Türkiye Haberleri Ve Son Dakika Türkiye Haberleri

Türkiye Haberleri Ve Son Dakika Türkiye Haberleri

Türk vatandaşlarının yaşamak için bir araya geldiği toprak parçasının bütününe Türkiye denmektedir. Bu topraklar coğrafi hatları itibarıyla Marmara, Ege, Karadeniz, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölümlerine ayrılmaktadır. 29 Ekim 1923 tarihinde kurulan ülkenin başkenti Ankara’dır. Türkiye nüfusu 2019 sayımına göre 83.154.997 şeklindedir. Ülkenin en kalabalık şehri ise Asya ve Avrupa topraklarını birbirine bağlayan İstanbul’dur. Türkiye’ye komşu olan 8 ülke bulunmaktadır. Bunlar Yunanistan, Bulgaristan, Ermenistan, İran, Irak, Suriye, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ve Azerbaycan’dır. Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Türkiye’de farklı medeniyetlerin izlerine rastlamak mümkündür. Bunlardan bazıları Sümela Manastırı, Ayasofya Camii, Aspendos Tiyatrosu, Çatalhöyük Antik Kenti, St. Paul Kilisesi, Afrodisias Antik Kenti ve Pamukkale Hierapolis gibi tarihi yerlerdir.

Türkiye Haberleri

Konya'da kar yağışı etkili oluyor

Konya'da kar yağışı etkisini sürdürüyor.

Yurthaber 31-01-23 09:29

SON DAKİKA | Türkiye'den BM Güvenlik Konseyi'ne çağrı: KKTC'yi tanıyın

Son dakika haberine göre, Dışişleri Bakanlığından, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni (KKTC) tanıma çağrısı yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Maraş'ın KKTC toprağı olduğu bir kez daha vurgulandı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 30-01-23 19:03

Yeni bir pandemi mi geliyor? Çok konuşulacak listede Türkiye de var! O hastalık ise...

Covid-19 pandemisi tam olarak sona ermese de bilim insanları bir sonraki pandemi konusunda endişe taşıyor. En büyük 2 tehdit ise enfekte ettiği insanların yüzde 75'ini öldüren Ebola ve Nipah virüsleri. Önlem alınmazsa tüm dünyayı olumsuz etkileyebilecek diğer tehlikeler de kuş gribi, KKKA ve veba hastalığı. Uzmanlar, hastalıkların salgına dönüşüp dünyaya yayılabileceği ülkeleri açıkladı. Hastalıkların incelendiği listede Türkiye de var. Peki, Türkiye'yi tehdit edebilecek salgın hastalık hangisi?

Haber 28-01-23 15:59

Dikkat çeken veriler paylaşıldı: O illerde her iki kişiden birinin aracı var

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından trafiğe kayıtlı taşıt sayısı paylaşıldı. Verilere göre, Türkiye'de trafiğe kayıtlı 26 milyon 482 bin 847 araç bulunduğu ortaya çıktı. Dikkat çeken istatistiklere göre, Antalya, Muğla ve Burdur'da her iki kişiden birinin araç sahipliği bulunduğu ve trafiğe kayıtlı araçlar nüfusa göre değerlendirildiğinde, Türkiye'de yaklaşık 3 kişiye bir araç düştüğü belirlendi.

Finans 27-01-23 20:56

NATO üyesi olmak için kapımızı çalmıştı! Finlandiya Türkiye'ye uyguladığı silah ambargosunu kaldırdı

NATO'ya üyelik süreciyle gündeme gelen Finlandiya, Türkiye'ye yönelik uyguladığı silah ambargosunu kaldırdı. Helsinki yönetimi, 2019 yılının ekim ayından bu yana, Türkiye'ye ilk askeri ihracat lisansını bu kararla vermiş oldu.

Haber 25-01-23 18:31

Türkiye'nin toplantıları süresiz iptal etmesinin ardından İsveç'ten ilk açıklama: Diyaloğa dönmek istiyoruz

İsveç'in başkenti Stockholm'de 21 Ocak'ta Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi lideri Rasmus Paludan Türk Büyükelçiliğinin önünde Kur'an-ı Kerim yakmış, bu çirkin saldırı sonrası başta Türkiye olmak üzere çok sayıda ülke tepki göstermişti. Alçak gösterilerin ardından Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasındaki üçlü mekanizma toplantısını süresiz bir şekilde iptal etti. Türkiye'nin net tavrı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından sonra İsveç'ten yeni bir açıklama geldi. İşte detaylar..

Haber 24-01-23 23:23

Son dakika! Türkiye talep etti! İsveç ve Finlandiya ile toplantılar iptal edildi

Son dakika haberi: Son günlerde skandallarıyla gündemden düşmeyen İsveç için Türkiye'den kritik bir hamle geldi. Ankara'nın talebi üzerine Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasındaki üçlü mekanizma toplantısı süresiz bir şekilde iptal edildi. NATO üyeliğiyle gündeme gelen iki ülkeyle Türkiye arasında 3'lü mutabakat imzalanmıştı.

Haber 24-01-23 17:44

Rus medyasından çarpıcı 'Türkiye' iddiası! 'Başvurular reddediliyor'

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş devam ederken dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Savaştan kaçan Rusların tercih ettiği ülkelerin başında gelen Türkiye yer alıyor. Türkiye'nin son günlerde çok sayıda Rus'un oturma izni başvurularını reddettiği öne sürüldü. Moskova'dan Fethiye'ye yerleşen bir Rus, "Bize hangi belgeleri getirirsek getirelim şu anda Ruslara oturma izni verilmediği söylendi” dedi.

Haber 24-01-23 09:57

Dikkat! Türkiye'de sayı giderek artıyor... Belirti göstermeden hızlıca bulaşıyor!

Uyuz en rahatsız eden hastalıklar arasında yer alıyor. Kaşıntının şiddeti uykusuzluğa yol açabiliyor. Uyuzun bulaşıcı bir hastalık olması vakaların gittikçe artmasına neden oluyor. Uzmanlar Türkiye'de görülen uyuz vakalarının her geçen sene daha fazla artması hakkında uyarılarda bulundu.

Haber 23-01-23 10:02

İsveç'te skandallar zinciri... Türkiye'den sert tepki geldi: Taahhüdün açık ihlalidir!

İsveç'in başkenti Stockholm'deki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakılması ve sonrasında terör örgütü PKK/YPG destekçilerinin alçak provokasyonu sonrası Dışişleri Bakanlığından sert bir açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Bu eylem terör örgütlerinin propagandasının engellenmesine dair, İsveç'in de imzacı olduğu, Üçlü Ahitname taahhüdünün açık ihlalidir." ifadelerine yer verildi.

Haber 21-01-23 21:27

Türkiye ziyareti iptal edilmişti! İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson'dan açıklama

İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson'dan Türkiye ziyaretinin iptal edilmesinin ardından bir açıklama geldi. Jonson, Bakan Akar ile görüştüklerini ifade ederek Türkiye ziyaretini erteleme kararı aldıklarını ifade etti. Açıklamasının devamında Jonson “Türkiye ile ilişkilerimiz İsveç için çok önemli" dedi.

Haber 21-01-23 13:29

Türkiye'den eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'a sert tepki: Sömürge valiliği oynadığınız günler geride kaldı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın açıklamalarına tepki gösterdi. Kalın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Türk milletinin demokratik iradesini vesayet altına almaya çalışmak beyhude bir çabadır. Sömürge valiliği oynadığınız günler geride kaldı." dedi.

Haber 19-01-23 22:01

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Merkez Bankası'ndan faiz kararı, 'Erdoğan'ın adaylığı' tartışmaları, F-16 satışı...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Merkez Bankası'ndan faiz kararı, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili açıklama, ABD'nin Türkiye'ye F-16 satışlarıyla ilgili yeni gelişme, Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'na çağrısı, yeni kurulacak MİT akademisi...

Haber 19-01-23 19:20

Pentagon Sözcüsü Ryder'den gündem olacak Türkiye'ye F-16 satışı yorumu! 'Türkiye sadece bölgede değil dünyada önemli bir ortak'

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder, Kongrede Türkiye'ye F-16 satışına yönelik itirazlara ilişkin konuştu. Ryder, "Bu Kongrenin karar vereceği bir şey. Buradan onlara ne yapacaklarını söyleyemem. Tekraren dediğim gibi Türkiye ile ABD bir ittifakı paylaşıyorlar ve Türkiye sadece bölgede değil dünyada önemli bir ortaktır." ifadelerini kullandı.

Haber 17-01-23 23:36

Bakan Çavuşoğlu'ndan İsveç'teki terör skandallarıyla ilgili açıklama! 'Kimse bizi kandırmasın'

Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç'te Türkiye'ye ve Başkan Erdoğan'a yönelik skandal gösteriye arka çıkılması konusunda "Savcının kararı son derece absürttür. Kimse bizi kandırmasın. Nefret suçu içeren bir eylem" dedi.

Haber 17-01-23 17:53

Ulusal yarışlarda derece alan kümes hayvanları değer kazanıyor

Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Çetin, yılda bir defa düzenlenen ulusal yarışta derece alan kümes hayvanlarının ve yumurtalarının 2 katın üzerinde değerlendiğini söyledi.

Yurthaber 17-01-23 11:39

Sakin Şehir Göynük'teki tarihi doku restorasyon çalışmalarıyla korunuyor

Eski Osmanlı kasabalarından sakin şehirler ağına (Cittaslow) üye Bolu'nun Göynük ilçesinin tarihi ve kültürel dokusu, restorasyon çalışmalarıyla muhafaza ediliyor.

Yurthaber 17-01-23 10:51

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? AK Parti'den 'EYT' mesajı, katil şarkıcı, Akşener'le ilgili iddialara yalanlama...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Bakan Nebati'den 'altın sertifikası' açıklaması, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten EYT tarihiyle ilgili mesaj, İYİ Parti'den Meral Akşener'le ilgili iddialara yalanlama, CHP'den EYT açıklaması, şarkıcı Seçil Çiftçi'nin itirafı, Sinan Sardoğan'la ilgili yeni gelişme...

Haber 16-01-23 17:53

Son dakika: Kar yağışı olacak mı? Haritayı paylaşıp üzen haberi verdiler... Türkiye'nin üzeri bomboş

Son dakika haberi... Kurak geçen ayların ardından herkes merakla kar yağışını bekliyor. Vatandaşlar arasında 'Kar ne zaman yağacak?' sorusu sorulmaya devam ederken Hava Forum'dan üzen bir paylaşım geldi. Hava Forum, sosyal medya hesabından yeni haftada Avrupa'nın soğuk hava ile karşı karşıya kalacağını, Türkiye'nin ise ılık kesimde kalacağını duyurdu. Haritalı yapılan paylaşımda, Türkiye'nin üzerinin boş olması dikkat çekti. İşte son dakika hava durumu haberinin detayları...

Haber 15-01-23 17:24

İsveçli profesörden Türk öğrenciye 'NATO' ayrımcılığı: Bu cevabı aldıktan sonra şoke oldum

İsveç geçtiğimiz yıl NATO'ya üye olmak istediğini açıkladı ancak Türkiye 'kırmızı çizgimiz terörle mücadele' diyerek İsveç'in üyeliğine karşı çıktı. Yapılan mutabakatın ardından İsveç terörle mücadelede Türkiye'nin yanında olacağını belirtti ve ülkeler arasından mutabakat imzalandı. Bu gelişmeler yaşanırken bir Türk öğrencinin Stockholm Üniversitesi'ndeki bir profesör tarafından Türkiye'nin politikaları nedeniyle staj başvurusunun kabul edilmediği ortaya çıktı.

Haber 14-01-23 17:26

İstilacı sivrisinekler göz korkutuyor! Sayıları giderek artıyor... Yeni türler hastalıklara yol açabilir

Giderek değişen mevsim koşulları hem çevreyi hem de sağlığı etkileyebiliyor. Özellikle bu kış mevsim normallerinden daha sıcak geçen kış ayları Türkiye'ye gelecek olan istilacı sivrisineklere neden olabilir. Uzmanlar istilacı sivrisinek popülasyonunun giderek arttığını belirterek tehlikeye karşı uyarıyor.

Haber 11-01-23 13:47

2018 yılında kaçırılmıştı! Bulgaristan, 2 bin 940 sikkeyi Türkiye'ye iade etti

Bulgaristan'da, Türkiye'den kaçırılıp Almanya'ya sevk edilirken 2018 yılında yakalanan sikkeler, 5 yıl sonra Türkiye'ye iade edildi. Sofya hükümetiyle imzalanan protokol sayesinde 2 bin 940 sikkenin Türkiye'ye iadesi sağlandı.

Haber 10-01-23 19:24

Sadece göğüslerini büyütmek istemişti... Türkiye'de olduğu ameliyat nedeniyle göğsü patladı

Türkiye'de yapılan ameliyatların çok daha uygun fiyatlı olması dünyanın farklı yerlerinden kişilerin ülkemizi tercih etmesini sağlıyor. Ancak yapılan yanlış müdahaleler oldukça kötü sonuçlara yol açabiliyor. Göğüslerini yaptırmak için Türkiye'ye gelen bir kadının başına gelenler gündem oldu.

Haber 10-01-23 09:37

BM'den 'Suriye' kararı: Türkiye üzerinden yapılacak! Süre 6 ay daha uzatıldı

Son dakika haberine göre, BM Güvenlik Konseyi, Türkiye üzerinden kuzeybatı Suriye'ye sınır ötesi yardım sevkiyatını 6 ay daha uzattı. Oy birliğiyle alınan söz konusu kararla, Suriye'nin kuzeyindeki iç savaş mağdurlarına, temmuz ayına kadar insani yardım yapılacak.

Haber 09-01-23 18:36

Samsun'da üretilen bateri zilleri 30'u aşkın ülkeye ihraç ediliyor

Samsun'un Terme ilçesinde üretilen el yapımı bateri zilleri, birçok ülkedeki müzisyenler tarafından tercih ediliyor.

Yurthaber 09-01-23 11:20

Türkiye 'imkansızı istemiyoruz' demişti! İsveç 'taleplerin hepsini karşılayamayız' dedi

Rusya-Ukrayna savaşının ardından gündeme gelen İsveç'in NATO üyeliği sürecinde Türkiye-İsveç-Finlandiya arasında önce gerilim yaşanmıştı, ardından mutabakata varılmıştı. Türkiye, kırmızı çizgisinin 'terörle mücadele' olduğunu her fırsatta vurgulamış İsveç de istenilenleri yerine getireceğini belirtmişti. İsveç Başbakanı Ulf Kristersson yaptığı son açıklamada Türkiye'nin taleplerinin hepsini karşılayamayacaklarını belirtti.

Haber 08-01-23 17:17

İlk kez kullandılar! ABD'den dikkat çeken hamle: Artık 'Turkey' yerine 'Türkiye' diyecekler

Birleşmiş Milletler'in, Ankara'nın talebinin ardından 1 Haziran 2022'de "Turkey" ibaresi yerine, ülke isminin "Türkiye" olarak kullanılmasını onaylaması sonrası ABD'den dikkat çeken bir hamle geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, bundan sonra resmi yazışmalarda "Turkey" yerine "Türkiye" ifadesini kullanılacak.

Haber 06-01-23 00:07

ABD'den Türkiye'ye 'Ukrayna' övgüsü! Takdirle karşılıyoruz

Son dakika haberine göre, ABD Dışişleri Türkiye'nin Rusya-Ukrayna Savaşı'nı sona erdirmek üzere oynadığı yapıcı rolü takdir ettiklerini, Türkiye'nin iki ülkeyle ilişkilerini barış için kullandığını açıkladı.

Haber 05-01-23 23:04

Son dakika: Dışişleri Bakanlığı duyurdu! 5 gerçek ve 2 tüzel kişinin mal varlıkları Türkiye ve ABD'de eş zamanlı donduruldu

Son dakika haberi... Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "DEAŞ terör örgütüne finansman sağladığı tespit edilen 5 gerçek ve 2 tüzel kişinin mal varlıklarının Türkiye ve ABD tarafından eş zamanlı olarak dondurulmasına karar verilmiştir. Türkiye, terörizmin finansmanının önlenmesine yönelik etkin adımlar atmaya ve bu konuda uluslararası ortaklarıyla işbirliği içinde çalışmaya devam edecektir." ifadeleri kullanıldı.

Haber 05-01-23 18:54

'Amansız elli' alarmı! 11 Ocak'tan itibaren Türkiye'de etkili olacak: Daha şiddetli ve sert...

Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığıyla ilgili Meteoroloji uzmanından dikkat çeken bir tahmin geldi. Antalya ve Bodrum'da sıcak hava nedeniyle bazı vatandaşlar denize girerken, bütün kış beklenen haber sonunda geldi. Halk arasında "kara kış" olarak bilinen 'amansız elli' Türkiye'de etkili olacak. Yüksek Meteoroloji Mühendisi Ahmet Köse, yurt genelinde etkili olması beklenen 'amansız elli' için tarih verdi. İşte hava durumuyla ilgili tüm detaylar...

Haber 05-01-23 16:46

XBB.1.5 nedir, belirtileri neler? XBB.1.5 Türkiye'de görüldü mü? Dikkat DSÖ sessizliğini bozdu!

XBB.1.5 koronavirüs alt varyantı endişe yaratmaya devam ediyor. Koronavirüs (Kovid-19) salgını 2019 yılından bu yana dünya genelinde milyonlarca kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu. XBB.1.5 ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından son dakika açıklamasında bulunuldu. Hastanelere yatışlar arttı. Peki, XBB.1.5 nedir, belirtileri neler? XBB.1.5 Türkiye'de görüldü mü? İşte DSÖ'den yapılan açıklama...

Haber 05-01-23 08:50

3 ülke resmi salgın ilan etti, Türkiye'de de yayılıyor! Aciller doldu, taştı

Almanya ve Slovakya'nın ardından Belçika'da da grip, resmi olarak salgın ilan edildi. Belçika Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü (Sciensano) yetkilisi Steven Van Gucht, "Hastanelerimizde Kovid-19 vakaları kadar grip vakaları görmeye başladık." dedi. Türkiye'de de koronavirüs vakaları azaldı, grip vakaları arttı. Salgın özellikle çocuklar arasında hızla yayılırken acil servisler doldu, taştı.

Haber 05-01-23 08:50

Türkiye'den Bulgaristan'a doğal gaz satışı! Anlaşma imzalandı

Türkiye ile Bulgaristan arasında yılda yaklaşık 1,5 milyar metreküpe kadar doğalgaz transferi sağlayacak işbirliği anlaşması imzalandı.

Finans 03-01-23 14:34

Göç İdaresi Başkanlığı açıkladı! İşte Türkiye'deki Suriyeli sayısı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, geçen yıl 124 bin 441 düzensiz göçmenin sınır dışı edildiğini, Suriye'nin kuzeyinde oluşturulan güvenli bölgelere 58 bin 758 Suriyelinin gönüllü olarak döndüğünü bildirdi. Öte yandan Türkiye'deki Suriyeli sayısı da açıklandı. İşte detaylar...

Haber 02-01-23 22:49

Son dakika: Türkiye, Bulgaristan'a doğal gaz satacak! Bakan Dönmez duyurdu... İmzalar atılıyor...

Son dakika: Karadeniz'de bulunan son doğal gaz rezervi oldukça ses getirmişti. Katıldığı canlı yayında çok konuşulacak açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Türkiye, Bulgaristan'a doğal gaz satacak. Anlaşma 3 Ocak'ta imzalanacak" ifadelerini kullandı.

Finans 02-01-23 22:15

Türkiye’de siklon bombası endişesi! Aşırı soğuk havalarla ilgili uzmanlardan açıklama geldi! ABD’deki görüntüler tüm dünyayı korkuttu…

Türkiye’de hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında gitmesi ABD’de ise havadaki ani sıcaklık düşüşleri tedirgin etmeye devam ediyor. ABD’de yaşanan soğuk hava Türkiye’de de yaşanabilir endişesi hakkında uzmanlarda açıklama geldi. Sıcaklıklarda ani düşüşlerin oluşturduğu fırtınalar Türkiye’de de yaşanır mı? Siklon bombası nedir? İşte herkesin merak ettiği o soruların yanıtları…

Haber 02-01-23 09:47

Son dakika: 11 yıl sonra Suriye ile ilk görüşme yapılmıştı! Bakan Çavuşoğlu ikinci görüşme için tarih verdi

Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara ve Şam'ın bir kez daha masaya oturacağını söyledi. Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, "Bakanlar olarak ocak ayının ikinci yarısında görüşeceğiz." dedi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan, Rusya'da Suriyeli bakanla bir araya gelmiş ve 11 yıl sonra ilk resmi temas kurulmuştu.

Haber 31-12-22 17:04

Bin kilometre uçup Türkiye'ye gelmişti... Uydu vericili kara akbaba, Çatalca'da silahla öldürüldü

Bulgaristan'da bilim insanlarının, koruma programı kapsamında geçen ay uydu verici takılıp izleme altına aldığı 14 kara akbabadan biri, İstanbul Çatalca’da silahla vurularak öldürüldü.

Haber 30-12-22 14:53

Rusların gözdesi Türkiye oldu! Yılbaşı ve kayak tatili için akın ediyorlar

Türkiye yılbaşı döneminde Rus turistlerin akınına uğruyor. Rus turistlerin bir numaralı seyahat noktasının Türkiye olduğu belirtildi. Kış turizm merkezlerinden olan Palandöken'e turist kafileleri Moskova'dan direkt uçuşlarla gelmeye devam ediyor.

Haber 29-12-22 21:18

Yunanistan tahriklerine devam ediyor! Arkada Bodrum yer alıyor, Yunan Genelkurmay Başkanı: Tetikte ve hazırlıklıyız

Yunanistan ve Türkiye'nin arası Doğu Akdeniz, Ege'deki sorunlar nedeniyle gerilmişti. Gerilime son olarak Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros'un çektirdiği bir fotoğraf da eklendi. Floros'un Atina'nın uluslararası hukuka aykırı olarak yerleştiği Keçi Adası'na gidip fotoğraf çektirmesi ve arkasında Bodrum'un görüldüğü kare olay oldu. Floros fotoğrafı sosyal medyadan “Tetikte ve hazırlıklıyız” notuyla paylaştı.

Haber 29-12-22 10:56

Rusya'dan kritik Türkiye açıklaması! 'Doğal gaz dağıtım merkezi projesinin pratik uygulamasına başladık'

Gazprom Başkanı Aleksey Miller, Türkiye'de kurulması planlanan doğal gaz dağıtım projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Miller, "Bu karar, iki ülke liderleri düzeyinde alındı ve biz bu projenin pratik uygulamasına başladık" ifadelerini kullandı.

Haber 28-12-22 20:54

Japon deprem uzmanından korkutan açıklama! 'Türkiye’de büyük bir deprem bekleniyor, faylar kırılmaya başladı'

Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Afyonkarahisar'da düzenlenen ‘Depremle yaşamak’ konulu seminerde konuştu. Moriwaki, "Türkiye’de büyük bir deprem bekleniyor, özellikle Marmara Bölgesi’nde. Doğu Anadolu fayı ve Ege fayı da kırılmaya başladı" ifadelerini kullandı.

Haber 28-12-22 19:52

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Memurların maaş beklentisi, İstanbul'da ulaşıma zam, Putin'den kritik imza...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. İstanbul'da toplu ulaşıma gelen zam, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın 'ek zam' talebi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan SMA hastalarını yakından ilgilendiren açıklama, Putin'den flaş petrol kararı...

Haber 27-12-22 20:38

Ne pizza ne sushi ne de steak... Türkiye'nin o yemeği listeyi altüst etti! Sosyal medya dünya çapındaki bu sıralamayla çalkalanıyor

Sosyal medya dünyanın en iyi yemekleri ve dünyanın en iyi mutfakları listesini konuşuyor. Tasteatlas tarafından yayınlanan bu iki listede, elbette Türkiye'deki sosyal medya kullanıcıları ilk olarak Türkiye'nin sıralamasına, ardından da yemekler listesinde Türkiye'den hangi yemeklerin olduğuna baktı. Özellikle bir lezzetin, dünyadaki pek çok yemeği ezip geçtiği görülürken Türkiye'nin ülkeler sıralamasındaki yeri de dikkat çekti. Peki, listede hangi yemekler var ve Türkiye kaçıncı sırada?

Haber 26-12-22 11:33

Haklarında kırmızı bülten çıkarılmıştı! Arjantin'de yakalandılar... Türkiye'ye iade edilecekler

Haklarında kırmızı bülten çıkarılan organize suç örgütü lideri Serkan Kurtuluş ve yöneticisi Lider Camgöz'ün Türkiye'ye iadeleri, Arjantin adli makamlarınca kabul edildi.

Haber 25-12-22 17:50

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hollanda Başbakanı Rutte ile kritik görüşme 'Türkiye-AB ilişkileri...'

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 23-12-22 17:09

Son dakika: Türkiye-ABD hattında kritik görüşme! Gündem Suriye'de terörle mücadele

Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Antony Blinken'la telefonda görüştü. İki bakanın görüşmesinde Suriye’de terörle mücadele, Ukrayna’daki son gelişmeler, NATO'nun genişlemesi ve Türkiye'nin F-16 tedarik süreci gibi konular ele alındı.

Haber 22-12-22 19:54

Son dakika: Emniyet Genel Müdürlüğü açıkladı! Atilla Önder, İspanya'da yakalandı... Türkiye'ye getirildi

Son dakika haberi... Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kırmızı bültenle aranan uyuşturucu baronu Atilla Önder'in İspanya'da yakalandığı ve Türkiye’ye getirileceği belirtilmişti. Konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Türk polisini tebrik etti. Uyuşturucu kaçakçısı Atilla Önder uçakla İstanbul'a getirildi.

Haber 22-12-22 17:32

FIFA Dünya Kupası'nın ardından sıralamayı güncelledi! Türkiye...

A Milli Futbol Takımı, FIFA dünya sıralamasında bir basamak yükselerek 44'üncü oldu. FIFA, 2022 Dünya Kupası'nın ardından oluşan aralık ayı dünya sıralamasını açıkladı. İşte detaylar...

Spor 22-12-22 14:44