Masak Haberleri

MASAK'a 615 bin 63 işlem başvurusu yapıldı

Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığına (MASAK) geçen yıl 1 milyon 141 bin 441 kişi hakkında vergi kaçırma, yasa dışı bahis ile başkası hesabına işlem yapıldığının beyan edilmemesi suçları nedeniyle 615 bin 63 şüpheli işlem bildiriminde bulunuldu.

Finans

Resmi Gazete'de yayımlandı, MASAK personel alacak, başvurular nereden yapılacak, sınav nasıl yapılacak?

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) 40 yeni personel alacak. Resmi Gazete'de yayımlanan sınav ilanına göre sınav klasik usülle gerçekleşecek. Peki başvurular nereden yapılacak?

Finans

Son Dakika | Dilan Polat ve Engin Polat'ın tüm mal varlıklarına el konuldu!

Son dakika haberine göre, iş yerlerine yapılan saldırılarda gündeme gelen ve 'vergi kaçırma' iddialarıyla tanınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın tüm mal varlıklarına el konuldu. Ayrıca Polat çifti hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Haber

Kurtlar Vadisi benzetmesi! Dilan Polat ve Engin Polat için Fatih Altaylı'dan olay sözler 'MASAK'ın bu raporundan sonra artık...'

Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkındaki iddialar bir süredir gündemde! Son olarak MASAK raporu ortaya çıkmıştı. Gazeteci Fatih Altaylı, YouTube'da MASAK raporuna değinip çarpıcı ifadeler kullandı. Polat ailesi için 'Kurtlar Vadisi' benzetmesi yapan Altaylı, "Belli ki arkalarında biri olmasa bu kadar rahat at oynatamazlardı" derken "Ama MASAK'ın bu raporundan sonra işler biraz zorlaşıyor. Bu rapor artık bir kere yazıldıysa eğer gerçekten bu ortadan kaldırılamaz kolay kolay" şeklinde konuştu.

Haber

Masak

Masak Hakkındaki Haberler Mynet'te. Masak Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında olay olacak MASAK raporu! Çalışanı olmayan şirketler, milyonlarca liralık şüpheli işlem…

Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkındaki iddialar magazin haberleri gündeminde yer almaya devam ederken şimdi de MASAK raporu ortaya çıktı. MASAK, haklarında kara para aklama ve vergi kaçırma gibi birçok iddia ortaya atılan Dilan Polat ve eşiyle ilgili rapor hazırladı. Raporda Polat ve akrabalarının şirketlerinin tek elden yönetildiği ve bu şirketlerde para aklanıyor olabileceği iddialarına yer verildi.

Haber

Yeni fiyatlar açıklandı! 1250 liradan 2750 liraya çıktı... 1 Şubat'ta yürürlüğe giriyor

2023'ün ilk günleriyle beraber yeni fiyatlar belli olmaya devam ediyor. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), hayat sigortası, elektronik haberleşme ödemelerinin de aralarında olduğu bazı işlemlerde parasal tutarları yeniden belirledi. Elektronik haberleşme hizmetleri aracılığıyla sunulan ödeme hizmetine (mobil ödeme hizmeti) ilişkin işlemlerde, bir seferlik işlem tutarı 500 liradan 1000 liraya, aylık işlem tutarı 1250 liradan 2 bin 750 liraya çıkarıldı. İşte detaylar...

Finans

SON DAKİKA | MASAK inceleme başlatmıştı! Kripto para borsası FTX ile ilgili karar: Mal varlıklarına el konuldu

Son dakika haberi: Kripto para borsası FTX’in ABD’de iflas süreci başlattığı, şirketin CEO'su Sam Bankman-Fried’in de istifa ettiği bildirilmişti. Tüm dünyada büyük yankı uyandıran gelişmenin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, MASAK'ın FTX'in ilişkili olduğu gerçek ve tüzel kişiler nezdinde inceleme başlattığını bildirmişti. MASAK’ın inceleme başlattığı FTX hakkında açılan soruşturma sonucunda, şirket sorumlusu Sam Bankman-Fried ve diğer ilgililerin mal varlıklarına el konuldu.

Finans

TikTok'ta suç gelirlerinin aklandığı iddiaları üzerine harekete geçildi! Siyah ekrana para aktı

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), milyonlarca kullanıcısı bulunan sosyal medya platformu "TikTok"ta suç gelirlerinin aklandığına ilişkin iddialar üzerine harekete geçti. Geçen yılın başından bu yana Türkiye'de yer alan TikTok kullanıcısı yerli ve yabancılara yaklaşık 1,5 milyar lira aktarıldığı, hatta bazı hesapların bu platformu para aklama ya da terörün finansmanı için kullandığı tespit edildi. TikTok'un Türkiye'de yaklaşık 29 milyon kullanıcısı olduğu belirtiliyor.

Haber

MASAK'ın her türlü bilgiyi isteme yetkisi iptal edildi

Anayasa Mahkemesi, MASAK'ın istediği kurum ve kişilerden her türlü bilgi ve belgeye ulaşma yetkisini anayasaya aykırı buldu, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ndeki düzenlemeyi iptal etti.

Haber

Buca Belediyesindeki yolsuzluk iddiasıyla 11 şüpheli gözaltına alındı

Şüphelilerin, paravan şirket aracılığıyla kamuyu 17,5 milyon lira zarara uğrattığı öne sürülüyor - Haklarında gözaltı kararı bulunan 4 şüpheli aranıyor

Yurthaber

MASAK’tan aynı konuda iki farklı rapor düzenlendiği iddialarına ilişkin açıklama

Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK), aynı konuda 1,5 aylık sürede sonuçları birbirinden farklı iki rapor düzenlendiğine ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Haber

MASAK kripto varlık hizmet sağlayıcılarının tabi olacağı yükümlülükleri belirledi

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesine dair tedbirler kapsamında yükümlü sayılan şirketlere kripto varlık hizmet sağlayıcılarının da dahil edilmesinin ardından, bu hizmet sağlayıcıların uyması gereken esasları belirledi. Yükümlülüklerini yerine getirmeyen hizmet sağlayıcılarına 4 milyon liraya kadar para cezası uygulanabileceği yer alıyor.

Finans

MASAK kripto para borsası Thodex'in banka hesaplarına dün itibarıyla bloke koydu

Kurul, adı geçen kişi ve firma hakkında inceleme de başlattı

Yurthaber

Son Dakika: MASAK, Thodex'in hesaplarına bloke koydu!

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Türkiye'yi ayağa kaldıran Thodex'in Türkiye'de finansal kuruluşlarda bulunan hesaplarına dün itibarıyla bloke koyduğunu açıkladı.

Finans

Son Dakika: Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan kripto para açıklaması

Son dakika haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı bugün bazı internet sitelerinde yer alan "Bakanlık kripto para platformlarından kullanıcı bilgilerini talep etti" haberleri üzerine bir açıklama yayınladı. Bakanlık, bilginin MASAK için istendiğini doğruladı.

Finans