Nüfus Müdürlükleri Haberleri

Kimlik, pasaport ve ehliyet alacaklar akın etti! Hafta içi ve hafta sonu ek mesai koydular

Kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi alacaklar yılbaşında harçlara zam geleceği için Nüfus müdürlüklerine akın ettiler. Ülke genelindeki nüfus müdürlüklerinde T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi taleplerini karşılamak için hafta içi ve hafta sonu ek mesai yapılmaya başlandı.

Finans 20-12-22 12:43

7/24 çalışıyorlar cumartesi de mesai eklendi! Zam gelecek diye kuyruk oldular… Sadece günler kaldı

Yurt dışına çıkmayı planlayan vatandaşlar son dönemde nüfus müdürlüklerinin önünde uzun kuyrukların ve yoğun görüntülerin oluşmasına neden oldu. Bunun sebebi ise ocak ayında harç ücretlerine zam gelecek olması. Bu nedenle sayılı günler kala vatandaşlar pasaport başvurusu için yoğun talep gösterirken nüfus müdürlüklerinde cumartesi mesaisi eklendi, basım merkezinde ise 7/24 çalışılmaya başlandı. Pasaport başvuru sayısında da rekora doğru gidildiği ifade edildi.

Finans 19-12-22 11:19

Nüfus Müdürlüğü çalışma saatleri nedir? Nüfus Müdürlükleri hangi günler açık, saat kaçta açılıyor ve kapanıyor?

Ehliyet, pasaport ve kimlik için gerekli olan birçok işlem Nüfus Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilir ve tamamlanır. Dolayısıyla Nüfus Müdürlüğü çalışma günleri ve saatleri sıkça araştırılır. İçişleri Bakanlığı'na bağlı olan Nüfus Müdürlükleri, kaymakamlık binaları kapsamında hizmet verir. Nüfus Müdürlükleri hangi günler hizmet veriyor, hafta sonu çalışıyor mu?

Haber 11-11-22 16:12

Kimliğini yenileyecekler dikkat! Nüfus Müdürlüklerinde yeni uygulama: Randevu alamayacaklar

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni uygulama başlıyor. Yıl sonuna yaklaşırken nüfus müdürlüklerine randevu taleplerinde artış yaşandı. Bununla beraber Nüfus Genel Müdürlüğü'nden vatandaşlara önemli uyarı geldi. Yeni uygulamaya göre, randevu alıp gitmeyenlere, bir sonraki randevu iki hafta sonra verilecek. İşte kimlik yenileme hakkında son dakika gelişmesinin detayları…

Finans 31-10-22 12:10

Nüfus Müdürlükleri

Nüfus Müdürlükleri Hakkındaki Haberler Mynet'te. Nüfus Müdürlükleri Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.