Nedim Şener Haberleri Ve Son Dakika Nedim Şener Haberleri

Nedim Şener Haberleri Ve Son Dakika Nedim Şener Haberleri

Nedim Şener, 1966'da Almanya'da dünyaya geldi. Bolu'nun Mengen ilçesinde büyüdü.

Nedim Şener, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi'nde, "Uluslararası Ticaret ve Türkiye'nin Dünya Ekonomisine Eklemlenmesi" başlıklı teziyle, iktisat dalında yüksek lisansını tamamladı. Nedim Şener, Gazeteciliğe 1991 yılında, “İlk Haber” adlı gazetede adım attı. Gazeteciliğe 1992 - 1994 yılları arasında “Dünya” gazetesinde devam etti

1994 yılında çalışmaya başladığı Milliyet gazetesindeki işine Mayıs 2011'de son verildi. Ocak 2010'dan Mart 2011'e kadar Posta gazetesinde "Soruşturuyorum" başlığıyla köşe yazarlığı yaptı.

İki kez Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından ekonomi dalında yılın gazetecisi seçildi. 1999 yılında Metin Göktepe Gazetecilik Ödülü’nü kazandı.
Nedim Şener, istihbaratçı polislerin başvurusu üzerine Dink Cinayeti ve İstihbarat Yalanları isimli kitap nedeniyle, 28 yıl hapis cezasıyla yargılanıyor. Söz konusu ceza, son olarak çocuk mahkemesine sevk edilen öldürülen gazeteci Dink’in katili Ogün Samast için şimdiye kadar istenen cezalardan daha fazla.
Nedim Şener, 3 Mart 2011'de Oda TV'ye yönelik Ergenekon soruşturması kapsamında gazeteci Ahmet Şık ile birlikte gözaltına alınan Şener, tutuklandıktan sonra Silivri Cezaevi'ne konuldu. Ergenekon terör örgütüne yardım ettiği gerekçesiyle yedi yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılandı.

Nedim Şener, 12 Mart 2012 tarihinde tahliye edildi. Tahliyesinin ardından yaptığı açıklamada yaptığı araştırmaların bedelini ödetmeye çalıştıklarını ifade ederken, “Hrant için adalet için diyerek cezaevine girdim aynı sözler ile çıkıyorum. Hrant Dink için adalet sağlanmadıkça ne özgürlükten ne de güvenlikten bahsedebiliriz. Bundan sonra bütün amacımız Hrant Dink’in kanını yerde bırakmamak olacak. İlk haberim Hrantla ilgili olacak. Gerçek hapsedilemez” dedi.
Nedim Şener, Yolsuzluk, terör finansmanlığı, Susurluk olayı, Hrant Dink suikastı, cemaat ve istihbarat konularında kitapları yayımlanmıştır.

Kitapları

• Baba Seni Neden Oraya Koydular? (2012) (Silivri Cezaevi Süreci)
• Kırmızı Cuma (2011) (Hrant Dink suikastı)
• İşte Hayatım (2010) (Uğur Dündar biyografisi)
• Dink Cinayeti ve İstihbarat Yalanları (2009)
• Türkiye'de Farklı Olmak (2009) (Binnaz Toprak, İrfan Bozan ve Tan Morgül ile birlikte)
• Ergenekon Belgelerinde Fethullah Gülen ve Cemaat (2009)
• Hayırsever Terrorist (2006) (Şeyh Yasin El Kadı dosyası)
• Fırsatlar Ülkesinde Bir Kemal Abi (2005) (Kemal Unakıtan dosyası)
• Kod Adı: Atilla (2004) (Susurluk olayı)
• Naylon Holding (2002)
• Tepeden Tırnağa Yolsuzluk (2001)
• Uzanlar: Bir Korku İmparatorluğunun Çöküşü (2000)
• Altın: İstanbul Altın Borsası ve Dünya'daki Örnekleri (1994)

Ödülleri

• 1998, 1999, 2000 Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yılın Ekonomi Muhabiri Ödülü
• 1998 Metin Göktepe Gazetecilik Ödülü
• 2002 Sedat Simavi Gazetecilik Ödülü
• 2007 Çağdaş Gazeteciler Derneği Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü
• 2009 Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Özgürlüğü Ödülü
• 2010 Abdi İpekçi Yılın Gazetecilik Ödülü
• 2010 Kemal Sunal Kültür ve Sanat Ödülleri En İyi Yazar Ödülü
• 2010 Türkiye Yayıncılar Birliği Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülü[1]
• 2010 Uluslararası Basın Enstitüsü (International Press Institute) Basın Özgürlüğü Kahramanı
• 2010 PEN İfade Özgürlüğü Ödülü
• 2012 Kutlu Adalı Onur Ödülü

Nedim Şener Haberleri

Mansur Yavaş'ın çıkışı sonrası... Canlı yayında gündem olacak Ekrem İmamoğlu iddiası! 'Aday gösterilecek'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimin 14 Mayıs'ta yapılacağını açıklamasının ardından tüm gözler altılı masaya çevrildi! Mansur Yavaş, dün yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu'nu bir adım öne çıkardı. 'Umarım buraya bir sonraki gelişinizde sizi Cumhurbaşkanı olarak karşılarız' diyen Mansur Yavaş, bir anlamda denklemden çıktı. Gazeteci Nedim Şener'den sürpriz İmamoğlu ve Akşener iddiası geldi!

Haber 23-01-23 07:42

Nedim Şener, artan fiyatlara adeta isyan etti: İçime sindiremiyorum!

Nedim Şener'den katıldığı televizyon yayınında dikkat çeken ifadeler geldi. Gazeteci Şener, hayat pahalılığının her geçen gün arttığını belirterek adeta isyan etti. Domatesin 25 TL'den satılmasına tepki gösteren Şener "25 liraya domates olur mu? Ben almadım. Alamadım değil, almadım çünkü o fiyattan domates tüketmek benim bir yurttaş olarak içime sinmiyor." dedi.

Haber 30-03-22 14:34

Yalnız Kurt dizisinde Nedim Şener detayı!

Osman Sınav'ın yapımcılığını yaptığı Yalnız Kurt dizisinin ilk bölümü yayınlandı. Yalnız Kurt dizisinde bir detay ise dikkatli izleyicilerden kaçmadı. Gazeteci Nedim Şener'in dizide gündem danışmanlığı görevini üstlendiği ortaya çıktı.

Magazin 30-01-22 11:34

SON DAKİKA | Nedim Şener ve Murat Ongun canlı yayında fena kapıştı! Saynur Tezel araya zor girdi

Nedim Şener ile Murat Ongun canlı yayında kapıştı. Son dakika haberine göre Gazeteci Nedim Şener, terör örgütü PKK irtibatlı dernek referansıyla İSPER'e gasilhane personeli alındığını ve İBB Muhtarlıklar Müdürü Ali Öztürk'ün sekreterinin de terör örgütü PKK üyesi olduğunu iddia etti. Programa bağlanan İBB Sözcüsü Murat Ongun iddialara yanıt verdi. Şener ile Ongun canlı yayında birbirlerine yönelik karşılıklı sert açıklamalar yaparken, moderatör Saynur Tezel araya girmekte zorlandı.

Haber 30-12-21 10:29

Nedim Şener: Bu amirallerin gözyaşı dökmelerini beklerdim

Gazeteci Nedim Şener, 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriye ilişkin açıklamalarda bulundu. Şener, "15 Temmuz fiili bir darbe girişimiydi. Ben bu amirallerden şehit olmuş asker arkadaşları için gözyaşı dökmelerini beklerdim. 15 Temmuz için bir bildiri yayımlamalarını beklerdim" dedi.

Haber 07-04-21 16:35

Nedim Şener'den flaş HDP iddiası: Yedek partileri Demokratik Bölgeler Partisi (DBP)

Kapatma davası açılan HDP'ye ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci Nedim Şener, HDP'nin yedek partisini çoktan hazırladığını ve bu partinin Meclis'te 1 milletvekili ile temsil edilen Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) olduğunu belirtti.

Haber 19-03-21 11:53

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen koronavirüse mi yakalandı? Son yayımlanan görüntüsünde dikkat çeken detay

Koronavirüse yakalandığı iddiaları sonrası FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Söz konusu iddiaları ve yayımlanan son görüntüleri köşesine taşıyan gazeteci Nedim Şener, Gülen'in sağlık durumuyla ilgili dikkat çekici detayları paylaştı.

Haber 09-12-20 08:07

Nedim Şener 'HDP yoktur PKK vardır' diye yazdı, sosyal medyada olay oldu

Gazeteci Nedim Şener "HDP yoktur PKK vardır" başlıklı yazısı Twitter'da TT listesine girdi. Şener'e bir kesim tepki gösterirken bir kesim de destek çıktı.

Haber 17-06-20 12:09

Nedim Şener'den Zülfü Livaneli ve Gürsel Tekin'e Küba ve Uganda göndermesi

Gazeteci Nedim Şener, sanatçı Zülfü Livaneli ve CHP Milletvekili Gürsel Tekin'e Küba ve Uganda göndermesinde bulundu.

Haber 27-04-20 09:11

Nedim Şener'den dikkat çeken 'Hrant Dink' paylaşımı: Katili beğenmiyorlar

Gazeteci Nedim Şener, 13 yıl önce öldürülen gazeteci Hrant Dink cinayetiyle ilgili çarpıcı bir mesaj paylaştı. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Şener, "Bir kaç vefalı dostu dışında duruşmalara bile gitmez oldular. Çünkü katili beğenmiyorlar" ifadelerine yer verdi.

Haber 20-01-20 09:34

Nedim Şener ve Sevilay Yılman Habertürk'teki canlı yayında birbirine girdi

Gazeteciler Nedim Şener ve Sevilay Yılman Habertürk'te yayınlanan Enine Boyuna programına konuk oldu. Çözüm süreci üzerinden başlayan tartışma bir anda stüdyoyu gererken, ikilinin yüksek sesle birbirine bağırması sonrası moderatör reklam arasına gitmek zorunda kaldı.

Haber 18-01-20 09:20

Nedim Şener Posta'dan ayrıldı! Artık Hürriyet'te köşe yazısı yazacak

Gazeteci Nedim Şener, 9 yıldır yazdığı Posta Gazetesi'nden ayrıldı. Şener, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla artık Hürriyet Gazetesi'nde yazacağını duyurdu.

Trend 16-12-19 11:32

Bülent Arınç'tan canlı yayında flaş açıklamalar: 'KHK bir faciadır' dememeliydim

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, "KHK faciadır" açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Arınç, "Evet şunu belki söylememeliydim, 'KHK bir faciadır'. Çünkü şuna inanıyorum, ya olağanüstü hal ya da sıkıyönetim ilan edilecekti. Başka türlüsü imkansızdı. KHK'lar bir ihtiyaçtı, gereklilikti." ifadelerini kullandı.

Haber 07-11-19 23:09

Gökhan Özoğuz 15 Temmuz afişine tepki gösterdi! Yanıt Nedim Şener'den geldi

Athena grubu solisti Gökhan Özoğuz 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü yaklaşırken yaptığı bir paylaşımla dikkat çekti. Gökhan Özoğuz, "Bu çizİmlerinden nefret ediyorum" deyince ünlü şarkıcıya tepki Nedim Şener'den geldi.

Trend 14-07-19 09:54

Dink cinayeti, FETÖ'nün tüm organizasyonunu ortaya çıkarmıştır

Gazeteci Nedim Şener: - "Bu cinayet, FETÖ'nün tüm organizasyonunu ortaya çıkarmıştır. Bu, FETÖ'nün işlediği suçların en belirgin olanıdır. FETÖ'nün tüm özelliğini, suçlarını ortaya çıkaran bir suikasttır. FETÖ, polisiyle savcısıyla hakimiyle müfettişleriyle gazetecisiyle bütün kanatlarıyla bu cinayetin içindedir" - "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde daha önce böyle bir suikast davası görülmemiştir. Daha önceki suikast davaları hep tetikçiler üzerinden yürüdü. Bugün ise Dink davasında devletin bütün organları ki, FETÖ'nün etkili olduğu dönemdeki bütün organları yargılanıyor. Devlet, o günkü derin devletten hesap soruyor" - "Bu cinayet iki boyutlu olarak gelişti. Bunlardan biri de Hrant Dink'in nefret objesi haline getirilmesi. Burada da Ergenekon davasında ismi geçen ve kendilerine 'milliyetçi' süsü veren derin devlet artığı tipler vardı. Onlar, Hrant'ı mahkemelerle sıkıştırdı, darbetti, iş yerinde tehdit etti ve Hrant Dink'i kamuoyuna hedef haline getirdi" - "Olaya insani açıdan değil de politik açıdan yaklaşıldığında Dink cinayeti 'siyasi bir araç' haline dönüştürülüyor. Bunu davanın başlangıcından itibaren görebiliyorsunuz. İlk davada nasıl kalabalıklar tarafından takip edildiğini biliyoruz. Şimdi ise sadece bir grup vefalı Hrant Dink'in arkadaşı, her duruşmayı takip ediyor. Çünkü katili beğenmiyorlar. Onlar kafalarındaki katilin cinayeti işlemiş olmasını istiyorlar. Bu filmin sonu istedikleri bitmediği için artık ilgilenmiyorlar"

Haber 18-01-19 11:08

Fatih Altaylı'dan Sözcü yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru'ya açılan FETÖ davasına tepki

Sözcü yazarları Emin Çölaşan ile Necati Doğru ve 3 çalışan hakkında açılan FETÖ davası ve istenen cezalar tartışma yarattı. Yaşananlara tepki gösteren HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, "Böyle bir saçmalık hiç görülmüş mü! Bu konuda FETÖ uzmanı Nedim Şener ve Ahmet Zeki Üçok’un bu konudaki yorumlarını çok merak ediyorum doğrusu." diye yazdı.

Haber 11-12-18 10:07

Ahmet Şık ve Nedim Şener Twitter'da fena kapıştı

HDP Milletvekili Ahmet Şık ile Posta yazarı Nedim Şener, sosyal medyada birbirlerine girdiler. Şık, Şener'e 'Güce secde eden, savcı/hakim dili kullanan' diyerek yüklenirken, Şener der Şık için 'Aklını kinin ve nefretinin esiri eden' ifadelerini kullandı.

Haber 15-10-18 10:43

Nedim Şener ve Mehmet Bekaroğlu fena kapıştı: Aç telefonu

Gazeteci Nedim Şener ile CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu sosyal medyada birbirine girdi.

Haber 13-10-18 12:04

Nedim Şener yazdı: FETÖ'cü subayın Astsubay olan kardeşi soyadını değiştirmek için başvurdu

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, FETÖ'cü Cafer Topkaya'nın Astsubay olan kardeşi R. Topkaya'nın soyadını değiştirmek amacıyla başvuruda bulunduğunu yazdı.

Haber 29-08-18 11:08

Nedim Şener'den canlı yayında 'dolar' çağrısı: Şimdi sıra para babalarında!

Gazeteci Nedim Şener, Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Türkiye'nin Nabzı' isimli programda doların tırmanışı ile ilgili gündem yaratacak sözler sarfetti. Şener, canlı yayında sade vatandaşların ve devletin dövize karşı duyduğu hassasiyeti, AK Parti döneminde zenginleşen holding sahiplerinden de beklediğini söyledi.

Haber 07-08-18 14:12

'Papaz Brunson'ın amacı, Kürtleri Hristiyanlaştırmaktı'

Posta yazarı Nedim Şener, serbest bırakılmaması nedeniyle ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırım uygulayacağını açıkladığı, ABD'li rahip Andrew Brunson'ın iddianamede "Kürtleri Hristiyanlaştırmayı amaçlamakla" suçlandığını belirtti.

Haber 27-07-18 02:46

Nedim Şener ile Bülent Tezcan arasında 'FETÖ' tartışması

CNN Türk'te yayınlanan Türkiye Gündemi programında Gazeteci Nedim Şener ile CHP Sözcüsü Bülent Tezcan arasında sert tartışma yaşandı.

Haber 19-07-18 23:53

Nedim Şener'den flaş açıklama: Adnan Oktar'da kasedi vardır, ilişkisi vardı

Adnan Oktar ve 'kedicik'lerine yönelik düzenlenen operasyonda yeni gelişmneler yaşanıyor. Operasyon konusunda Oktar'ın villasında yapılan aramayla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Konuyla ilgli canlı yayında açıklama yapan gazeteci Nedim Şener 'Kim sulandırmaya çalışıyorsa Adnan Oktar'da kasedi vardır, ilişkisi vardır' ifadelerini kullandı.

Haber 18-07-18 14:17

Türkiye'nin en uzun gecesi 15 Temmuz - TANIKLAR ANLATIYOR

Gazeteci Nedim Şener: - "Askerler savunmalarında her ne kadar 'Biz darbe için değil, terör saldırısı için oraya gittik, güvenlik almak amacıyla gittik.' dese de bir televizyon yayınının kesilmesi, içeride hiçbir terörist yokken sadece televizyoncuların, yayıncıların o kanaldan dışarıya çıkarılması, hele hele bu girişimin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halkı sokağa çağırdığı yayını gerçekleştiren kanala yapılmış olması, açık bir suç ve darbe girişiminin çok açık bir belgesidir" - "Uzun yıllar, FETÖ'nün bir cemaat, tarikat değil, bir örgüt olduğunu anlatmaya çalıştım. O günlerde kendimi oldukça yalnız hissederken, meslektaşlarım dahil olmak üzere birçok kişi 'Bunlarla uğraşma, başına bela olurlar.' derken, bugün topyekun FETÖ'yle mücadele ediyoruz. Bu benim için çok kıymetli ve değerini bilemem gereken bir hazine" - "FETÖ, uzun yıllardan beri Amerikan istihbarat kuruluşlarının denetiminde olan bir örgüt. Bütün bu delillere rağmen Amerika'nın Fetullah Gülen'i iade edeceğine dair benim bir öngörüm yok. Çünkü kendilerinin ajanı olan bir örgütün liderini, iade etmezler diye düşünüyorum" - "Örgüt hala bugün Türkiye'nin içinde var, hala birtakım hazırlıklar yapıyorlar ve bu tehlike çok da yakınımızda. Kahraman hainler; yani bizim kahraman zannettiğimiz insanlar, hain çıkabiliyor"

Haber 15-07-18 11:04

Hrant Dink cinayetinde ByLock iddiası

Hrant Dink cinayetinin perde arkasına ilişkin araştırmalarıyla bilinen Gazeteci Nedim Şener, Dink davası sonucu tutuklanan FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün'de 'ByLock' olduğunu iddia etti. Şener, bugün kaleme aldığı “Dink cinayeti sanığı çifte Bylock’çu gazeteci” başlıklı yazısında, 19 Ocak 2007’den beri cinayetin üzeri yalanlarla örtülüyordu. En acısı öldürülen bir gazeteci cinayetinin üzerinin FETÖ’cüleri aklamak için meslektaşı gazeteciler tarafından örtülmesiydi" ifadesini kullandı."

Haber 30-10-17 09:10

Nedim Şener'den tartışma yaratacak iddia: CHP ile FETÖ işbirliği yapıyor

Eski bordo bereli ve güvenlik uzmanı Mete Yarar ile Gazeteci Nedim Şener Sivas 6'ncı Kitap Günleri'ne katıldı. Gazeteci Nedim Şener yaptığı konuşmada, FETÖ ile mücadele konusuna değinerek Cumhuriyet Halk Partisi'ni eleştirdi.

Haber 11-09-17 21:53

WSJ: Flynn'in şirketi Türkiye adına Fethullah Gülen belgeseli hazırlıyordu

Wall Street Journal gazetesi, Başkan Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in danışmanlık şirketinin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fethullah Gülen hakkında ABD'de yayınlanmak üzere bir belgesel projesine başladığını bildirdi. Ancak İsmail Hakkı Pekin ve Nedim Şener ile de mülakatların yapıldığı proje, Kasım ayında rafa kaldırıldı.

Haber 31-05-17 05:37

Oda TV davasında karar açıklandı

Gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener, Soner Yalçın ile Yalçın Küçük ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın aralarında bulunduğu 13 sanık hakkında beraat kararı verildi. Son sözü sorulan Ahmet Şık, "Söyleyecek çok sözüm var. Ama aklımdan geçenleri söylersem yeni bir dava konusu olacak. Bu adliye adaletin mezarı haline geldi. Bu mezarın kazıcıları da maalesef hakim ve savcılar" dedi. Soner Yalçın ise "Bu kumpası kuran FETÖ'den şikayetçiyim" ifadelerini kullandı.

Haber 12-04-17 13:37

OdaTV davasında son dakika gelişmesi

OdaTV davasında karar çıkmadı. "Dosyanın kapsamlı oluşu ve iki yeni üye hakimin atanmış olması" gerekçeleriyle duruşma 12 Nisan'a ertelendi

Haber 15-02-17 19:40

Reina saldırganıyla ilgili olay FETÖ iddiası

Gazeteci Nedim Şener, Reina saldırganı Abdulgadir Masharipov'un 15 Temmuz'da vur emrini veren binbaşı ile görüştüğünü belirterek, "Telefon kayıtlarında bu isim ortaya çıktı,dikkatli olmak gerek" dedi.

Haber 26-01-17 16:01

Oda TV Davası'nda beraat istendi

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Soner Yalçın ile Yalçın Küçük ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın aralarında bulunduğu 13 sanıklı Oda TV Davası'nda savcı mütalaasını açıkladı.

Haber 14-12-16 11:08

Eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı'ndan korkutan darbe açıklaması

İsmail Hakkı Pekin, Türkiye'de darbe tehlikesinin hala geçmediğini söyleyerek flaş iddialarda bulundu...

Haber 29-09-16 13:16

Nedim Şener kimdir?

Nedim Şener kimdir? Ergenekon kapsamında tutuklanan Nedim Şener, CHP'yi darbe karşıtı bir tavır izlemekle suçladı. Şener'in sözleri tepki topladı. Nedim Şener kimdir sorusunun yanıtı haberimizdedir.

Haber 19-07-16 11:56

Nedim Şener: Nazlı Ilıcak, Gökçe Fırat ve cemaatçilerin kirlettiği 'Umut Nöbeti' benim için bitmiştir

"Can ve Erdem'in gazeteciliğini savunacağım ama Nazlı Ilıcak, Gökçe Fırat ve cemaatçilerin kirlettiği Umut Nöbeti benim için bitmiştir"

Haber 21-12-15 16:55

Can Dündar'dan Deniz Seki göndermesi

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül için Silivri Cezaevi'nde 'Umut Nöbeti' tutan gazeteci Nedim Şener'in Dündar ile görüşmesine izin verilmedi

Haber 09-12-15 15:23

Zekeriya Öz'ün Nedim Şener'e açtığı davaya ret

Eski savcı Zekeriya Öz'ün, "Utanmasını Bilmeyen Savcı" başlıklı bir yazı kaleme alan gazeteci Nedim Şener aleyhine açtığı 30 bin TL'lik tazminat davası reddedildi.

Haber 06-10-15 13:33

AİHM Nedim Şener ve Ahmet Şık'ı haklı buldu

AHİM, bir yıl tutuklu kalan gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın "ifade özgürlüğünün kısıtlanması" ve "özgürlük ve güvenlik ihlali" çerçevesinde yaptığı hak ihlali başvurusunu haklı buldu.

Haber 08-07-14 14:14

Gazeteci Nedim Şener, Savcı Öz'den şikayetçi

Odatv Davası'nda yargılanan gazeteci-yazar Nedim Şener, daha önce Savcı Zekeriya Öz hakkındaki şikayeti üzerine HSYK tarafından başlatılan inceleme kapsamında "müşteki" sıfatıyla ifade verdi.

Haber 05-03-14 17:10

Nedim Şener: Bilal Erdoğan'a suikast yapacağım diye dinlediler

Nedim Şener'den gündemi sarsacak açıklamalar

Haber 17-12-13 09:40

Nedim Şener'e Amerika'dan ödül

New York'taki Gazetecileri Koruma Komitesi (CPJ), Türkiye, Ekvador, Mısır ve Vietnam'da hapsedilen ve baskıya maruz kalan dört gazeteciye, Uluslararası Basın Özgürlüğü Ödülü veriyor.

Haber 26-11-13 10:25

Nedim Şener kim?

Nedim Şener, 1966'da Almanya'da dünyaya geldi. Bolu'nun Mengen ilçesinde büyüdü.

Haber 14-11-13 12:32

Oda TV davası 12 Aralık’a ertelendi

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 2'si tutuklu 13 sanıklı Oda TV davası 12 Aralık tarihine ertelendi.

Haber 11-09-13 17:54

Soner Yalçın'ın tahliyesi New York Times'da

İki yıla yakın bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen OdaTV davası sanıklarından Soner Yalçın'ın tahliyesi, yabancı medyada da yankılandı.

Haber 28-12-12 11:41

Soner Yalçın tahliye edildi

ODA TV davasında 682 gündür tutuklu yargılanan gazeteci Soner Yalçın dün tahliye oldu.

Haber 27-12-12 17:13

Oda TV davası başladı

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın sanık olarak yargılandığı Odatv davasının 14. duruşması başladı.

Haber 16-11-12 11:16

Odatv davasında suçlanan gazetecilere destek

Oda Tv davasında aralarında Soner Yalçın, Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın da bulunduğu 5’i tutuklu 13 sanığa Gazetecilere Özgürlük Platformu ve Avrupa Gazeteciler Federasyonu’ndan destek.

Haber 14-09-12 15:35

Odatv için 'acele rapor' 7 ayda geldi!

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın da yargılandığı OdaTV davasında İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, TÜBİTAK'tan istediği rapor 7 ay sonra mahkemeye ulaştı.

Haber 27-08-12 16:15

Nedim Şener'in acı günü

Gazeteci yazar Nedim Şener'in annesi vefat etti.

Haber 26-07-12 03:51

Nedim Şener'e 16 bin 666 lira para cezası

Nedim Şener'e 16 bin 666 lira para cezası verdi

Haber 06-04-12 08:29