Mescid-I Haram Haberleri

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi tam kapasiteyle ibadete açılıyor

Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamalarını hafifletme adımlarının bir parçası olarak Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'nin tam kapasiteyle ibadete açılmasına izin vereceğini duyurdu.

Haber 15-10-21 21:20

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de teravi namazları 10 rekat kılınacak

Suudi Arabistan İki Kutsal Cami İşleri Genel Başkanı Şeyh Abdul Rahman Al Sudais, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in Covid-19 salgını nedeni ile Ramazan ayında Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de teravih namazlarının 20 rekat yerine 10 rekat olarak kılınmasını onayladığını duyurdu.

Haber 11-04-21 23:40

Mekke’de DEAŞ yanlısı sloganlar atan bıçaklı şahıs gözaltına alındı

Suudi Arabistan’ın Mekke kentindeki Mescid-i Haram Camisi’nde terör örgütü DEAŞ yanlısı sloganlar atan ve üzerinde bıçak taşıyan şahıs gözaltına alındı.

Haber 01-04-21 23:04

Mescid-i Haram ve Mescid-i Aksa nerede?

Mescid-i Aksa ve Mescid-i Haram, Müslümanlar için dünyanın en kutsal yerlerinden. Kudüs kentinin Eski Şehir kısmında yer alan Mescidi Aksa, Müslümanların ilk kıblesi ve İslam dininin en kutsal üçüncü mescididir. Her Müslümanın bir gün görebilmeyi hayal ettiği önemli yerleri merak ediyorsanız işte "Mescidi Aksa ve Mescidi Haram nerede, neden önemli?" gibi soruların yanıtları...

Trend 22-12-20 11:41

Mescid-I Haram

Mescid İ Haram Hakkındaki Haberler Mynet'te. Mescid İ Haram Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Tarihi eserleri maketlere yansıtıyor

Batman'da yaşayan 70 yaşındaki Kıbrıs gazisi Selahattin Cihan, 20 metrekarelik dükkanda önemli tarihi eserlerin maketini yapıyor - Gazinin yaptığı Mescid-i Haram, Kubbet'üs-Sahra, Anıtkabir, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde bulunan Zeynel Bey Türbesi, Er-Rızık Camisi, Artuklu Hamamı, Koç Camisi, tarihi Roma Köprüsü, Hasankeyf Kalesi gibi maketler ilgi görüyor

Yurthaber 27-08-19 11:15

Tarihi eserleri maketlere yansıtıyor

Batman'da yaşayan 70 yaşındaki Kıbrıs gazisi Selahattin Cihan, 20 metrekarelik dükkanda önemli tarihi eserlerin maketini yapıyor - Gazinin yaptığı Mescid-i Haram, Kubbet'üs-Sahra, Anıtkabir, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde bulunan Zeynel Bey Türbesi, Er-Rızık Camisi, Artuklu Hamamı, Koç Camisi, tarihi Roma Köprüsü, Hasankeyf Kalesi gibi maketler ilgi görüyor

Haber 27-08-19 11:15

Mescid-i Haram'ın 74 kapısı daha açıldı

Mescid-i Haram'ın 74 kapısı daha açıldı

Haber 26-05-19 02:41

Suudi Arabistan'da ramazan umresi hazırlıkları tamamlandı

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanı ve Kabe İmamı Şeyh Dr. Abdurrahman es-Sudeys: - "Vakit namazlarında Kabe'ye ulaşım noktasında 45 milyon kişi düşünülerek hazırlık yapıldı"

Haber 04-05-19 22:17

Elazığ'ın vişne mermeri Orta Doğu'nun gözde ürünü oldu

60 ülkeye ihraç edilen Elazığ'ın "vişne mermeri" Orta Doğu ülkelerindeki bir çok rezidans, otel ve konutta kullanılıyor - Alacakaya Mermer AŞ İhracat Müdürü Salih Tufan: - "Kabe'nin yanında yer alan Jabal Omar'daki lüks mekanları ürettiğimiz mermer çeşitlerimiz süsleyecek" - "Dünyadaki seçkin mekanlar arasında yer alacak Mohammed Bin Rashid City'de yine vişne mermerimiz yer alacak"

Finans 01-11-18 11:07

Mekke'de zemzem kuyusunu iyileştirme projesi tamamlandı

Proje, zemzem suyunun taşınması için özel kanalların inşası, zemzem kuyusu çevresini iyileştirme ve Mescid-i Haram'ın zemininde bulunan beton ve demirin, kuyunun üzerindeki etkilerini bertaraf etmeyi kapsıyor

Haber 28-03-18 01:31

Suudi Arabistan'dan hac açıklaması

Suudi Arabistan'da, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanı Şeyh Dr. Abdurrahman es-Sudeysi, Kabe, Mescid-i Nebevi ve hacı ve umrecilerin güvenliğinin Suudi Arabistan için "kırmızı çizgi" olduğunu belirtti. Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan açıklamasında Sudeysi, "Suudi Arabistan'ın, kurulduğundan bu yana, hac ibadetinin birlik ve beraberlik içinde yapılması için çaba harcadığına" dikkati çekti.

Haber 08-08-17 09:35

'Suudi Arabistan, Katarlıları Kabe'ye almadı' iddiası

Doha merkezli Al Sharq gazetesinin haberine göre, Suudi Arabistanlı yetkililer, Katar vatandaşlarını Mekke’deki Mescid-i Haram’a almadı. Katar’daki Ulusal İnsan Hakları Komitesi’ne iletilen şikayetler arasında, Mekke’de umre ziyaretini yapan Katar vatandaşlarının, Kabe’nin de içerisinde bulunduğu Mescid-i Haram’a girişine izin verilmediğine yer verildi.

Haber 11-06-17 12:20

Kabe’deki vinç faciasında ölenlerin ailelerine 824 bin TL tazminat ödenecek

Mescid-i Haram'da yaşanan ve 12'si Türk olmak üzere 110 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan vinç faciasında ölenlerin ailelerine 270'er bin dolar (yaklaşık 824 bin TL) tazminat ödenecek.

Haber 15-09-15 23:41

Kabe'de ölenlerin sayısı 110'a çıktı

Mescid-i Haram'daki vinç kazasında hayatını kaybedenlerin sayısı 110'a yükseldi.

Haber 15-09-15 18:44

Mekke'de ölen Türk hacı adaylarının isimleri

Mescid-i Haram'da meydana gelen vinç kazasında ölen ve yaralanan Türk hacı adaylarının isimleri belirlendi.

Haber 12-09-15 18:00