Öztürk Yilmaz Haberleri Ve Son Dakika Öztürk Yilmaz Haberleri

Öztürk Yilmaz Haberleri Ve Son Dakika Öztürk Yilmaz Haberleri

1970 Yılında Ardahan’da dünyaya gelen siyasetçi Öztürk Yılmaz ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. 1996 yılında Dışişleri Bakanlığı’nda çok farklı görevler üstlenmiştir.

Balkanlar, Orda Doğu, Kafkasya, AGİT, Orta Asya dairelerinde başkanlık ve Dışişleri Başdanışmanlığı’ nda Daire Başkanı görevini sürdürmüştür. Brüksel VUB’da Avrupa Birliği alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Çeşitli büyükelçiliklerde görev almış, başkonsolos olarak atanmıştır.

Duşanbe Büyükelçisi olarak görev alan Öztürk daha sonra istifa etmiş ve CHP’den milletvekili olarak seçilmiştir. CHP’de Dış İlişkilerden Sorumlu Yardımcı ve Komisyon Üyeliği görevlerini yürüttü. 20 Kasım 2018 yılında CHP’den ayrılan Yılmaz 20 Temmuz 2020 tarihinde kendi partisini kurdu. Halen, kurduğu Yenilik Partisi’nin başkanlığını sürdürmektedir.

Öztürk Yılmaz Haberleri

Öztürk Yılmaz'ı ofisinde bıçaklamıştı! 'Kimden talimat aldın?' sorusuna yanıt verdi! İnternetteki son aramaları dikkat çekti

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, çarşamba günü ofisinden bıçaklı saldırıya uğramış ve hastaneye kaldırılmıştı. Yılmaz'ı 4 yerinden bıçakla yaralayan saldırgan kaçmaya çalışırken Bolu'da yakalanarak Ankara'ya getirilmişti. İlk ifadesine ulaşılan zanlı sorguda 'Kimden talimat aldın?' sorusunu yanıtladı. Cep telefonu da incelenen saldırganın internette son yaptığı aramalar ise dikkat çekti.

Haber 09-12-22 16:55

Son dakika: Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz'a bıçakla saldırmıştı! O şüpheli adliyeye sevk edildi

Son dakika haberi: Geçtiğimiz günlerde Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'a bıçaklı saldırı düzenledikten sonra yakalanarak gözaltına alınan S. K., Ankara Adliyesine sevk edildi.

Haber 09-12-22 15:31

Son dakika: Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'a ofisinde bıçaklı saldırı!

Son dakika haberi... Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'a Ankara'daki ofisinde bir şahıs tarafından bıçaklı saldırı düzenlendi. Kalçasından yaralanan Yılmaz hastaneye kaldırıldı. Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, saldırganın Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yakalandığı bildirildi. İşte detaylar...

Haber 07-12-22 17:24

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz, partisinin İzmir il kongresine katıldı

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz, partisinin İzmir il kongresine katıldı

Yurthaber 17-07-22 17:36

Öztürk Yılmaz

Öztürk Yilmaz Hakkındaki Haberler Mynet'te. Öztürk Yilmaz Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bir partiden yakıt zamlarına başkentin göbeğinde protesto! Muhalefetin buna karşı tek kelimesi yok

Yakıt fiyatlarına son günlerde art arda gelen zamlar halkın olduğu kadar siyasetin de gündeminde. Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, yakıt fiyatlarını protesto edeceğini açıkladı. Muhalefet partilerinin üst üste gelen yakıt zamlarına tek kelime etmediğini ileri süren Yılmaz, protestosunu gerçekleştireceği yer ve tarihi de saatiyle birlikte duyurdu.

Haber 16-06-22 12:41

Bir partiden ittifak açıklaması: Yer almayacağız

Yenilik Partisi Genel Başkanı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, "Biz ittifaklarda yer almıyoruz, yer almayacağız. Ayrıca partimiz teşkilatlarını kuruyor. Kısa bir süre sonra da büyük kurultayımızı yapıp seçime girme yeterliliğini kazanmış olacağız" diye konuştu.

Haber 08-05-22 19:33

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz, Adana'da partililerle buluştu:

"Biz ittifaklarda yer almıyoruz, yer almayacağız"

Yurthaber 08-05-22 19:13

Yenilik Partisi Genel Başkanlığı'na Öztürk Yılmaz seçildi

Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, 20 Temmuz'da kurduğu Yenilik Partisi’nin, 9 Ağustos'ta yapılan Kurucular Kurulu ilk toplantısında oy birliğiyle Yenilik Partisi'nin Genel Başkanı seçildi.

Haber 10-08-20 22:20

Bir parti daha kuruluyor! Yenilik Partisi kuruluş dilekçesi, İçişleri Bakanlığına verildi

Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın başkanlığındaki Yenilik Partisi'nin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığına teslim edildi.

Haber 20-07-20 10:31

Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz:

"4 yıldır güvenli bölge fikrini konuşuyorsunuz, bir arpa boyu yol alamadınız"

Haber 02-08-19 15:00

Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz:

"S-400'ün aktif kullanımının Nisan ayına denk gelmesi halinde ABD yönetiminin kongrede sözde Ermeni soykırımını kabul edebileceğini düşünüyorum"

Haber 26-07-19 15:37

Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz:

"ABD S-400'le ilgili ilave yaptırım kararı alırsa Türkiye'yi iyice kaybeder"

Haber 24-07-19 12:57

Bağımsız Ardahan Milletvekili Yılmaz :

"Üretimin artmaması, dövize bağlılığın devam etmesi, yapısal tedbirlerin alınmaması, yatırım ortamının iyileştirilmemesi halinde Türkiye, sonbahara doğru moratoryuma gidebilir"

Haber 03-07-19 12:22

Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz:

"İstanbul seçimlerinde ortaya çıkan sonucun, halkımızın kullanılan dile, yönetim anlayışına, ekonomik krize bir tepkisi olduğunu bilmek lazım"

Haber 26-06-19 11:52

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu İstanbul'da

Kılıçdaroğlu, iş kazası sonucu hayatını kaybeden Mehmet Altun ve Öztürk Yılmaz'ın ailelerini ziyaret etti

Haber 04-06-19 15:28

Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'dan yeni parti sinyali

Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Türkiye'de yepyeni bir sayfa açacaklarını, yeni şeylerden konuşacaklarını belirterek, "Toplumun önüne kısa bir süre sonra bir planla çıkacağız. Yeni bir şeyler yapacağız. Yaz sonuna doğru kapsamlı bir açıklama yapacağım. Bu bir partinin kopyası değil, Türkiye'yi kucaklayacak bir şey olacak." dedi.

Haber 29-05-19 12:43

Karabük Belediyesi kiracılarına yüzde75 indirim yaptı

Karabük Belediye Meclisi gerçekleştirdiği Şubat ayı toplantısında mülkiyeti belediyeye ait olan işyerlerindeki faaliyetlerine devam eden tüm kiracıların kira ücretlerinde 4 ay boyunca yüzde 75 oranında indirim yapma kararı aldı.Karabük Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkan Vekili Ahmet Arslan başkanlığında gerçekleştirildi.

Haber 29-05-19 12:30

Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz:

"İran konusu çok kritiktir. İran konusu ne Suriye ne de Irak'a benzer. Buraya dönük bir askeri müdahale olduğu zaman bölgedeki her şey altüst olur"

Haber 15-05-19 13:14

Trump'ın Suriye açıklaması

Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz: - "Dengesizce yapılmış, sorumsuz bir açıklamadır. Hükümetin buna sert bir tepki vermesi gerekir"

Haber 14-01-19 13:14

Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz:

"Türkiye'deki Suriyeli mültecilerin maliyetine Türkiye'nin tek başına katlanması ve bu maliyetin vergilerle, zamlarla halka yansıtılması doğru bir yaklaşım değildir"

Haber 07-01-19 13:59

CHP'den ihraç edilen Öztürk Yılmaz'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler

Türkçe ezan tartışmalarının ardından Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) ihraç edilen Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, ihraç kararını 'hukuka, vicdana ve ahlaka aykırı' olarak nitelendirdi. Yılmaz, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin başındaki zat, bir projedir. Cumhuriyet Halk Partisi'ni bitirmek için gelmiştir. Bugün ses çıkarmayanlar, bugün bu adaletsizliğin karşısında yer almayanlar dilsiz şeytandır; antidemokratiktir haindir." ifadelerini kullandı.

Haber 22-12-18 18:42

Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz:

"Siyasi çözümün olmadığı Suriye denklemi, Türkiye'ye istikrar sağlamayacaktır"

Haber 14-12-18 13:15

Fransa'da Sarı Yeleklilerin eylemleri

Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz: - "Umarız bu olaylar halkın talepleri dikkate alınmak suretiyle önlenir. Aksi takdirde yaygınlaşacak bu olaylar, sadece orada kalmaz, her ülkeye sirayet eder"

Haber 07-12-18 12:05

CHP'den ihraç edilen Öztürk Yılmaz:

"Siyasette kimseye kırgın değilim. Yapan yaptığıyla utanır. Yanlış hesap Bağdat'tan döner "

Haber 26-11-18 12:59

Öztürk Yılmaz'ın CHP'den ihracı

Öztürk Yılmaz'ın CHP'den ihracı

Haber 20-11-18 18:01

Öztürk Yılmaz'ın CHP'den ihracı

Öztürk Yılmaz'ın CHP'den ihracı

Yurthaber 20-11-18 18:01

Öztürk Yılmaz CHP'den ihraç edildi

'Türkçe ezan tartışmasıyla' gündeme gelen ve CHP lideri Kılıçdaroğlu için de sert sözler sarf eden CHP Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz partisi tarafından disipline sevk edilmişti. Disiplinden çıkan karara göre Öztürk Yılmaz CHP'den ihraç edildi. Kararın ardından Öztürk Yılmaz basın toplantısı düzenledi. Yılmaz, "Yoluma bağımsız milletvekili olarak devam edeceğim" dedi.

Haber 20-11-18 16:51

CHP'den Öztürk Yılmaz kararı

CHP Disiplin Kurulu, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın "tedbir kararı" ile ilgili itiraz başvurusunu reddederek, kararın devamını kararlaştırdı.

Haber 16-11-18 14:26

Türkiye'nin konuştuğu milletvekilinden flaş sözler

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, partiden ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini anımsatarak, "Mücadelemiz devam edecektir sonuna kadar. Hukuki mücadelede devam edecektir. Bu partinin yerel seçimlerde başarılı olması için beni eleştiren çoğu trolden daha çok çalışacağımı da onların bilmesini isterim" dedi. Yılmaz, partiden ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini anımsatarak, ""Umuyorum bu yanlış süreci durdururlar. Yanlıştan dönülür." dedi

Haber 15-11-18 16:24

Tedbirli olarak disipline sevk edilmiştim. Buna itiraz ettik

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz: - "Tedbirli olarak disipline sevk edilmiştim. Buna itiraz ettik. Umuyorum bundan olumlu sonuç alırız ve bu disiplin süreci tamamlanmış olur" - "Ezan, Türkçe de okunsun' demekle asla dine karşı olunmuş olmaz. Böyle bir şey olamaz. Bu çarpıtmanın kimler tarafından yapıldığını ve kullanıldığını biliyoruz"

Haber 15-11-18 15:31

Türkiye'nin konuştuğu milletvekili Öztürk Yılmaz'dan açıklama!

CHP'de sular durulmuyor. Türkçe ezan çıkışı yapan Öztük Yılmaz Kılıçdaroğlu'na 'Sıkıysa attır istifa etmiyorum' sözlerinin ardından dün kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi. Yılmaz'dan son yaşananlarla ilgili açıklama geldi. Hürriyet Yazarı Abdülkadir Selvi'ye konuşan Yılmaz "Telefonlarım susmuyor, odam dolup taşıyor" dedi.

Haber 13-11-18 09:18

Türkiye'nin konuştuğu CHP'li milletvekili Öztürk Yılmaz'a bir şok daha!

CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz, kesin ihraç talebiyle ikinci kez Grup Disiplin Kuruluna sevk edildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında 'Ne yaparsan yap, istifa etmiyorum. Tarih seni yargılayacak' diyen Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz hakkında 'Kendisi disipline verildi, yorum yapmam etik olmaz' ifadelerini kullanmıştı.

Haber 12-11-18 11:15

CHP Ardahan İl Başkanı'ndan Öztürk Yılmaz'a eleştiri

CHP İl Başkanı Yalçın Taştan: - "Yerel yönetimler sürecinde, seçimlerin başladığı bu dönemde seçimi nasıl alacağımızı konuşmamız gerekirken Türkçe ezan konusunu gündeme getirip yeniden gündemi değiştirmenin çok doğru olmadığını düşünüyorum"

Haber 09-11-18 16:24

CHP'li Yılmaz'ın disipline sevki

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz: - "(CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na) Genel başkanlık için hazırlığımın olduğunu biliyorsun, beni rakip olarak görüyorsun. Hesabın; benim önümü kesmek, beni şeytanlaştırmak. Hızlı bir şekilde sevilmemden, yükselişimden rahatsızsın" - "15 Temmuz gecesi darbe girişimini ilk kınayan milletvekili olarak, 'çık ekranlara en erken sen kına' deyip baskı yapmama rağmen, saatler sonra, iş işten geçtikten sonra eğer sen çıkıyorsan, ben buna karşı duruş sergiliyorum"

Haber 09-11-18 13:38

CHP'li Öztürk Yılmaz'dan parti yönetimine sert eleştiri

CHP'li Öztürk Yılmaz, Türkçe ezan tartışmasıyla ilgili olarak hakkında açılan disiplin soruşturmasına ilişkin konuştu. Yılmaz, 'İstifa etmiyorum ne yapıyorsan yap. Sıkıyorsa at beni buradan rezil ol kepaze ol.' dedi.

Haber 09-11-18 11:52

CHP'li Erol ve Yılmaz Grup Disiplin Kuruluna sevk edildi

CHP Grup Yönetim Kurulu, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın, kesin çıkarma cezası ile önlemli olarak cezalandırılması önerisiyle Grup Disiplin Kuruluna sevk edilmesine karar verdi

Haber 08-11-18 16:29

Son dakika! CHP iki milletvekilini disipline sevk etti

CHP'den 2 milletvekili ile ilgili son dakika bir karar geldi. Öztürk Yılmaz ve Gürsel Erol disipline sevk edildi

Haber 08-11-18 16:04

Öztürk Yılmaz'dan CHP'ye sert eleştiri: Genel merkezin önünde insanlarımızın ağlamasını istemiyorum

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, CHP Parti Meclisinde, 105 ilçe ve belde belediye başkanını belirleme tasarrufunda bulunanların, belirttikleri görüşlere önem vermeyenlerin, "dediğim dedik" diyenlerin, başarısızlık halinde sorumluluğu üstlenip istifa etmesi gerektiğini belirterek, "31 Mart'ta genel merkezin önünde insanlarımızın ağlamasını istemiyorum. " dedi.

Haber 26-10-18 13:12

CHP'den belediye başkan adaylığı belirlemeye itiraz

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz: - "CHP Parti Meclisinde ilçe ve beldelerini kapsayan 105 adayın belirlenmesine yönelik tasarrufta bulunanlar, partide belirttiğimiz görüşlere önem vermeyen, dediğim dedik diyenler, başarısızlık halinde sorumluluğu üstlenip istifa etmesini bilmeli"

Haber 26-10-18 13:09

CHP'li Öztürk Yılmaz, Dışişleri Komisyonu üyeliğinden istifa etti

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, "Hiçbir zaman işlevi olmadı, doğru çalıştırılamadı. Tamamen yurt dışı gezilerine dönüştü" diyerek, TBMM Dışişleri Komisyonu üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Haber 24-09-18 13:48

Taban, CHP'de demokrasi kültürünün giderek kaybolduğundan şikayetçi

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz: - "Genel seçimlerde biz muhalefet olarak yenildik. Öz eleştiri yapmamız, demokratik olmamız lazım. Hata yapanın görevinden ayrılması lazım" - "Hiçbir zaman işlevi olmadı, doğru çalıştırılamadı. Dışişleri Komisyonu üyeliğinden istifa ediyorum"

Haber 24-09-18 12:26

Türkiye kimseden izin almaz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz: - "Türkiye, KKTC ile ilgili yapacağı şeylerde hiç kimseden izin almayacaktır. Ne İsrail ne de Mısır büyükelçilerinin Türkiye'yi tehdit etmek haddine değildir" - "(Trump'ın Türkiye'yi yaptırımla tehdidi) Burada bağımsızlık savaşı vermiş bir ülkenin evlatları olarak senin uyduruk duruşunu yerle yeksan ederiz. Sizden de korkmuyoruz"

Haber 31-07-18 13:43

Mesut Özil'e sahip çıkıyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz: - "(Mesut Özil'in Alman Milli Takımı'nı bırakması) Bu konuda iktidar muhalefet olamaz. Yurt dışında her ne suretle olursa olsun bu ülkeye inanan, bu ülkeyi vatan gören dışarıda olan her kim varsa biz onun sahibiyiz, ona sahip çıkarız. Mesut Özil'e de sahip çıkıyoruz" - "(Yahudi ulus devlet yasası) Yasa ikinci bir provakatif adım. İsrail Yahudi halkının ülkesi olarak tanımlanıyor. Yani Filistinlilere her hangi bir yer vermiyor. İki devletli çözümü kökten sarsıyor"

Haber 24-07-18 14:16

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Ardahan'da

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz: - "Bir nolu Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle devletin en kritik kurumları, bakanlıklar yeniden dizayn edilmiş oldu. Buna baktığımız zaman Cumhurbaşkanı'na ciddi manada yetkiler veriyor"

Haber 13-07-18 13:40

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı kızdıracak ifade

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Milli Savunma Bakanı olarak atanan Hulusi Akar'ı eleştirerek, "Sen daha kendi kurumuna sahip olamamışsın, içine ne kadar hain varsa doldurmuşsun, devlet sisteminin için boşaltmışsın, hesap vermek yerine terfi edip bakan oluyorsun" dedi.

Haber 11-07-18 15:05

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz:

"Seçimde muhalefet yenildi. Artık herkesin özeleştiri yaparak, yoluna devam etmesi için güçlenmesi lazım. İç tartışmalar Türkiye'nin gündeminde olmamalıdır"

Haber 11-07-18 11:41

Dera'daki olaylar insani bir trajedinin yaşandığını ortaya koyuyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz: - "Suriye'nin Dera bölgesindeki olaylar insani bir trajedinin yaşandığını ortaya koyuyor" - "Suriye'deki olayların, insani felaketlerin son bulabilmesi için kapsamlı diplomatik bir çözüm gerekiyor"

Haber 04-07-18 16:09

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz mazbatasını aldı

Öztürk Yılmaz, yeniden milletvekili seçildiği Ardahan'da mazbatasını aldı

Haber 02-07-18 12:53

Türkiye mülteci çöplüğüne dönüşmüştür

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz: - "AB, 3 milyar avro karşılığında 4 milyon mülteciyi üzerimize yıkıyor. Türkiye bir mülteci çöplüğüne dönüşmüş durumdadır"

Haber 29-06-18 12:58