Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Haberleri

Gelen talepler hem şaşırttı hem de tebessüm ettirdi! Nebahattin Nebo, Meryem Maria, Halil Jahon olmak istedi

Nebahattin yerine Nebo, Meryem yerine Maria, Halil yerine Jahon... Dikkat çeken o isim taleplerini, 2022'de adını ve soyadını değiştirmek için başvuruda bulunan kişi sayısının rekor kırdığını belirten Edirne Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Meltem Bal açıkladı. Nebahattin isimli bir vatandaşın Nebo, Meryem isimli bir vatandaşın Maria, Halil isimli bir vatandaşın ise Jahon olarak ismini değiştirmek istediğini kaydeden Bal, "Bu dilekçeler de mevzuat dışında olduğu için reddedildi" diye konuştu.

Haber 07-01-23 17:24

Ehliyet yenileme ücreti ne kadar? Ehliyet yenileme süresi ne zaman bitiyor? İşte gerekli evraklar

Ehliyet yenileme süresinin sona ermesine az bir zaman kala İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile 1 Ocak 2016 tarihinden önce alınan eski tip sürücü belgelerinin (ehliyet) değiştirilme süresi uzatıldı. Eski tip kartını yenilemek isteyen vatandaşlar ehliyet süresi yenileme son tarihi, gerekli evraklar ve ücret bilgisini sorguluyorlar. Peki, Ehliyet yenileme ücreti ne kadar? Ehliyet yenileme süresi ne zaman bitiyor? İşte gerekli evraklar...

Finans 02-11-22 19:42

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri'nden gelemeyeceğiniz randevuyu iptal ettirin uyarısı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, çeşitli sebeplerden dolayı aldığı randevuya gelemeyeceklere, diğer vatandaşların mağduriyet yaşamaması için randevularını iptal ettirmesi uyarısında bulundu.

Haber 31-10-22 11:45

'Telefonla vatandaşlık verildiği' iddiası sosyal medyada çok konuşulmuştu! Açıklama geldi...

Bir kamu hastanesinde kadın doğum uzmanı doktor olduğu iddia edilen bir kişinin telefonla vatandaşlık verildiği yönündeki beyanına ilişkin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı. Açıklamada, "Ne yazık ki ısrarla resmi açıklamaları ve verileri görmezden gelerek hiçbir gerçekliğe dayandırılmadan, gündeme gelmek adına içerikler oluşturulmaya devam edilmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Haber 13-09-22 20:38

Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü

Nüfus Ve Vatandaşlık Işleri Genel Müdürlüğü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Nüfus Ve Vatandaşlık Işleri Genel Müdürlüğü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri, telefonla vatandaşlık verildiği iddiasını yalanladı:

"Türk vatandaşlığının kazanılması, Türk Vatandaşlığı Kanunu ve kanunun uygulanmasına ilişkin yönetmelik hükümlerine göre yürütülmekte olup, şartları ve süreçleri çok açık ve nettir" - "Ne yazık ki ısrarla resmi açıklamaları ve verileri görmezden gelerek hiçbir gerçekliğe dayandırılmadan, gündeme gelmek adına içerikler oluşturulmaya devam edilmektedir"

Yurthaber 13-09-22 20:17

e-Devlet isim soy isim değişikliği nasıl yapılır? e-Devlet üzerinden ad soyad değiştirme başvurusu

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuru ile beraber isim ve soy isim değişikliği hakkındaki detaylar merak konusu oldu. İsim değişikliği yapmak isteyen vatandaşların e- Devlet üzerinden başvuruda bulunabilecekleri belirtildi. Peki E-devlet isim soy isim değişikliği, ad soyad değiştirme nasıl yapılır? E-Devlet isim değişikliği başvuru ekranı

Haber 24-08-22 10:29

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden pasaport haberlerine ilişkin açıklama:

"Sorumlu gazetecilik anlayışından uzak, maksatlı ve dezenformasyon içerikli bu haberlerin asıl amacı kamuoyunda olumsuz algı oluşturarak kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişini hedef almaktır"

Yurthaber 22-08-22 15:41

Yerli ve milli pasaportun üretimi 25 Ağustos'ta başlıyor

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü: - "Holografik şerit, hayalet resim, harflerle oluşturulan portre fotoğraf, metamorfik desen gibi birçok özellikle dünyanın en güvenli pasaportu olma özelliğine sahip olacak"

Yurthaber 20-08-22 18:35

Son dakika: 'E-Devlet'te veri sızıntısı' iddiası! Peş peşe açıklamalar

Son dakika haberi: Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, e-Devlet altyapısından veri sızıntısı yapıldığı yönünde sosyal medyada çıkan iddiaları yalanladı. Açıklamada, "Verilerin sızdırılmasına yönelik herhangi bir zafiyetin olmadığı tespit edilmiştir. Veri tabanlarında çipli kimlik kartı görselleri de yer almamaktadır" denildi. Bir açıklama da Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı e-Devlet Kapısından geldi.

Haber 13-04-22 06:12

İçişleri Bakanlığında kadın personel artıyor

2016'da 32 olan kadın kaymakam sayısı 101'e ulaştı - AFAD Başkanlığında 2016'da 967 olan kadın personel sayısı da 2022'de 1057'ye yükseldi

Yurthaber 07-03-22 21:42

Kimlik kartları ile ilgili önemli gelişme! 81 ilde aktif hale geldi

Kimlik kartları ile ilgili işlemlerde yeni dönemin kullanım oranı giderek artıyor. Nüfusmatikler, 81 ilde aktif hale gelirken İçişleri Bakanlığı son dakika açıklamasında bulunarak 81 ilde hizmet verildiğini açıkladı. İşte nüfusmatikler ile yapılabilecek tüm işlemler…

Haber 13-02-22 13:49

İşte nüfusu en kalabalık ve en az olan şehirler! TÜİK'in açıkladığı listede kilometrekare sürprizi

Türkiye'nin nüfusu açıklandı! TÜİK, yaptığı bilgilendirmede Türkiye nüfusunun 84 milyon 680 bin 273 kişiye yükseldiğini belirtti. En kalabalık şehir tahmin edildiği gibi İstanbul. Listede sürpriz detaylar da var. En kalabalık ve en az nüfuslu şehirlerin listesi de belli oldu. Kilometrekareye düşen insan sayısında ilginç bilgiler söz konusu. İşte TÜİK'in açıkladığı verilen ışığında nüfus sayıları...

Haber 04-02-22 10:56

Dizilerden etkilenip soyadlarını Alemdar ve Çakırbeyli yapmak istiyorlar

Edirne Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Meltem Bal: - "Vatandaşlarımız ad veya soyadında bir yazım hatası, komik, ahlaka aykırı bir ismi varsa bunun değişmesi için başvurabiliyor" - "Dizi karakterlerinden etkilenip 'Alemdar' ve 'Çakırbeyli' soy isimlerini almak isteyenler çok oluyor"

Yurthaber 28-10-21 09:40

3 bin Afgan, Türk vatandaşlığına geçirildiği iddialarına yalanlama

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, "ABD'nin, bedeli karşılığında 3 bin Afgan'ı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yaptırdığı" yönündeki iddiaların doğru olmadığını bildirdi.

Haber 08-09-21 18:10

İçişleri Bakanlığı bu kez 'Soyağacı Oluşturma' hizmetini uygulamaya koydu

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün e-Devlet Kapısı üzerinden sunduğu alt-üst soy sorgulama hizmeti yoğun ilgiyle karşılanmıştı. Bu hizmetten yola çıkan Bakanlık, bu kez, alt-üst soy bilgileri kullanılarak soyağacının tasarlanabileceği, 'Soyağacı Oluşturma' hizmetini uygulamaya koydu.

Haber 07-09-21 11:46

Bayramda vergi daireleri ve nüfus müdürlükleri açık mı? Vergi daireleri açık mı?

Kabine toplantısının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram tatilini açıklamıştı. 19 Temmuz Pazartesi arefe günü yarım, 20, 21, 22 ve 23 Temmuz tarihlerinin de bayram tatili olduğu belirtilmişti. Öte yandan vergi daireleri ve nüfus müdürlüklerinin bayramda çalışma saatlerine ilişkin bilgi paylaşıldı. Peki bayramda vergi daireleri açık mı? Bayramda nüfus müdürlükleri açık mı olacak? İşte ayrıntılar...

Haber 19-07-21 13:22

Pasaport nasıl çıkartılır? İşte 2021 pasaport ücretleri ve gerekli evraklar

Vatandaşlar pasaport nasıl çıkartılır sorusunun cevabını arıyor. Pasaport almak için yeni düzenleme getirildi. Buna göre pasaportlar nereden alınacak, pasaport almak için gerekli belgeler neler? İşte 2021 pasaport ücretleri ve detaylar...

Haber 09-07-21 09:24

Türkiye, 235 ülke arasında 19’uncu oldu! Dünya nüfusunun yüzde 1,1'ini oluşturdu

Türkiye, 83 milyon 384 bin 680 kişi nüfusu ile nüfus büyüklüğüne göre 235 ülke arasında 19’uncu sırada yer alırken, dünya toplam nüfusunun yüzde 1,1'ini oluşturdu. Toplam doğurganlık hızının en yüksek olduğu il 3,71 çocuk ile Şanlıurfa oldu.

Haber 06-07-21 10:43

Yeni kimlik nasıl alınır? Yeni kimlik randevu sayfası! İşte kimlik değiştirme ücreti

Son yıllarda geçiş yaptığımız çipli yeni kimlik kartlarına ilişkin yani bir açıklama yapıldı. Eski kimlik kartından, yeni kimliğe geçiş yapmayanlar için son tarih verildi. Yapılan bu açıklamanın ardından ise vatandaşlar tarafından yeni kimliğin nasıl alınacağı ve ödenecek ücretin tutarı merak konusu oldu. Peki Yeni kimlik nasıl alınır? İşte yeni kimlik randevu sayfası...

Haber 21-06-21 19:16

Çin'de 1950'li yıllardan bu yana en düşük nüfus artışı

Çin nüfusu, beklendiği üzere modern sayıma geçildiği 1953'ten beri en düşük büyümeyi gösterdi.

Haber 11-05-21 11:29