Roblox Haberleri Ve Son Dakika Roblox Haberleri

Roblox Haberleri Ve Son Dakika Roblox Haberleri

Roblox, kullaanıcıların kendi oyunlarını yaratmalarına ve bu oyunların başkaları tarafından oynanabilmesini sağlayan çok oyunculu bir oyun ve oyun geliştirme platformudur. Platformda yarış, rol yapma, simülasyon, platform, arcade vb. çeşitli oyun türlerinde oyunlar yaratılabiliyor. Kullanıcıların kendi oyunlarını yaratmasına olanak veren Roblox Studio’da, nesne yönelimli programlama dili olan Lua kullanılmıştır. Ağustos 2019 tarihinde 100 milyon aktif Roblox kullanıcısının olduğu kayda geçmiştir. Oyunun popülerliğinin patlaması ile yapımcı şirket de 2016 ve 2017’de Amerika’nın en hızlı büyüyen özel şirketleri arasına girmiştir. Yapımcı firma BloxCon gibi kongreler ve geliştirici konferansları da düzenlemiştir. Oyun yapımcıları 2013 yılında oyun içi para olan Robux’un gerçek paraya dönüştürülmesine olanak sağlayan sistemi de hayata geçirdi böylece oıyun içinde oyun yapan kullanıcılar para kazanabilmeye başladılar.

Roblox Haberleri

Milyonlarca Çocuğun Gözde Oyunu Roblox Nedir?

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca oyuncunun kullanıcısı olduğu online oyunlar, her dönem ses getirmeyi başarıyor. Oldukça popüler Fortnite, Minecraft gibi oyunların yanı sıra şimdi de ‘’Roblox’’ oyunu gündemde…

Haber 14-09-2022 13:11

Popüler çocuk oyunu Roblox'ta rastlanan cinsel içerikli sahneler tepkilere neden oldu

Üzerinde köpek tasmasından başka bir şey bulunmayan bir adam, bir barın yanında dans eden striptizciler, cinsel ilişki mekanları ve Nazi üniforması içinde bir adam... Bunlar gerçek hayattan değil, bir çocuk oyunu platformundan.

Trend 16-02-2022 16:52

Roblox oyunu nedir? Roblox oyunu ücretli mi?

Roblox oyununun milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Yetişkinlerin dışında Roblox oyununu özellikle çocuklar çok severek oynuyor. Metaverse evreninin en popüler oyunu olan Roblox, son günlerde bazı uygunsuz görüntüleriyle gündeme geldi. Bu haberden sonra Roblox oyununun nasıl bir oyun olduğu daha çok merak edilmeye başlandı.

Haber 16-02-2022 15:43

Roblox neden açılmıyor? Roblox ne zaman düzelir?

Dünyada en çok ziyaretçisi bulunan oyun sitelerinden Roblox’ta erişim problemi yaşanıyor. Çevrimiçi oyun platformu Roblox’a giriş yapamayan kullanıcılar, ‘’Roblox çöktü mü, neden açılmıyor? Roblox ne zaman düzelecek?’’ sorularına yanıt arıyor…

Haber 30-10-2021 12:47

Diğer Haber Etiketleri

Roblox

Roblox Hakkındaki Haberler Mynet'te. Roblox Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Küçük kız video oyunu oynarken ailesini iflas ettirdi

11 yaşındaki küçük kız video oyunu için babasından 5 pound’luk harcama izni istediğinde, Steve Cumming kredi kartı bilgilerini vermekte sakınca görmemişti. Ancak küçük kızın 5 Pound’luk oyun içi eşya ile yetinmediği ve 4600 pound daha harcadığını kredi kartı ekstresi ile karşılaştığında fark etti.

Haber 07-07-2020 12:22