Melanom Haberleri

Göz renginize dikkat! Hangi hastalığa yatkın olduğunuzu belirliyor

Kan grubumuz, doğuştan gelen fiziksel özelliklerimiz gibi değiştiremediğimiz birçok etken hastalık risklerimizi belirleyebiliyor. Yapılan araştırmalar değiştiremeyeceğimiz göz renklerimizin birçok hastalığa olan yatkınlığımızı gösterdiğini tespit etti. İşte göz renginize göre yakalanma riskiniz olan hastalıklar...

Haber 02-02-23 09:37

Tırnak çizgisinin havalı olduğunu düşündü! Gerçekleri öğrenince hayatının şokunu yaşadı: Ölümcül hastalığın belirtisi

Vücutta ortaya çıkan ufak değişimler büyük hastalıkların habercisi olabiliyor. Çoğu zaman görmezden geldiğimiz tırnakta yaşanan değişimler ölümcül sonuçlara sebep olabiliyor. Maria Sylvia isimli kadın tırnağında çıkan değişimlerin tehlikeli hastalığın belirtisi olduğunu öğrendiğinde dünya başına yıkıldı. Yaşadığı zorlukları TikTok hesabından paylaşarak herkesi uyardı.

Haber 09-01-23 15:04

Hayatınızı kurtarın! 8 ölümcül kanserin en yaygın belirtileri

Kanser çağımızın ölümcül hastalıklarından. Kanser korkutucu olsa da önceden teşhis ve yeni tedavi yöntemleri ile tedavi sürecini çok daha iyi geçirmek mümkün olabiliyor. Kanseri erken teşhis etmek hayati önem taşıyor. Uzmanlar 8 ölümcül kanserin en yaygın belirtilerini söyleyerek bilinçli olmanız hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 22-08-22 09:10

Uzmanlar uyarıyor: Benlerinizin görünümüne dikkat!

Cilt sağlığı adına benlerin kontrolünü aksatmamak gerekiyor. Uzmanlar benlerinizin görünümü hakkında bilinçli olmanız ve değişim gösteren benleriniz olduğunda mutlaka doktora görünmeniz hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 04-07-22 16:47

Melanom

Melanom Hakkındaki Haberler Mynet'te. Melanom Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Her şeyin fazlası zarar! Bunları yemek kanser riskinizi arttırıyor

Beslenme şekli sağlığı etkileyen en önemli faktörler arasında üst sırada yer alıyor. Uzmanlar sağlıklı beslenmenin önemini her seferinde vurguluyor. Sağlığı etkileyen yiyeceklerin sadece yağlı, şekerli gıdalar olduğu düşünülüyor ancak sağlıklı sanarak fazladan yediğiniz bazı yiyecekler de kanser riskinizi arttırıyor.

Haber 11-06-22 14:45

Melanom nedir, belirtileri ve tedavisi nasıl olur?

Bir çeşit cilt tümörü olarak bilinen melanom, genellikle deri yüzeyinde başlayan, bazen bir benin üzerinde gelişen tümör cinsidir.

Haber 01-01-21 10:50

Yazın 'melanom' riskine dikkat!

Yaz mevsimine girdiğimiz bu günlerde uzmanlar, güneş ışınlarının zararlı etkilerine doğrudan maruz kalmanın, en agresif cilt kanseri olarak tanımlanan 'melanom' riskini artırdığına dikkat çekiyor.

Trend 17-06-19 15:28

Benlerinizi izleyin ve bu uyarıları dikkate alın! İşte Melanom riskleri ve nedenleri

Melanom, vücudunuzun diğer bölgelerine yayılabilen (metastaz) ciddi bir cilt kanseri türüdür. Melanom genellikle deri yüzeyinde başladığı için erken dönemde saptanma şansı çok yüksek kanserlerden biridir. Melanomun kaynağı; melanosit adı verilen hücrelerdir. Melanositler, derimize rengini veren ve bronzlaşmamızı sağlayan melanin pigmentini üretiyor. Melanom, melanositlerin anormalleşerek aşırı ve kontrolsüz çoğalmaları sonucu oluşuyor ve başka organlara yayılma potansiyeli taşıyor.

Kadin 30-05-18 08:46