Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Haberleri

Yalova'da Nitelikli İstihdam Merkezi ve TSE Test-Kalibrasyon Merkezi'nin temeli atıldı

Türk Standardları Enstitüsü Başkanı Mahmut Şahin: - "TSE bir taraftan girişimciliği desteklerken diğer yandan alanında sahip olduğu tecrübe ve deneyimle hem kendi coğrafyasındaki ülkelere hem de standardizasyon ve helal belgelendirme alanlarında İslam dünyasına öncülük etmektedir"

Yurthaber 04-10-22 13:47

Bakan Varank, Eskişehir Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi'nin açılışında konuştu:

"Mesleki eğitim merkezlerimizle insanlarımızın eline adeta bir altın bilezik takıp istihdam edilmelerini sağladığımız projelerimiz var" - "(Eskişehir Model Fabrika) Burada verilen eğitimin önemli bir kısmını da KOSGEB olarak biz üstleniyoruz. Buradaki eğitim masraflarını da KOSGEB olarak, firmalarımız başvurduklarında önemli bir kısmını geri alabiliyorlar"

Yurthaber 03-10-22 16:25

Bakan Varank, Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezi'nin açılışında konuştu:

"Zaman zaman diyorlar ya 'Siz taşa, toprağa yatırım yaptınız, betona yatırım yaptınız.' Hayır biz taşa toprağa, betona yatırım yapmadık. Bu ülkenin ihmal edilmiş altyapılarına yatırım yaptık. Eğer biz o altyapı yatırımlarını yapmasaydık emin olun sanayi bu kadar gelişemezdi. Ticaret bu kadar gelişemezdi. Keşke bizden öncekiler o yatırımları yapsaydı da biz bu yatırımları yapmak için bütçe ayırmasaydık, para ayırmasaydık" - "İnşallah biz bu URAYSİM Projesi'ni başardığımızda göreceksiniz Eskişehir sadece Türkiye'de değil,dünyada raylı sistemlerde bir marka olacak. Biz bunu yapabilir miyiz? Yaparız ama istikrar lazım, kararlılık lazım"

Yurthaber 03-10-22 13:23

Bakan Varank'tan muhalefete fabrika tepkisi:

"Devletin fabrika kurup bir kişinin çalıştığı yerde 3 kişi istihdam edip fabrikaları arpalıklara çevirdiği zamanlar geride kaldı"

Yurthaber 23-09-22 17:40

Sanayi Ve Teknoloji Bakanı

Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bakan Varank, Aksaray'da TEKNOFEST 2022 Roket Yarışları'nda konuştu:

"Bu sene TEKNOFEST Karadeniz'e 5 binden fazla takım, 600 bine yakın yarışmacı başvurdu. Şu anda Türkiye'nin her tarafında bu yarışmalar yapılıyor" - "Tüm Türkiye'yi TEKNOFEST Karadeniz için 30 Ağustos'ta Samsun'a bekliyoruz. 'Ailelerimiz, çocuklarıyla, evlatlarıyla beraber bu coşkuya ortak olsunlar' diliyoruz"

Yurthaber 08-08-22 13:37

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Antalya'da insansız deniz aracını kullandı:

"İnsansız deniz araçlarında dünyadaki trendin daha yeni yeni başladığını görebiliyoruz. Eğer Türkiye olarak tıpkı insansız hava araçlarında ortaya koyduğumuz gibi bir ivmeyi ortaya koyabilirsek insansız deniz araçlarında da biz bir aşamaya gelebiliriz, dünyada aranan ülkelerden bir tanesi olabiliriz" - "Tıpkı otomotiv endüstrisinde olduğu gibi özellikle deniz sektöründe de trendler değişiyor. Artık çevreye daha saygılı, karbon emisyonu daha az salınımı olan tekneler inşa ediliyor. Bizim firmalarımız da bu değişim ve dönüşüme şu anda çok hızlı bir şekilde ayak uydurmuş durumda"

Yurthaber 31-07-22 11:04