ilgili şu ana kadar herhangi bir resmi açıklama yapmadı.

Haber 04-10-2018 09:38

Mahmut Tanal'ın Erdoğan protestosunu Kılıçdaroğlu durdurdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Meclis'te protesto eden Mahmut Tanal'ı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu engelledi.

Haber 01-10-2018 15:21

Dolar tarihi rekor kırdı! CHP'den ilk tepki geldi!

Doların 4,99 TL'ye çıkması ve tarihi rekora ulaşmasına CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Twitter'dan tepki verdi. Tanal paylaşımında "Dolar:5 - Başkanlık Sistemi:0" ifadelerini kullandı.

Haber 01-08-2018 20:11

Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin ilk Meclis Başkanı Binali Yıldırım ile CHP'li Mahmut Tanal arasında 'dalma' krizi

TBMM Genel Kurulunda yapılan üçüncü tur oylaması tamamlandı. Oylama sonucunda Binali Yıldırım 335 oyla Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin ilk Meclis Başkanı oldu.

Haber 12-07-2018 17:59

Eski CHP Milletvekili Erdem'in tutuklanması

İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Erdem'in, hakkında yapılan ihbarla yasa dışı yollardan yurt dışına kaçacağı yönünde kuvvetli olgular bulunması ve gelinen aşamada adli kontrol kararının yetersiz kalacağı gerekçeleriyle tutuklanmasına hükmetti - Sanık Eren Erdem: -"Suçsuzum, suçlu olsam kaçmayı düşünebilirdim. Oğlumun Almanya'da görmesi gereken diş tedavisi var. Bu sebeple eşim her ay Almanya'ya gidip gelir. Dokunulmazlığım kaldırıldıktan sonra 38 kere yurt dışına gidip geldim. Kaçacak olsam zaten kaçabilirdim"

Haber 29-06-2018 14:55

CHP'li Mahmut Tanal'dan 24 Haziran seçim sonuçlarına sert tepki: Millete müstahaktır

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanmasının ardından CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Twitter hesabından dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Haber 25-06-2018 15:45

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'dan Nagehan Alçı hakkında savcılığa şikayet

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın dün kaleme aldığı yazısıyla 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik', 'aşağılama', 'nefret ve ayrımcılık', 'hakaret' suçlarını işlediği iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet etti.

Haber 19-06-2018 11:52

İsmail Kahraman'ı şoke eden yanıt! 'Hakkımı helal etmiyorum'

24 Haziran seçimlerinde aday olmayan TBMM Başkanı İsmail Kahraman da son kez kürsüye çıkıp ‘helallik' istedi. TBMM kürsüsünden hakkınızı helal edin diyen Kahraman büyük bir şok yaşadı. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Kahraman’a beklenmedik bir karşılık verdi ve “Ben helal etmiyorum” dedi.

Haber 16-05-2018 14:39

İstanbul için sürpriz aday! 2019 seçiminde kullanacağı sloganını da açıkladı

2019 yerel seçimi yaklaştıkça belediye başkan aday adayları için konuşulan isimler, kulisleri hareketlendirdi. CHP'de Ankara için Mansur Yavaş ismi ön plana çıkarken, diğer isimler arasında Levent Gök ve Cengiz Topel Yıldırım yer alıyor. İstanbul'da ise sürpriz bir gelişme yaşanarak, Mahmut Tanal aday olduğunu açıkladı. Tanal aday olursa, "İstanbul’a kanal değil, Tanal lazım" sloganıyla sahaya inecek.

Haber 04-04-2018 08:34

Mahmut Tanal adaylığını açıkladı!

CHP İstanbul Milletvekili Tanal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

Haber 24-03-2018 09:32

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan CHP'li Tanal hakkında suç duyurusu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan CHP'li Tanal hakkında suç duyurusu

Haber 10-02-2018 12:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Tanal hakkında suç duyurusu

Erdoğan, kendisi hakkında "terör örgütü propagandası" ve "terör örgütüne yardım ve yataklık" gibi suçlamalarla savcılığa şikayet dilekçesi veren CHP İstanbul Milletvekili Tanal hakkında, "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "iftira" suçlarından suç duyurusunda bulundu - Dilekçeden: - "Kimse 'Şikayet yapıyorum veya dilekçe veriyorum' diyerek bir başkasına hakaret ve iftira etme özgürlüğüne sahip değildir"

Haber 09-02-2018 12:13

Hakan Fidan davasında kritik gelişme!

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın AK Parti’den milletvekili adayı olup daha sonra da görevine geri dönmesi davasında önemli bir gelişme yaşandı. CHP Milletvekili Mahmut Tanal tarafından açılan ve Bölge İdare Mahkemesince reddedilen dava için, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun 3 üyesinden muhalif oy geldi.

Haber 05-02-2018 11:58

Meclis kürsüsünde 2018 bütçesini yırttı!

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi Meclis Genel Kurulu'nda 2018 yılı bütçesini yırtarak yere attı. Meclis Başkanvekili Pervin Buldan, Gülay Yedekçi'den yere attığı kağıtları toplamasını istedi. CHP milletvekilleri Mahmut Tanal, Barış Yarkadaş ve Musa Çam kağıt parçalarını yerden topladı.

Haber 15-12-2017 20:30

Mahmut Tanal o geceyi anlattı: Onlar öpüşürken gittim eşyaları taşıdım. Dünya mı yıkıldı?

Tahliye kararı sonrasında eşi Nazire Kalkan Gürsel'le öpüştüğü sırada çekilen fotoğrafı haftanın en çok konuşulan konulardan biri haline gelen Cumhuriyet Gazetesi Yayın Danışmanı Kadri Gürsel'in fotoğrafında kadraja giren bir başka isim daha vardı. Sosyal medyada gündem olan ve Gürsel'in çöp poşetindeki eşyalarını minibüse taşımasıyla dikkat çeken CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal o geceyi çarpıcı ifadelerle anlattı.

Haber 28-09-2017 12:02

CHP Milletvekili Mahmut Tanal'ın aracına saldırı iddiası

Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım sonrası hedef haline gelen ve aldığı tehditler sonrası şikayetçi olan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın arabasına saldırı düzenlendiği iddia edildi. Tanal, sosyal medya hesabından olayla ilgili 'Mafya usulü ihtar amaçlı eylemdir' açıklamasını yaptı.

Haber 08-09-2017 16:31

CHP'li Mahmut Tanal'dan gündem yaratacak iddia: Üç bakanlık Menzil tarikatının elinde

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İçişleri, Adalet ve Sağlık Bakanlığı’nın Menzil tarikatının elinde olduğunu iddia ederek “Emniyet mensupları tayin terfi alabilmek için Menzil’den referans alıyor” dedi. Tanal, Kuran kurslarına kamu arazilerinin ücretsiz verilmesi hakkında “Geçmişte FETÖ’ye nasıl okullar arsalar tahsis ettiyse, güçlendiyse, kuvvetlendiyse, darbe girişimine kadar geldilerse aynı şekilde yeni FETÖ’ler çıkacak" diye konuştu.

Haber 26-07-2017 09:27

Adalet Yürüyüşü'nde görünmez kaza: Vekil başını çarptı

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Adalet Yürüyüşü'nün 3. gününde küçük bir kaza geçirdi. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal başını alçak zemine çarparak hafif şekilde yaralandı. Başında sıyrık olan Tanal, konvoya eşlik eden ambulansa bindirilerek tedavi edildi. CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü'ne katılan Tanal, her iki ayağının da daha önce kırıldığını belirtmişti.

Haber 17-06-2017 12:36

CHP'li Tanal minibüste selfie yapıp paylaştı

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın Twitter'dan paylaştığı "Minibüs ile Kadıköy'e gidiyorum" mesajlı fotoğrafı sosyal medyada olay oldu. Tanal fotoğrafı "Minibüs ile KADIKÖY'e gidiyorum!!!!" mesajı ile paylaştı. Sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çeken fotoğrafa bazı kullanıcılar Tanal'ın "halktan biriyim ben" mesajı vermeye çalıştığını ileri sürerek tepki gösterdi.

Haber 05-05-2017 15:00

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Sürecin takipçisiyiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, polisin silahından çıkan kurşunla ölen Uğur Kurt'un ailesini telefonla arayarak, "Uğur'un öldürülmesine de yok denilecek bir cezanın verilerek davanın kapatılmaya çalışılmasına da üzüldük. Süreci takip ediyoruz" dedi. CHP İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş, Sezgin Tanrıkulu ve Mahmut Tanal, Beyoğlu İlçe Başkanı Bekir Özcan'la birlikte, Uğur Kurt'un Beyoğlu'nda yaşayan ailesini ziyaret etti.

Haber 27-04-2017 18:03

CHP'li Mahmut Tanal: Hulusi Akar, 15 Temmuz'da tutuklanan Tümgeneral Dişli ile ortak arsa aldı!

CHP'li vekil, Hulusi Akar ile 15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi, Tümgeneral Mehmet Dişli'nin “ortak villa arsası satın aldıklarını" iddia etti. TSK'dan açıklama geldi...

Haber 24-02-2017 10:03

CHP'li Tanal'dan AK Parti'ye üye olan ağabeyi için ilginç yorum

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Ak Parti'ye katılan ağabeyi için "O konuda bilgim yok. Bahsedilen ağabeyim, okur yazar değil. Yani onun haber değeri ne kadar var, onu bilemem'' dedi.

Haber 19-10-2016 17:36

Mahmut Tanal'ın abisi resmen AK Partili oldu

Şanlıurfalı CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın abisi Mehmet Hanifi Tanal AK Parti'ye üye oldu.

Haber 19-10-2016 14:16

CHP'li Tanal'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusu

CHP'li Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında, AYM kararı ile ilgili sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Haber 29-02-2016 18:18