Murat Kurum kimdir?

Murat Kurum kimdir?

1976 Ankara doğumlu olan Murat Kurum, mühendistir. Lise öğrenimini Ankara Mimar Kemal Lisesi’ninden mezun olduktan sonra Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne girmiştir. Buradan mezun olmasının ardından çeşitli özel firmalarda mühendis, şantiye şefi, koordinatör olarak çalışmıştır. Daha sonra TOKİ Ankara Uygulama Daire Başkanlığı'nda uzman olarak görev yaptı. Evli ve 2 çocuk babası olan Murat Kurum, 10 Temmuz 2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atanmıştır.

Murat Kurum Haberleri

Bakan Kurum, Batı Karadeniz'de yaşanan selle ilgili yürütülen çalışmaları anlattı:

"259 binada, 1554 bağımsız bölümde hasar tespit çalışmaları yapılmıştır. Bu çerçevede 16 binada 37 bağımsız bölümün ağır hasarlı veya yıkık olduğu tespitini yaptık"

Yurthaber 28-06-2022 22:25

Bakan Kurum, Kastamonu'da selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu

Bakan Kurum, Kastamonu'da selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu

Yurthaber 28-06-2022 16:31

Kastamonu'da sel felaketi... Bakan Kurum açıkladı: 1 vatandaş kayıp

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sel felaketinin vurduğu Kastamonu'da yeni açıklamalarda bulundu. Son duruma ilişkin bilgi veren Kurum, 170 ihbar alındığını ve 1 vatandaşın kayıp olduğunu bildirdi. Kurum ayrıca, 130 kişinin bölgeden tahliye edildiği bilgisini verdi.

Haber 28-06-2022 08:15

Bakan Kurum, selden etkilenen Kastamonu'da açıklama yaptı:

"Bir vatandaşımız kayıp. Küre İkizciler köyünde Recep Bakırcı, 22 yaşında. Kardeşimizden haber alınamıyor. Ekiplerimiz, jandarmamız arama kurtarma faaliyetlerini yürütüyor" - "Gelen ihbarlar neticesinde tahliyeler yapıldı. 130 vatandaşımız tahliye edildi"

Yurthaber 28-06-2022 05:13

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Çankırı'da konuştu:

"(3 Temmuz'da yapılacak seçim) Dodurga'da kazanacağımız bu zafer, 2023 ve 2024 yılındaki seçimlerin işaret fişeği olacak. Burada parlayan kıvılcım, gönülleri ısıtan bir milli irade ateşine dönüşecek"

Yurthaber 26-06-2022 17:02

Bakan Kurum söz verdi! Dar gelirliler için konut açıklaması...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Milletimize bir kez daha söz veriyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde; dar gelirli olup da ev sahibi olmayan tek bir vatandaşımız kalmayıncaya kadar; konutlar inşa etmeye, yeni yuvalar kurmaya, yavrularımızı mutlu etmeye; aşkla, şevkle, azimle devam edeceğiz" dedi.

Finans 24-06-2022 23:29

Atık toplayıcıları ile ilgili genelge! Mesleki statü kazandırılacak

Atık toplayıcılığı yapan vatandaşlarla ilgili 2022/6 sayılı genelge, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un imzasıyla yayımlandı. “Atık Toplayıcıları” konulu genelge, serbest olarak atık toplayıcılığı yapanları “Sıfır Atık Bilgi Sistemi” ile kayıt altına alarak yetkilendiriyor ve çalışma sistemini düzenliyor.

Finans 22-06-2022 12:53

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Konya'da MÜSİAD'ın toplantısında konuştu:

"Hiçbir zaman milletin değerlerini anlayamamış, Türkiye’nin hedeflerini benimseyememiş olan muhalefet; yalanlarla, iftiralarla, yalan yanlış söylemlerle, sahte krizlerle maalesef üreticimize, yatırımcımıza güvensizlik aşılamaya devam ediyor" - "Bu muhalefet bozacı. Bir de bugünlerde bozacının şahitliğine soyunan, eski Türkiye’den hatırladığımız şıracılar var. Sermayesini milletten devşirip başka odakların mikrofonlarını tutanlar, devletin ve milletin değil, muhalefetin ve küresel odakların dilinden konuşanlar var"

Yurthaber 18-06-2022 22:12

Bakan Kurum, Konyaspor Basketbol takımını kutladı

Bakan Kurum, Konyaspor Basketbol takımını kutladı

Yurthaber 18-06-2022 20:08

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Konya Atletizm Pisti'nin açılışında konuştu:

"Gençlik ve Spor Bakanımızın başlattığı Sporun Tabana Yayılması Projesi kapsamında tam 39 ilimizde gençlerimizin spor yapabileceği alanlar oluşturmak amacıyla yaklaşık 2,5 milyon metrekare hazine arazimizi Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve belediyelerimize tahsis ettik"

Yurthaber 18-06-2022 18:16

Bakan Kurum, Mamak'taki Riskli Alan Dönüşüm Projesi Kura Çekiliş Töreni'nde konuştu:

"(Ankara'daki sağanak) Altındağ, Çankaya, Haymana, Mamak ve Akyurt'taki 14 köyümüzde 106 binamızda hasar tespit çalışmalarımızı da hızlı şekilde tamamladık. Buna göre 3 yıkık, 76 az hasarlı, 27 ağır hasarlı binamız var" - "Ankaralı kardeşlerimiz müsterih olsun. Selden etkilenen tüm vatandaşlarımızın yaralarını el birliğiyle saracağız"

Yurthaber 14-06-2022 14:49

Bakan Kurum'dan ev sahibi olmak isteyenlere son dakika açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan ev sahibi olmak isteyenler için son dakika açıklaması geldi. Bakan Kurum, 'Vatandaşın aidat öder gibi bedelle ev sahibi olacağı çalışmayı başlatacağız' dedi.

Finans 31-05-2022 11:19

Son dakika: Bakan Kurum duyurdu! 'Tüm şehirlerimizde eş zamanlı olarak...'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, '81 İlde 81 Milyar Adım Çevre Yürüşü'nün başlayacağını duyurdu. Yürüyüşün tüm şehirlerde 14.30'da eş zamanlı olarak başlayacağını bildiren Bakan Kurum, "Milyonlarca vatandaşımız doğa için, çevre için yürüyecekler" dedi.

Haber 31-05-2022 10:59

Hazine arazisine konut projesinde kimler nasıl ev sahibi olacak, kiralar düşecek mi? Canlı yayında dikkat çeken açıklama

Son dakika haberi: Hazine arazisine konut projesi geliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, vatandaşların ev yapabilmesi için hazine arazilerinin satışa çıkarılacağını söyledi. Bakan Kurum'un açıklaması sonrası herkes 'Hazine arazisine konut projesi'nin detaylarını merak etmeye başladı. Vatandaşlar "Hazine arazisine konut projesiyle kimler nasıl ev sahibi olacak? Ev fiyatları ve kiralar düşecek mi?" sorularına yanıt aramaya başladı. İşte tüm detaylar...

Finans 30-05-2022 10:39

Yeni ucuz konut hamlesi: Arazi kamudan, ev vatandaştan! İşte yeni modelin detayları

Konut fiyatlarında ve kiralarda yaşanan fahiş artışlara karşı ilgili bakanlıklar yeni düzenlemeler üzerinde çalışıyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da bu konuda yeni bir adım atmak için hazırlanıyor. Bakanlık, sosyal konutun yanında altyapılı konut arsaları satışı yapmak için kolları sıvadı. Bakan Murat Kurum, Hazine arazilerini vatandaşın kendisi için konut yapması adına uygun şartlarda satışa çıkaracaklarını açıkladı. İşte yeni modelin detayları!

Finans 29-05-2022 10:01

Son dakika: Bakan Kurum'dan kira artışı düzenlemesine ilişkin açıklama... Tarih vererek duyurdu

Son dakika haberine göre, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kira artışları ve Atatürk Havalimanı'na yapılacak millet bahçesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, kira artışlarıyla ilgili düzenlemenin 10-15 gün içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gelebileceğini söyledi.

Finans 27-05-2022 20:36

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ne zaman açılacak? Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açılış tarihi belli oldu mu?

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ne zaman açılacak? sorusunun yanıtı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan son dakika açıklaması ile yanıt buldu. Vatandaşlar konuya dair bilgi edinmek ve Bakan Kurum'un açıklamasının ayrıntılarını öğrenmek için internette araştırma yapmaya başladı. Peki Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ne zaman açılacak? Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açılış tarihi belli oldu mu? İşte detaylar...

Haber 27-05-2022 11:54

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum canlı yayında konuştu:

"Biz bu ülkeyi hiçbir zaman terk etmedik ve hiçbir zaman da terk etmeyeceğiz. Kaçacak, bu ülkeyi terk edecek biri varsa muhalefettir" - "İkballeri için vatandaşlarımızın inanç ve değerleri üzerinden yalanlarla, iftiralarla, yanlış yalan söylemlerle bir iş ve siyaset güdüyorlar"

Yurthaber 26-05-2022 01:48

Sabit kira veya tavan fiyat olacak mı? Bakan Kurum'dan yüksek kiralara ilişkin açıklama...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, A Haber canlı yayınında Atatürk Havalimanı'na yapılacak Millet Bahçesi'ne ilişkin bilgiler verdi. 'Atatürk Havalimanı Katarlılara satıldı mı?' sorusuna da yanıt veren Murat Kurum, yüksek kiralarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Haber 25-05-2022 21:26

Salda Gölü'nün son hali olay olmuştu! Bakan Kurum'dan açıklama

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medyada gündem olan Salda Gölündeki görüntüyle ilgili olarak bölgenin eski ve yeni görüntülerini paylaştı ve paylaşılan görüntülerde yer alanın korunan alan içinde olmadığına işaret etti. Öte yandan Bakan Kurum, Atatürk Havalimanı tartışmasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Haber 19-05-2022 07:50

Son görüntüsü sosyal medyada gündem olmuştu! Bakan Kurum'dan Salda Gölü açıklaması: Su çekilmesi, insan kaynaklı değil

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü'nde bakanlık tarafından yapılan çalışmalara ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Kurum, "Salda Gölü'müzde koruma alanı içinde olmayan belli noktalarında mevsimsel gerekçelerle gerçekleşen su çekilmesi, insan kaynaklı değildir" dedi.

Haber 18-05-2022 16:45

SON DAKİKA | Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı açıklaması: "Millet Bahçesi projemize devam edeceğiz"

Son dakika haberi: Atatürk Havalimanı'na yapılacak Türkiye'nin en büyük Millet Bahçesi projesiyle ilgili konuştu. Bakan Kurum tartışma yaratan projeye devam edeceklerini belirtirken, "Milletimizin talepleri doğrultusunda projelerimizi yapmaya devam edeceğiz. Onlar tehdit edip dursunlar biz projelerimizi yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu. Bakan Kurum ayrıca, Atatürk Havalimanı alanında hiç bir şekilde konut yapılmayacağını söyledi.

Haber 17-05-2022 10:37

Türkiye'nin en büyüğü olacak! Geri sayım başladı: İş makineleri alana getirildi

Atatürk Havalimanı arazisine yapılması planlanan millet bahçesi ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Bakan Kurum, millet bahçesinin ilk fidanlarıyla buluşmak için gün saydığını bildirdi. İşte Bakan Kurum'un Atatürk Havalimanı paylaşımı...

Haber 15-05-2022 19:26

TOKİ 2022 sosyal konut başvuruları ne zaman? TOKİ sosyal konut başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir?

TOKİ sosyal konut başvuru tarihi ev sahibi olmak isteyen kişiler tarafından merak konusu oldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum 81 ilde yapılması planlanan vatandaşları heyecanlandıran projeye dair detayları bir süre önce yaptığı açıklama ile duyurmuştu. Peki TOKİ 2022 sosyal konut başvuruları ne zaman? TOKİ sosyal konut başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir? İşte konuya ilişkin detaylar...

Haber 06-05-2022 09:34

Akşener'in sözlerine Bakan Kurum'dan yanıt: Bu da iftira

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sözlerine yanıt verdi. Bakan Kurum, “İYİ Parti Genel Başkanı ‘TOKİ kimseye hesap vermiyor’ diyor. Bu da iftira. Sayıştay denetimine tabiyiz, kamu ihale kanununa tabiyiz. Tüm ihalelerimizi kamuya açık ve şeffaf bir şekilde yapıyoruz” diye konuştu.

Haber 28-04-2022 22:57

Bakan Kurum'dan kaplumbağaların "gönüllü annesi" Kaptan June için başsağlığı mesajı

Bakan Kurum'dan kaplumbağaların "gönüllü annesi" Kaptan June için başsağlığı mesajı

Yurthaber 24-04-2022 14:07

Bakan Kurum'dan şehit özel harekat polisi Altunörs'ün ailesine taziye ziyareti

Bakan Kurum'dan şehit özel harekat polisi Altunörs'ün ailesine taziye ziyareti

Yurthaber 23-04-2022 01:48

Bakan Kurum, Malatya'da partililerle buluştu:

"Terörle mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmayacak"

Yurthaber 23-04-2022 00:56

Bakan Kurum, Malatya'da Millet Bahçesi Temel Atma Töreni'ne katıldı:

"Son 20 yılda, dünyada eşi benzeri yok, TOKİ'mizle 1 milyon 300 bin konut ürettik" - "Hamdolsun 81 ilimizin tamamında, 922 ilçemizin ise hemen hemen yarısında, yaklaşık 70 milyon metrekare büyüklüğünde 443 millet bahçesi sayısına ulaştık"

Yurthaber 22-04-2022 18:30

Bakan Kurum, Malatya'da tapu teslim töreninde konuştu:

"Seçim meydanlarında hep yapabileceğimiz sözleri veriyoruz. En az da o verdiğimiz sözleri bugüne kadar tuttuk, daha fazlasını, daha iyisini yapabilmenin hep gayreti içerisinde olduk" - "İnşallah 2-3 ay içerisinde de Malatya'mızda evine girmemiş depremzede kardeşimiz kalmayacak"

Yurthaber 22-04-2022 14:36

Bakan Kurum duyurdu! Depozito sistemi bu yıl hayata geçiyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, milyonlarca tüketiciyi ilgilendiren gelişmeyi duyurdu. Bakan Kurum, depozito sistemine geçişte bu yıl ihale sürecini tamamlayacaklarını, 2023'te Türkiye geneline yaygınlaştıracaklarını bildirdi. Uygulamaya göre; kağıt, karton, pet şişe, cam, metal kaplar ayrıştırılacak depozito makinalarına atılacak. Depozito makinalarında o ürün için depozito bedeli neyse kartınıza veya telefonunuza yüklenecek.

Finans 22-04-2022 10:10

Bakan Soylu 'Hiç endişe etmeyin' diyerek açıkladı: Cumhuriyetin 100. yılına varamayacaklar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Irak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu ile ilgili olarak "Hiç merak etmeyin, hiç endişe etmeyin o terör yuvaları Cumhuriyetin 100. yılına varamayacak, varamayacak, varamayacak..." açıklamasını yaptı.

Haber 20-04-2022 23:10

Bakanlar Soylu ve Kurum, İzmir'de iftara katıldı (1)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depremzedeler, TOKİ işçileri ve AFAD çalışanlarıyla sokakta iftar yaptı - Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: - " (İzmir deprem konutları) Önümüzdeki ay sonu itibarıyla 681 konutumuzu daha hak sahiplerine teslim etmeye başlayacağız. Bayraklı merkezinde dönüşüm alanında evine girmemiş depremzede kardeşimiz kalmayacak"

Yurthaber 20-04-2022 21:59

Bakan Kurum'dan 2024 mesajı: Ankara'yı yeniden alacağız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara'da katıldığı iftar programında, "İnşallah 2023 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimini, 2024'te de Ankara'da ak belediyeciliği yeniden alacağız." ifadelerini kullandı.

Haber 19-04-2022 23:02

Bakan Kurum, Gebze Millet Bahçesi alanında incelemelerde bulundu:

"Türkiye genelinde, 81 ilde 81 milyon metrekare millet bahçesi hedefiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz"

Yurthaber 18-04-2022 16:27

Bakan Kurum'dan 'müjde' açıklaması! 'Cumhurbaşkanı Erdoğan duyuracak'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "TOKi ile yakın zamanda, Cumhurbaşkanımız milletimizle paylaşacaklar, yine bir sosyal konut hamlesini 81 ilimizde yapacağız. Bu yıl içerisinde açıklayacağız" diye konuştu. Ayrıca, Bakan Kurum, "Yabancıya satış, konut fiyatını artıran bir durum değil" açıklamasını yaptı.

Haber 14-04-2022 08:16

Bakan Murat Kurum, canlı yayında soruları yanıtladı:

"TOKi ile yakın zamanda, Cumhurbaşkanımız milletimizle paylaşacaklar, yine bir sosyal konut hamlesini 81 ilimizde yapacağız" - "Geçtiğimiz yıl 59 bin yabancıya konut satışı söz konusu. Bu oran 1,5 milyonluk bir satışta yüzde 3 demek. Yabancıya satış, konut fiyatını artıran bir durum değil''

Yurthaber 14-04-2022 00:39

Bakan Kurum kentsel dönüşümde kritik tarihi açıkladı! "Tek bir bina kalmayacak"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm ile ilgili kritik tarihi açıkladı. Bakan Kurum, 2035 yılına gelindiğinde Türkiye’nin deprem riski olan bölgelerinde kentsel dönüşüme girmemiş hiçbir binanın kalmayacağını söyledi. Bakan Kurum “Allah'ın izniyle bunu sizlerle, hep birlikte başaracağız" dedi.

Haber 09-04-2022 22:19

Bakan Kurum'dan sokak atık toplayıcılarıyla ilgili açıklama! "Çok yakında uygulamaya geçiyoruz" diyerek duyurdu: Mesleki statü ve itibar...

Sokak atık toplayıcılarının çalışma koşullarıyla ilgili, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu. “Çekçekleriyle dünyanın hem yükünü hem geleceğini omuzlarında taşıyan kardeşlerimizin, daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz.” diyen Bakan Kurum, sokak atık toplayıcılarının mesleki statü ve itibarlarını artırmak için gerekli olan her şeyi düşündüklerini belirtti. Kurum, uygulamanın yakında hayata geçeceğini duyurdu.

Haber 07-04-2022 21:22

'Adana'da tehlikeli atık' iddiası ortalığı ayağa kaldırdı! Bakan Kurum'dan açıklama geldi: Bölgeyi taradık, döküm yok

İngiltere'den getirilen tehlikeli atıkların Adana'da geri dönüşüm tesisi olmayan bölgede ortaya çıktığı yönünde önce sosyal medyada ardından basında yer alan iddialar ortalığı ayağa kaldırdı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Adana'daki 'tehlikeli atık' iddialarına ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Kurum, 7 denetim ekibi tarafından bütün bölgenin tarandığını ve herhangi bir döküm tespit edilmediğini açıkladı. İşte gündem yaratan olayın detayları!

Haber 31-03-2022 17:55

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, OECD Toplantısı için Paris’te

Kurum, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü Çevre Bakanları Toplantısı öncesi OECD Genel Sekreteri Cormann ile bir araya geldi - Kurum: - "İklim değişikliğiyle mücadele çalışmalarında doğru ve gerçekçi bir hedef için yakında 'İklim Kanunu'nu çıkaracağız"

Yurthaber 30-03-2022 12:22

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Konya'da konuştu:

"Allah'ın izniyle sizlerin de destekleriyle 2023 yılında Cumhurbaşkanı'mızı yeniden başkomutan yapacağız. Ülkemize, hizmetlerimizi vermeye devam edeceğiz"

Yurthaber 26-03-2022 21:14

Tarih vererek açıkladı: İşte insanlığı bekleyen büyük tehlike!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum "Açık ve net söylüyorum" diyerek insanlığı bekleyen büyük tehlike için tarih verdi.

Haber 22-03-2022 14:54

Manavgat'ta yanan alanda Kadın İşçiler Hatıra Ormanı oluşturuldu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği ile Türk-İş Sendikası arasında 10 bin ağaç dikimi için protokol imzalandı

Yurthaber 08-03-2022 15:55

Bakan Kurum'dan flaş açıklamalar! Çiftçiye müjde... Sit alanları iddiasına tepki gösterdi

Son günlerde sit alanlarının ranta açılacağı iddiaları gündemde. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade ederek tepki gösterdi. Kurum ayrıca çiftçilere de arazi müjdesi verdi.

Haber 08-03-2022 15:51

TOKİ'nin, borçlarını kapatacaklara yönelik indirim kampanyası 22 Mart'ta başlayacak

TOKİ'nin, borçlarını kapatacaklara yönelik indirim kampanyası 22 Mart'ta başlayacak

Yurthaber 06-03-2022 12:08

SON DAKİKA | Bakan Kurum'dan Marmara Denizinde müsilaj açıklaması

Son dakika: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, son günlerde Marmara Denizinde yeniden müsilaj (deniz salyası) görüldüğü iddiasıyla ilgili "Marmara Denizinin yüzeyinde de değil, derinde de şu an için müsilaj yoktur" dedi.

Haber 23-02-2022 13:33

Marmara Denizi Eylem Planı İl Değerlendirme Toplantısı başladı

Marmara Denizi Eylem Planı İl Değerlendirme Toplantısı başladı

Yurthaber 23-02-2022 11:26

Türkiye'nin ilk İklim Şurası Konya'da düzenleniyor

İklim Değişikliği Başkanı Orhan Solak: - "Türkiye'nin yeni iklim değişikliği vizyonunu, gelişen ve değişen koşullar çerçevesinde ele alarak 'Yeşil dönüşüm' anlayışını katılımcı bir şekilde ortaya koymak istiyoruz" - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta: - "Yaşadığımız kuraklık, yangınlar, sel felaketleri artık dünyanın bu gidişata bir 'dur' demesi gerektiğini gösteriyor"

Yurthaber 21-02-2022 14:12