Notre Dame Katedrali Haberleri

Fransa'nın sembolü Notre Dame Katedrali kapılarını 2024’te yeniden açacak

Fransa'nın sembolü Notre Dame Katedrali kapılarını 2024’te yeniden açacak

Yurthaber 28-07-22 18:57

Notre-Dame Katedrali'nin yangında yıkılan çan kulesinin orijinal şekli korunacak

Notre-Dame Katedrali'nin Nisan 2019'da çıkan yangında yıkılan çan kulesinın yeniden yapımı aşamasına, yeni bir tasarımla restore edeceği iddiaları, Fransa'da tartışmalara yol açmıştı. Fransa Cumhurbaşkanı, 19. Yüzyıl'da inşa edilen orijinal halinin korunacağını açıklayarak tartışmaları bitirdi.

Haber 11-07-20 15:11

Notre Dame Katedrali'nin avlusu yangından sonra ilk kez halka açıldı

Geçtiğimiz yıl 15 Nisan’da çıkan büyük yangında çatısı tahrip olan ve kulelerinden biri yıkılan Paris’in sembolik yapısı Notre Dame Katedrali‘nin avlusu yangından sonra ilk defa halka açıldı.

Haber 31-05-20 19:41

Notre Dame Katedrali'ndeki yangına ilişkin yeni açıklama

Tarihi katedraldaki yangının nedeninin, elektrik sistemindeki bir arıza ya da iyi söndürülmemiş bir sigara olabileceği belirtildi

Haber 26-06-19 18:28

Notre Dame Katedrali

Notre Dame Katedrali Hakkındaki Haberler Mynet'te. Notre Dame Katedrali Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Notre Damme’deki yangın sonrası kasklarla ayin!

Fransa’nın başkenti Paris’teki meşhur Notre Dame Katedrali’nde çıkan büyük yangın sonrası, ilk ayin kasklar ile yapıldı.

Trend 16-06-19 04:07

Notre Dame'ın yeni hali nasıl olacak? İşte en absürd restorasyon önerileri

Fransa'daki Notre Dame Katedrali'nin 17 Nisan'da çıkan yangında zarar görmesinin ardından restorasyon çalışmaları ile ilgili ilginç fikirler üretilmeye başlandı. Yangının etkilerinin hala devam ettiği ülkede tasarım yarışması düzenleneceği açıklandı.

Haber 20-05-19 09:15

Notre Dame Katedrali'nin yeniden inşası için yasa tasarısı

Paris'te geçen hafta çıkan yangında büyük zarar gören tarihi Notre Dame Katedrali'nin restorasyonu için yapılacak çalışmalara yönelik yasa tasarısı hazırlandı

Haber 24-04-19 18:58

Paris'teki yangın sonrası Türkiye'deki tarihi eserler için kritik uyarı

Paris’teki Notre Dame Katedrali’nde çıkan yangın dikkatleri Türkiye’deki tarihi yapılara çevirdi. Türkiye’de olası bir yangına müdahale için tarihi binaların yanında yapılaşmaya izin verilmemesi gerektiğine dikkat çeken uzmanlar Acil Durum ve Yangın Yönetmelikleri'nde tarihi eserlerin korunmasıyla ilgili yeni önlemler alınmasının çok önemli olduğu vurgusu yaptı.

Trend 19-04-19 10:06

Notre Dame Katedrali ve yangına müdahale eden itfaiyeciler için tören

İçişleri Bakanı Christophe Castaner: - "İtfaiye erleri Notre Dame'ı kurtarmak için hayatlarını tehlikeye attı. Onlar, tüm dünyaya örnek oldu" - Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo: - "Bir sonraki Bakanlar Kurulu'na itfaiye erlerinin Paris Belediyesinin onur vatandaşlığını almasını teklif edeceğim"

Haber 18-04-19 20:40

Notre Dame Katedrali'nde çıkan yangının nedeni belli oldu!

Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan Notre Dame Katedrali'nde çıkan yangının yüksek ihtimalle bir kısa devre nedeniyle çıktığı duyuruldu.

Haber 18-04-19 20:30

Macron Papa'yı Fransa'ya davet etti

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron: - "Papa ile telefonda görüştüm. Onu (Fransa'ya) davet ettim, uygun zamanda gelecek"

Haber 18-04-19 18:31

Notre Dame Katedrali'ndeki yangın

Paris İtfaiye Müdür Yardımcısı Philippe Demay: - "Yangını söndürmek için bu kadar hızlı davranmasaydık (diğer) iki kule de çökerdi. Bu kesin"

Haber 17-04-19 21:04

Trump'tan Papa'ya Notre Dame telefonu

ABD Başkanı Donald Trump, Notre Dame Katedrali'ndeki yangın nedeniyle Papa Franciscus'u telefonla arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu

Haber 17-04-19 19:53

Notre Dame Katedrali şerefine ücretsiz Assassin Creed Unity

Ubisoft, Fransız Gotik mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul edilen Notre Dame Katedrali için 500,000 € bağışta bulunacak.

Trend 17-04-19 19:23

Notre Dame için uluslararası mimari yarışması düzenlenecek

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, tarihi Notre Dame Katedrali’nde çıkan yangında yıkılan kulelerden birinin yeniden inşası için uluslararası bir mimari yarışmanın yapılacağını açıkladı

Haber 17-04-19 15:40

Tarihi Notre Dame Katedrali'nin yangın sonrası içi görüntülendi! Notre Dame Katedrali yangını neden çıktı?

Notre Dame Katedrali yangını dünyanın dört bir yanından canlı takip edildi. 8,5 saatlik yangın söndürme çalışmaları sonrası ise milyonlarca insanı hüzne boğan görüntüler ortaya çıktı. Peki Notre Dame Katedrali yangını neden çıktı? İşte yangın sonrası içi ilk kez görüntülenen Notre Dame Katedrali ile ilgili akıllarda yer eden sorular ve cevapları...

Haber 17-04-19 11:45

Notre Dame Katedrali djital kopyasıyla yeniden hayat bulabilir

Paris'te çıkan yangında büyük hasar gören Notre Dame Katedrali, 2010 yılında oluşturulan üç boyutlu dijital kopyası sayesinde birebir restore edilebilecek

Haber 17-04-19 11:45

Apple , Notre Dame katedraline destek sözü verdi

15 Nisan tarihinde ortaya çıkan bu yangın, Apple CEO’su Tim Cook tarafından da Twitter konusu olmuştu. Ünlü CEO, twitter paylaşımında Notre Dame katedrali ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Trend 17-04-19 10:59

Macron: Notre Dame'ın yeniden inşasının 5 yılda tamamlanmasını istiyorum

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, dün çıkan yangında ciddi hasar gören tarihi Notre Dame Katedrali'ni daha güzel şekilde yeniden inşa edeceklerini ve bunun 5 yılda tamamlanmasını istediğini belirtti.

Haber 16-04-19 22:15

Notre Dame'ın yeniden inşasının 5 yılda tamamlanmasını istiyorum

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron: - "Notre Dame'ı daha güzel şekilde yeniden inşa edeceğiz. Bunun 5 yılda tamamlanmasını istiyorum"

Haber 16-04-19 21:46

UNESCO'dan Notre Dame Katedrali'nin restorasyonuna destek

UNESCO'dan Notre Dame Katedrali'nin restorasyonuna destek

Haber 16-04-19 20:10

Notre Dame Katedrali'ndeki yangın

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, Notre Dame Katedrali'nin dünkü yangından genel hatlarıyla kurtarıldığını ancak içerideki birçok eserin tahrip olma riskinin bulunduğunu açıkladı

Haber 16-04-19 20:08

Notre Dame Katedrali'ndeki yangın

Notre Dame Katedrali'ndeki yangın

Haber 16-04-19 18:43

İngiltere'de çanlar Notre-Dame için çalacak

İngiltere Başbakanı Theresa May: - "Notre-Dame, dünyadaki en güzel binalardan biriydi. Fransa'nın ve Fransız halkının sembolüydü. Bütün dünya tarafından el üstünde tutuluyordu"

Haber 16-04-19 18:41

Notre Dame Katedrali için 388 milyon avro daha bağış yapıldı

Yangında büyük hasar gören katedral için toplanan bağış miktarı 688 milyon avroyu buldu

Haber 16-04-19 17:35

Notre Dame, Assassin’s Creed: Unity ile yeniden hayat bulabilir

Tüm Dünya, ikonik güzelliklerden biri olan Notre Dame Katedrali’nin yanmasıyla haftaya kalbi buruk başladı. Fransız Gotik mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul edilen bina, 800 yıldan daha eski ve Fransız tarihinin büyük bir parçası.

Trend 16-04-19 17:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Notre Dame Katedrali yangınına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: - "Paris'in sembollerinden biri olan ve insanlığın ortak mirası Notre Dame Katedrali'ni tahrip eden korkunç yangın bizi de derinden sarstı"

Haber 16-04-19 16:13

Ünlü romantik komedi filmi Notre Dame yangınını 15 sene önceden mi 'bildi'?

Paris şehrinin simgelerinden Notre Dame Katedrali'nde dün akşam çıkan yangının ardından birçok sosyal medya kullanıcısı "Gün Batmadan" (Before Sunset) filminden bir sahneyi gündeme getirdi.

Haber 16-04-19 15:13

Notre Dame Katedrali'ndeki yangın

Paris Savcısı Remy Heitz, dün çıkan yangınla ilgili kaza ihtimali üzerinde durduklarını ve kasıtlı bir yangının söz konusu olmadığını açıkladı

Haber 16-04-19 14:28

Notre Dame Katedrali'ndeki yangın

Notre Dame Katedrali'ndeki yangın

Haber 16-04-19 12:55

Notre Dame Katedrali ortak kültür mirasıdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: - "Fransa'da yer alan Notre Dame Katedrali sadece Fransızlar'a ait bir simge değil, insanlık tarihinin görkemli ve eşsiz bir eseri, ortak kültür mirasıdır"

Haber 16-04-19 12:51

Notre Dame Katedrali ortak kültür mirasıdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: - "Fransa'da yer alan Notre Dame Katedrali sadece Fransızlar'a ait bir simge değil, insanlık tarihinin görkemli ve eşsiz bir eseri, ortak kültür mirasıdır"

Yurthaber 16-04-19 12:51

Notre Dame Katedrali'ndeki yangın

Türkiye’de görevli AB üyesi ülkelerin büyükelçileri ve AB Türkiye Delegasyonunun ortak açıklamasından: - "Avrupa kültürünün bu en değerli sanatsal ve tarihi anıtında meydana gelen yangının bizlerde yarattığı derin üzüntüyü ifade etmek isteriz"

Haber 16-04-19 11:59

GRAFİKLİ - Fransa'nın sembolü Notre Dame alevlere teslim oldu

Victor Hugo'nun eseriyle ünü ölümsüzleşen 850 yıldan fazladır Fransa'nın sembolü başkent Paris'teki Notre Dame Katedrali'nde dün çıkan yangın 8,5 saatte söndürülebildi - 1 saat 17 dakikada kulelerinden biri ve çatısı tamamen çöken yapı yangında büyük zarar gördü - Yangın sırasında birçok Parisli katedralin bulunduğu bölgeye çıkan köprüde toplanarak ilahiler okudu - Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron: - "Bu katedrali 800 yıldan daha uzun bir süre önce biz inşa ettik ve yüzyıllar boyunca büyütüp geliştirdik. Bu gece kati şekilde söylüyorum, birlikte yeniden inşa edeceğiz" - Almanya Başbakanı Angela Merkel Notre Dame'ı "Fransa'nın ve Avrupa kültürünün sembolü" şeklinde tanımlarken, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez yangını "Fransa, İspanya ve Avrupa için felaket", İtalya Başbakanı Giuseppe Conte de "tüm Avrupalılar için kalpte yıkım" olarak nitelendirdi - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "Dünya Mirası’na ait bu mimari şaheserin tahrip olması tüm insanlık için büyük bir felaket" - Fransa'da tarihi eserlerle ilgili çalışmalar yapan Miras Vakfı, katedralin restorasyonu için ulusal yardım kampanyası başlatma kararı aldı

Haber 16-04-19 10:41

Fransa Paris'deki Notre Dame Katedrali'nde yangın!

Fransa'nın başkenti Paris'te Notre Dame Katedrali'nde yangın çıktı. Notre Dame'da akşam restorasyon yapılan bölümde başlayan yangın sonucu katedralin çatısı tamamen çöktü, çevre binalar tahliye edildi. Katedralde yangını söndürme ve soğutma çalışmaları yapıldı. Notre Dame yangını neden çıktı sorusunu yanıtlayan Paris Başsavcısı Rémy Heitz, ilk belirlemelere göre yangının kundaklama sonucu çıktığına dair bir işaret olmadığını, bakım onarım çalışmalarından kaynaklanmış olabileceğini söyledi

Haber 16-04-19 09:53

Notre Dame Katedrali'ndeki yangın 8,5 saat sonra söndürüldü

İtfaiye Sözcüsü Gabriel Plus, Notre Dame Katedrali'nde çıkan yangının söndürüldüğünü bildirdi

Haber 16-04-19 05:00

Notre Dame Katedrali'ndeki yangın kontrol altına alındı

İtfaiye Sözcüsü Gabriel Plus: - "Yangın tamamen kontrol altına alındı ve neredeyse tamamı söndürüldü"

Haber 16-04-19 04:26

Notre Dame Katedrali'ndeki yangın

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron: - "Savaş tam olarak kazanılmasa da en kötüsü yaşanmadı"

Haber 16-04-19 01:29

Notre Dame Katedrali'ndeki yangın

Fransa İçişlerinden sorumlu Devlet Bakanı Laurent Nunez: - "Yangının yoğunluğu azaldı. Notre Dame'ın ana yapısı ve özellikle kuzey çan kulesinin kurtarıldığını düşünebilirsiniz"

Haber 16-04-19 00:33

Paris'in 850 yıllık tarihi yanıyor

"Hristiyanlığın sembolü" olarak bilinen Notre Dame Katedrali'nin inşası 1163'te başladı - Paris'in Seine Nehri'nin kıyısındaki Ille de la Cite Adası'ndaki Notre Dame, yaklaşık 300 yılda inşa edildi - Pek çok kez restore edilen katedral, önemli tarihi olaylara tanıklık etti - Notre Dame'ı her çok sayıda kişi ziyaret ediyor

Haber 16-04-19 00:12

Notre Dame Katedrali'ndeki yangın

Paris İtfaiyesi'nden yapılan açıklama: - "Yangının söndürülüp söndürülemeyeceğinden emin değiliz" - İçişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Laurent Lunez: - "Notre Dame'ın kurtarılması kesin değil"

Haber 15-04-19 23:51

Notre Dame Katedrali'nin çevresi tahliye ediliyor

Alınan karar çerçevesinde katedralin etrafındaki evler, oteller ve iş yerlerinin tahliye edileceği açıklandı - Notre Dame Katedrali Sözcüsü Andre Finot: -"Her şey yanıyor, 19. yüzyıldan, 13. yüzyıldan kalan her yer yanıyor, hiçbir şey kalmayacak"

Haber 15-04-19 22:41

Şehrin simgesi yandı! İşte tarihiyle ilgili bilinmesi gerekenler

Fransa'nın başkenti Paris'in simge yapılarından Notre Dame Katedrali'nde yangın çıktı. Yangın sonucunda tarihi yapı kül oldu.

Trend 15-04-19 22:15

Paris'te Notre Dame Katedrali'nde yangın çıktı

Paris'te Notre Dame Katedrali'nde yangın çıktı

Haber 15-04-19 20:38

Paris'in simgelerinden Notre Dame Katedrali'nde yangın

Fransa’nın başkenti Paris’in simgelerinden Notre Dame Katedrali’nin çatısında dün akşam yangın çıktı. Alevler kısa sürede tarihi binayı sararken, 96 metrelik en büyük kule çevredekilerin gözyaşları ve çaresiz bakışları arasında devrildi. 6 saat süren yangın sonrası katedral kullanılamaz hale geldi. Notre Dame Katedrali Sözcüsü Andre Finot, "Her şey yanıyor, 19. yüzyıldan, 13. yüzyıldan kalan her yer yanıyor, hiçbir şey kalmayacak." açıklamasını yaptı.

Haber 15-04-19 20:27