Milli Savunma Bakanlığı Haberleri Ve Son Dakika Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

Milli Savunma Bakanlığı Haberleri Ve Son Dakika Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

Milli Savunma Bakanlığı ilk olarak 1920 yılında Harbiye Nezareti olarak açılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı bünyesine bağlı olan bir Bakanlık’tır. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dır.

Bakanlığın genel müdürlüğü Ankara’dadır. Alt birimleri; TSK Genelkurmay Başkanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı olarak sayılabilir. Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak pek çok alt hizmet birimi de mevcuttur.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; gerekli olan durumlarda bakanlıktan bilgi alabilir, bakanlığa emir verebilir. Bakanlık genel anlamda görev ve yetki alanları; askeri, siyasi, sosyal ve hukuki okullardaki çeşitli mali hizmetleri yürütmek, savunma politikalarını sürdürmek, çeşitli teftiş hizmetlerini yürütmek, Türk vatandaşların askerlikle alakalı işlemlerini yürütmek ve kamu personellerinin güvenlik soruşturmasını yapmaktır.

Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

Saros Körfezi'nde Nusret-2023 Davet Tatbikatı devam ediyor

Türkiye'nin ev sahipliğinde NATO ve Türkiye'den Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı yüzer ve uçar birliklerle dost ve müttefik ülkelerden EOD timleri ve gözlemcilerin katıldığı "Nusret-2023 Davet Tatbikatı", Saros Körfezi'nde devam ediyor.

Yurthaber 29-11-23 11:53

Nusret-2023 Davet Tatbikatı Çanakkale ve Saros Körfezi'nde başladı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye'nin ev sahipliğinde 28 Kasım-6 Aralık arasında Çanakkale ve Saros Körfezi'nde "Nusret-2023 Davet Tatbikatı"nın başladığını bildirdi.

Yurthaber 28-11-23 13:36

Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: 1 PKK'lı terörist teslim oldu

Milli Savunma Bakanlığı, 1 PKK’lı teröristin teslim olduğunu açıkladı.

Haber 23-11-23 18:48

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 3 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 3 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Yurthaber 15-11-23 14:14

Milli Savunma Bakanlığı

Milli Savunma Bakanlığı Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Milli Savunma Bakanlığı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

SON DAKİKA | Milli Savunma Bakanlığı düğmeye bastı! 'Uzay Komutanlığı' kurulacak

Millî Savunma Bakanlığı (MSB), Uzay Komutanlığı’nın kurulması için düğmeye bastı. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) bağlı Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın bünyesinde kurulacak olan Uzay Komutanlığı’nın çalışmaları resmen başladı.

Haber 10-11-23 11:15

Anıtkabir'e Cumhuriyet'in 100. yılında rekor ziyaret

Milli Savunma Bakanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i 1 milyon 182 bin 425 kişinin ziyaret ettiğini ve yeni bir rekorun kırıldığını bildirdi.

Yurthaber 30-10-23 13:20

Askeri helikopter, Merzifonlu çiftçinin tarlasına yazdığı Cumhuriyet yazısını görüntüledi

Askeri helikopterle arama kurtarma görevinden dönen personel, Merzifonlu bir çiftçinin tarlasına yazdığı "Cumhuriyet" yazısını görüntüledi.

Yurthaber 27-10-23 11:43

MSB acı haberi duyurdu! 1 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen temasta yaralanarak hastaneye sevk edilen Piyade Sözleşmeli Onbaşı Alican Güneş'in tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı.

Haber 18-10-23 15:58

PKK’ya Suriye'nin kuzeyinde bir darbe daha! 10 terörist öldürüldü

MSB’den yapılan son dakika açıklamasına göre; Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgesinde tespit edilen 10 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi.

Haber 14-10-23 16:15

Suriye'nin kuzeyine hava harekatı! 'Terörist hedeflerini yok etmeye devam'

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirilen hava harekâtları ile ilgili açıklama yaptı. MSB'nin açıklamasında, 'Suriye'nin kuzeyinde bulunan sığınak ve barınaklardan oluşan 6 hedef imha edilmiştir.' denildi. Vurulan yerler arasında terör örgütüne ait petrol tesisi de yer alıyor.

Haber 08-10-23 22:26

SON DAKİKA | Suriye'de PKK hedefleri ateş altına alındı! MSB duyurdu: 58 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı (MSB), gece boyunca Suriye'deki terör hedeflerinin vurulduğunu ve en az 14 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklamıştı. MSB'den yapılan yeni açıklamada ise, "operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 58’e yükseldi" ifadeleri kullanıldı.

Haber 07-10-23 14:59

SON DAKİKA | Suriye'nin kuzeyine bir hava harekatı daha! 15 hedef imha edildi

Son dakika haberi... Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye'nin kuzeyine düzenlenen hava harekatlarında sözde karargah, barınak ve depolardan oluşan 15 terör hedefinin imha edildiğini, çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Haber 06-10-23 22:49

SON DAKİKA | Peş peşe acı haberler! Uzman Çavuş Recep Parlak ve kıdemli baş polis memuru Hüseyin Şimşek şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristlerce yapılan taciz atışı sonucunda yaralanarak hastaneye sevk edilen P. Uzm. Çvş Recep Parlak’ın şehit olduğunu açıkladı. Ayrıca, Suriye'de teröristlerin taciz ateş sonucu yaralanan Suriye Görev Gücü'nde görevli kıdemli baş polis memuru Hüseyin Şimşek şehit oldu.

Haber 06-10-23 09:27

Milli Savunma Bakanlığı, görüntüleri paylaştı: Terör hedefleri böyle vuruldu!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından Irak'ın kuzeyine dün düzenlenen hava harekatına ilişkin görüntüler paylaşıldı. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Hava Kuvvetlerimiz dün akşam Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerini işte böyle yok etti" ifadesine yer verildi.

Haber 04-10-23 18:14

TSK'dan Irak'ın kuzeyine bir hava harekatı daha! İnlerinde vurmaya devam

Irak'ın kuzeyinde Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine hava harekatı düzenlendi. 16 hedef imha edildi. MSB, hava harekatını 'İnlerinde vurmaya devam' sözleriyle duyurdu.

Haber 03-10-23 21:18

MSB duyurdu! 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonlarda 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Haber 16-09-23 16:13

CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun TSK'ya yönelik sözlerine MSB'den tepki

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun katıldığı bir canlı yayında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) hakkında sözleri tepki çekmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Tanrıkulu hakkında soruşturma başlatırken, Milli Savunma Bakanlığı da bir açıklama yaptı. MSB'nin açıklamasında "Mehmetçiğin tüm faaliyetleri uluslararası hukuka uygun, tüm dünyanın gözü önünde ve şeffaf bir şekilde icra edilmektedir. Bu iftiraları atanlar, bunlara alet olanlar en hafif tabiriyle gaflet ve delalet içindedirler" denildi.

Haber 09-09-23 18:48

MSB duyurdu: 7 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında Barış Pınarı bölgesinde tünel kazarak saldırı hazırlığı yapan 7 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirildi.

Haber 08-09-23 13:44

Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan PKK'lı 3 terörist Habur'da teslim oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan PKK'lı 3 teröristin teslim olduğunu bildirdi.

Yurthaber 06-09-23 10:58

Kosova'daki komando taburu Türkiye'ye dönüyor! MSB'den açıklama

Kosova'da görevlendirilen komando taburu Türkiye'ye dönüyor. Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada taburun görevini tamamladığını ve yarın Türkiye'ye döneceğini duyurdu.

Haber 05-09-23 16:48

Son dakika: MSB’den Kandil’e hava harekatı! Çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi…

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Irak’ın kuzeyindeki Kandil ve Asos’ta bulunan ve teröristler tarafından sözde üs olarak kullanılan bölgelere 1 Eylül 2023 saat 00.30’da Hava Harekâtı icra edilmiştir. Harekât ile teröristler tarafından kullanılan 16 mağara ağzı, 4 sığınak, 2 malzeme deposu imha edilmiş; çok sayıda terörist etkisiz hâle getirilerek terör örgütünün bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir" denildi.

Haber 01-09-23 13:32

MSB acı haberi duyurdu: Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde ağır yaralanan İstihkam Uzman Çavuş Taner Torun'un kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu bildirdi.

Haber 26-08-23 18:11

MSB: Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu ağır yaralanarak hastaneye sevk edilen P. Söz. Er Erkan Selçuk’un şehit olduğunu açıkladı.

Haber 26-08-23 08:10

Sınırda 17 kişi yakalandı, 9'u terörist çıktı! MSB'den açıklama geldi

Türkiye'den Yunanistan'a ve Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 17 kişi yakalandı.

Haber 25-08-23 15:24

Türkiye’den Libya iddiaları ile ilgili açıklama! 99 yıllığına kiralandığı iddia edilmişti…

Ankara'nın Homs Limanı'nı 99 yıllığına kiraladığı iddialarına Milli Savunma Bakanlığı'ndan yanıt geldi. Bakanlık açıklamasında söz konusu iddiaları yalanlayarak “Libya makamlarının aldığı kararın bizimle veya bizim faaliyetlerimizle bir ilgisi yok” ifadelerini kullandı.

Haber 24-08-23 13:30

MSB duyurdu: 2 PKK'lı terörist teslim oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan PKK'lı 2 teröristin Habur'da hudut karakoluna teslim olduğunu açıkladı.

Haber 17-08-23 18:37

Van sınırında 170 kilogram uyuşturucu ele geçirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Van sınırında gerçekleştirilen arama-tarama faaliyetinde 170 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildiğini bildirdi.

Yurthaber 07-08-23 11:50

Resmi Gazete’de yayımlandı: Bedelli askerlikte yeni dönem!

Milli Savunma Bakanlığı “Askeralma Yönetmeliği”nde değişikliğe gitti. Yapılan değişikliğe ilişkin "Askeralma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı. Yapılan düzenlemeye göre, başvuru yapıp kurada hak kazananların hakkından vazgeçtiğinde tekrar bedelli askerlik için başvuramayacak.

Haber 06-08-23 11:46

MSB'den kritik açıklama: Kışlada yeni dönem başlıyor!

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) vatani görevini yapacak kişiler için yeni bir açıklama geldi. MSB, sivil hayatta kullanılan GSM hatlarının kısıtlı özellikteki telefonlarla kışlalarda da kullanabileceğini duyurdu.

Haber 03-08-23 15:51

SON DAKİKA | MSB duyurdu! Zap'ta tespit edilen 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Pençe Kilit Operasyonu bölgesi Zap'ta tespit edilen 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Haber 02-08-23 10:26

Aralarından 9'u FETÖ mensubu çıktı! Yunanistan'a geçmeye çalışırken yakalandılar

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 9'u FETÖ mensubu 13 kişi Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı yollarla geçmeye çalışırken yakalandı.

Haber 31-07-23 12:00

SON DAKİKA | MSB duyurdu! 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Haber 30-07-23 16:38

MSB acı haberi duyurdu! 1 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Edirne'de askeri aracın devrilmesi sonucunda P. Asb. Kd. Çvş. Mehmet Özler'in şehit olduğunu duyurdu.

Haber 25-07-23 23:07

Van'da silah kazası sonucu bir asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Van'ın Özalp ilçesinde dün silah kazası sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen Ulaştırma Sözleşmeli Er Ömer Cinkara'nın müdahaleye rağmen kurtarılamadığını bildirdi.

Yurthaber 25-07-23 09:31

MSB açıkladı! Orman yangınlarına karşı TSK'nın Rezerv Güç' birlikleri devrede

Türkiye pek çok yerde çıkan orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Milli Savunma Bakanlığı da yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından oluşturulan 'Rezerv Güç' birliklerinin Hatay, Muğla, Osmaniye ve Çanakkale'deki yangın söndürme çalışmalarına aralıksız destek sağladığını duyurdu.

Haber 17-07-23 19:14

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde şehit: Silah kazası sonucu ağır yaralanan asker kurtarılamadı

Milli Savunma Bakanlığı, (MSB) Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde meydana gelen silah kazası sonucu Söz. Er Erdem Kavlak’ın şehit olduğunu açıkladı.

Haber 12-07-23 08:54

SON DAKİKA: Bakan Güler, ABD'li mevkidaşı Austin ile görüştü

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin ile telefonda görüştü.

Haber 11-07-23 08:53

Suriye'den yasa dışı yollarla Türkiye'ye girmeye çalışırken yakalandı! MSB'den açıklama geldi

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'den yasa dışı yollarla yurda girmeye çalışan 1 PKK/PYD/YPG mensubunun, sınırda yakalandığını açıkladı.

Haber 10-07-23 16:19

SON DAKİKA: MSB duyurdu! Zafer Akgün etkisiz hale getirildi

Son dakika: Irak'ın kuzeyinden Türkiye'ye yönelik gerçekleştirilen birçok saldırıya katılan PKK'lı terörist Zafer Akgün, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) düzenlediği operasyonda etkisiz hale getirildi.

Haber 08-07-23 10:16

Yunanistan'dan Türkiye'ye girmeye çalıştılar! MSB açıkladı: 2'si FETÖ'cü çıktı

Yunanistan'dan Türkiye'ye girmeye çalışan 3 kişi yakalandı. Yakalananlardan 2'si FETÖ terör örgütü mensubu çıktı.

Haber 07-07-23 10:13

Sınırda yakalandılar, üçü de terör örgütü mensubu çıktı! MSB terörle mücadeledeki son gelişmeyi duyurdu

Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklamasına göre; Yunanistan'dan Türkiye'ye zorla gönderilmeye çalışan 1 kişi ve Türkiye'den Yunanistan ve Suriye'ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 2 kişi yakalandı. Yakalananlar terör örgütü mensupları çıktı.

Haber 30-06-23 15:03

Yarısından fazlası FETÖ mensubu çıktı! Yunanistan'dan Türkiye'ye geçmeye çalışırken yakalandılar

Yunanistan'dan Türkiye'ye geçmeye çalışırken yakalanan 53 kişiden 37'si FETÖ terör örgütü mensubu çıktı.

Haber 23-06-23 10:55

MSB duyurdu! Katır üzerinde Irak'a silah parçası ve mühimmat geçirmeye çalışan 10 kişi yakalandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), katırlarla Türkiye'den Irak'a geçmeye çalışan 10 kişinin çok sayıda silah parçası ve mühimmatla yakalandığını bildirdi.

Haber 22-06-23 15:18

Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerinde terör örgütüne Mehmetçik'ten bir darbe daha! MSB duyurdu: 16 terörist daha etkisiz hale getirildi

Mehmetçik, Suriye'nin kuzeyindeki Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerinde terör örgütüne peş peşe darbeler indirmeye devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre bölgede 16 terörist daha etkisiz hale getirildi.

Haber 15-06-23 10:06

‘41’ terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerinde 41 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Yurthaber 14-06-23 10:50

Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: 41 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin kuzeyindeki Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerinde tespit edilen 41 teröristi etkisiz hale getirdiğini duyurdu.

Haber 14-06-23 10:45

Son dakika: MSB duyurdu: 7 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı Terör örgütü PKK/YPG'nin Fırat Kalkanı Cibrin Üs bölgesi ile Öncüpınar polis yerleşkesine yönelik saldırına karşılık verildiğini, 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Haber 11-06-23 19:58

SON DAKİKA | Yunanistan tarafından Türkiye’ye gönderilmeye çalışan 40 kişilik mülteci grubunu engellendi

Son dakika haberi: Hudut Kartalları, Yunanistan tarafından Türkiye’ye gönderilmeye çalışan 40 kişilik mülteci grubunu engelledi.

Haber 10-06-23 09:45

Terör örgütü PKK'ya bir darbe daha! 2 terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit bölgesinde 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Haber 09-06-23 11:56