Meteoroloji Genel Müdürlüğü Haberleri

Çığ tehlikesine dikkat! Peş peşe uyarılar var, Erzincan İliç için de açıklama geldi... Bugün hava nasıl? Meteoroloji bu bölgelere dikkat çekti

Yurt genelinde olduğu gibi İstanbul'da da yeniden yağışlı havalar hakim, sıcaklıklar da düştü. Önümüzdeki günler için "Hava nasıl olacak?" sorusunun yanıtı için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Erzincan İliç için ayrıca parantez açılırken çığ tehlikesinin bulunduğu yerler için de uyarı var. Peki bugün hava nasıl? İşte 16 Ocak Cuma hava durumu detayları...

Haber 16-02-2024 08:33

Batı Karadeniz için kuvvetli kar uyarısı

Batı Karadeniz için yarın akşam saatlerinden itibaren kuvvetli kar uyarısı yapıldı.

Yurthaber 25-01-2024 08:10

Marmara için kuvvetli yağış uyarısı

Marmara Bölgesi'nde yarın kuvvetli yağış bekleniyor.

Yurthaber 19-01-2024 14:03

Marmara'nın doğusu, Bolu ve Düzce'nin yüksek kesimleri için kuvvetli kar uyarısı

Marmara'nın doğusu ile Bolu ve Düzce'nin yükseklerinde kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

Yurthaber 09-01-2024 14:37

Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Ankara için kuvvetli yağış uyarısı

Başkentte akşam saatlerinden itibaren kuvvetli yağış bekleniyor.

Yurthaber 09-01-2024 12:28

Dikkat! Meteoroloji, dikkatli ve tedbirli olunmalı diyerek uyardı: Kar yağışı bekleniyor

Hava durumuyla ilgili son durum merak edilirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü "Bugün hava nasıl olacak?" diye merak edenler için hava durumuna dair son tahminlerini yayınladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurdun bazı kesimlerinde kar yağışı bekleniyor.

Haber 17-12-2023 09:28

SON DAKİKA | Hafta sonuna dikkat! Kar bekleniyor, hava buz gibi olacak: İzmir'deki görüntü gündem oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yağmur ve rüzgar uyarısı geldi. Çok sayıda il için sarı ve turuncu alarm verilirken İzmir'de kaydedilen görüntü gündem oldu. Hafta sonu sıcaklık düşüşüne dikkat çekilirken, rüzgarın hızının Marmara, Kuzey Ege ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli(40 - 60 km / saat) olarak esmesi bekleniyor.

Haber 08-12-2023 11:37

Yurdun bazı kesimlerinde bu akşam kuvvetli sağanak bekleniyor

Marmara'nın doğusuyla Ege'nin batısı ve Akdeniz'de bu akşamdan itibaren kuvvetli yağış bekleniyor.

Yurthaber 07-12-2023 14:05

SON DAKİKA | Meteoroloji İstanbul için saat verdi! Vatandaşlar dikkat: Kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika açıklaması geldi. Yağışların; öğleden sonra Bursa ve Balıkesir çevreleri ile Çanakkale'nin doğu ilçelerinde, akşam ve gece saatlerinde Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz ile İstanbul, Kocaeli, Yalova, Antalya, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Haber 07-12-2023 07:59

Yurdun doğu kesimlerinde yarın kuvvetli sağanak bekleniyor

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yarın kuvvetli ve çok kuvvetli yağmur ve sağanak bekleniyor.

Yurthaber 05-12-2023 14:26

4 kent için sarı alarm! Aralarında İstanbul da var... Prof. Dr. Orhan Şen ise Çocukları okula gönderirken iyi giyindirin diyerek uyardı

Aralık ayına girildi, kış mevsimi yüzünü göstermeye başladı. Geçtiğimiz günlerde soğuk ve yağışlı hava yurdun birçok yerinde etki gösterdi ancak yeni uyarılar da gelmeye devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava durumu tahminlerini yayınladı ve Meteoroloji’den bugün İstanbul dahil 4 kent için sarı uyarı geldi. Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise "Çocukları okula gönderirken iyi giyindirin" diyerek uyardı.

Haber 03-12-2023 10:32

Samsun ve Ordu için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı

Samsun ve Ordu'da kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor.

Yurthaber 29-11-2023 08:21

SON DAKİKA | Hızı 70 km'yi bulacak! Yağmur, kar, fırtına... Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat: Çok sayıda il için sarı alarm, AKOM İstanbul için saat verdi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden fırtına, yağmur ve kar uyarısı geldi. Çok sayıda il için sarı alarm verilirken, Kıyı Ege ve Kırklareli çevreleri ile İstanbul'un Avrupa Yakası'nda kuvvetli yağış bekleniyor. İç Ege'nin yüksekleri, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Sivas ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğu ilçelerinde ise kar görülecek. Öte yandan rüzgarın, Marmara ve Kıyı Ege ile zamanla Karadeniz'de güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

Haber 28-11-2023 09:17

SON DAKİKA | Sosyal medya Muğla'daki görüntüyü konuşuyor! Meteoroloji uyarmıştı: Dev hortum böyle görüntülendi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika yağmur, kar ve fırtına uyarısı geldi. Çok sayıda il için sarı ve turuncu alarm verilirken yağışların Marmara'nın batısı, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in batı ve kuzey kesimleri ile İç Anadolu'nun güneybatı ve kuzey kesimlerinde kuvvetli; Ege'nin güneybatısı ve Batı Akdeniz'in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Öte yandan Muğla'da oluşan dev hortum kameralara yansıdı.

Haber 25-11-2023 15:24

Ege ve Akdeniz için fırtına uyarısı

Ege'nin güneyinde ve Akdeniz'in doğusunda yarın fırtına bekleniyor.

Yurthaber 21-11-2023 13:54

Doğu ve Güneydoğu Anadolu için kuvvetli yağış uyarısı

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli yağış bekleniyor.

Yurthaber 20-11-2023 10:43

SON DAKİKA | Yarına dikkat! 'Tarihi' fırtına alarmı, saat verildi: 'İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın hattını vuracak'

Meteoroloji Genel Müdürlüğü çok sayıda il için sarı ve turuncu uyarıda bulundu, kuvvetli yağmur, kar ve fırtına uyarısı yaptı. Öte yandan Hava Forum yaptığı paylaşımda tarihi bir fırtına beklendiğini ve İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın hattında yarın sabah saatlerinden itibaren etkili olacağını aktardı.

Haber 18-11-2023 15:24

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki bazı iller için kuvvetli yağış uyarısı

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki bazı illerde bu gece saatlerinden itibaren kuvvetli yağış bekleniyor.

Yurthaber 16-11-2023 13:34

Yurtta hava durumu! Bugün hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminler

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara (Bilecik dışında), Kıyı Ege, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Haber 15-11-2023 09:18

SON DAKİKA | Meteoroloji'den 10 il için sarı alarm! Kuvvetli olacak, hızı 70 km'yi bulacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika kuvvetli yağmur ve fırtına uyarısı geldi. 10 il için sarı alarm verilirken yağışların Adana'nın ve Osmaniye'nin güneyi, Hatay'ın kıyı kesimleri, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Diyarbakır, Siirt, Batman, Şırnak ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olacağı açıklandı. Öte yandan rüzgarın hızını Marmara, Kuzey Ege ve Kıyı Ege'de 70 km'ye kadar çıkarması bekleniyor.

Haber 03-11-2023 08:31

SON DAKİKA | Bakanlık duyurdu! Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün merkez ve taşra teşkilatı için 48 sözleşmeli personel alımı yapılacak

Son dakika haberi: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatında çalışmak üzere 2022 KPSS puanı esas alınarak 48 sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu.

Haber 30-10-2023 13:07

SON DAKİKA | Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat! Sarı ve turuncu alarm: Meteoroloji'den kuvvetli yağmur ve kar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika kar ve yağmur uyarısı geldi. Yağışların, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya hariç), Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun doğu kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklendiği belirtildi.

Haber 19-10-2023 08:37

İstanbul'da yarın için kuvvetli sağanak uyarısı

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul'da yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak beklendiğini bildirdi.

Yurthaber 17-10-2023 13:53

SON DAKİKA | Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat! Kuvvetli yağmur ve sel uyarısı: Meteoroloji'den sarı alarm

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden son dakika uyarısı geldi. 8 il için sarı uyarı yapılırken, yağışların, Karadeniz kıyı kesimi ile Sakarya, Van, Ağrı ve Bitlis çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Vatandaşların sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması istendi.

Haber 16-10-2023 07:44

SON DAKİKA | Kuvvetli yağış ve rüzgar etkili olacak: Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den sel uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika kuvvetli yağmur ve rüzgar uyarısı geldi. Yağışların Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sakarya, Düzce, Osmaniye ve Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli, Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli görüleceği belirtildi. Rüzgarın hızının Doğu Anadolu'da 80 km'ye kadar çıkacağı aktarıldı. İşte son dakika meteoroloji haberinin detayları...

Haber 09-10-2023 07:17

Meteoroloji'den uyarı! İstanbul'da fırtına bekleniyor... 6 ile 'sarı' ve 'turuncu' kodlu uyarı yapıldı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu raporu yayınladı. Yayınlanan rapordu 6 il için 'sarı' ve 'turuncu' kodlu uyarı yapılırken, İstanbul için de fırtına uyarısı yapıldı. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, vatadandaşların öğle saatleri itibarıyla etkili olması beklenen fırtına için tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Haber 10-09-2023 13:07

Meteorolojiden Karadeniz için kuvvetli sağanak uyarısı

Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri için kuvvetli, gök gürültülü sağanak uyarısında bulunuldu.

Yurthaber 06-09-2023 13:36

İstanbul çevreleri için gök gürültülü sağanak uyarısı

İstanbul çevrelerinde gök gürültülü sağanak uyarısında bulunuldu.

Yurthaber 05-09-2023 07:35

Yurdun kuzeydoğu kesimleri için gök gürültülü yağış uyarısı

Yurdun kuzeydoğu kesimlerinde yerel kuvvetli gök gürültülü yağış bekleniyor.

Yurthaber 28-08-2023 12:34

Artvin'in kuzey ilçeleri için kuvvetli yağış uyarısı

Artvin'in kuzey ilçeleri için yerel kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.

Yurthaber 22-08-2023 07:58

Marmara Denizi'nde fırtına uyarısı

Marmara Denizi'nde rüzgarın yarın fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Yurthaber 17-08-2023 11:52

Marmara'da temmuz yağışları uzun yıllar ortalamasına göre yüzde 11 azaldı

Temmuz'da Marmara Bölgesi'nde en fazla yağış alan il 70,2 milimetre ile Sakarya, en az yağış alan il ise 5 milimetre ile Balıkesir oldu.

Yurthaber 17-08-2023 11:04

Ankara Valiliğinden sıcak hava uyarısı

Ankara Valiliği, hava sıcaklıklarındaki artış dolayısıyla kronik rahatsızlığı bulunanlar ile yaşlı ve çocuklar için günün en sıcak saatlerinde dikkatli olunması uyarısında bulundu.

Yurthaber 01-08-2023 07:55

Sıcaklıklar, gelecek hafta başına kadar mevsim normallerinin 2 ila 8 derecenin üzerinde seyredecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, hava sıcaklığının Ege ve Akdeniz kıyılarıyla Güneydoğu Anadolu'da 2 ila 4 derece, diğer bölgelerde ise 4 ila 8 derecenin üzerine çıkacağının tahmin edildiğini bildirdi.

Yurthaber 31-07-2023 14:39

Yarını işaret edip Dışarı çıkmayın dedi, 'Avrupa'nın en sıcak yeri olacak' sözleriyle uyardı! Ankara ve İstanbul daha da kavrulacak

Türkiye son haftalarda sıcaklardan bunalırken yarından itibaren daha sıcak havalar geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre perşembeye dek hava sıcaklıkları 7-10 derece arasında artacak. Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen yarına dikkat çekti ve "Bu bir doğal afettir. Dışarı çıkmayalım" uyarısında bulundu. Şen ayrıca "Belki de yarın Avrupa'nın en sıcak yeri olacak burası. Şimdiye kadar olan sıcakları unutalım" diyerek İstanbul ve Ankara'yı işaret etti.

Haber 25-07-2023 08:45

Sıcaklardan bunalanların merak ettiği soru yanıt buldu! 2. Afrika sıcak hava dalgasına dikkat: Sıcaklık yerden suratımıza vuracak

Türkiye kavurucu sıcaklarla mücadele etmeye devam ediyor. Yurt genelinde etkili olan sıcak hava dalgası önümüzdeki günlerde de devam edecek. Sıcaklıkların düşüp yağışların görüleceği bölgeler ve tarihler belli oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü de (MGM) sağanak görülmesi beklenen 2 ili açıkladı. 2. Afrika sıcak hava dalgasına dikkat çekilen tahminlere göre ise asfalt sıcaklığı İstanbul'da 52, İzmir'de 60 dereceyi görecek. Peki bugün (21 Temmuz) hava durumu nasıl? İşte detaylar...

Haber 21-07-2023 08:42

Meteoroloji uyardı, İstanbul, Ankara, İzmir... Vatandaşlar dikkat! Yeniden geliyor: 'En sıcağı olabilir'

İstanbul başta olmak üzere tüm yurdu etkisi altına alan aşırı sıcaklar geri geliyor. Türkiye, batıdan itibaren yeni bir sıcak havanın etkisi altına giriyor. Sıcaklıkların 8 derece artması beklenirken cuma günü termometrelerin İstanbul'da 38 dereceyi göstermesi bekleniyor.

Haber 20-07-2023 13:44

Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri için gök gürültülü sağanak uyarısı

Tekirdağ ve Çanakkale çevrelerinde akşam saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Yurthaber 20-06-2023 15:28

SON DAKİKA | Aralarında İstanbul da var! Meteoroloji'den 29 il için sarı uyarı: Kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika kuvvetli yağış açıklaması geldi. Aralarında İstanbul'un da bulunduğu 29 il için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Vatandaşların su baskını ve sele karşı dikkatli olunması istendi. Öte yandan Marmara'da dün geceyi şimşekler aydınlattı. İstanbul-Yalova-Kocaeli hattında 5.000'e yakın, Çanakkale-Balıkesir hattında 600'e yakın şimşek aktivitesi kaydedildi.

Haber 17-06-2023 07:51

SON DAKİKA | Meteoroloji uyardı, vatandaşlar dikkat! Çok sayıda il için sarı ve turuncu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden son dakika kuvvetli yağmur uyarısı geldi. Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Sinop çevrelerinde kuvvetli yağmur bekleniyor. Çok sayıda il için sarı ve turuncu uyarı verilirken vatandaşların sel gibi tehlikelere karşı dikkatli olması istendi.

Haber 15-06-2023 08:43

SON DAKİKA | Meteoroloji uyardı: Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat! 31 il için sarı alarm

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden son dakika kuvvetli yağmur uyarısı geldi. 31 il için yapılan uyarda vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. İstanbul'da bugün hafif yağmur geçişlerinin görülmesi bekleniyor. İşte son dakika meteoroloji haberinin detayları...

Haber 13-06-2023 08:46

Ankara Valiliğinden kuvvetli sağanak uyarısı

Ankara Valiliği, kuvvetli yağışların bugün ve yarın devam etmesinin beklendiğini belirterek, dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Yurthaber 12-06-2023 13:18

Meteorolojiden Samsun ve Ordu için sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Samsun ve Ordu için gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu.

Yurthaber 05-06-2023 13:20

Batı Karadeniz'in iç kesimleri için kuvvetli sağanak uyarısı

Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yarın kuvvetli sağanak bekleniyor.

Yurthaber 02-06-2023 13:29

Meteoroloji'den 12 il için sarı alarm! Kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden son dakika yağmur ve fırtına uyarısı geldi. 12 il için yapılan sarı uyarıda yağışların, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Burdur ve Isparta çevreleri, Antalya'nın batı kesimleri ile Bursa'nın doğu ilçelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Yağış alan yerlerde rüzgarın yağış anında kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Haber 02-06-2023 08:56

İç Anadolu Bölgesi için kuvvetli yağış uyarısı

Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya'nın kuzey ve batısı, Bolu, Kastamonu, Çorum ve Afyonkarahisar'da öğle saatlerinden itibaren kuvvetli yağış bekleniyor.

Yurthaber 26-05-2023 12:19

Tokat, Samsun ve Ordu için sağanak yağış uyarısı

Tokat, Samsun ve Ordu için gök gürültülü sağanak uyarısında bulunuldu.

Yurthaber 23-05-2023 14:08

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den sarı kodlu uyarı: Kuvvetli geliyor! Gök gürültülü sağanak...

Yaz aylarına girilmesine sadece günler kala tüm Türkiye'yi yağışlı havalar etkisi altına alıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 12 il için uyarı yayımladı. Kıyı bölgelerinde özellikle iç kesimlerde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Ani sel, su baskını, yerel dolu, yıldırım, hortum ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar için de açıklama geldi.

Haber 22-05-2023 08:56

Meteoroloji radar görüntüsünü yayınlandı! İstanbul dahil 20 il için sarı alarm: Kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika açıklaması geldi. 18 Mayıs verilerine göre Marmara’nın güney ve doğusu,(İstanbul, Çanakkale'nin iç kesimleri, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya), Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Kütahya’nın kuzeyi, Eskişehir, Ankara’nın kuzey ve batısı, Çankırı, Amasya ve Çorum çevrelerinde kuvvetli yağmur bekleniyor. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da rüzgarın hızı 70 km'ye kadar çıkacak.

Haber 18-05-2023 09:19