Mark Zuckerberg Haberleri Ve Son Dakika Mark Zuckerberg Haberleri

Mark Zuckerberg Haberleri Ve Son Dakika Mark Zuckerberg Haberleri

Mark Elliot Zuckerberg 14 Mayıs 1984 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Zuckerberg diş hekimi olan babası ve psikolog annesinin tek çocuğudur. Lisedeki gösterdiği başarı ve başarılı notlarıyla ABD’nin en iyi üniversitelerinden olan Harvard üniversitesine girdi. Yahudi olarak yetiştirilmesine rağmen ateist olduğunu açıklamıştır.

İlk yılında, farklı bir fikir ile okuldaki en yakışıklı ve en güzel öğrencilerinin seçildiği facemash.com adlı siteyi kurdu. Sitede Hardvard’daki tüm öğrencilerin fotoğrafları yer alıyordu. Fakat bu kadar fotoğrafın hepsini bulmak için yapması gerekenin üniversitenin öğrencilerin bilgilerinin yer aldığı veri tabanına girmesi olduğunu düşündü ve bunu yaptı. Veri tabanını hacklediği ortaya çıkan Zuckerberg, disipline verilince okulu bıraktı. Harvard’lı öğrencileri internet üzerinde buluşturmak için ikinci sitesi olan Facebook‘u kurdu. Facebook, 18 ayda ABD’nin en büyük arkadaşlık sitelerinden biri haline geldi.

Mark Zuckerberg 2004 yılında Harvard Üniversitesi’nden girişimci arkadaşları ile Facebook‘u kurarak dünyanın en genç zengini oldu. 2010 itibariyle kişisel serveti 4 milyar Amerikan dolarıdır.

Zuckerberg 2004 yılında Harvard Üniversitesi'nden girişimci arkadaşları Dustin Moskovitz, Eduardo Saverin ve Chris Hughes ile şu anda CEO'su olduğu sosyal paylaşım sitesi Facebook'u kurarak dünyanın şu anki en genç zengini olmasıyla tanınıyor. 2011 itibariyle kişisel serveti 24 milyar Amerikan dolarıdır. 2010 yılında ise TIME dergisince Yılın Adamı seçilmişti.

Mark Zuckerberg Haberleri

Facebook 20 yaşında: Yurt odasında kuruldu, şimdi dünyanın en çok kullanılan sosyal ağları arasında!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağları arasında yer alan Facebook, 4 Şubat 2004'te Mark Zuckerberg ve 3 arkadaşının Harvard Üniversitesi'ndeki yurt odasında kurulmuştu. Facebook bugün ise 20'inci yaşını kutluyor. Platform, veri güvenliği ve rekabet ihlali tartışmalarıyla yıpransa da "Meta" şemsiyesi altında metaverse alanındaki atılımlarıyla yoluna devam ederek dikkat çekiyor.

Haber 04-02-2024 11:51

Mark Zuckerberg neye hazırlanıyor? Meta'nın kurucusundan akılalmaz sığınak planı: 100 milyon dolar harcama, 30 yatak, 30 banyo...

Meta'nın sahibi Mark Zuckerberg ABD'ye bağlı Hawaii'de bir sığınak inşa etmeye başlıyor. Yaklaşık 100 milyon dolara mal olması beklenen sığınağın 5 bin metrekare alana inşa edilecek olup 30 yatak odası ve 30 banyosu olacağı ifade edildi. Sığınağın yapımında çalışanlar ise projenin çok gizli yürütüldüğünü söyledi. Zuckerberg'ün akılalmaz sığınak planı, sosyal medyada 'bu neyin hazırlığı?' tarzında soruların sorulmasına yol açtı.

Haber 19-12-2023 11:01

Facebook'un kurucusu, Meta CEO'su Mark Zuckerberg ameliyat oldu! MMA dövüşü için antrenman yapıyordu

Facebook'un kurucusu, Meta CEO'su Mark Zuckerberg, antrenman sırasında ön çapraz bağını yırttığını açıkladı. Instagram, Facebook, WhatsApp ve Threads’in çatı şirketi olan şirketin CEO'su ameliyat olduğunu söyledi. Zuckerberg, bir MMA dövüşü için antrenman yaptığını dile getirdi.

Haber 05-11-2023 09:37

Elon Musk, bir zamanlar kafes dövüşü yapmayı düşündüğü Mark Zuckerberg'e Threads ile yüklendi: Zuck'ın kendisi yapmıyor

Twitter'ın (X) sahibi ünlü milyarder Elon Musk, Meta CEO'su Mark Zuckerberg'e, Meta'nın Twitter rakibi olarak gösterilen sosyal medya platformu Threads'te aktif olmadığını söyleyerek yüklendi. Threads'in "ürkütücü şekilde sessiz" olduğunu düşünen Musk, Zuckerberg'in kendisinin Threads'te paylaşım yapmadığını öne sürdü.

Haber 01-11-2023 15:30

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg Hakkındaki Haberler Mynet'te. Mark Zuckerberg Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

AB’den X'in sahibi Musk ve Meta'nın sahibi Zuckerberg’e İsrail-Filistin uyarısı!

Avrupa Birliği (AB) Komisyon Üyesi Thierry Breton, İsrail-Filistin gündemiyle ilgili sosyal medya platformlarında yayılan dezenformasyon sebebiyle X ve Meta şirketlerinin sahipleri Elon Musk ve Mark Zuckerberg’e yönelik açık mektup paylaştı. Musk ve Zuckerberg’den 24 saat içinde şikayete yanıt vermeleri ve ‘ilgili kurumlar’ ile temasa geçmeleri talep edildi.

Haber 12-10-2023 12:10

Threads yeniden toparlanmak istiyor! Bunun için bakın ne yapacak: Önümüzdeki birkaç gün içinde...

X'in rakibi Threads'te kullanıma açıldığı ilk haftanın ardından günlük aktif kullanıcı sayısında büyük düşüş yaşandı. Ancak Meta'nın platformu Threads yeniden toparlanmak istiyor. Bunun için ise bakın ne yapılacak... Yakın zamanda hayata geçirilecek gelişmeyi Meta CEO'su Mark Zuckerberg, "Önümüzdeki birkaç gün içinde..." diyerek duyurdu.

Haber 23-08-2023 17:39

Mustafa Varank sosyal medyadan paylaştı! Elon Musk ile Mark Zuckerberg'i 'kafes dövüşü' için Türkiye'ye davet etti

Dünya, Elon Musk ile Mark Zuckerberg'in yapacağı 'kafes dövüşü'nü konuşurken eski Bakan ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, iki isme davette bulundu. Varank sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Bu işi hakkıyla yapmanız için sizi Türkiye'deki 'Er Meydanı'na davet ediyoruz" dedi.

Haber 20-08-2023 23:01

İki milyarder ringe çıkacak mı? Yeni gelişmeyi Musk açıkladı: Zuckerberg, şartları kabul etmedi

Elon Musk vs Mark Zuckerberg dövüşü yapılacak mı yoksa yapılmayacak mı? Herkes bu sorunun yanıtını merak ediyor! Ancak kafes dövüşü merakla beklenirken ilginç gelişmeler de yaşanıyor. Son olarak eski adı Twitter olan X sosyal medya platformunun sahibi Elon Musk, Meta Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg'in kafes dövüşü şartlarını kabul etmediğini açıkladı.

Haber 18-08-2023 13:29

Mark Zuckerberg duyurdu: WhatsApp'ta yeni dönem!

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Meta'nın Instagram kanalında ve Facebook'ta, WhatsApp'ta fotoğraf paylaşımının yeni bir güncelleme aldığını, artık HD olarak fotoğraf gönderilebileceğini duyurdu. Bu özellik, kullanıcıların fotoğraflarını yüksek çözünürlüklü olarak göndermelerini sağlayacak. Özellik, daha önce belirli kullanıcılarla beta testindeydi.

Haber 18-08-2023 10:05

İki milyarderin merakla beklenen müsabakası! Gelişmeler peş peşe yaşandı, Elon Musk dövüş özeti paylaştı...

Meta CEO'su Mark Zuckerberg ile X'in sahibi Elon Musk'ın uzun bir süredir bir dövüşte karşı karşıya gelmesi bekleniyor. İki milyarderin müsabakası merakla beklenirken, konuyla ilgili peş peşe yeni gelişmeler yaşanıyor. Elon Musk da dikkat çeken paylaşımlarını sürdürüyor. İşte son günlerde yaşananlar!

Haber 16-08-2023 09:44

Merakla beklenen Elon Musk-Mark Zuckerberg kapışmasında son durum! Açıklamalar geldi, ortalık karıştı...

Elon Musk-Mark Zuckerberg dövüşü gerçekleşecek mi gerçekleşmeyecek mi derken, yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Elon Musk'ın açıklamaları sonrası işlerin ciddiye bindiği düşünülürken Meta CEO'su Zuckerberg'ten çok çarpıcı açıklamalar geldi. Ortalık adeta karıştı! İşte detaylar...

Haber 14-08-2023 09:42

Dövüş X'te canlı yayınlanacak demişti... Zuckerberg'den Musk'a yanıt: Bunu daha güvenilir bir platformdan yayınlamak daha iyi olmaz mı?

Elon Musk ile Mark Zuckerberg arasında yapılması beklenen olası kafes dövüşle ilgili haberler merakla takip ediliyor. Son olarak ünlü milyarder Musk, Facebook'un kurucusu Zuckerberg ile yapacağı dövüşün eski adıyla Twitter olarak bilinen sosyal medya platformu X üzerinden canlı yayınlanacağını söylemişti. Zuckerberg'den ise Musk'a jet hızında cevap geldi. Öte yandan Musk mücadeleden önce ameliyat olması gerekebileceğini açıkladı.

Haber 07-08-2023 10:37

Elon Musk açıkladı: Mark Zuckerberg ile dövüşü X'te canlı yayınlanacak! Tüm gelirler ise...

Elon Musk ile Meta CEO'su Mark Zuckerberg'in bir kafes dövüşü yapacağı yönelik iddialar son dönemde gündem olmuştu. Dövüşün gerçekten yapılıp yapılmayacağı ile ilgili çok fazla spekülasyon dönerken, Elon Musk'tan sürpriz bir paylaşım geldi. Musk, bir sosyal medya paylaşımında Zuckerberg ile olan dövüşünün eski adıyla Twitter olarak bilinen sosyal medya platformu X üzerinden canlı yayınlanacağını söyledi.

Haber 06-08-2023 12:12

Twitter'ın ismi değişiyor! Elon Musk, Mark Zuckerberg'in Threads hamlesi sonrası yine rahat durmadı! İşte yeni logosu...

Elon Musk'tan Twitter'a ilişkin yeni bir hamle geldi. Mark Zuckerberg'in kurucusu olduğu Meta şirketinin Instagram tabanlı uygulaması Threads'i kullanıma sunmasının ardından ne yapacağını şaşıran ünlü iş adamı, Twitter’ın muhtemel isminin ‘Deus X’ olabileceğini duyurdu.

Haber 23-07-2023 10:18

Elon Musk’a soğuk duş! Mark Zuckerberg'in Threads atağı pahalıya mal oldu! Twitter'da sert düşüş

Mark Zuckerberg'in kurucusu olduğu Meta şirketi, 'Twitter katili' olarak isimlendirilen Instagram tabanlı uygulaması Threads'i 5 Temmuz Çarşamba günü kullanıma sundu. Kısa sürede çok sayıda kullanıcı kazanan Threads, Twitter'ı solladı. Twitter'ın sahibi Elon Musk, yaptığı açıklamada reklam gelirlerinde yüzde 50 azalma olduğunu belirtti.

Haber 16-07-2023 15:11

Mark Zuckerberg'den Elon Musk'a gözdağı! İki MMA efsanesiyle antrenman fotoğrafı paylaştı

Twitter üzerinden başlayan atışmalar, Meta CEO'su Mark Zuckerberg ve Twitter'ın sahibi Elon Musk arasında bir kafes dövüşü söylentilerine dönüştü! Geçtiğimiz günlerde ise Elon Musk'ın Mark Zuckerberg ile olası kafes dövüşü öncesinde UFC efsanesiyle antrenman yaptığı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Mark Zuckerberg, iki MMA efsanesiyle antrenman fotoğrafı paylaştı...

Haber 12-07-2023 17:32

Elon Musk, Mark Zuckerberg'in Threads atağı sonrası tutuştu! Twitter'a bomba özellik! Artık bunu yapabileceksiniz

Mark Zuckerberg'in kurucusu olduğu Meta şirketi, 'Twitter katili' olarak isimlendirilen Instagram tabanlı uygulaması Threads'i çarşamba günü kullanıma sundu. Twitter ile benzerlik gösteren Threads bir anda dünya gündemine oturunca Elon Musk'tan dikkat çeken bir atak geldi.

Haber 09-07-2023 10:37

Threads'le yüzü gülen Mark Zuckerberg'in '4 Temmuz' paylaşımı sosyal medyada gündem oldu! Şok suçlama... O bile güvenmiyor

Şu sıralar Threads'e olan ilgi nedeniyle yüzünün güldüğü düşünülen Meta CEO'su Mark Zuckerberg'in Instagram'da paylaştığı 4 Temmuz fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu. Fotoğrafta kızlarının yüzlerini gizlediği görülen Zuckerberg bazı kesimlerce ikiyüzlülükle suçlandı. Fotoğrafla ilgili en dikkat çekici yorumlardan biri "Zuck bile çocuklarının yüzlerini koymak için platformlarına güvenmiyor" diyen bir Instagram kullanıcısından geldi.

Haber 08-07-2023 13:02

Zuckerberg'in Threads hamlesi, Twitter'ı kızdırdı! Elon Musk'ın sahibi olduğu şirketten Meta'ya tehdit

Mark Zuckerberg'in Twitter'a rakip olarak kurduğu sosyal medya uygulaması Threads nedeniyle dünya devi iki şirket karşı karşıya geldi. Elon Musk'ın sahibi olduğu Twitter, Threads nedeniyle Meta'ya karşı yasal işlem başlatma uyarısında bulundu. Twitter'ın dava etmekle tehdit ettiği Threads ise kısa sürede dünya çapında 30 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı.

Haber 06-07-2023 23:50

Musk-Zuckerberg mücadelesi başladı, ancak kafeste değil! İşte Meta'nın Twitter rakibi yeni uygulaması Threads hakkında bilmeniz gereken her şey...

Ve beklenen oldu... Twitter'ın şimdiye kadar en dişli rakibi olarak gösterilen Threads bugün kullanıma sunuldu! Mark Zuckerberg ve Elon Musk hala olası bir kafes maçına hazırlanırken, bugünden itibaren iki milyarderin sosyal medya platformları kıyasıya bir mücadeleye girdi. İlk birkaç saatte milyonlarca kullanıcı 'Twitter katili' olarak adlandırılan Threads'e üye olarak yoğun bir ilgi gösterdi. Öte yandan, 'Threads hesabı nasıl silinir?' sorusunun cevabı ise dikkat çekti...

Haber 06-07-2023 13:28

Threads uygulamasına ünlüler akın etti! Selin Şekerci'den ilginç paylaşım

Elon Musk'ın Twitter'ına rakip olarak piyasaya sürülen Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'ün Threads uygulaması start verir vermez gündem oldu. Threads nedir sorusu henüz yeni yeni yanıt bulurken ünlüler de hemen yeni sosyal medya platformuna girdi. Oyuncu Selin Şekerci ise paylaşımıyla dikkat çekti.

Magazin 06-07-2023 11:18

Instagram Threads nedir, nasıl kayıt olunur? Threads nereden indirilir? Meta'dan Elon Musk'ın Twitter'ına rakip uygulama

Instagram Threads uygulaması kullanıma sunuldu. Elon Musk'ın sahibi olduğu Twitter'a rakip olan bu uygulama Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg tarafından duyuruldu. Uygulama ilk 4 saat içerisinde 5 milyondan kullanıcıya ulaştı. Peki, Threads nedir, nasıl kayıt olunur? Threads nereden indirilir? İşte Elon Musk'ın Twitter'ına rakip uygulama hakkında bilgiler...

Haber 06-07-2023 09:29

Mark Zuckerberg'ten Threads açıklaması! 'İlk 2 saat içinde...'

Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın sahibi Meta, Twitter'a rakip yeni sosyal medya platformu Threads'i kullanıma sundu. Meta'nın Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg, Threads ile ilgili yaptığı açıklamada "Threads, ilk 2 saat içinde 2 milyon üyeyi geçti" bilgisini paylaştı.

Haber 06-07-2023 07:48

Elon Musk hazırlıklara başladı! Mark Zuckerberg ile olası kafes dövüşü öncesinde UFC efsanesiyle antrenman yaptı

Elon Musk'ın Mark Zuckerberg ile olası bir karşılaşma öncesinde eski UFC şampiyonu Georges St-Pierre ile bir antrenman seansına katıldığı ortaya çıktı. Musk, antrenman seansıyla ilgili tweet'inde "çok daha fazla eğitime ihtiyacı olduğunu" söyledi.

Haber 05-07-2023 09:32

Şimdi Elon Musk düşünsün! Instagram, Twitter'a resmen meydan okudu! Threads kullanıma açılıyor

Elon Musk, Twitter'a içerik görüntüleme sınırı getirmesi nedeniyle eleştirildi. Popüler platformu satın aldıktan sonra birçok değişikliğe imza atan ünlü iş adamına Instagram'ın da bünyesinde yer aldığı Meta'dan tokat gibi bir yanıt geldi. Meta, Twitter'a rakip olacak yeni uygulaması Threads'ı kullanıma açıyor.

Haber 04-07-2023 10:03

Elon Musk ve Mark Zuckerberg'in 'kafes dövüşü' orada yapılabilir! Gladyatör müsabakaları da yapılıyordu... Yaklaşık 2 bin yıllık

Her şey Elon Musk'ın kafes dövüşüne hazır olduğunu belirten bir paylaşım yapmasıyla başladı, Mark Zuckerberg'in "Bana konum gönder" demesiyle ciddileşti! Son olarak dünyanın en ünlü teknoloji milyarderlerinden ikisinin kafes dövüşünün İtalya’daki antik amfitiyatro Kolezyum’da olabileceği iddiası çıktı! Çünkü Mark Zuckerberg ve Elon Musk arasındaki dövüşün Kolezyum’da gerçekleşebileceği iddia edildi. Peki milyarderlerin kafes dövüşü Kolezyum'da mı olacak?

Haber 30-06-2023 18:25

Mark Zuckerberg'ten Elon Musk'ın kafes maçı teklifine sürpriz yanıt: Konum gönder

Teknoloji dünyasının ünlü milyarderi Elon Musk, "I’m up for a cage match if he is lol" şeklinde bir tweet atarak Meta CEO'su Mark Zuckerberg ile bir kafes dövüşüne hazır olduğunu ifade etmişti. Musk'ın kafes maçı teklifinin sadece bir şaka olduğu düşünülse yine de sosyal medyada gündem olmayı başardı. Meta CEO'su Zuckerberg'ten ise Elon Musk'a sürpriz bir yanıt geldi.

Haber 22-06-2023 11:21

Elon Musk adeta meydan okudu... Onunla kafes maçı yapmaya hazır olduğunu söyledi! İsmi sizi de şaşırtacak

Teknoloji dünyasının ünlü milyarderi Elon Musk, daha önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e Ukrayna konusunda meydan okumuştu. Musk, Rusya lideri Putin'i teke tek mücadeleye davet etmişti. Görünüşe bakılırsa ünlü milyarder şimdi de teknoloji dünyasındaki ezeli rakiplerinden biri olan ünlü bir isimle bir kafes maçı yapmaya hazır olduğunu söyledi. O isim, sizi de şaşırtacak...

Haber 21-06-2023 17:56

Nostalji yaşatacak! İşte Instagram'ın yeni özelliği... Zuckerberg duyurdu

Instagram'ın yeni özelliği duyuruldu. Meta CEO'su Mark Zuckerberg'in Instagram kanalı üzerinden paylaştığı bir gönderiye göre, kullanıcıların gelen kutularının en üstünde görünen bir durum mesajı bırakmalarına olanak tanıyan Instagram Notlar, müzik ve çeviri olanağına kavuştu. Yani Notlar'da bir şarkının 30 saniyelik kesitini paylaşabileceksiniz. Bu özellik, birçok kullanıcıya MSN Messenger'ın durumda müzik paylaşımı özelliğini hatırlatıp nostalji yaşatacak gibi görünüyor.

Haber 14-06-2023 16:11

Apple Vision Pro hakkında ne diyeceği merak ediliyordu... Ve Mark Zuckerberg konuştu!

Apple pazartesi günü düzenlediği WWDC 2023 etkinliğinde uzun zamandır beklenen AR/VR başlığı Vision Pro'yu tanıttı. Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik cihazları piyasaya süren Meta CEO'su Mark Zuckerberg'in ise yeni rakip cihaz Vision Pro hakkında ne diyeceği merak ediliyordu.

Haber 09-06-2023 10:09

Meta yeni sanal gerçeklik başlığı Meta Quest 3'ü tanıttı! Apple'dan önce mi davrandı?

Herkes Apple'ın kendi ürününü açıklamasını beklerken, Mark Zuckerberg'in üst yöneticiliğini yaptığı Meta şirketi, Meta Quest 3 isimli yeni sanal gerçeklik başlığını tanıtarak bir sürprize imza attı. Zuckerberg tarafından yüksek çözünürlükte ve canlı renklerle görüntüler sunma yeteneğine vurgu yapılan Quest 3, önceki modeli Quest 2'ye göre %40 daha ince görünüyor.

Haber 01-06-2023 18:28

2022 onlara yaramadı! Teknoloji patronları, milyarlarca dolar kaybetti

Teknoloji denildiğinde akla gelen ilk isimler, genelde sahip oldukları servetler teknoloji devlerine bağlı olan "teknoloji milyarderleri" oluyor. Bu milyarderlerden belki de en ünlüleri bu yıl milyarlarca dolar kaybetti. Tesla ve Twitter'ın patronu Elon Musk, Musk'ın uzay konusundaki rakibi Jeff Bezos, metaverse hedefine ulaşmaya çalışan Meta CEO'su Mark Zuckerberg bu isimlerden sadece birkaçı.

Haber 28-12-2022 18:15

Karşınızda sanal dünyadaki yeni Mark Zuckerberg! Önceki sert eleştiriler almıştı

Facebook'un mucidi olarak tanınan Meta CEO'su Mark Zuckerberg, yeni metaverse avatarını tanıttı. Meta'nın Connect 2022 etkinliği sırasında görücüye çıkan Mark Zuckerberg'in yeni avatarı, artık bacaklara sahip. Zuckerberg'in Instagram'da paylaştığı daha önceki avatarı sosyal medyada sert eleştiriler almıştı.

Haber 12-10-2022 15:13

Mark Zuckerberg'i kızdıracak sızıntı: Bu fotoğraflardaki henüz çıkmamış Meta Quest Pro mu?

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in CEO görevini üstlendiği Meta'nın yeni sanal gerçeklik (VR) başlığı 'Quest Pro' görünüşe bakılırsa daha tanıtılmadan sızdırıldı. Ortaya çıkan yeni görüntülerin Meta'nın henüz tanıtmadığı yeni VR başlığını gösterdiği iddia ediliyor. Peki görüntülerdeki cihaz gerçekten de Meta Quest Pro mu? İşte detaylar!

Haber 12-09-2022 12:58

Gates, Musk, Zuckerberg ve Bezos tek bir bedende! İşte yapay zeka yapımı Jeflon Zuckergates

Bill Gates, Elon Musk, Mark Zuckerberg ve Jeff Bezos... Adını saydığımız tüm milyarderlerin en büyük ortak noktası teknoloji. Teknolojiye yön veren araçlardan biri olan yapay zeka ise, Gates, Musk, Zuckerberg ve Bezos'u tek bir bedende birleştirdi. Karşınızda Jeflon Zuckergates!

Haber 07-09-2022 11:31

Sosyal medya dahisi Mark Zuckerberg, sosyal medya kullanıcılarını eleştirdi: Yalnızca tüketmek için değil

Facebook'un kurucusu olan sosyal medya dahisi Mark Zuckerberg, sosyal medya kullanıcılarını eleştirerek, sosyal medyanın boş boş gezinme yeri olmadığını ima etti. Zuckerberg'e göre, sosyal medya yalnızca içerik tüketmek için değil, insanlarla ilişkiler kurmak için kullanılması gereken bir yer.

Haber 05-09-2022 17:48

Zuckerberg'den Biden itirafı! 'Yapmamamız gereken bir şeyi yaptık'

Sosyal medya platformu Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, 2020 seçimleri döneminde Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden hakkında çıkan bir haberi algoritmik olarak sansürlediklerini itiraf etti. Zuckerberg, "Bu kararın yanlış olduğunu bilmek beni çok rahatsız ediyor. Yapmamamız gereken bir şeyi yaptık, en kötüsü de bu" ifadesini kullandı.

Haber 26-08-2022 21:03

Mark Zuckerberg evini 555 milyon TL'ye sattı

Facebook'un kurucusu ve Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg, San Francisco'daki evini rekor fiyata sattı. Zuckerberg'in malikanesi 31 milyon dolara (555 milyon TL) alıcı buldu.

Magazin 27-07-2022 15:51

Elon Musk gibi milyarderleri yeme imkanı! İşte zenginleri yiyelim dondurmaları

“Eat The Rich” (Zenginleri yiyelim) adlı gezici bir sanat deneyi, müşterilerine en sevdikleri veya en çok yerdikleri milyarderleri dondurma formunda tüketme şansı veriyor. Bu sayede Jeff Bezos'u ısırabilir, Elon Musk'ı yiyebilir, Mark Zuckerberg'i çiğneyebilir, Jack'i yiyebilir ve Gates'i yutabilirsiniz. Birçok kişiyi şaşırtan Musk, Bezos, Zuckerberg ve Gates dondurmaları sosyal medyada ise büyük ilgi gördü.

Yemek 27-07-2022 09:33

Bulmaca gibi gelişme! Meta adlı bir şirket, Facebook iken adını değiştiren Meta'ya dava açıyor: Nedeni ise Meta

Sosyal ağ şirketi Facebook ekim ayında adını Meta olarak değiştirmişti. Ancak Meta (veya Meta.is) isimli başka bir şirket, adını Meta olarak değiştiren Facebook'a dava açmaya karar verdi. Bulmaca çözüyormuş gibi hissettiren bu gelişmenin nedeni ise Mark Zuckerberg liderliğindeki Facebook'un Meta adını kullanması oldu.

Haber 20-07-2022 09:45

Meta'nın 2 numarası Sheryl Sandberg görevinden ayrılıyor! Zuckerberg: Bir devrin sonu

Facebook ve Instagram'ın çatı şirketi Meta'nın 2 numarası olarak gösterilen COO Sheryl Sandberg, 14 yıl sonra Meta'dan ayrılıyor. Meta CEO'su Mark Zuckerberg, bu kararı “bir devrin sonu” olarak nitelendirdi.

Haber 02-06-2022 09:56

Madalyonun öteki yüzü! Mark Zuckerberg, metaverse'ündeki gerçeği açıkladı: 5 yıl para tüketecek!

Mark Zuckerberg, Meta'nın sık sık olumlu yönleriyle gündeme gelen metaverse'ünün olumsuz yönünü gösterdi. Projesi hakkındaki açıklamalar yapan Zuckerberg'e göre, şirketin metaverse projesi önümüzdeki üç ila beş yıl boyunca önemli miktarda para tüketecek.

Haber 27-05-2022 15:23

Mark Zuckerberg bunu beğendi! İşte Facebook'un kullanıcı sayısı...

Facebook'un kullanıcı sayısı ortaya çıktı. 2022 yılı ilk çeyreği itibarıyla dünyada aktif Facebook kullanıcı sayısı 2,93 milyar olurken, Facebook’un dünya çapındaki en büyük sosyal ağ olarak kayıtlara geçtiği görüldü. Facebook, Mark Zuckerberg'in üst yöneticiliğini yaptığı Meta şirketine bağlı.

Haber 25-05-2022 11:10

Mark Zuckerberg, Elon Musk'ın jetini takip eden Jack Sweeney'den kaçamadı!

Elon Musk'ın özel jetini takip edip sosyal medya hesabından yayımlayan ABD'li Jack Sweeney, bu kez Meta CEO'su Mark Zuckerberg'in yeni uçağını buldu. Sweeney, uçağı tam olarak tespit ettiğini iddia etti. Çok sayıda milyarderin özel jetlerini takip ederek onların tüylerini diken diken eden genç, Elon Musk'ın özel jetini takip eden Twitter hesabını silmeye yönelik 5 bin dolarlık teklifini reddederek gündem olmuştu.

Haber 20-05-2022 15:32

Mark Zuckerberg gizleyerek denedi! Önümüzdeki yıllara damgasını vuracak

Meta CEO'su Mark Zuckerberg'in metaverse hamlesi hala hafızalarda. Metaverse'e büyük yatırımlar yapan Zuckerberg, şirketinin Project Cambria olarak bilinen 'karma gerçeklik' başlığını ilk kez denedi. Önümüzdeki yıllara damgasını vuracak Project Cambria'nın görüntüsünü gizleyen Zuckerberg, bir video paylaşmayı da unutmadı.

Haber 13-05-2022 15:12

Son Dakika: Rusya'dan yeni karar! Dikkat çeken Mark Zuckerberg detayı

Son dakika haberi: Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle çok sayıda ülkeden Rusya’ya yönelik yaptırımlar gelmeye devam ederken Rusya da çeşitli ülkelere yaptırım uygulamayı sürdürüyor. Son olarak Rusya’nın duyurduğu yeni yaptırım kararında dikkat çeken Mark Zuckerberg detayı da yer aldı. Rusya, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve Meta Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg’in de aralarında olduğu 29 Amerikalı ve 61 Kanadalı hakkında yaptırım kararı aldığını açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 21-04-2022 18:16

Kimsenin tam olarak nasıl görüneceğini bilmediği Meta imzalı sanal gerçeklik başlığı sızdı! İşte fotoğrafları

Metaverse kavramının özellikle de Facebook'un adını Meta olarak değiştirmesiyle yeniden hayatımıza girmesi, sanal gerçeklik başlıklarına önem kazandırdı. Mark Zuckerberg liderliğindeki Meta ise kod adı Project Cambria olan bir sanal gerçeklik başlığı geliştiriyor. Project Cambria'nın tam olarak nasıl görüneceğini ise kimse (Meta çalışanları hariç) bilmiyor. Fakat sızan görüntüler bize bir ipucu verebilir.

Haber 16-04-2022 10:09

Zuck Bucks iddiası gündem oldu! Twitter'ın eski CEO'su Jack Dorsey: Lütfen bu gerçek olsun

Facebook'un çatı şirketi Meta'nın çalışanları tarafından "Zuck Bucks" olarak adlandırılan yeni bir "finans ürünü" üzerinde çalıştığı iddia edildi. Çok dikkat çeken "Zuck Bucks" iddiası, Twitter'ın eski CEO'su Jack Dorsey'in de ilgisini çekmeyi başardı.

Haber 07-04-2022 12:00

WhatsApp'tan beklenen açıklama sonunda geldi! Daha iyi hale getiriyoruz diyerek duyurdu

WhatsApp, "Sesli mesajları daha iyi hale getiriyoruz" diyerek resmi blogundan bir açıklama yayınladı. iOS ve Android uygulamaları bulunan WhatsApp, yaptığı açıklamada, önümüzdeki haftalarda sesli mesajlarda bazı önemli iyileştirmeler yapacağını duyurdu.

Haber 31-03-2022 11:18