Ömer Çelik Haberleri Ve Son Dakika Ömer Çelik Haberleri

Ömer Çelik Haberleri Ve Son Dakika Ömer Çelik Haberleri

Ömer Çelik, 15 Haziran 1968'de Adana'da dünyaya geldi. Ömer Çelik’in, babasının adı Yusuf Ziya, annesinin adı Dudu'dur.

Ömer Çelik, Siyaset Bilimci, Stratejist ve Dış Politika Uzmanı; Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.

Ömer Çelik, Yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi alanında yaptı. Bir süre siyaset bilimci ve gazeteci olarak çalıştı.

Ömer Çelik, Bilgi ve Hikmet dergisinin Ankara Sorumlusu olarak görev yaptı. Çeşitli dergilerde yazılar yayınladı. Yeni Yüzyıl, Yeni Şafak ve Star gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.

Ömer Çelik, 22 ve 23. Dönemde Adana Milletvekili seçildi. 22 ve 23. Dönemde NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeliği görevinde bulundu.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Çelik, bekârdır.

AK Parti 5’inci Olağan Genel Kongre’sinin ardından yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısında 13 Eylül 2015 tarihi itibariyle Adalet ve Kalkınma Partisi'nin parti sözcüsü Ömer Çelik oldu.

Ömer Çelik Haberleri

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Netanyahu hükümetine çok sert sözler! 'Katliam şebekesi...'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz’ın sosyal medya platformundan yaptığı paylaşıma tepki göstererek, "İsrail Dışişleri Bakanının Cumhurbaşkanımız hakkındaki yalanları, bir faşistin hakikate saldırısından ibarettir" dedi.

Haber

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten YRP'li Aydal'a sert tepki! Çirkin bir şuursuzluk ve saygısızlık

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanvekili Doğan Aydal'ın "Erdoğan anayasayı değiştirmezse bir başka ülkeye gider, Amerika'ya gider" sözlerini çirkin bir şuursuzluk ve saygısızlık olarak niteledi.

Haber

Ömer Çelik'ten en düşük emekli maaşına zam açıklaması: 'Üzerinde çalışılıyor, henüz karar verilmiş değil'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. En düşük emekli aylığına ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirten Ömer Çelik "Henüz karar verilmiş değil." şeklinde konuştu.

Finans

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten 'yeni vergi paketi' ve 'yurt dışı çıkış harcı' açıklaması! 'Spekülasyonlara itibar edilmemelidir'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, vergi reform paketine yönelik düzenlemeyle artırılmasıyla ilgili açıklamalar yaptı. Çelik, "Sosyal medyada yayılan 'Şuraya da vergi gelecek, buraya da vergi gelecek' yönündeki iddiaların çoğunluğu spekülasyondur. Resmi olarak açıklanmamış spekülasyonlara itibar edilmemeli. Son kararı siyasi irade verir." dedi. Çelik, yurt dışı çıkış harcının artırılmasıyla ilgili gelen bir soruyu da yanıtlayarak, son kararın verileceği toplantının henüz yapılmadığını söyledi.

Haber

Ömer Çelik

Ömer Çelik Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Ömer Çelik Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

AK Parti’den ‘Cumhur İttifakı’ açıklaması: Güçlü bir birliktelikle yoluna devam ediyor

Ankara kulislerinde son günlerde AK Parti ile MHP arasında bir gerginliğin olduğu iddia edilirken açıklamalar da peş peşe gelmeye devam ediyor. Konuya ilişkin son açıklama AK Parti’den geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamasında Cumhur İttifakı’nın güçlü bir birliktelikle yoluna devam ettiğini belirtti.

Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten 'Cumhur İttifakı' mesajı: 'Kararlılıkla yoluna devam etmektedir'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarının ardından AK Parti'den Cumhur İttifakı konusunda net mesaj geldi. Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ülkemizi karşı karşıya olduğu tehlikelerden korumak ve geleceğe güçlü bir şekilde taşımak için kurulan Cumhur İttifakı kararlılıkla yoluna devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayşe Ateş'i kabul etti! 'Hiç kimsenin yaptığı yanına kâr kalmayacak'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Görüşmeye dair kareler de paylaşılırken Ateş bir açıklama yaptı. Öte yandan AK Parti MYK sonrası açıklama yapan Ömer Çelik, Erdoğan-Özel görüşmesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Haber

Son dakika | Gündem olan istifa sonrası AK Parti'de il başkanları için değişim mesajı! Ömer Çelik: 'Adımlar atılacak'

Son dakika haberi: AK Parti'de Rize İl Başkanı Hikmet Ayar'ın istifası yankı uyandırdı. AK Parti'den il başkanlarıyla ilgili görev değişimi sinyali geldi. Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Çeşitli yerlerde pekiştirme, değiştirme, görev değiştirme adımları atılacak" dedi.

Haber

Çok konuşulacak iddia! 'Süleyman Soylu'nun görev alma ihtimali var diye hedefe koydular' Özgür Özel detayı

Ömer Çelik'e açık açık sordu: Özgür Özel'in hedefinde MYK var! Süleyman Soylu hakkındaki suçlamalara neden yanıt vermiyorsunuz? Ayhan Bora Kaplan operasyonundaki tutuklamalar devam ederken siyasetin nabzı da hareketlendi. AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Mehmet Çek, AK Parti'deki MYK öncesinde Özgür Özel'in bilinçli şekilde Süleyman Soylu'yu hedef gösterdiğini iddia etti.

Manşet

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Filistin açıklaması! 'Sevindirici bir gelişmedir'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Filistin'in Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nun, Filistin'e BM üyeliği ve ilave haklar talep edilen karar tasarısının kabul edilmesinin sevindirici bir gelişme olduğunu belirtti.

Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten İmamoğlu'nun Hamas sözlerine tepki: 'Yanlış bir açıklama olarak değerlendiriyoruz'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik öğretmen atamalarıyla ilgili bir soru üzerine "Takvim çalışması yapılıyor yakında açıklanır." yanıtını verdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Hamas ile ilgili sözlerinin hatırlatılması üzerine Çelik, Hamas'ın terör örgütü olarak nitelendirilmesi yanlıştır. Yanlış bir açıklama olarak değerlendiriyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten 'kabine değişikliği' sorusuna yanıt: Cumhurbaşkanımız uygun gördüğünde bir tasarrufta bulunur

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik bir gazetecinin kabine değişikliği ile ilgili sorusu üzerine ise "MYK'da, Bakanlar Kurulu'nda değişim olacaksa bu sayın Cumhurbaşkanımızın takdiridir kuşkusuz. Cumhurbaşkanımız uygun gördüğünde bir tasarrufta bulunur" yanıtını verdi.

Haber

Seçim sonrası ilk AK Parti MYK toplantısı! Ömer Çelik'ten erken seçim tartışmalarına yanıt

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, seçim sonuçlarının değerlendirildiği AK Parti MYK toplantısı sonrasında erken seçim açıklamalarına yanıt verdi. Çelik, "Türkiye'nin önünde 4 yıldan önce bir seçim gündemi yok" dedi.

Haber

Çelik: PKK yandaşlarının Belçika'daki vatandaşlarımıza yönelik saldırılarını şiddetle kınıyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, terör örgütü PKK yandaşlarının Belçika'daki vatandaşlara yönelik saldırılarını şiddetle kınadıklarını söyledi.

Haber

Ömer Çelik'ten Özgür Özel'e 'darbe' tepkisi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "CHP Genel Başkanı Özel'in gençlerimizi 'darbe' gibi uğursuz ve lanetli bir eylemle yan yana zikretmesi, aynı cümlede anması ve gençleri desteklemeyi, darbe ile özdeşleştirmesi tam bir akıl tutulmasıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Haber

Ömer Çelik'ten Netanyahu yönetiminin açıklamalarına sert tepki: Yok hükmündedir!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Devlet Başkanı Binyamin Netanyahu'nun hükümetinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye hakkındaki açıklamalarına sert tepki gösterdi. Çelik açıklamasında, "Masum insanların hayatını topluca hedef alan Netanyahu yönetiminin ve katliam şebekesinin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye aleyhine yaptığı açıklamalar yok hükmündedir." dedi.

Haber

Çelik'ten 28 Şubat paylaşımı: Ülkeye yapılmış en büyük kötülüktür

AK Parti Sözcüzü Ömer Çelik 28 Şubat'ın yıl dönümünde sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Her çeşit darbe ve postmodern darbe bu ülkeye yapılmış en büyük kötülüktür. Hukuk-dışı vatanseverlik diye birşey olmaz." ifadelerini kullandı.

Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten emeklilere seyyanen zam ve erken emeklilik sorusuna yanıt

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi. Toplantının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, açıklamalar yaptı. Çelik bir gazetecinin kademeli emeklilik ve emeklilere seyyanen zam konusuyla ilgili bir sorusuna ise "Bugünkü MYK'da bu konularla ilgili somut olarak bir değerlendirme gerçekleşmedi. Çalışma Bakanlığımızın emeklilik meselesinde çalışmalarını takip etmek gerekir." dedi.

Haber

İsrail'e karşı açılan soykırım davası hakkında Ömer Çelik'ten açıklama: İnsanlık bu davayı izliyor

Güney Afrika, 29 Aralık 2023’te Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları nedeniyle İsrail’e 1948’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen Soykırım Sözleşmesi kapsamındaki yükümlülüklerini ihlal ettiği gerekçesiyle Uluslararası Adalet Divanı’nda soykırım davası açmıştı. Söz konusu dava Lahey’de bugün görülmeye başlandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de davayla ilgili, "İsrail’in eylemleri soykırımdır. Ve gereken şekilde cezalandırılmalıdır." ifadelerini kullandı.

Haber

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Hilafet gibi gündemimiz yok, Anayasal düzen burada esastır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Habertürk'te canlı yayında açıklamalar yaptı. Gazeteci Mehmet Akif Ersoy'un son günlerde tartışmalara konu olan 'hilafet tartışmalarıyla ilgili yönelttiği soruya çok net yanıt veren Çelik, "Birisi Kelimei-i Tevhid bayrağını 'Bu hilafet bayrağıdır' diye yumruk atıyor. Bu hem cahillik, hem barbarlıktır. Hilafet gibi gündemimiz yok. Bu tartışmadan kast edilen şey Türkiye'de rejim değişikliği talep etmekse bunun karşısında oluruz. Anayasal düzen burada esastır" dedi.

Haber

SON DAKİKA | İstanbul ve Ankara adayı kim olacak? AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten beklenen açıklama geldi: Tarih verildi

Son dakika haberine göre yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken parti ve ittifakların adayları merak ediliyordu. Cumhur İttifakı'nın özellikle İstanbul ve Ankara'da çıkaracağı adaylara gözler çevrilirken AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı. AK Parti Sözcüsü Çelik, parti genel merkezi girişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Adaylarımızın ilk açıklamasını bu pazar günü yapacağız" dedi.

Haber

AK Parti Sözcüsü Çelik: Atatürk ülkemizin kurucu lideri ve ortak değeridir

Galatasaray ve Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan'da oynanması planlanan Süper Kupa maçı yaşanan krizin ardından iptal edildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Atatürk fotoğrafıyla bir paylaşım yaptı.

Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Terör örgütlerine müsaade etmeyiz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, yerel seçimlerle ilgili 'Bazı yerlerde aday belirleme çalışmaları tamamlandı diye cümleler çıktı. İkisi farklı şey. Seçime güçlü bir şekilde hazırlanmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz' ifadelerini kullandı.

Haber

CHP ve DEM Parti imza atmamıştı! AK Parti'den Özgür Özel'e tepki geldi: Bahaneler ileri sürüp başka hesaplar peşinde koştular

Şehit haberleri sonrası TBMM'de 4 partinin terörle mücadeleye dair ortak bildirisine CHP ve DEM Parti imza atmamıştı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Özgür Özel'e sert tepki gösterdi.

Haber

Son dakika: AK Parti'de yerel seçimler için aday mesaisi! Ömer Çelik: Açıklama takvimimizde ileri doğru esneme olabilir

Son dakika: Son dakika: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yerel seçimlerle ilgili açıklamalar yaptı. Çelik, belediye başkan adaylarının açıklanacağı tarihe ilişkin, "Ay sonu itibarıyla söylenmişti ama biraz esneyebilir bu. Çünkü teşkilatlarımız buraya geliyor, istişareleri yapıyoruz. Dolayısıyla takvimde bir esneme olabilir. Vaktimiz var, acelemiz yok." dedi.

Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıkladı! Erdoğan görüşleri kapalı zarfta aldı

İstanbul'da temayül yoklaması yapan AK Parti'de Parti Sözcüsü Ömer Çelik basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın herkesin görüşünü kapalı zarfta aldığını belirten Çelik, adayın aralık ayı sonunda açıklanacağını duyurdu.

Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten başıboş köpek sorunu açıklaması: Göz yumulması söz konusu değil, gerekli tedbirler alınacak

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MKYK toplantısı sonrası açıklama yaptı. Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın ihraç istemiyle disipline sevki hakkında açıklama yapan Çelik, "Bu fiili saldırıyla ilgili olarak bir disiplin suçu oluştuğu kanaati oluşmuştur. Bu şiddet olayı sebebiyle disiplin suçuna girdiği kararı verilmiştir." ifadelerini kullandı. Sokak köpekleri konusunda da gerekli tedbirlerin alınacağını belirten Çelik "Bu olayların daha fazla olmasına göz yumulması söz konusu değil" dedi.

Haber

Son dakika: Ömer Çelik MYK Toplantısı sonrası açıklama yaptı 'Nazi soykırımının benzeri Gazze'de yaşanıyor'

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. İsrail'in Gazze'deki saldırıları hakkında konuşan Çelik, "Nazi soykırımının benzeri Gazze'de yaşanıyor" dedi. Türkiye'nin Eurofighter talebiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Çelik, 'Türkiye güvende değilse NATO büyük bir eksiklik içinde olur. F-16 ve F-35'te sürekli yeni bahaneler öne sürüyorlar. Türkiye şantaja boyun eğecek bir ülke değildir' ifadelerini kullandı.

Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten İsrail'e tepki: Hezeyanları suçlarını örtbas etme çabası

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya ve İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen'e tepki gösterdi. Çelik, “Eli kanlı İsrail yönetiminin başbakanı Netanyahu’nun ve bakan Eli Cohen’in Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan hezeyanları, bir gün mutlaka hesap verecekleri suçlarını örtbas etme çabasıdır.” dedi.

Haber

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Filistin’in Bağımsızlık Günü için kutlama mesajı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Filistin’in Bağımsızlık Günü dolayısıyla paylaştığı mesajında "15 Kasım 1988'de bağımsızlığını ilan eden kardeş Filistin’in Bağımsızlık Gününü kutluyoruz" ifadelerine yer verdi.

Haber

Ömer Çelik’ten Avrupa Birliği’nin Türkiye raporuna tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avrupa Birliği Komisyonu’nun 2023 yılı Türkiye raporuna tepki gösterdi. AB Komisyonu’nun Türkiye’ye karşı önyargılı ve fanatik değerlendirmelerini sürdürdüğünü söyleyen Çelik, “Bu rapor kapsamında Türkiye’nin Filistin’de yaşanan İsrail katliamına karşı duruşunun AB’yle tamamen uyumsuz olduğunun vurgulanması, AB için utanç vericidir. Türkiye’nin bu şekilde kayda geçmesini Avrupa ve tüm dünya halkları takdirle karşılayacaktır” dedi.

Haber

SON DAKİKA | AK Parti MKYK toplantısı sonrası Ömer Çelik duyurdu! 'Seçim dönemimiz başladı'

Son dakika: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Çelik, "MKYK'nın verdiği yetkiyle seçim dönemimiz başladı" ifadelerini kullandı. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Çelik, "Nazilerin yaptığını şu anda Netanyahu hükümeti yapıyor" dedi. CHP’deki genel başkan değişimiyle ilgili de konuşan Çelik, "Biz bir değişiklik görmedik. CHP aynı CHP’dir" ifadelerini kullandı.

Haber

İsrail'in kan donduran katliamına AK Parti'den sert tepki: Vahşi saldırıyı lanetliyoruz

İsrail katliamlarına devam ediyor. Bugün Gazze'nin kuzeyinde yer alan Cibaliye mülteci kampına yapılan saldırıda 100 kişi hayatını kaybetti. Can kaybının artmasından endişe edilen olaya AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten sert tepki geldi. Çelik yaptığı açıklamada, "'İsrail ordusuna herhangi bir kırmızı çizgi bildirmiyoruz' diyen devletler de bu katliamı teşvik etmiştir." ifadelerini kullandı.

Haber

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten İsrail'e sert tepki! 'Saldırıları en güçlü şekilde lanetliyoruz'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail'in Gazze'deki Türk-Filistin Dostluk Hastanesi'ne yönelik saldırısını lanetledi.

Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Gazze'ye kara harekatı korkunç sonuçlar doğuracaktır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından açıklamalar yaptı. Gazze'nin bütün insanlığın sınav verdiği bir yer haline geldiğini belirten Çelik, "Kara harekatı korkunç sonuçlar doğuracaktır. Günlerdir insanların üzerine bomba yağdırılıyor. İsrail Gazze'yi insansız toprak parçası haline getirme peşinde" dedi. Çelik, Türkiye'nin garantörlük konusunda üstüne düşen vazifeyi fiziken de yapacağını kaydetti.

Haber

Ömer Çelik'ten Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Tezkere mesajı'na sert tepki! PKK'ya siyasi destek verenlerin durumuna düşmüştür

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün vatandaşlara SMS göndererek eleştirdiği Suriye ve Irak tezkereleri çıkışına sert tepki gösterdi. Çelik yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu için "Siyasi bilgisizliği ve yetersizliği her gün yeni bir aşamaya geçiyor." ifadelerini kullandı.

Haber

AK Partili Çelik'ten sert tepki: Modern tarihin en büyük katliamı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik gündeme dair açıklamalarda bulundu. Dünyayı sarsan hastane katliamıyla ilgili konuşan Çelik, "Modern tarihin en büyük katliamını bütün gücümüzle lanetliyoruz." dedi. Çelik ayrıca Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarının ertelenmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

Haber

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten ABD'ye Gazze tepkisi! 'Bölgeye uçak gemileri ile savaş gemileri göndermek...'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bölgeye uçak gemileri ile savaş gemileri göndermek ve her gün tehdit dolu açıklamalar yapmak, barış için sorumluluk üstlenmek değildir, yeni çatışmaları kışkırtmaktır" dedi.

Haber

Ömer Çelik'ten Avrupa'ya 'Gazze' tepkisi! 'Kendi suçlarını örtme çabasıdır'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Batılı hükümetlerin Filistin’e destek gösterilerine baskı uygulaması ve Filistin halkına destek verilmesini suç haline getiren yaklaşımlar üretmesi kabul edilemez. Batılı pek çok ülkede Filistin’e destek gösterilerine meydanlarda ve üniversitelerde uygulanan baskı, birilerinin kendi suçlarını örtme çabasıdır" dedi.

Haber

SON DAKİKA | AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Blinken'a tepki! Tehlikeli bir yaklaşım

Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın İsrail’deki açıklamaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada "ABD Dışişleri Bakanı’nın ‘ben burada bir Yahudi olarak bulunuyorum’ yaklaşımı tehlikeli bir yaklaşım. Bulunduğu görev, diplomasinin işletilmesi gereken bir görev." ifadelerini kullandı.

Haber

Ömer Çelik, AK Parti'nin yeni MYK'sını açıkladı!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısı sonrası AK Parti'nin yeni MYK'sını açıkladı. Yeni Genel Başkan Vekili Efkan Ala ve Mustafa Elitaş oldu.

Haber

SON DAKİKA | AK Partili Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na 'Gazi Meclis' tepkisi 'Gelinen nokta vahimdir'

Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, kameraların karşısında önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun 'TBMM artık gazi meclis değildir' sözlerine de tepki gösterdi.

Haber

SON DAKİKA | ABD'de çirkin provokasyon: Ermeni protestoculardan Türk diplomatlara fiziki ve sözlü saldırı! AK Parti'den çok sert tepki

Son dakika haberi: ABD'de Türkiye konulu konferansı provoke etmeye çalışan Ermeni protestoculara polis müdahale etti. AK Partili Ömer Çelik, "Yunus Emre Enstitüsü'müzün Los Angeles'ta düzenlediği ve Washington Büyükelçimiz Murat Mercan'ın da katılımcısı olduğu programa yönelik provokatör Ermeni grupların saldırgan girişimini şiddetle kınıyoruz" diyerek olaya tepki gösterdi. Dışişleri ise “Heyetimize fiziki saldırıda bulunanlar hakkında gerekli hukuki süreç tarafımızdan başlatılacak” dedi.

Haber

İsveç'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'a provokasyon! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten tepki: 'Lanetliyoruz'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsveç'te Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği yakınında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan provokasyona ilişkin "Stockholm Büyükelçiliğimizin yakınında Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan çirkin saldırıyı lanetliyoruz" dedi.

Haber

SON DAKİKA | AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun G-20 zirvesi ile ilgili açıklamalarına sert yanıt

Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun G-20 zirvesiyle ilgili açıklamalarına sert sözlerle yüklendi.

Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: AB ile Türkiye arasındaki ilişkilerin sıkılaşmaya başladığı gelişmeler ile karşı karşıyayız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrasında açıklamalar yaptı. Seçimler sonrasında ortaya çıkan tabloyla AB ile Türkiye arasındaki ilişkilerin sıkılaşmaya başladığı gelişmeler olduğunu belirten Ömer Çelik "Bu çerçevede vize serbestisi ve gümrük birliğinin güncellenmesi konuları öne çıkmaktadır. Vize serbestisi konusunda değişik modeller üzerinde çalışılıyor" dedi.

Haber

AK Partili Ömer Çelik'ten İzmir mesajı: Cumhur İttifakı'nın, AK Parti'nin belediyecilik anlayışı ile buluşturacağız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İzmir'de gençlere seslendi. Çelik, "Önümüzde ki yerel seçimlerde İzmir'i medeni bir toplumun ihtiyaç duyduğu bütün hizmetleri en üst düzeyde verecek bir belediyecilik anlayışına hep beraber kavuşturacağız. Bu sefer İzmir'imizi Cumhur İttifakı'nın, AK Parti'nin belediyecilik anlayışı ile buluşturacağız" şeklinde konuştu.

Haber

AK Partili Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Örtbas için milli iradeye saldırıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdi. CHP liderinin kendi tabanının bile tamamını kucaklayamadığını iddia eden Çelik, "Kılıçdaroğlu'nun, kendi koltuğunun meşruiyetini kaybetmesiyle ilgili tartışmaları örtbas için milli iradeye saldırdığını net biçimde görüyoruz." dedi.

Haber

Ömer Çelik'ten final maçı öncesinde Filenin Sultanları'na destek mesajı

AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda Sırbistan ile final maçına çıkacak olan Filenin Sultanları'na başarılar dileyerek destek mesajı paylaştı.

Haber