Sözcü Gazetesi Haberleri

Yılmaz Özdil, Sözcü gazetesinden ayrıldığını açıkladı! Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştüğünü duyurmuştu...

Daha önce Sözcü TV'den ayrıldığını duyuran gazeteci Yılmaz Özdil, son olarak yaptığı paylaşımda Sözcü gazetesinden ayrıldığını açıkladı. Özdil paylaşımında "Uğruna mücadele ettiğimiz insanlar tarafından taşlanmayı göze alarak, kalemin namusunu savunmak için elimden geleni yaptım" ifadelerini kullandı. Özdil önceki gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştüğünü de duyurmuştu.

Haber 09-03-23 13:48

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü | Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedir? Basın özgürlüğünün önemi

Basın özgürlüğü, ülkelerin haber alma özgürlüğüdür. Fikir ve düşüncelerini, çoğaltıcı araçlar ile beraber serbestçe, korkmadan ve çekinmeden paylaşabilme özgürlüğüdür. Basın özgürlüğü, gerçeklerin ortaya çıkabilmesi için, yanlışlıkların, yolsuzlukların, hukuksuzlukların ve çelişkilerin halk ile korkmadan paylaşılmasıdır. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Nisan ayında basın özgürlüğü ihlallerini raporlaştırdı. Buna göre, Türkiye’de Nisan ayında 50’ye yakın gazeteci hakim karşısına çıktı.

Haber 03-05-21 09:55

Deniz Zeyrek kimdir, kaç yaşında, nereli? Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek kimdir?

Açık oturum programları ve FOX TV'de yayınlanan hafta sonu sabah bültenlerine katılımı ile dikkatleri üzerine çeken Deniz Zeyrek çarpıcı yazıları ile de oldukça ses getiriyor. Daha önceleri Hürriyet Gazetesi ile de çalışmış olan deneyimli Deniz Zeyrek, Sözcü Gazetesi'ndeki köşe yazıları ile çok okunuyor. Peki Deniz Zeyrek kimdir, kaç yaşında, nereli? Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek kimdir?

Magazin 03-04-21 13:10

Mil-Diyanet Sen'den Sözcü Gazetesi ve CHP'li Fikri Sağlar hakkında suç duyurusu

Mil-Diyanet Sen'den Sözcü Gazetesi ve CHP'li Fikri Sağlar hakkında suç duyurusu

Yurthaber 04-01-21 15:24

Sözcü Gazetesi'nin 'Ayasofya' haberine inceleme

Basın İlan Kurumu (BİK), Sözcü gazetesinin bugün yayımlanan "2020'nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı" manşetli haberinde Ayasofya'nın cami hüviyetine geri döndürülmesinin felaket olarak yorumlanmasına ilişkin gerekli işlemlerin yapılacağını bildirdi.

Haber 01-01-21 17:19

Sözcü Gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik İstinaf'tan flaş karar

Son dakika haberine göre Sözcü Gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik davada İstinaf'ın kararı belli oldu. İstinaf, 8 sanığa verilen hapis cezaları ile beraat kararlarını hukuka uygun buldu.

Haber 13-10-20 15:02

İsmail Saymaz Sözcü ile anlaştı!

Hürriyet Gazetesi'nden Mart ayında ayrılan gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü ile anlaştı. Saymaz, Sözcü gazetesinde muhabirlik yapmasının yanında Sözcü TV’de de yorumculuk yapacak.

Haber 07-09-20 15:24

Şemdinli Belediye Başkanı Saklı'dan hakkında çıkan habere yalanlama:

"Hastanemiz tarafından temasta bulunduğum kişi ve kişilerin tamamında yapılan test sonuçlarının 'negatif' çıktığı kayıt altına alınmıştır"

Yurthaber 12-06-20 19:41

Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki davanın gerekçeli kararı

Gazetenin sahibi Burak Akbay, yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 9 sanığın yargılandığı davada verilen hükümle ilgili gerekçeli kararda, "Sözcü gazetesinin yayın çizgisi, haber içerikleri, internet haber sitesi üzerinden yapılan haberler, kullanılan dil ve üslup incelendiğinde, örgütün kullandığı yayın çizgisi ile aynıdır" ifadesi kullanıldı - Gerekçeli karardan: - "Örgütün algı faaliyeti çerçevesinde sunduğu tüm haberlerin, birkaç dakika sonra Sözcü gazetesine ait haber sitesinden hemen kamuoyuna duyurulması, basının kamuoyunu aydınlatma görevi kapsamında olmayıp, algı yürütme faaliyeti kapsamındadır" - "Emin Çölaşan'ın yarım asra yakın gazeteci olarak Türkiye'nin sayılı gazetelerinde çalışması, hitap ettiği kitlenin genişliği dikkate alındığında paylaşılan yazıların, basın özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceği, fiili kalkışma olayından sonra bile 'örgüt dili' kullanarak sağladığı katkı, sanığın bilerek ve isteyerek örgütün bizzat kendine yardım ettiği kanaati oluşturmuştur"

Haber 13-01-20 17:39

Sözcü gazetesi davasında gerekçeli karar açıklandı

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay, yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 9 sanığın yargılandığı ve hükme bağlanan davanın gerekçeli kararı tamamlandı.

Haber 13-01-20 15:21

Melih Gökçek'ten Emin Çölaşan'a geçmiş olsun mesajı: Sevinmedim, hatta üzüldüm

Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan’ın yıllardır eleştirdiği, tartışmalar yaşadığı Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı AK Partili Melih Gökçek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Çölaşan'a destek verdi.

Haber 30-12-19 08:48

Feyzioğlu, 'Sözcü' davasında verilen kararlarla ilgili açıklama

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki davada verilen karara ilişkin, "Mahkumiyet hükümlerinin istinaf ve temyiz denetimlerinden geçtikten sonra, olması muhtemel hukuka aykırılıkların giderileceğini düşünüyoruz. Yargı süreci devam etmektedir." ifadesini kullandı.

Haber 27-12-19 15:08

Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki davada karar

Sanık Emin Çölaşan hakkında verilen kararda, suç konusunun önem ve değeri, sanığın toplumda tanınan gazeteci olması nedeniyle suça konu yazılarıyla örgüt lehine toplumda oluşturduğu algının boyutu, böylelikle örgüte sağlanan fayda, sanığın kastının yoğunluğu, meydana gelen zarar ve tehlikenin dikkate alındığı belirtildi - Sanık Necati Doğru hakkındaki karara, sanığın 15 Temmuz hain darbe girişiminden iki gün sonra yazmış olduğu ''Naylon Darbe'' başlıklı yazı ile örgüt tarafından darbe girişiminden hemen sonra oluşturulan ''kontrollü darbe'', ''tiyatro'' gibi algılara hizmet eder şekilde örgüt lehine sağladığı algının boyutu, böylelikle örgüte sağlanan faydanın boyutu, sanığın kastının yoğunluğu ile meydana gelen zarar ve tehlike gerekçe gösterildi - Gazetenin genel yayın yönetmeni sanık Metin Yılmaz ve gazetenin internet sitesinin genel yayın yönetmeni hakkında verilen kısa kararda ise 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra örgüt lehine yapılan haberler, örgüte ait kapatılan Zaman gazetesi ile benzer şekilde haberlerin yapılması, toplumda örgüt lehine algı oluşturma çabasına girilmiş olması, örgüt lehine toplumda oluşan algının boyutu, Basın Kanunu'ndaki sorumluluk ilkesi gereğince sanıkların gazetenin ve sitenin genel yayın yönetmeni olması nedeniyle yapılan haberlerdeki sorumluluğuna dikkat çekildi

Haber 27-12-19 14:02

Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki davada karar

Mahkeme "FETÖ'ye yardım etme" suçundan sanıklar Emin Çölaşan ve Necati Doğru'yu 3 yıl 6 ay 15'er gün, sanıklar Mustafa Çetin ve Metin Yılmaz'ı 3 yıl dörder ay, sanıklar Yücel Arı, Yonca Yücekaleli ve Bekir Gökmen Ulu'yu 2 yıl birer ay hapis cezasına çarptırdı - Sanık Mediha Olgun'un beraatine karar verilirken, hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı bulunan gazetenin sahibi Burak Akbay'ın dosyası ayrıldı

Haber 27-12-19 12:00

Deniz Zeyrek Habertürk'te canlı yayını terk etti

Habertürk'te Ebru Baki'nin sunduğu 'Para Gündem' programında gazeteciler Bülent Aydemir ve Deniz Zeyrek arasında Sözcü Gazetesi tartışması yaşandı. "Yanlış yapıyorsunuz. Doğru değil bu yaptığınız" ifadelerini kullanan Zeyrek, yayını terk etti. Zeyrek daha sonra tekrar yayına gelerek diğer konular üzerinde yorumda bulundu.

Haber 25-11-19 12:13

Rahmi Turan bugünkü (25 Kasım) yeni yazısı! 'Talat Atilla yanıltılıyor' dedi çağrıda bulundu

Gazeteci Rahmi Turan, Ankara'yı sarsan "Erdoğan'la görüşen CHP'li" iddialarıyla ilgili Sözcü Gazetesi'ndeki köşesinde yeni bir yazı kaleme aldı. Talat Atilla'nın kendisine daha önce pek çok özel haber verdiğini ve bunların hepsinin doğru çıktığını belirten Turan, Atilla için 'ilk defa yanılıyor veya yanıltılıyor' ifadelerini kullandı. Turan ayrıca, iddianın kaynağı olan 'CHP'li ismin' çıkıp her şeyi açıklaması gerektiğini belirtti.

Haber 25-11-19 07:49

Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki dava

Mahkeme heyeti dava dosyasının savcılığa gönderilerek, Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında esasa ilişkin mütalaasında bir değişiklik olup olmadığının sorulmasına karar verdi - Heyet, gazetenin sahibi sanık Burak Akbay hakkındaki yakalama kararının devamına hükmetti

Haber 28-10-19 12:16

Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki dava

Mahkeme heyetindeki iki üye hakimin izinli olması gerekçesiyle kararın açıklanmadığı duruşma, 28 Ekim'e ertelendi

Haber 04-09-19 16:50

Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki dava

Dava kapsamında yargılanan sanıkların ve avukatlarının esas hakkındaki savunmaları alınıyor

Haber 04-09-19 12:28

Sözcü davasında savunma için son kez süre verildi

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi, 9 sanığın yargılandığı davada sanıklara, savcılık mütalaasına karşı savunmalarını yapmaları için son kez süre vererek duruşmayı 4 Eylül'e erteledi

Haber 14-06-19 12:54

Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki dava

Dokuz sanığın yargılanmasına sanıkların esas hakkındaki savunmalarının alınmasıyla devam ediliyor

Haber 14-06-19 10:55

Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki dava

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay, yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile gazetenin genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 9 sanığın yargılandığı davada, cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasını sundu - Mütalaadan: -"Sözcü gazetesinin basılı gazete ve sosyal medya hesaplarında işlenen ve incelemeye konu haberlerin, haber kaynaklarından, ajanslardan beslenme açısından bakıldığında, FETÖ yayın organlarında ve örgüte bağlı olduğu düşünülen sosyal medya hesaplarındaki donelerle birebir örtüşme ve ciddi bir benzeşme içinde olduğu görülmüştür" -"15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Sözcü gazetesinde yayımlanan bazı yazılarda, örtülü mesajlarla darbe girişiminin inkar edildiği, o gece yaşanan kanlı sürecin adeta devlet tarafından planlandığının ima edildiği ve yazılarda FETÖ'cü çevrelerin iddialarına yer verildiği görülmüştür" -"Şekli olarak FETÖ'ye karşı olmak, onu ağır bir şekilde eleştirmek, onunla davacı-davalı olmak, hatta ona açıkça hakaret etmenin başlı başına FETÖ'yü desteklememek sonucunu doğurmaz. Sözcü gazetesinin olaylardaki yaklaşımı, örgütün karşısındaymış görüntüsü vermiyor"

Haber 18-04-19 13:22

Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki davada mütalaa

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay, yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile gazetenin genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 9 sanığın yargılandığı davada, cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasını sundu - Mütalaada, sanık Burak Akbay yönünden dosyanın ayrılması, diğer 8 sanık hakkında ise ''silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme'' suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi - Mahkeme heyeti, yurt dışında bulunan Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına ilişkin işlemlere başlanılmasına karar verdi

Haber 18-04-19 11:45

Sözcü Gazetesi sahibi ve yazarları hakkında istenen ceza belli oldu

Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay ve yazarlarının FETÖ’den yargılandığı davada savcı mütalaasını hazırladı.

Haber 18-04-19 10:56

Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki dava

Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay, yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile gazetenin genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 9 sanığın yargılanmasına devam edildi - Sanık Burak Akbay hakkındaki yakalama kararının devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 18 Nisan'a erteledi

Haber 15-03-19 12:14

Ertuğrul Akbay hayatını kaybetti (Ertuğrul Akbay kimdir?)

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay'ın babası Ertuğrul Akbay, hayatını kaybetti.

Haber 07-03-19 07:49

Sözcü gazetesi yazarlarının yargılandığı dava

Sözcü gazetesinin yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru'nun da aralarında bulunduğu 5 sanığın, "FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması sürüyor - Emin Çölaşan: - "FETÖ ile hiçbir ilgim ve ilişkim olmadı, destek vermeyi de aklımın ucundan bile geçirmedim" - Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz: - "43 yıllık gazeteciyim. Bu benim alnıma sürülmüş kara bir lekedir. Bunu temizlemenizi istiyorum" - Necati Doğru: - "Şerefimi lekeleyen bir suçlama"

Haber 18-01-19 14:34

Cem Küçük: Sözcü'ye kayyum atanacak

Sözcü gazetesine kayyum mu atanacak? Gündemi sarsan iddia Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'ten geldi. Küçük bugünkü yazısında "Yargılanacaksınız ve yaptıklarınızın hukuki bedelini ödeyeceksiniz." ifadelerini kullandı.

Haber 14-01-19 11:03

Yılmaz Özdil'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bira yanıtı: Teklif var ısrar yok

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, kendisini hedef alarak "Cumhurbaşkanı'nı bira içmeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi. Özdil, "İçmeye zorlamadım, teklif var, ısrar yok" dedi.

Haber 10-01-19 07:09

Kılıçdaroğlu'ndan Sözcü gazetesi yöneticilerine ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Sözcü'ye karşı yapılan bu hareketi içimize sindiremiyoruz. Bu FETÖ'cüleri güçlendiren bir harekettir, bunu da hiç kimse unutmasın" - "(Başkentteki tren kazası) Eğer liyakati yok ederseniz, yani işi ehline teslim etmezseniz bu tür kazalar kaçınılmaz olur. Demir yollarını düşünün, ulaşımda en güvenli araç Devlet Demir Yolları. Nasıl oldu da en güvensiz araç haline dönüştü? Hepimizin bu soruya yanıt vermesi lazım"

Haber 14-12-18 13:25

Mansur Yavaş'tan İYİ Parti'ye olumsuz cevap

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: -"Mansur Yavaş ile bugün konuştum. Ortak aday anlamında İYİ Parti adaylığını tercih etmedi. Ben de tercihine saygı duyduğumu ve başarılar dilediğimi söyledim"

Haber 11-12-18 20:04

Sözcü gazetesi yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru için hapis istemi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma sonucunda, Sözcü gazetesinin yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru'nun da aralarında bulunduğu 5 şüpheli hakkında, "FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Haber 10-12-18 15:29

Eski Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek Sözcü Gazetesi ile anlaştı!

Hürriyet Gazetesi'nden ayrılan eski Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı Deniz Zeyrek, artık Sözcü Gazetesi'nde yazacak.

Haber 15-11-18 08:27

Sözcü gazetesi sahibi ve çalışanları hakkındaki dava

Sözcü gazetesinin sahibi sanık Burak Akbay ile 3 sanığın yargılandığı dava dosyasının, mütalaanın hazırlanması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmesine karar verildi

Haber 07-11-18 11:38

Andımız yeniden mi geliyor? Milli Eğitim Bakanı'na çağrı

2013 yılında kaldırılan 'Andımız' için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a çağrıda bulunuldu.

Haber 06-09-18 08:16

Erkan Tan'dan Fatih Portakal'a: Yayıncılığa tecavüz ederken suç üstü yakalandınız

A Haber sunucusu Erkan Tan canlı yayında Sözcü gazetesi ve Fatih Portakal'a ateş püskürdü. 'Yayıncılığın ırzına geçtiniz' diyen Tan, 'Yayıncılığa tecavüz ederken suç üstü yakalandınız. Namusunuz şerefiniz ortada' ifadelerini kullandı.

Haber 08-06-18 15:28

Sözcü Gazetesi muhabiri Gökmen Ulu cezaevinden çıktı

Sözcü Gazetesi davasında mahkeme, tutuklu sanık Gökmen Ulu'ya yurtdışına çıkış yasağı koyarak tahliye kararı verdi. Gökmen Ulu, dün saat 21.00 sıralarında cezaevi aracı ile Kınalı gişelere getirilerek serbest bırakıldı. Ulu’yu ilk olarak oğlu Ege Efe karşıladı. Baba oğul hasretlerini yerde sarılarak giderirken, Ulu’nun eşi, babası ve oğlu gözyaşlarını tutamadı.

Haber 08-11-17 22:33

Gazeteci Mediha Olgun tahliye edildi

Sözcü Gazetesi Sorumlu Yazı işleri Müdürü Mediha Olgun tahliye edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, gazetenin sorumlu yazıişleri müdürü Mediha Olgun’un tahliyesini talep etti. Gerekçe olarak ise mevcut delil durumu gösterildi. Savcılığın tahliye talebini değerlendiren nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini yerinde gördü ve Mediha Olgun’un tahliyesine karar verdi.

Haber 22-09-17 19:54

Mustafa Balbay Cumhuriyet gazetesi iddianamesini fırlattı

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Cumhuriyet gazetesi iddianamesi ve Sözcü gazetesi sorgu zaptını, "belge değeri taşımadığını" söyleyerek yere attı. Cumhuriyet gazetesi iddianamesini yazanın, belge olarak kabul edenin hukuk bilgisinden şüphe ettiğini, bunu reddettiğini dile getiren Balbay, elindeki iddianameyi ve Sözcü gazetesi zaptını yere attı. Balbay, "Bu iddianameleri kabul etmiyorum. Bunlar iddianame değildir. Çöpe atsan hurda değeri vardır" dedi.

Haber 08-06-17 16:10

Ümit Özdağ'dan olay yaratacak AKP-FETÖ iddiası

Bağımsız Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis'te basın toplantısı düzenledi. AK Parti ile FETÖ'nün görüşmeler yaptığı iddiasında bulunan Özdağ, "Sözcü tutuklamaları FETÖ ile mücadelenin sulandırılmasıdır. Halkın gözünde FETÖ ile mücadelenin itibarsızlaştırılmasıdır. Acaba bazı çevrelerde dile getirilen AKP ile FETÖ’nün bir kanadı arasında görüşmelerin yapıldığı ve hatta bazı konularda mutabakatlar sağlandığına dair bilgilerin bir gerçeklik zemin var mıdır?" diye konuştu.

Haber 30-05-17 16:41

AK Parti'ye yakın yazardan Sözcü operasyonuna tepki

Sözcü gazetesine operasyonun ardından, gazetenin muhabirlerinden Gökmen Ulu ile internet sitesinin Haber Müdürü Mediha Olgun'un 'FETÖ/PDY üyesi olmamakla birlikte bu örgüt adına suç işlemek' suçlamasıyla tutuklanmasına, Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca tepki gösterdi. AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca, "Sözcü çalışanları FETÖ'den içeri alınıyorsa, kimse FETÖ'cü olmadığını ispatlayamaz" dedi.

Haber 28-05-17 09:03

Son dakika: Sözcü çalışanları Gökmen Ulu ve Mediha Olgun tutuklandı

Gözaltına alınan Sözcü Gazetesi çalışanları, İnternet Sitesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mediha Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Yücekaleli ve İzmir muhabiri Gökmen Ulu tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme ifadesini aldığı Mediha Olgun ve Gökmen Ulu hakkında tutuklama kararı verirken, Yonca Yücekaleli serbest bırakıldı.

Haber 26-05-17 18:51

Sözcü Gazetesi soruşturması; Gözaltına alınan 3 kişi adliyeye sevk edildi

Sözcü Gazetesi'ne yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan gazetenin 3 çalışanı adliyeye sevk edildi.

Haber 26-05-17 16:00

Sözcü Gazetesi soruşturması adliye önünde protesto edildi

Sözcü Gazetesi'ne 19 Mayıs'ta başlatılan soruşturma ve gözaltılar, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde protesto edildi. İstanbul Barosu, Türkiye Barolar Birliği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Sendikası temsilcileri ile CHP Milletvekilleri, Sözcü Gazetesi'nin bazı yazarları, çalışanları ve gazete okurları bir araya gelerek "Özgür basın susturulamaz" sloganları attı.

Haber 26-05-17 11:54

Sözcü gazetesinin Mali İşler Müdürü gözaltına alındı

Sözcü gazetesinin sahibi ve 3 yöneticisi hakkındaki soruşturma çerçevesinde hakkında gözaltı kararı olduğu belirtilen gazetenin Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na geldi. Kaleli burada gözaltına alındı.

Haber 23-05-17 16:24

Sözcü'nün sahibi Burak Akbay'dan Fehmi Koru'ya yanıt

Gazeteci Fehmi Koru'nun savcılığa verdiği ifadede Sözcü Gazetesi'nin sahibi Burak Akbay hakkındaki iddialarına, Akbay'dan yanıt geldi. Akbay, Koru'ya yönelik olarak "Sen tescilli bir kripto FETÖ'cüsün. Bunu herkes biliyor. Benim merak ettiğim şey, buna rağmen nasıl elini kolunu sallayarak rahatça dolaşabiliyor ve insanlara iftira atmaya devam edebiliyorsun" dedi. Öte yandan Fehmi Koru, Akbay'ın yurt dışında cemaate ait bir evde yetiştiğine dair iddiasını 2010'da yazdığını belirtti.

Haber 23-05-17 14:23

Uğur Dündar'dan Sözcü operasyonu için çarpıcı yorum

Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 isim hakkında FETÖ adına suç işlemek suçlamasıyla operasyon başlatılmasından sonra duayen gazeteci Uğur Dündar'dan gündem yaratacak bir açıklama geldi. Dündar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Sözcü gazetesinde gözaltılar olduğunu ve doğrudan gazeteye gideceğini ifade etti. Operasyona ilişkin olarak canlı yayında da açıklamalarda bulunan Dündar, 'Gözdağı olduğunu düşünüyorum. Umarım bu yanlıştan dönülür diyorum' dedi.

Haber 19-05-17 11:11

Son dakika! Sözcü'ye FETÖ operasyonu düzenlendi

Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 şüpheli hakkında Fethullahçı Terör Örgütü adına suç işlemek suçlamasıyla, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine operasyon başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında gazete sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Mediha Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı verildiği belirtildi.

Haber 19-05-17 09:59

“Bildiğiniz tüm diyetleri unutun!”

Günümüzün en büyük sorunları arasında başı çeken kilolar neredeyse herkesin ortak derdi haline gelmeye başladı. Ve herkes önüne gelen ilk diyete bir umut sarılıyor. Peki bu doğru mu? Uzman Diyetisyen Işın Sayın, Sözcü Gazetesi'nden Nesli Leyla Şenol'a sağlıklı beslenmeyle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Sayın, ‘Bildiğiniz tüm diyetleri unutun’ diyor ve kendisi küçük etkisi büyük sırlar veriyor.

Haber 27-04-17 11:10