Nureddin Nebati Haberleri

Bakan Nebati'nin 'nöro ekonomi' ve 'epistemelojik kopuş' sözleri sosyal medyayı sallamıştı! CHP'den sert tepki geldi: 'Yaktığın dolarlara bak'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin Türkiye'nin yeni ekonomi modelini açıklarken kullandığı kelimeler gündem olmuştu. 'Epistemolojik kopuş' ve 'nöro ekonomi' söylemleri sosyal medyada çok konuşuldu. Bakan Nebati'nin açıklamalarına CHP'den yorum gecikmedi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Bakan Nebati'nin sözlerine tepki göstererek 'Nöro ekonomiyi bırak yaktığın dolarlara bak' dedi.

Haber 30-09-22 12:58

Bakan Nebati'nin çok konuşulan sözlerine Özgür Demirtaş da kayıtsız kalmadı: Allah Allah

Hazine Bakanı Nureddin Nebati'nin 'Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi'ndeki konuşması sosyal medyanın gündemine oturdu. Çok sayıda yorum yapılan konuşmaya Prof. Özgür Demirtaş da kayıtsız kalmayarak sosyal medya hesabından ,"Allah Allah" yorumunda bulundu.

Haber 29-09-22 23:03

Şahan Gökbakar'dan Bakan Nebati'nin konuşmasına gönderme: Konjonktürel bir perspektifte, varolan neoliyakatsiz ve...

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin bir toplantıda yaptığı konuşmaya gönderme yaptı. Gökbakar'ın o tweeti kısa sürede on binlerce paylaşım ve beğeni aldı.

Magazin 29-09-22 22:39

Ekonomiye yeni önlem sinyali: Bakan Nebati açıkladı: 'Ortodoks politika' vurgusu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ekonomik Dönüşüm Zirvesi'nde ekonomiye ilişkin kritik mesajlar verdi. Bakan Nebati ekonomide yeni tedbirler alınacağının sinyalini verdi. Ayrıca 'ortodoks politika'yı yeniden gündeme getirerek, "Büyük krizlere neden olabiliyor" dedi.

Finans 29-09-22 10:54

Hazine Bakanı Nebati’den dikkat çeken 'Erdoğan etkisi' açıklaması! ‘Literatüre girsin diye söylüyorum’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Türkiye Çiftçi Zirvesi’nde dikkat çeken bir çıkışta bulundu. Küresel gıda fiyatlarında 5 aydır yaşanan gerilemeye dikkat çeken Bakan Nebati, “Literatüre girsin diye söylüyorum” diyerek küresel gıda fiyatlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aracılığıyla düşüşe geçtiğini söyledi.

Finans 26-09-22 11:28

Bakanlık kaynakları doğruladı! Bakan Nebati ile Prens Selman bir araya geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile bir araya geldi. Bakanlık kaynaklarının da doğruladığı görüşmeye Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın da katıldığı öğrenildi.

Haber 25-09-22 13:52

Bakan Nebati'den Financial Times'ın iddialarına yanıt! İngilizce paylaştı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İngiliz Financial Times gazetesinin Türkiye'ye sermaye akışı iddialarına yanıt verdi. Sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çeken bir paylaşım yapan Nebati'nin yanıtı gündem oldu.

Finans 15-09-22 12:24

Bakan Nebati: 'Gıda ve tarım ürünlerinin fiyatlarını mercek altına aldık'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile komite üyeleri katıldı. Bakanı Nebati yaptığı açıklamada, gıda ve tarım ürünlerinin yurt içi ve yurt dışı arz ve fiyatlarına ilişkin son dönemdeki gelişmeleri kapsamlı bir şekilde mercek altına aldıklarını duyurdu.

Finans 14-09-22 09:15

SON DAKİKA | Bakan Nebati paylaştı: Borsada 17 yılın en güçlü rallisi!

Son dakika haberi: Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Sermaye piyasalarımız her geçen gün güven tazeliyor, geleceğe güvenle bakıyor. Borsamız haftayı dolar bazında 17 yılın en güçlü rallisi ile geride bıraktı, 3.521,38 puan ile haftayı sonlandırdı" dedi.

Finans 11-09-22 11:55

Son dakika: Bakan Nebati'den 'Kur Korumalı Mevduat' açıklaması! 'Sistemin çarkları Türk Lirası ile besleniyor'

Son dakika haberi: Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kur Korumalı Mevduat (KKM) uygulamasında ulaşılan yatırımcı sayısını ve hacmi açıkladı. KKM'nin 1.3 trilyon liralık hacmi geçtiğini açıklayan Bakan Nebati, "Biz, tercihimizi Türk Lirasını önceleyen reformist bir anlayıştan yana kullandık. Sistemin çarkları Türk Lirası ile besleniyor" dedi.

Finans 10-09-22 10:37

Bakan Nebati ve Memur-Sen'den kritik toplantı! Sözleşmeli personel, banka promosyonları...

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile bir araya geldi. Yalçın, görüşmede, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, 3600 ek göstergede ilave düzenleme, vergi matrahı, eğitim-öğretim yılına hazırlık ödeneği ve bankaların maaş promosyonu konularındaki talepleri Nebati'ye iletti.

Finans 08-09-22 17:09

Bakan Nebati'den 5 liralık madeni para çıkışı! 'Yağdıralım'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Isparta'da esnaf ziyaretinde bulundu. Bakan Nebati'yi gören bir esnaf, bozuk para bulamadıkları konusunu dile getirdi. Bakan Nebati, esnafın '50 kuruş, 1 lira, 5 lira madeni para piyasaya salınsın' talebi üzerine "Biraz basalım mı?" diye sordu. Nebati, esnafın 'Yağdıralım, ne olacak?' sözlerine ise gülerek "Yağdıralım" karşılığını verdi. İşte Bakan Nebati'nin dikkat çeken o sözleri...

Finans 08-09-22 15:50

Bakan Nebati, Dünya Bankasının Türkiye Direktörü ile görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Dünya Bankasının Türkiye Direktörü olarak görevlendirilen Humberto Lopez ve bir önceki dönem bu görevi sürdüren Auguste Tano Kouame ile bir araya geldiğini bildirdi. Bakan Nebati ayrıca Birleşik Krallık'ın Türkiye Ticaret Temsilcisi Lord John Hutton ile de görüşme gerçekleştirdi.

Finans 07-09-22 22:03

Bakan Nebati duyurdu! Yeni bir 'Hazine Destekli Kefalet Paketi' çalışması yürütüyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından KOBİ'ler için hazine destekli çalışma yürüttüklerini duyurdu. Bakan Nebati, teminat eksikliği yaşayan KOBİ'lerin finansman ihtiyaçlarını desteklemek amacıyla yeni bir 'Hazine Destekli Kefalet Paketi' çalışması yürütüldüğünü açıklayarak, "Paketin kullandırım koşulları ve diğer tüm detayları kamuoyumuzun bilgisine sunulacaktır." ifadelerini kullandı.

Finans 06-09-22 20:55

Bakan Nebati'den dikkat çeken enflasyon açıklaması: 'Bu topraklardan def edeceğiz'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den açıklanan enflasyon verisiyle ilgili dikkat çeken açıklama geldi. Bakan Nebati, 'Önümüzdeki aylarda enflasyonun daha da hız kestiğine birlikte şahitlik edeceğiz. Bugün açıklanan Ağustos ayı enflasyon verileri de bu projeksiyonlarımızı destekler niteliktedir. Yüksek enflasyonu bir daha geri dönmemek üzere bu topraklardan def edeceğiz.' açıklamasını yaptı.

Finans 05-09-22 11:12

Bakan Nebati'den dikkat çeken enflasyon mesajı! Tek hanelere ineceğini öngörüyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye ekonomisiyle ilgili hedef ve politikaların yer aldığı Orta Vadeli Program'ın (OVP) onaylanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararının, Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Bakan Nebati açıklamasında "Enflasyonun tek hanelere ineceğini öngörüyoruz." ifadelerini kullandı.

Finans 04-09-22 17:44

Bakan Nebati’den ‘ekonomiye güven’ mesajı: ‘Bu bir süreç’ diyerek açıkladı

Türkiye Ekonomi Modeli’ne ilişkin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den açıklama geldi. Nebati Türkiye’nin bir ekonomik geçiş süreci içinde olduğunu ifade ederek, “Biz, alın terimizle üreterek kazanmayı, ihracat ve turizm gelirlerini artırarak cari dengeyi sağlamayı hedefliyoruz. Bizler bu yolda ilerledikçe, tarihte hiç olmadığı kadar güçlü bir kredibiliteye birlikte ulaşacağız" dedi.

Finans 03-09-22 14:53

Bakan Nebati'den ihracat rakamları açıklaması: Büyümeye devam ediyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "İhracatımız ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13,2 oranında artmıştır. İhracattaki artış oranı, ocak- ağustos döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 18,3 olarak gerçekleşmiştir" dedi.

Haber 02-09-22 19:07

Bakan Nebati’den The Economist dergisine dikkat çeken cevap: “Ters giden bir şey yok”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medyada The Economist dergisine dikkat çeken cevap verdi. The Economist dergisinin yayınladığı bir podcastte, “Türkiye ekonomisinde ters giden bir şeyler var: Yükselen enflasyonun ortasında bile ekonomi büyüyor” ifadelerini kullanmıştı! Bakan Nebati, “İma ettiğiniz gibi ters giden bir şey yok. Cevap çok basit: Türkiye Ekonomi Modeli” açıklamasını yaptı.

Finans 26-08-22 14:29

Dar gelirliye destek paketi nedir, Dar gelirliye destek paketi için kimler başvurabilir, hangi borçları kapsıyor?

Dar gelirliye destek paketi yapılan açıklama sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bilindiği üzere devlet icralık borçları tasfiye edecek Konuya ilişkin detayları öğrenmek isteyen kişiler internette araştırma yapmaya başladı. Peki dar gelirliye destek paketi nedir, Dar gelirliye destek paketi için kimler başvurabilir, hangi borçları kapsıyor? Ayrıntılar haberimizde...

Finans 25-08-22 12:33

EYT'de yeni gelişme! Bakan Nebati'den 'EYT' açıklaması: 'Çalışmalar devam ediyor'

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için geri sayım başladı. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in tek formül olduğunu duyurmasının ardından bir açıklama da Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den geldi. İşte son dakika EYT haberinin detayları…

Finans 25-08-22 12:03

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Bakan Nebati'ye dikkat çeken sözler: 'Gece gece panikle bana yazmışsınız...'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin icralık borçlara devlet desteği açıklaması sonrası CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu paylaşımında, "Sayın Nebati, gece gece panikle bana yazmışsınız, gazetelerinize gece yarısı manşet değiştirtmişsiniz. Oysa rahat olabilirsiniz, milletimizin derdi çözülsün, tek laf etmem demiştim zaten. Yeni hedef EYT ve Öğretmenler olmalıdır. Haydi bakalım..." dedi. Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'na yanıt gecikmedi.

Haber 25-08-22 10:45

Bakan Nebati duyurdu! O kesim için vergi istinası gelecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yurt dışında çalışan Türk işçilere ilişkin vergi istisnası açıklamasında bulundu. Bakan Nebati, "Bakanlığımız bünyesinde geçtiğimiz aylarda gündemimize aldığımız 'yurt dışında çalışan işçilerimize gelir vergisi istisnası getirilmesi' hususundaki çalışmalarımızı Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda hızlandırarak firmalarımızın ve insanımızın önünü açacağız" ifadelerini kullandı.

Finans 24-08-22 19:17

Son dakika: Bakan Nebati iki yeni desteği duyurdu: 'Çalışmalar tamam, yakında açıklayacağız'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den dar gelirliler için son dakika açıklaması geldi. Bakan Nebati çalışmanın tamamlandığını söyleyerek, “İki yeni destek paketi yakında açıklanacak” ifadelerini kullandı.

Finans 23-08-22 11:24

Bakan Nebati açıkladı: 'Kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Borsa İstanbul öncülüğünde sermaye piyasalarının derinleşmeyi sürdürdüğünü belirterek, "Borsa İstanbul'da işlem gören ve rekor seviyeleri test eden şirketlere 1-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında 13,6 milyar TL yabancı yatırım girişi gerçekleşti." dedi.

Finans 19-08-22 15:25

‘Sıkıntı istemiyoruz’ diyerek duyurdu: Bakan Nebati’den enflasyon muhasebesi ve KDV sadeleştirmesi talimatı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, işletmeler için enflasyon muhasebesinin zorunluluk halini aldığını bildirdi. ATO heyeti ile bir araya gelen Hazine Bakanı Nureddin Nebati, enflasyon muhasebesi konusunda reel sektöre görüş sorulması, KDV konusunda da tüm tarafların konuyu etraflıca ele alacağı bir çalıştay yapılabileceğini söyledi.

Finans 18-08-22 13:11

Esnafa ve işverene sağlanan vergi kolaylıkları nelerdir? Esnaf muafiyetinden kimler faydalanabiliyor?

Esnafa ve işverene sağlanan vergi kolaylıkları Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan son dakika açıklaması sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bakan Nebati, esnaftan işçiye, çiftçiden yatırımcıya kadar tüm kesimleri ilgilendiren vergi politikalarını hayata geçireceklerini belirtti. Peki Esnafa ve işverene sağlanan vergi kolaylıkları nelerdir? Esnaf muafiyetinden kimler faydalanabiliyor?

Finans 17-08-22 13:03

SON DAKİKA: Bakan Nebati 'Herkesi ilgilendiriyor' diyerek duyurdu! 'Esnaflar, işçiler, çiftçiler...'

Son dakika haberi! Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından önemli bir gönderi paylaştı. 'Esnaflarımızdan, işçilerimize, çiftçilerimizden yatırımcılarımıza kadar bütün kesimleri ilgilendiren vergi politikalarını hayata geçiriyoruz' diyen Nebati, düzenlemelerin detaylarını aktardı.

Finans 17-08-22 12:53

Bakan Nebati'den son dakika Kur Korumalı TL Mevduat açıklaması

Kur korumalı mevduat sistemiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kur Korumalı TL Mevduat hesabıyla ilgili eleştirilere açıklamada bulundu. Bakan Nebati, ''Tasarruf sahiplerinin 3’te 1’i döviz yerine bu faydalı yatırım aracını tercih ediyor. Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum'' dedi.

Finans 15-08-22 09:50

Bakan Nebati o sözlere açıklık getirdi! Tam ÖTV'yi artıracaktık ki...

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi. "Biz ÖTV’yi artıracaktık, Kılıçdaroğlu konuştu" sözleriyle ilgili konuşan Bakan Nebati, o ifadelerine açıklık getirdi. Bakan Nebati, yaptığı paylaşımda, "Vergi artışı veya indirimi şeklinde planımız olsa, bunu sizin gibi ulu orta konuşup fiyatları artıracak-azaltacak ve sektörde tüketici davranışlarını bozucu şekilde yapmayız." dedi.

Finans 12-08-22 20:02

Öztrak'ın 'kaynağı belli olmayan para girişi' iddiasına Bakan Nebati'den yanıt

CHP Sözcüsü ve Ekonomi Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'ın 'kaynağı belirsiz para girişi' iddialarına Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den yanıt geldi. Nebati açıklamasında, "Sizin de Hazine Müsteşarı olduğunuz dönemden bilmeniz gerektiği üzere ‘net hata noksan’ kalemi, farklı yerlere çekmeye çalıştığınız gibi ‘kaynağı belirsiz’ bir para girişi değildir." ifadelerini kullandı.

Finans 11-08-22 21:29

Akaryakıt fiyatları için Bakan Nebati'den dikkat çeken açıklama: 'Benzin ve motorinde vergiler yüzde 14 daha düşük seviyede'

Akaryakıt fiyatları ülke gündeminden düşmüyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den akaryakıt fiyatlarıyla ilgili dikkat çeken açıklama geldi. Bakan Nebati, devletin akaryakıtta dünya ortalamasının çok üzerinde astronomik vergiler aldığına dair bilgilerin doğru olmadığını söyledi. Öte yandan Bakan Nebati, benzin ve motorinde ülkemizde uygulanan vergilerin AB ortalamasından yaklaşık yüzde 14 daha düşük seviyede olduğunu da belirtti.

Finans 11-08-22 16:15

Bakan Nebati'nin 'ÖTV' sözleri gündem oldu! Biz kendi aramızda demedik mi...

Otomobil piyasasında ÖTV indirimi beklentisi oluşmuşken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin dikkat çeken bir açıklaması ortaya çıktı. AK Parti'nin bir etkinliğinde konuşan Bakan Nebati "kendi aralarında ÖTV artışı" konuştuklarını söyledi. Nebati'nin sözleri sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.

Haber 11-08-22 15:22

Akaryakıt fiyatları için Bakan Nebati'den kritik açıklama: 'Umut ediyorum daha da aşağı iner'

Benzin ve motorin fiyatına gelen zamlar ekonomi yönetiminin de gündemindeki yerini koruyor. Akaryakıt fiyatları için Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den geldi. Bakan Nebati, 'Pompa çıkış fiyatlarında hemen her akşam haber alıyoruz. Motorin 22 liraya indi manşetlerde yok. Benzin 22 liraya düştü altyazı geçiyor. Sorunlara büyüteçle bakmak, karamsarlık yapmak. Hakkı teslim edin, bu kadar. Petrol umut ediyorum daha da aşağı iner.' dedi.

Finans 10-08-22 15:41

Kılıçdaroğlu'nun Kur Korumalı Mevduat sistemi ile ilgili Atom bombası açıklamalarına Bakan Nebati'den yanıt! Bir avuç insanın faydalandığı...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kur Korumalı Mevduat sistemiyle ilgili dikkat çeken ifadeler kullanarak "KKM bir bomba değil atom bombası. KKM sahiplerine, yani bir avuç kişiye sesleniyorum. Bizim iktidarımızda sadece faizi alacaklar" demişti. Kılıçdaroğlu'na Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den yanıt geldi. Nebati, bir avuç insanın bundan faydalandığı iddiasının aksine uygulamaya vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyleyerek açıklamaları ciddiyetsiz ve spekülatif olarak nitelendirdi.

Finans 09-08-22 23:30

Son dakika: Türkiye IMF'den borç aldı mı? Bakan Nebati açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye’nin IMF'den borç aldığına yönelik iddialara cevap verdi. Nebati, iddiayı dillendiren Prof. Dr. Bilge Yılmaz için ''Ya konuyu bilmiyorsunuz ya da bilip çarpıtıyorsunuz. İki durum da sizin adınıza üzücü'' dedi.

Finans 09-08-22 14:19

Uğur Dündar Bakan Nebati'ye seslendi! Ana caddede beraber yürüyelim

Gazeteci Uğur Dündar, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin, yabancı ülke mevkidaşlarıyla, "Ben bu enflasyonla sokağa çıkıyorum. Siz yüzde 10 enflasyonla sokağa çıkamıyorsunuz" sözleriyle ilgili konuştu. Bakan Nebati'ye çağrıda bulunan Dündar, "Bir ana caddede beraber yürüyelim" dedi. Dündar, eğer Bakan Nebati'nin belirttiği gibi bir tepki alırlarsa kendisini alkışlayacağını ve özür dileyeceğini belirtti.

Haber 04-08-22 16:20

Bakan Nebati canlı yayında tarih verdi! Cumhurbaşkanı Kabine'de açıklayacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati katıldığı bir televizyon yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, dar gelirlilerle ilgili çalışmalara değinerek, "Dar gelirlilerle ilgili birçok yeni çalışmalarımız var. Bu Kabine toplantısına yetişmedi ama önümüzdeki Kabine toplantısında büyük ihtimalle Sayın Cumhurbaşkanımız dar gelirlilerin sıkıntılarını da giderecek çok önemli şeyler açıklayacak." dedi. Öte yandan Bakan Nebati, 'Enflasyon ne zaman düşecek?' sorusuna da yanıt verdi.

Finans 03-08-22 21:10

Kış öncesi sebze ve meyve fiyatları için yeni karar! Bakan Nebati duyurdu: Tedbirler…

Kış aylarında artan sebze ve meyve fiyatlarına yönelik tedbirler Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi tarafından masaya yatırıldı. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kurumlarla iş birliği içerisinde çalışmalar yapılacağını duyurdu. Ayrıca hal takip sistemi üzerinden hallere ürün giriş ve çıkışı ile ilgili de kritik bir karar alındı.

Finans 03-08-22 09:13

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Erdoğan'dan KPSS talimatı, Tayvan'da Çin-ABD gerilimi, Bakan Nebati'den 'banknot' açıklaması, Türkiye'de yeni maymun çiçeği vakaları...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KPSS talimatı, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan ziyaretiyle patlak veren Çin - ABD gerilimi, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den 'banknot' ve 'madeni para' iddialarına yanıt, Türkiye'de yeni maymun çiçeği vakaları, Liverpool'da 'astım ilacı' iddiası, Demet Akalın'dan şaşkına çeviren şampanya hareketi...

Haber 02-08-22 17:18

'10 TL madeni para olacak, 500 liralık banknot basılacak' iddiası olay yarattı! Bakan Nebati'den açıklama geldi

Yüksek enflasyon nedeniyle 10 TL'nin madeni para olacağı, 500 ve 1000 TL’lik banknotlar basılacağı iddiaları gündem yarattı. Kâğıt ve madeni paraları basma maliyeti nedeniyle hükümetin böyle bir karar aldığı konulurken, söz konusu iddialarla ilgili açıklama geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamayla gündem yaratan konuya açıklık getirdi.

Finans 02-08-22 10:16

Kabineyle ilgili dikkat çeken anket! En başarılı bakan hangisi? İlk ve son sıra dikkat çekti

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik birçok anket yapılırken, Asal Araştırma'dan ise farklı bir araştırma geldi. Kabinedeki en başarılı ismin sorulduğu ankette dikkat çeken sonuçlar ortaya çıktı. Temmuz ayında yapılan ankete göre ilk sırada Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yer alırken sıralamadaki diğer bakanlar ve aldıkları oy oranı dikkat çekti.

Haber 29-07-22 08:20

Bakan Nebati'den kritik görüşme! Binance'in kurucusu ile görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kripto para borsası Binance'in kurucusu Changpeng Zhao ile video konferans aracılığıyla görüştü.

Finans 27-07-22 14:31

Son Dakika: Finansal İstikrar Komitesi'nin 5. toplantısıyla ilgili açıklama! Gerekli görülen adımlar...

Son dakika haberi: Hazine ve Maliye Bakanlığı Finansal İstikrar Komitesi'nin 5. toplantısına ilişkin bir açıklama yayınladı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada "Önümüzdeki süreçte, Komitemiz, eş güdüm ve iş birliği içerisinde gerekli görülen adımları kararlılıkla atmaya devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Finans 25-07-22 20:55

Enflasyon, gıda ve enerji fiyatları masada! Fiyat İstikrarı Komitesi toplanıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında bugün toplanacak Fiyat İstikrarı Komitesinde, son dönemde küresel gelişmelere bağlı başta enerji ve gıda olmak üzere emtia fiyatlarının seyri mercek altına alınacak ve gelecek döneme ilişkin olarak bu alanda atılacak adımlar değerlendirilecek.

Finans 20-07-22 12:36

Akaryakıt fiyatları için Bakan Nebati'den kritik açıklama: 'Akaryakıt fiyatlarında ilave düşüşler bekleniyor'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den 30 liraya dayanan akaryakıt fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama geldi. Bakan Nebati, küresel fiyat oluşumlarına bağlı olarak yakın zamanda akaryakıt fiyatlarında ilave düşüşler beklendiğini ifade ederek, "Tüm çalışmalarımız halkımızın refahını azami ölçüde artırmak doğrultusunda aralıksız ilerlemektedir.

Finans 18-07-22 11:45

Bakan Nebati'den dikkat çeken 'eğitim, sağlık ve sosyal harcamalar' açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal harcamalarla ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Bakan Nebati, sosyal amaçlı harcamalara bu yıl aktarılacak kaynağın 145,6 milyar TL olduğunu dile getirdi. Nebati, toplam bütçe içerisinde eğitime yüzde 13,5, sağlık harcamalarına yüzde 6,4, sosyal amaçlı harcamalara ise yüzde 5,1 oranında kaynak aktarıldığını açıkladı. İşte Bakan Nebati'nin dikkat çeken o açıklamaları!

Finans 17-07-22 12:21

Bakan Nebati'den kritik ABD teması! Dikkat çeken 'karşılıklı yatırım' vurgusu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'nın ikinci gününde ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ile görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, "Ticari ilişkilerimizdeki potansiyeli hayata geçirmek ve karşılıklı yatırımlarımızı daha da artırmak için çalışmalara kararlılıkla devam edilmesi gerektiğinin altını çizdik." ifadesini kullandı.

Haber 16-07-22 10:13

2,5 sene sonra bir ilk! Bakan Nebati duyurdu

TÜİK tarafından duyurulan rakamlara göre Türkiye'de işsiz sayısı Mayıs ayında bir önceki aya göre 56 bin kişi azalarak 3 milyon 785 bin kişi oldu. Konuya ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den değerlendirme geldi. Nebati işgücüne katılma oranının 2,5 senenin ardından en yüksek değere ulaştığını bildirdi.

Finans 13-07-22 14:47