Tarım Ve Orman Bakanlığı Haberleri

ÇKS işlemlerinin e-Devlet üzerinden yapılmasına imkan tanınması çiftçileri memnun etti

Çiftçi Mesut Ozmak: - "Uygulama ne güzel oldu, tarladan, işimizin başından ayrılmadan işlemleri yapabiliyoruz" - Çiftçi Muammer Demircan: - "Oturduğumuz yerden, tarlamızda bahçemizde e-Devlet üzerinden 2 dakikada kayıt işlemini gerçekleştiriyoruz"

Yurthaber 03-10-22 15:15

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, helikopter kazası alanını inceledi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, helikopter kazası alanını inceledi

Yurthaber 22-09-22 16:26

Muğla'daki orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor

Muğla'daki orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor

Yurthaber 14-09-22 08:48

Tekirdağ'da biyolojik çeşitliliğe dayalı geleneksel bilgiler kayıt altına alındı

Tarım ve Orman Bakanlığınca 2017 yılında başlatılan proje kapsamında Tekirdağ'daki 45 köyde yapılan çalışmada elde edilen biyolojik çeşitliliğe dayalı geleneksel 1000 bilgi, Bakanlığın veri tabanına kaydedildi - Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Evren Cabi: - "Örneğin iplik olmadığı durumda, katır tırnağı bitkisinin dalları kullanılarak iplik yapılmış. Yanık olduğu zaman insanlar krem üretmiş, bunu doğadaki bitkileri kullanarak yapmış"

Yurthaber 12-09-22 11:54

Tarım ve Orman Bakanlığı, Mersin'in Gülnar ilçesindeki yangına ilişkin açıklama yaptı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Mersin'in Gülnar ilçesindeki yangına ilişkin açıklama yaptı

Yurthaber 07-09-22 22:18

Denize kıyısı olmayan Kahramanmaraş'ta balık festivali düzenlenecek

Denize kıyısı olmayan Kahramanmaraş'ta balık festivali düzenlenecek

Yurthaber 05-09-22 15:00

Geleceğin şampiyon adayı taylar 2023'te modern tavlada doğacak

Eskişehir'de bulunan Anadolu Tarım İşletmesindeki 750 dekar mera alanının 30 dekarlık bölümüne Arap atlarının yetiştirileceği 120 locaya sahip "Anadolu Kısrak Tavlası" inşa edildi - İşletmenin Müdür Yardımcısı Eren Karabulut: - "Kısrağın ve tayın stres faktörlerini en aza indirmek için yeni su ve yemleme sistemleri bulunuyor. Tayın ve kısrağın yemi ile suyu, locaya girilmeden verilecek. Her bir detay incelikle düşünüldü"

Yurthaber 30-08-22 11:03

Samsun'da fındığa alternatif olarak dikilen aronyada hasat başladı

Çarşamba Ovası'nda 10 dönüm araziye deneme amacıyla dikilen aronya meyvesinden 3 ton rekolte bekleniyor - Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam: - "Özellikle Samsun'un doğu kısmında fındığa ve kavağa alternatif olarak aronya inşallah yerini alacak"

Yurthaber 26-08-22 11:38

Konya'da ekim alanı azalan ayçiçeğinde bu yıl yüksek verim bekleniyor

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Soylu: - "Geçen yıla göre ekim alanı azaldığı için rekoltede bir miktar azalma olacaktır ama birim alanda verimin yüksek olacağını tahmin ediyoruz" - "Konya Ovası'nda dekarında 400-500 kilogram aralığında yüksek verim değerlerine sahibiz. O yüzden mutlaka Konya Ovası'nın bu yağlık ayçiçeğindeki üretim potansiyeli çok daha üst düzeye çıkarılmalıdır"

Yurthaber 26-08-22 11:16

DSİ Genel Müdürü Akca, Malatya'da toplantıya katıldı:

"Genel Müdürlük tarafından 2003-2022 yılları arasında Malatya'da 4 milyar 562 milyon 210 bin 396 liralık yatırım yapılarak, 90 adet tesis hizmete alınmıştır"

Yurthaber 21-08-22 17:07

Tarım ve Orman Bakanlığı izniyle 150 bin baş besilik erkek sığır ithal edilecek

Tarım ve Orman Bakanlığı izniyle 150 bin baş besilik erkek sığır ithal edilecek

Yurthaber 21-08-22 12:21

Türk Gıda Kodeksi Şeker Tebliği güncellendi

Düzenlemeyle tebliğdeki "rafine şeker" tanımı, "ekstra beyaz şeker" olarak değiştirildi

Yurthaber 20-08-22 13:26

Şırnak'ta devlet desteğiyle aşılanan fıstık ve ceviz ağaçları üreticiye gelir olacak

Tarım ve Orman Bakanlığınca hayata geçirilen proje ile ürün alınamayan 21 bin 879 fıstık ve ceviz ağacı yüzde 75 hibe destekle aşılandı - Çiftçi Abdurrahman Acar: - "Projeler ve olanaklardan faydalanıyoruz. Bu projeler biz çiftçilere umut oldu. Olanakların artmasıyla daha fazla üretim yapılacağına inanıyorum"

Yurthaber 20-08-22 11:06

Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi'nin temeli atıldı (1)

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci: - "Jeotermal potansiyeli olan illerimizde de bu örtü altı yetiştiriciliği, serada üretim, adına ne dersek diyelim bu üretim uygulamaları ile inşallah bunları gerçekleştireceğiz. Kısacası bu ülkenin üreticisinin daha fazla üretmesi için her türlü desteği vermek adına üreticimizin yanındayız" - "Üreticilerimizin elektrikle ilgili borçlarını ödemeleri konusunda bunların finansman ihtiyacını sağlamak için 10 milyon liraya kadar sıfır faizli krediden yararlanmaları imkanını getirdik. Bu gerçekten, üreticilerimizin varsa borçları, bu borçlarını sıfırlamaları konusunda önemli bir fırsattır"

Yurthaber 19-08-22 14:06

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Mersin'de Yörüklerle buluştu:

"Bu ülke, pandemi de dahil olmak üzere hiçbir şeyin yokluğunu ve kıtlığını yaşamadı. Ayçiçeği yağıyla ilgili art niyetli çevreler bir girişimde bulundu, onlar da gerekli derslerini aldılar ve şu anda ortalık bizim buraların tabiriyle süt liman" - "Allah izin verirse inşallah Akdeniz'de ve Karadeniz'de 2023 yılında kullanmaya başlayacağımız doğal gazla birlikte azotlu gübrelerimizi üreteceğiz"

Haber 12-08-22 21:30

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Abdülhamid Han sondaj gemisiyle ilgili konuştu:

"İnşallah hayırlı haberle 40 gün, bilemediniz 2 ay içinde biz bir duyacağız ki 'Akdeniz başkalarının da keşfettiği gibi bizim geç kaldığımız ama keşfettikten sonra da enerji ihtiyacımızın karşılanmasında önemli bir coğrafyadır' diyeceğiz"

Yurthaber 12-08-22 13:50

Orman Genel Müdürlüğü merkez binasına engellilere yönelik Erişilebilirlik Belgesi verildi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci: - "Bundan sonraki uygulamalarımızla da engelli vatandaşlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz"

Yurthaber 11-08-22 16:21

Şırnak'ta üreticilere sağlanan fide desteği meyve verdi

Şırnak'ta üreticilere sağlanan fide desteği meyve verdi

Yurthaber 11-08-22 15:51

Muğla'da lavanta ve Kale biberi hasadı

Muğla'da lavanta ve Kale biberi hasadı

Yurthaber 04-08-22 14:27

Yurt dışında arazi kiralandı mı? Tarım Bakanlığı'ndan açıklama geldi

Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına yurt dışında arazi kiralanmasının söz konusu olmadığını bildirdi. Bakanlık, 'Yurt dışında tarımsal yatırım yapmak konusunda Tük şirketleri, yani özel sektör nihai karar verici olacaktır. Bakanlık olarak görevimiz, yatırımcı firmalarımıza yatırım yapılacak ülke ortamı hakkında bilgi vermek ve yatırımcıların haklarını koruyacak şekilde hukuki bir zemin oluşturmaktır' dedi.

Finans 22-07-22 09:30

'Yurt dışında tarım için arazi kiralandı' iddiası! Tarım ve Orman Bakanlığından açıklama

Son günlerde gündemde olan yurt dışında tarım için arazi kiralandığı iddialarına açıklama geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına yurt dışında arazi kiralanması söz konusu değildir" ifadelerini kullandı.

Haber 22-07-22 08:09

Trakya'da sertifikalı buğday tohumu verimiyle öne çıkıyor

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesindeki Türkgeldi Tarım İşletmesi Müdürlüğünde üretilen tohumluklarla Trakya çiftçisinin ihtiyacı karşılanıyor - İşletme Müdür Yardımcısı Engin Paslı: - "TİGEM'in tohumları sertifikalı olduğu için yüzde 25 daha fazla ürün elde etmeyi sağlıyor"

Yurthaber 15-07-22 11:20

Datça'daki orman yangınına müdahale sürüyor

Datça'daki orman yangınına müdahale sürüyor

Yurthaber 13-07-22 22:02

Sarıçalı Dağı Milli Parkı'nda ağaçların amenajman planlarına aykırı kesildiği iddiası

Orman Genel Müdürlüğü: - "Sahada yapılan çalışmaların ormanların ihtiyacına uygun, bilimsel yöntemler kullanılarak, mevcut amenajman planlarıyla uyumlu ve Orman idaresinin teknik personelinin kontrolünde yapıldığı tespit edilmiştir"

Yurthaber 04-07-22 17:46

Samsun'daki üretim çiftliğinden doğaya 53 yılda 340 binden fazla sülün salındı

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce Samsun Gelemen Sülün Üretme İstasyonu'nda her yıl 14 bin sülün yetiştirilerek birçok ile gönderiliyor

Yurthaber 01-07-22 11:26

Muğla'da Küçük Ölçekli Alabalık Yetiştiriciliğinde Gıda Güvenliği ve Sosyal Uygunluk Eğitimi yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Mustafa Altuğ Atalay: - "Avrupa Birliği ülkeleri arasında balık yetiştiriciliğinde birinciyiz. Alabalık yetiştiriciliğinde de dünya ikincisiyiz"

Yurthaber 30-06-22 14:17

Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi Bursa'da tanıtıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Fatma Öncü: - "Her kooperatifin aynı ürün bazında değil de kendi bölgesinde bulunan ürünler üzerine uzmanlaşıp pazardaki tedarik kısmında daha etkin rol alabilmesi konusunu çok önemsiyoruz" - Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı İbrahim Yumaklı: - "İleriye doğru hedefler konulması gerekiyor. O yüzden bu aktiviteleri, bu etkinlikleri mutlaka hanımefendilerin kullanması ve bu eğitimlerden faydalanması gerektiğini düşünüyorum"

Yurthaber 27-06-22 13:49

Doğada bulunan yavru kuşlara Diyarbakır'daki merkezde özenli bakım

Dicle Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne vatandaşlarca bir ayda 60 yavru kuş getirildi, bunlardan büyük bölümü bakım ve rehabilitasyonun ardından doğaya salındı - Merkezin müdür yardımcısı Doç. Dr. Alaettin Kaya: - "Yavru hayvanlara anneleri gibi bakmak mümkün değil. Kişi, böyle bir hayvanla karşılaşınca merkeze göndermektense bir süre gözlem yapmalı. Anne büyük ihtimal etraftadır, yavruyu gözlüyordur ve ona besin getirir. Bunu tekrar yuvasına bırakmak daha faydalı olacaktır"

Yurthaber 22-06-22 11:55

Vanlı kadın çiftçi devlet desteğiyle arıcılığı meslek edindi

Tarım ve Orman Bakanlığının hayata geçirdiği "Genç Çiftçi Projesi" ile arıcılık yapmaya başlayan ve bununla geçimini sağlayan 5 çocuk annesi Aysel Bayda, işini daha da büyütmeyi hedefliyor - Bayda: - "Baldan elde ettiğim gelirle çocuklarımı okutuyor, aileme bakıyor, mutfak masraflarımı karşılıyorum"

Yurthaber 22-06-22 11:06

Marmaris'teki orman yangınına 1489 kamu çalışanı müdahale ediyor

Marmaris'teki orman yangınına 1489 kamu çalışanı müdahale ediyor

Yurthaber 22-06-22 00:47

Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı! Kılıçdaroğlu'ndan yanıt gecikmedi: Hazırlığınızı yapın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir'de çiftçilerle buluşmasında sahneye çıkıp konuşma yapan kadın çiftçilere ilişkin Tarım ve Orman Bakanlığından açıklama gelmişti. Bakanlıktan yapılan açıklamada, programda konuşma yapan çiftçilere verilen tarımsal destekler paylaşılmıştı. Bakanlığın paylaşımına Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yanıt gecikmedi. İşte haberin detayları...

Haber 18-06-22 22:49

Geleceğin veteriner sağlık teknisyenleri sahada mesleğin inceliklerini öğreniyor

Karabük Yortan Çok Programlı Anadolu Lisesi Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Bölümü öğrencileri, "Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor" projesi kapsamında hayvan besleme ile bakımı, doğum, suni tohumlama ve bir veterinere nasıl yardımcı olunacağını konusunda bilgi sahibi oluyor - Öğretmen Zekiye Çelenk: - "Amacımız çocuklarımızın teorikte öğrendikleri bilgileri sahada üreticilerimizle ve ailelerle buluşarak uygulama yaparak tecrübe kazanması"

Yurthaber 17-06-22 11:34

Tarımsal destek ödemeleri nereye yatacak? 77 milyon 370 bin TL ödemeleri nasıl yatırılacak?

Tarımsal destek ödemeleri nereye yatacak? sorusunun yanıtı ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci tarafından yapılan son dakika açıklamasının ayrıntıları vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bakan Kirişçi, tarımsal destek ödemeleri hakkında Twitter'da paylaşımda bulundu. Peki 77 milyon 370 bin TL ödemeleri nasıl yatırılacak? İşte Bakan Kirişçi'nin tarımsal destek ödemeleri ile ilgili yaptığı açıklama...

Haber 17-06-22 09:39

KPSS 2022/8 tercih sonuçları nasıl öğrenilir? İşte KPSS 2022/8 tercih sonuçları sorgulama ekranı!

KPSS 2022/8 tercih sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'den geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı'na bin 800 personel alımı için tanınan tercih süresi 9 Haziran 2022 Perşembe günü sona erdi. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde görev almak isteyen kişiler yerleştirme sonuçlarına ilişkin 'KPSS 2022/8 tercih sonuçları açıklandı mı?' sorusunun yanıtını öğrenmek için araştırma yapmaya başladı. İşte ÖSYM'den yapılan açıklama ve KPSS 2022/8 tercih sonuçları ekranı...

Egitim 15-06-22 14:14

KPSS 2022/8 TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI! 2022 Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı yerleştirmeleri ne zaman? KPSS 2022/8 tercih sonuçları sorgulama!

KPSS 2022/8 tercih sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı'na bin 800 personel alımı için tanınan tercih süresi 9 Haziran 2022 Perşembe günü sona erdi. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde görev almak isteyen kişiler yerleştirme sonuçlarına ilişkin 'KPSS 2022/8 tercih sonuçları açıklandı mı?', 'Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı yerleştirmeleri ne zaman?' gibi soru ve konu başlıklarını araştırıyor. İşte detaylar...

Egitim 15-06-22 14:09

Kayseri'de Kız Kardeşim Projesi başladı

Kayseri'de "Kız Kardeşim Projesi" başladı

Yurthaber 02-06-22 12:46

Tarım ve Orman Bakanlığı 1800 sözleşmeli personel alımı başladı! Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı şartları nelerdir?

Tarım ve Orman Bakanlığı 1800 sözleşmeli personel alımı ve şartları bakanlık bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Birçok kişi internette konuya ilişkin yaptıkları araştırmalara hız verdi. Vatandaşlar arama motorlarında; Tarım ve Orman Bakanlığı 1800 sözleşmeli personel alımı başladı mı? Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı şartları nelerdir? soru ve konu başlıklarını sorguluyor. İşte detaylar...

Haber 02-06-22 12:18

Buğday alım fiyatları açıklandı mı? Bakanlık'tan açıklama! 2022 Buğday alım taban fiyatları belli oldu mu?

Buğday alım fiyatları için çiftçilerin beklentileri sürüyor. Konu ile ilgili Toprak Mahsulleri Ofisi'nde (TMO) açıklaması beklenirken, önemli bir gelişme yaşandı. Tarım ve Orman Bakanlığı fırınlara ve ekmek üreticilerine belirli fiyattan satış yapacağını taahhüt eden un fabrikalarına Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından uygun fiyatla ekmeklik buğday satışı yapılmaya devam edileceğini açıkladı. Peki buğday alım fiyatları açıklandı mı? İşte 2022 Buğday alım taban fiyatları...

Finans 02-06-22 01:27

Ekmek fiyatlarıyla ilgili yeni gelişme! Bakanlık açıkladı: Uygun fiyatla buğday satışı devam edecek

Tarım ve Orman Bakanlığından, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) un regülasyon uygulamalarına Haziran ayından itibaren tekrar devam edilmesinin uygun görüldüğü bildirilerek, "Bu kapsamda fırınlara ve ekmek üreticilerine belirli bir fiyattan un satışı yapacağını taahhüt eden un fabrikalarına TMO tarafından uygun fiyatla ekmeklik buğday satışı yapılmaya devam edilecektir." ifadesi kullanıldı.

Finans 01-06-22 18:58

Tarım ve Orman Bakanlığı 1800 personel alımı yapacak! Sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları neler?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 1800 personel alımı yapılacağı açıklandı. İş arayan binlerce vatandaş, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusunun nasıl yapılacağını ve başvuru şartlarını sorgulamaya başladı. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı 1800 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları ve branş dağılımları neler?

Haber 01-06-22 17:36

İki bakanlıktan mesleki ve teknik eğitimde iş birliği! ‘Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü’ imzalandı

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında ‘Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü’ imzalandı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Milli Eğitim Bakanlığı olarak mesleki eğitimi güçlendirmek için yapmış olduğumuz en önemli paradigma değişikliği, iş gücü piyasasının temsilcilerini eğitim sürecinin tamamına dahil etmek oldu. Yanlış eğitim politikasının bir ülkeye ne kadar büyük maliyet üretebileceğini katsayı uygulamasında gördük" dedi.

Egitim 01-06-22 16:28

İş arayanlara müjde! Tarım ve Orman Bakanlığı ile TÜİK personel alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye İstatistik Kurumu istihdam etmek üzere personel alımı için ilana çıktı. Bu kapsamda Bakanlık çoğunluğunu mühendislerin oluşturduğu bir istihdam arayışına çıkarak 1800 kişiyi sözleşmeli olarak işe alacağını duyurdu. TÜİK ise 50 anketör alınacağını Resmi Gazete'den duyurdu.

Finans 01-06-22 08:36

Bakan 'hayırlı olsun' diyerek duyurdu! TC kimlik numaralarına göre...

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 7 farklı kalemde toplam 1 milyar 44 milyon 493 bin liralık tarımsal destekleme ödemesinin bugünden itibaren T.C. kimlik numaralarına göre çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını bildirdi.

Finans 27-05-22 09:53

Son dakika: Bakan Kirişci duyurdu... Destek ödemeleri hesaplara aktarılmaya başladı

Son dakika haberine göre, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Tarımsal Destek Ödemeleri'ne ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Bakan Kirişci, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda, destek ödemelerinin hesaplara aktarılacağını duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 20-05-22 20:53

DSİ personel alımı başvuruları başladı mı 2022? DSİ 3 bin 231 personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak, şartları neler?

DSİ personel alımı başvuruları başladı mı? sorusunun yanıtı geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan açıklama sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bakanlıktan yapılan duyuruya göre 3 bin 231 personel alımı yapılacak. Birçok kişi internette, DSİ personel alımı başvuruları başladı mı 2022? DSİ 3 bin 231 personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak, şartları neler? soru ve konu başlıklarını araştırmaya başladı. İşte detaylar...

Haber 16-05-22 10:12

Son Dakika: Tarım ve Orman Bakanlığından Türkiye'nin Hindistan’dan buğday ithal ettiğine dair iddialara açıklama

Son dakika haberi: Tarım ve Orman Bakanlığı, ortaya atılan Türkiye’nin Hindistan’dan buğday ithal ettiğine dair iddialarla ilgili açıklama yaptı. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 15-05-22 19:43

Samsun'da üreticilere 4 bin 400 aronya fidesi dağıtıldı

Samsun'da üreticilere 4 bin 400 aronya fidesi dağıtıldı

Yurthaber 13-05-22 19:38

Bakan 'hayırlı olsun' diyerek duyurdu! Dev destek ödemesi bugün başlıyor!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'den tarım destek ödemeleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Kirişci, 3 milyar 176 milyon 677 bin 292 TL’lik tarımsal destekleme ödemelerine bugün başlanacağını bildirdi.

Finans 13-05-22 09:18

Ayçiçek yağına rakip olacak! Yüzde 45 daha kazançlı

Türkiye’nin ayçiçek yağı sorununu giderecek hamle geldi. Ayçiçek yağına en güçlü alternatif olarak ön plana çıkan ve yüzde 50'si yağ olan kanolaya ilgi arttı. Türkiye'de yaşanabilecek yağ sıkıntılarının önüne geçebilmek için Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçerek birçok ilde kanola ekimine ağırlık verdi.

Finans 12-05-22 10:36