Sait Faik Abasıyanık Haberleri

Son dakika haberi: Arda Turan'dan Orhan Veli Gencebay iddialarına sert yanıt! Uyduranlara soruyorum...

Galatasaray ile olan sözleşmesinin sona ermesinin ardından herhangi bir kulüp ile anlaşmayan ve hakkında futbol kariyerini noktalayacağı yönünde iddialar ortaya atılan Galatasaray'ın altyapısından yetişerek büyük başarılar yakalayan Arda Turan ilginç bir konu ile gündemde. Turan için kendisini eleştirenlere yönelik “Hayatında Orhan Veli Gencebay'ın kitabını eline almamış, okumamış adamlar bana cahil diyor” ifadelerini kullandığı iddia edilmişti. Turan'dan bu konuya dair sert bir yanıt geldi.

Spor

66. Sait Faik Hikaye Armağanı başvuruları başladı

66. Sait Faik Hikaye Armağanı başvuruları başladı

Haber

Adalı bir öykücü: Sait Faik Abasıyanık

"Uçurtmalar" adlı ilk öyküsü 9 Aralık 1929'da Milliyet gazetesinde yayımlanan Abasıyanık, yaşamı boyunca çok sayıda öykü, roman, şiir ve çeviriye imza attı

Haber

Sait Faik Abasıyanık beyaz perdede!

Genç yönetmen Onur Barış'ın, Türk edebiyatının usta öykücüsü Sait Faik Abasıyanık'ın hayatını konu alan belgesel filmi 'Benden Hikayesi', özel gösterimlerin ardından 5 Nisan'da sinemalarda da vizyona girdi. Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Ara Güler'in de yer aldığı belgesel 60 salonda gösterimde.

Trend

Sait Faik Abasıyanık

Sait Faik Abasıyanık Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Sait Faik Abasıyanık Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Sait Faik Abasıyanık'ın öykücülüğü New York'ta tanıtıldı

Türk edebiyatının büyük ismi Sait Faik'in öyküleri, New York'ta düzenlenen etkinlikte Amerikalı okurlara tanıtıldı.

Magazin