Murat Kurum Haberleri Ve Son Dakika Murat Kurum Haberleri

Murat Kurum Haberleri Ve Son Dakika Murat Kurum Haberleri

1976 Ankara doğumlu olan Murat Kurum, mühendistir. Lise öğrenimini Ankara Mimar Kemal Lisesi’ninden mezun olduktan sonra Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne girmiştir. Buradan mezun olmasının ardından çeşitli özel firmalarda mühendis, şantiye şefi, koordinatör olarak çalışmıştır. Daha sonra TOKİ Ankara Uygulama Daire Başkanlığı'nda uzman olarak görev yaptı. Evli ve 2 çocuk babası olan Murat Kurum, 10 Temmuz 2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atanmıştır.

Murat Kurum Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni başlık attı, AK Partili isimden videolu paylaşım geldi! İBB adaylığı için adı en çok konuşulanlardan biri...

Yerel seçimler yaklaşırken AK Parti'nin en çok merak edilen adaylarından biri de İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'na rakip olacak isim. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünkü konuşmasında "Bugün yeni bir başlık atıyorum" diyerek İstanbul ile ilgili verdiği mesajla dikkat çekmişti. Olası adaylar arasında adı en çok geçen AK Partili isimlerden birinden Erdoğan'ın o sözlerinin ardından paylaşım gecikmedi.

Haber 29-11-23 17:05

AK Parti kulisleri bu isimleri konuşuyor! İstanbul ve Ankara adaylarında sürpriz gelişmeler yaşanabilir! Dikkat çeken ‘İYİ Parti’ detayı…

AK Parti’nin İstanbul ve Ankara adaylarının kim olacağı merak edilirken kulislerde konuşulan isimler de belli oldu. İstanbul’da dört isim öne çıkarken Ankara’da gündemde tek isim olduğu iddia edildi. İstanbul adayları arasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ve eski bakanlardan Murat Kurum isminin öne çıktığı belirtilirken sürpriz bir ismin de gündeme geldiği öğrenildi. AK Parti’nin Ankara’da ise gündemdeki adayının Turgut Altınok olduğu iddia edildi.

Haber 28-11-23 11:25

Sosyal medyada dikkat çeken detay! İmamoğlu'na rakip olmaları bekleniyordu: AK Partili o iki isim...

Türkiye 14 ve 28 Mayıs'taki seçimlerin ardından yeniden seçim atmosferine girdi. Partilerin belediyeler için yarışacağı yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken adaylar da merak konusu oldu. Özellikle İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun karşısına AK Parti'den hangi adayın çıkacağı merak ediliyor. Bir yandan da AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesine dair temayül yoklaması yapılırken İmamoğlu'na rakip olması beklenen 2 AK Partili ismin sosyal medyada TT olması dikkat çekti.

Haber 27-11-23 10:01

Murat Kurum'dan Ekrem İmamoğlu'na sert sözler! '31 Mart akşamı gereken cevabı vereceğiz'

AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek "Maalesef 5 yıllık süreçte teslim ettiğimiz belediye başkanı kendi işi dışında her işle meşgul olmuş. Burada sıkıntı olmuş, afet olmuş ama belediye başkanı yok. 31 Mart akşamı gereken cevabı gençlerimizle beraber vereceğiz" dedi.

Haber 20-11-23 15:06

İBB adaylığı için adı geçen AK Partili isimler için dikkat çeken rakamlar: Kurum, Koca, Göksu, Yazıcı...

Yerel seçimlere yaklaşık 4 ay kala adı İBB Başkanlığı için geçen AK Partili isimlerle ilgili çarpıcı bir anket paylaşıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na AK Parti'den kimin rakip olacağı merakla beklenirken Murat Kurum, Fahrettin Koca, Şadi Yazıcı, Tevfik Göksu gibi isimler öne çıkıyor. Son anket sonucuna göre ise adı geçen AK Partili isimler hemen hemen eşit şansa sahip!

Haber 17-11-23 10:04

Murat Kurum: İstanbul 2053 yılında tüm dünyaya model şehir olacak

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü’nde Türkiye Yüzyılı’nda Dirençli Şehirler Paneli’ne katıldı. Gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un moderatörlüğünde Prof. Dr. Naci Görür, Prof. Dr. Ömer Akgiray ve Yoshinori Moriwaki’nin konuşmacı olarak yer aldığı panelde konuşan Kurum, depremle mücadele noktasında kentsel dönüşümün önemini vurgulayarak, İstanbul’da yürütülen çalışmaları anlattı.

Haber 08-11-23 16:42

Murat Kurum, Filistinli üniversite öğrencileriyle buluştu

AK Parti İstanbul Milletvekili, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Murat Kurum, İstanbul’daki Filistinli üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Haber 03-11-23 11:51

Son seçimi bilmişlerdi! SONAR anketi yayımladı: Murat Kurum ve Ekrem İmamoğlu... İlk sırada yer aldı

Son yapılan genel seçimlerde açıkladığı anket sonuçları ile gündem yaratan Sonar Araştırma'dan dikkat çeken bir anket geldi. Vatandaşlar 'İstanbul'un sorunlarına hangi isim daha isabetli çözümler getirir?' sorusuna yüzde 31,6 ile Murat Kurum yanıtını verdi. 'Kimi İBB Başkanı olarak görmek istiyorsunuz' sorusuna ise vatandaşlar yüzde 37,2 ile Ekrem İmamoğlu dedi.

Haber 02-11-23 12:11

SON DAKİKA: Murat Kurum, Tevfik Göksu derken... İstanbul adayı Bakan Ali Yerlikaya mı olacak? 29 Ekim sonrası gündem olmuştu... Mynet'e özel açıklama

Son dakika haberi: Yerel seçim maratonuna girerken AK Parti'nin İstanbul ve Ankara adayı en merak edilen konu başlıkları arasında! Eski bakanlardan Murat Kurum, mevcut Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun ardından son olarak İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın ismi gündeme geldi. Mynet'in ulaştığı bilgiye göre Ali Yerlikaya konusundaki iddialar asılsız! İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 31-10-23 09:05

AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum’dan kentsel dönüşüm ve Kudüs mesajı

AK Parti İstanbul Milletvekili, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Murat Kurum, 6 Şubat depreminin ardından başlayan dönüşüm sürecini anlattı, kentsel dönüşümün depremle mücadelenin tek yolu olduğunu belirtti. Kurum Gazze’de yaşananlara da değindi, Aklımız, fikrimiz, kalbimiz Filistin’li kardeşlerimizle. Cumartesi günü hep birlikte “Dünya Beşten Büyüktür” diyeceğiz.” sözleriyle tüm İstanbullulara Cumartesi günü yapılacak Büyük Filistin Mitingi’ne katılım çağrısı yaptı.

Haber 26-10-23 10:27

Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı'ndan Murat Kurum'a ziyaret! Şampiyonluğu pasta kesip kutladılar

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum, Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı’nı ağırladı.

Haber 13-09-23 10:54

İBB adaylığına hazırlık fotoğrafı mı? Murat Kurum paylaştı, kulisler hareketlendi

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için geri sayım başlarken, İstanbul adaylığı için adı geçen isimlerden olan AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum'un paylaştığı fotoğraf karesi dikkat çekti. Söz konusu paylaşım sonrası kulisler hareketlenirken, "İBB adaylığına hazırlık fotoğrafı mı?" sorusu akıllara geldi.

Haber 31-08-23 08:40

Dikkat çeken görüşme: Murat Kurum ile Naci Görür olası İstanbul depremini konuştu

İstanbul'da beklenen olası büyük bir deprem için AK Parti İstanbul Milletvekili, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Murat Kurum deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür ile bir araya geldi. Depreme karşı mücadelenin bilim ışığında verilmesi gerektiği dile getirilen görüşme Kurum, uzman ismin görüşlerini dinledi.

Haber 30-08-23 14:35

İklim Kanunu geliyor! Çevre Komisyonu Başkanı Kurum duyurdu: Meclis’imizin onayına sunacağız!

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu. Kurum, İklim Kanunu hazırlandığını belirterek Meclis'in açılacağı tarihi işaret etti. Kurum “Yüce Meclis’imizin açılmasıyla önümüzdeki 100 yılı şekillendirecek bir çerçeveye sahip olacak İklim Kanunu’nu Çevre Komisyonumuzda görüştükten hemen sonra Meclis’imizin onayına sunacağız.” ifadelerini kullandı.

Haber 25-08-23 10:51

AK Partili Kurum'dan İBB’ye 'kavşak' tepkisi: Son 5 yıl böyle geçti

AK Parti İstanbul Milletvekilli Murat Kurum, Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından birkaç ay önce temeli atılarak yapımına başlanan Çekmeköy’deki Taşdelen kavşak projesini yerinde inceledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gereken kısımlara henüz bir çivi dahil çakılmadığını belirten Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi. Kurum, "İstanbul'umuzun son 5 yılı böyle geçti maalesef" dedi.

Haber 17-08-23 16:15

'Sen benim can borcumsun' 2 sene önce evleri yanmıştı! Murat Kurum, İbrahim Amca'yı 15 günde yapıp teslim ettikleri evinde ziyaret etti... Duygulandıran anlar

2 sene önceki yangında, Manavgat'ta felçli eşiyle alevlerin arasında kalan İbrahim Amca'nın herkesi hüzünlendiren hikayesi hızla harekete geçilmesiyle mutlu sonlanmıştı. 15 günde yapılıp teslim edilen evinde İbrahim Amca'yı ziyaret eden Murat Kurum, duygusal buluşmaya ilişkin anları sosyal medyadan paylaştı. İbrahim Amca, Kurum'u "Benim oğlum. Çok seviyorum seni" sözleriyle karşılarken İbrahim Amca'nın eşinin ise halini hatrını soran Kurum'a "Sen benim can borcumsun" demesi duygulandırdı.

Haber 28-07-23 10:32

'Eğer bu üç parti Murat Kurum karşısında İmamoğlu'nu desteklerse...' Cüneyt Özdemir'den çok konuşulacak 'İstanbul' yorumu

Türkiye, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini geride bıraktı. İki seçim sonunda Erdoğan, yeniden cumhurbaşkanı seçilirken Cumhur İttifakı da meclis çoğunluğunu elde etti. Seçimi başarısızlıkla bitiren Kılıçdaroğlu ise parti içindeki süreçleri yönetmeye çalışıyor. Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel, genel başkanlık için adaylık sürecini başlatan isimler oldular.

Haber 16-06-23 12:55

Bakan Kurum'dan 'Yarısı Bizden' kampanyası açıklaması! Başvurular sona erdi 'Çoğunluğun sağlandığı binalarda dönüşüm süreci hemen başlayacak'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yarısı Bizden kampanyasının başvuru sürecinin sonlandığını duyurdu. Bakan Kurum “Yarısı Bizden kampanyamızda başvurular sona erdi. 1 milyon 19 bin 471 bağımsız birim, 269.670 başvuru yapıldı. Şu ana kadar uzlaşı sağlanan 108 bin konutta projelendirme çalışmaları başlatıldı. Tüm başvurular incelenecek, çoğunluğun sağlandığı binalarda dönüşüm süreci hemen başlayacak. İstanbul'umuzu afetlere karşı daha dirençli kılmak için durmadan çalışacağız” dedi.

Haber 01-06-23 12:30

Bakan Murat Kurum oyunu Ataşehir’de kullandı: Seçimimiz ülkemize, milletimize hayırlı olsun

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, oyunu Ataşehir'de kullandı. Kurum burada yaptığı açıklamada, “Bayram havasında oyumuzu kullanacağız. Akşam da inşallah Türkiye Yüzyılı’nı başlatacağız” dedi.

Haber 28-05-23 11:08

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yıldız futbolcularla Playstation oynadı!

Yıldız futbolcularla Playstation turnuvasında karşı karşıya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum galip gelmeyi başardı. Kurum, turnuva sonunda yaptığı açıklamada “Gençlerimiz bizim için her şeyimiz, geleceğimiz, umudumuz. Onlar için bu mücadeleyi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Spor 26-05-23 23:13

Bakan Kurum sosyal medyadan paylaştı: “Deprem bölgesinin yeniden kalkınmasında çok önemli rol oynayacak

Sosyal medya hesabından bir video paylaşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “11 ilimizde şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırırken sadece konutlar yapmıyor; ticari merkezler, istihdam yaratacak, şehrin ekonomisini canlandıracak sanayi siteleri de kuruyoruz. Yapı İşleri Genel Müdürlüğümüzce inşa ettiğimiz sanayi sitelerimiz deprem bölgesinin yeniden kalkınmasında çok önemli rol oynayacak.” ifadelerini kullandı.

Haber 26-05-23 10:08

81 il valiliğine genelge gönderildi! 'Türkiye Çevre Haftası'nın ayrıntıları belli oldu

Türkiye'de 5-9 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Çevre Haftası ile ilgili detaylar belli oldu. Bu kapsamda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un imzasıyla 81 il valiliğine genelge gönderildi.

Haber 24-05-23 13:34

Canlı yayında 'Gerçekleri konuşalım' diyerek tepki gösterdi! 'Aleni biçimde...'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, katıldığı canlı yayında deprem bölgesi ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde yürütülen çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Son günlerde gündem olan video hakkında gelen soruya Bakan Kurum, "Bir video montaj mıdır değil midir bunu konuşuyoruz. Gerçekleri konuşalım" ifadelerini kullandı.

Haber 23-05-23 22:28

Bakan Kurum'dan CHP'ye sert sözler: 'Kendisine oy vermeyeni aşağılamak kodlarında var'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Kendisine oy vermeyeni aşağılamak, ona yardım etmemek, hizmet götürmemek Cumhuriyet Halk Partisi’nin kodlarında vardır. Oldum olası bu topraklara yabancı olan Cumhuriyet Halk Partisi yine gerçek yüzünü bir kez daha, karanlık yüzünü ortaya çıkarmış ve 14 Mayıs’ta da kendisine yakışanı yapmıştır" dedi.

Haber 23-05-23 14:12

Bakan Murat Kurum, gençlerle birlikte basketbol sahasına çıktı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Beşiktaş, Galatasaray ve Emlak Konut spor kulüplerinin basketbol oyuncuları ve gençlerle birlikte sahaya çıktı.

Haber 22-05-23 23:08

Bakan Kurum İstanbul'daki yeni konut projesinin detaylarını açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TRT Haber'de önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul'daki yeni konut projesiyle ilgili detayları açıklayan Bakan Kurum, "13 bin konutun yüzde 20'si 18-30 yaşındaki gençlere ayrıldı." dedi. Deprem bölgesindeki inşaatlara da değinen Kurum, "11 ilde 610 bin konutumuzu yapacağız. Deprem bölgesinin ardından İstanbul'a odaklanacağız." ifadelerini kullandı.

Haber 19-05-23 21:47

Bakan Kurum'la depremzede arasındaki diyalog dikkat çekti!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile depremzede olduğu öğrenilen bir vatandaş arasında geçen diyalog sosyal medyada dikkat çekti. Seçim sonrası depremzedelere edilen hakaretlere tepki gösteren vatandaş, Bakan Kurum'a "Gönüllü olarak bir şişe su içmiştim. Onun da parasını Kılıçdaroğlu'nun hesabına gönderdim 2,5 lira olarak" dedi. Bakan Kurum o diyaloğun geçtiği anları sosyal medyadan paylaştı.

Haber 17-05-23 16:39

Depremzedelere tartışma yaratan tebligat! Bakan Kurum ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama geldi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kentteki otellerde misafir ettiği depremzedelere verdiği hizmeti 21 Mayıs günü sonlandıracağını duyurması gündem yarattı. Belediye tarafından yapılan açıklamada "çirkin bir algı ve karalama kampanyası" ifadelerine yer verilirken, tepkiler peş peş geldi. Tekirdağ Valisi "Kendileri ne kadar isterlerse burada kalabilirler" derken, Bakan Kurum da "Depremzedelerimizi CHP'nin insafına terk etmeyiz" ifadelerini kullandı.

Haber 17-05-23 11:41

Bakan Kurum'dan ilçe başkanlıklarına teşekkür ziyareti: Milletimize şükranlarımı sunuyorum

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Ataşehir ve Beykoz ilçe başkanlıklarını ziyaret ederek 14 Mayıs genel seçimlerde AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili olarak seçilmesinde verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Bakan Kurum, "Milletimiz artık hayallere değil, gerçeklere bakıyor ve yine gerçeklerin peşinden, liderimizin peşinden koştu. Milletimize göstermiş olduğu teveccühten dolayı şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Haber 16-05-23 22:58

Bakan Murat Kurum: Tüm yaraları saracak, vatandaşlarımızı 1 yılda evlerine kavuşturacağız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde yapımı süren afet konutlarıyla ilgili bir paylaşım yaptı. Konutların inşaatından görüntüleri paylaşan Bakan Kurum, "14 Mayıs'ta da afetzede kardeşlerimiz verdikleri büyük destekle Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olduklarını, güvenlerini göstermiştir. Söz verdiğimiz gibi tüm yaraları saracak, vatandaşlarımızı 1 yılda evlerine kavuşturacağız." ifadelerini kullandı.

Haber 15-05-23 21:59

Bakan Kurum oyunu İstanbul'da kullandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, oyunu İstanbul'da kullandı. Kurum, “Türkiye yüzyılında hepimizin, herkesin mutlu gençlerimizin hak sahibi olduğu, kadınlarımızın her türlü haklara eriştiği Türkiye yüzyılını milletimizle birlikte inşa edeceğiz’’ dedi.

Haber 14-05-23 16:21

Bakan Kurum, İstanbullular için seslendirdiği mektubu sosyal medyadan paylaştı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 16 milyon İstanbullu için seslendirdiği mektubu sosyal medya hesabından yayınladı. Bakan Kurum, paylaştığı videoda İstanbullu vatandaşlara bulunduğu her platformda yinelediği "riskli yapı kalmayana kadar durmayacağım" sözünü hatırlattı.

Haber 13-05-23 17:09

Bakan Murat Kurum seslendirdi: 'Sevemedim Kara Gözlüm'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ortak radyo yayınına katıldı. Bakan Murat Kurum, yayında "Sevemedim Kara Gözlüm" şarkısını seslendirdi. Bakan Kurum'un 'Sevemedim Kara Gözlüm' performansı ilgi topladı.

Haber 11-05-23 10:28

Bakan Murat Kurum, Yarısı Bizden Kampanyası'ndaki son durumu açıklayarak İstanbul Boğazı'ndaki yapılara da dikkat çekti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, katıldığı canlı yayında açıklamalar yaptı. Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden Kampanyası hakkında bilgi veren Kurum, "Bu yüzyılın dönüşüm kampanyasıdır. Bununla dönüşemeyeceksek eğer hiçbir şekilde dönüşemeyiz. 126 bin bina için başvuru yapıldı. 1,5 milyon riskli konut söz konusu" ifadelerini kullandı. İstanbul Boğazı'nda da riskli binalar olduğunu açıklayan Kurum, "Vatandaşlarımız çivi bile çakamıyor. Bu düzenlemeleri de yapacağız" dedi.

Haber 09-05-23 20:59

İşçileri heyecanlandıran sözler! Bakan Kurum duyurdu: Uygun şartlarda ev sahibi olabilmeleri için bu çalışmayı yapacağız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, İstanbul'da yaptığı açıklamayla ev sahibi olmak isteyen işçileri heyecanlandırdı. Yeni proje için ilk sinyali veren Bakan Kurum, "İstanbul’un üreten insanlar için uygun şartlarda ev sahibi olabilmeleri için tüm işçi kardeşlerimizin hem üretebilmesi hem de o güvenli, huzurlu yuvalarında yaşayabilmesi için bu çalışmayı yapacağız’’ dedi.

Finans 09-05-23 16:05

Bakan Kurum: 2.3 milyon vatandaşımızın hayatı artık değişiyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Üsküdar’da İstanbul Site ve Tesis Yöneticileri ile Buluşma programında, “’Yarısı Bizden’ kampanyasına bugün itibariyle İstanbul'umuzda 585 bin bağımsız bölüm için 118 bin bina bazında başvuru yapılmıştır, bu ne demek biliyor musunuz, bu; 2.3 milyon vatandaşımızın hayatı artık değişiyor demek" ifadelerini kullandı.

Haber 08-05-23 17:29

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum İstanbul'da duyurdu: Tek tek destek olacağız

İstanbul Pendik'te düzenlenen miting alanında vatandaşla buluşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Pendik’te oturanlara 6 ayrı müjde vererek, "Kentsel dönüşüm isteyen kardeşlerimizin hepsine tek tek destek olacağız." dedi.

Haber 06-05-23 20:36

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum: 'Yüzyılın Mitingi'ne artık saatler kaldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, resmî sosyal medya hesabından vatandaşları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teşrifleriyle “Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde” yarın gerçekleştirilecek “Yüzyılın Mitingi”ne yayımladığı video mesajıyla davet etti. Video paylaşımında “Haydi İstanbullular! Yüzyılın Mitinginde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Atatürk Havalimanı Millet Bahçemizde buluşuyoruz. ifadelerine yer verildi.

Haber 06-05-23 18:01

Bakan Kurum açıkladı! İşte ‘Yarısı Bizden’ kampanyasında son durum…

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, konutta Yarısı Bizden kampanyasına bugüne kadar 108 bin 246 bina için başvuru yapıldığını açıkladı. Kurum deprem bölgesinde kaldırılan enkazlarla ilgili de merak edilen soruya yanıt verdi: Deprem hafriyatı ne olacak? İşte detaylar…

Finans 06-05-23 12:54

Motokuryeler için yasal düzenleme yolda! İstanbul ilk o bölgede başlayacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, motokuryeler için yasal bir düzenlemeye gidiyor. Düzenlemeyle birlikte motokuryeler özellikle büyükşehirlerde yoğun trafikte yol kenarlarında dinlenebilecekleri alanlara sahip olacak ve araç sürüşlerindeki emniyet de artırılacak. Bakan Kurum, "İstanbul'daki 250 bin motokurye evladımız için yol kenarlarında yeni cepleri açıyoruz, ilk pilot uygulamasını Tuzla'dan başlatıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Haber 05-05-23 13:14

Bakan Murat Kurum'dan İYİ Parti Milletvekili Adayı Orhun Ertürkmen'in 'tır' iddiasına yanıt: Bu benim seçim çalışmam değil

İYİ Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Orhun Ertürkmen, Üsküdar'daki seçim çadırlarının yanına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın tırının çekildiğini ifade ederek "Devletimizin tırı bana rakip oldu, siyah plakalı devletimizin aracı." dedi. Ertürkmen'in iddiasına Bakan Murat Kurum'dan yanıt geldi. Kurum, "Değerli genç arkadaşım, bu benim seçim çalışmam değil. Bakanlığımızın kentsel dönüşümle ilgili bilgilendirme tırı" ifadelerini kullandı.

Haber 04-05-23 23:29

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taklidiyle tanınan Muhammed Nur Nahya’dan Murat Kurum’a gülümseten çıkış! “Gomis senden daha iyiydi”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sesini ve mimiklerini başarılı bir şekilde taklit etmesiyle tanınan ve fenomen haline gelen Muhammed Nur Nahya ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum arasında gülümseten bir diyalog gerçekleşti. Nahya’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sesiyle “Gomis senden daha iyiydi” sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Haber 04-05-23 16:02

Bakan Kurum duyurdu! O bölgelerde kat karşılığı anlaşma oranı yüzde 50'ye çıkarıldı

Ümraniye Hekimbaşı Mahallesi temel atma ve Komşu Finans Evleri anahtar teslim töreninde konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, "Topağacı'nda 77 bin metrekarelik alana sahip, Molla Hüsrev Camii ve Güney Camii çevresinde yürütülen projelerimizde kat karşılığı anlaşma oranını yüzde 45'ten yüzde 50'ye çıkartıyor ve kentsel dönüşümü bu bölgelerde başlatıyoruz" dedi.

Haber 03-05-23 22:48

Bakan Kurum, depremzede çocuklarla maç yaptı; dostluk kazandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Süper Lig'in yıldız futbolcuları ve depremzede çocuklarla futbol oynadı. Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ndeki organizasyonda Bakan Kurum, Yükselen Anadolu beyaz takımın formasını giydi.

Spor 03-05-23 19:40

Depremzede çocuklar, Bakan Kurum ve ünlü futbolcularla birlikte sahaya çıkacak

Kahramanmaraş depremlerinin ardından İstanbul’a gelen 20 depremzede çocuk, aralarında Bakan Murat Kurum’un da bulunduğu Rıdvan Dilmen, Mesut Özil, Batefimbi Gomis ve Eren Elmalı gibi ünlü futbolcuların da yer alacağı takımla sahaya çıkıyor. Bakan Kurum ile depremzede çocukların “Yükselen Anadolu” takımında yer alacağı ve ünlü futbolcularla yapacağı özel maç 3 Mayıs Çarşamba günü saat 15.00’de TFF Riva Tesislerinde oynanacak.

Haber 02-05-23 21:56

Türkiye Millet Bahçeleriyle nefes alıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un hayata geçirdiği "Millet Bahçeleri Projesi" ile Türkiye nefes alıyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük yeşil alan adımı olan proje kapsamında şimdiye kadar 170 millet bahçesi hizmete sunuldu. İstanbul'da 33 millet bahçesinin yapım aşaması devam ederken; Türkiye'nin en büyük şehir parkı olacak olan İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin açılışı için gün sayılıyor.

Haber 02-05-23 08:01

Bakan Kurum merak edilen soruyu yanıtladı! Altını çizerek söylüyorum

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul'daki dönüşümün detaylarını anlatan Kurum, "Vatandaşlar 'Evimiz mi yıkılacak?' diye soruyorlar. Tamamen rızaya dayalı altını çizerek söylüyorum. 200 bin konutumuzun yerinde yapıyoruz 100 bin konutu rezerv alanda yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 01-05-23 20:54

Bakan Kurum'dan Kılıçdaroğlu'na 'kahve'li 14 Mayıs göndermesi! Çaylarını içecekler, televizyonun karşısına geçecekler ve...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Kılıçdaroğlu'nun "15 Temmuz'da Bakırköy'de kahve yudumladığını" söyleyen Bakan Kurum, 14 Mayıs seçimlerini işaret ederek "çay, kahve ve televizyon"lu dikkat çeken bir göndermede bulundu.

Haber 30-04-23 15:32

Bakan Kurum canlı yayında AK Parti'nin masasındaki son anketi açıkladı: İlk turda...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul'daki dönüşümün detaylarını anlatan Bakan Kurum, "En çok başvuru Bahçelievler'de var. Yaklaşık 42 bin bağımsız bölüm var dönüşecek." dedi. 14 Mayıs seçimleri hakkında da konuşan Kurum, AK Parti'nin masasındaki son anketi açıklayarak," İlk turda bitireceğiz" mesajı verdi.

Haber 29-04-23 22:14