Temel Karamollaoğlu Haberleri Ve Son Dakika Temel Karamollaoğlu Haberleri

Temel Karamollaoğlu Haberleri Ve Son Dakika Temel Karamollaoğlu Haberleri

Türk siyasetçi, mühendis ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 7 Haziran 1941 tarihinde Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi. Babası öğretmen olan Temel Karamollaoğlu, babasının görevi nedeniyle ilk ve orta öğrenimini çeşitli illerde tamamladı.

İngiltere Manchester Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Enstitüsü tekstil teknoloji bölümü mezunu olan Temel Karamollaoğlu, evli ve beş çocuk babasıdır. Eğitiminin ardından Sümerbank'ta proje mühendisi olarak iş hayatına başlayan Temel Karamollaoğlu, sonrasında Devlet Planlama Teşkilatı'nda görev aldı.

İyi derecede İngilizce bilen Temel Karamollaoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik ve Uygulama Genel Müdürü olarak da görev aldı. Siyasete atılan Karamollaoğlu, 2016 yılında Saadet Partisi genel başkan adaylığına seçildi. 2018 yılında cumhurbaşkanlığına adayı oldu ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 443.704 oy aldı.

Temel Karamollaoğlu Haberleri

Davutoğlu net konuştu: 'İsrail Büyükelçisi derhal Türkiye'den gönderilmeli'

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, "Dün toplama kamplarından şikayet edenler bugün Gazze'de, 21. yüzyılın toplama kampını oluşturdular" derken, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu da İsrail Büyükelçisi'nin Türkiye'den gönderilmesi gerektiğini söyledi.

Haber 18-10-23 13:51

İki parti Ankara'da bir araya geldi, alınan kararları liderler duyurdu! Saadet ve Gelecek, diğer partilere de açık kapı bıraktı

2023 seçimlerinin ardından Meclis çatısı altında ortak grup kuran Saadet ve Gelecek partileri liderlerinden önemli açıklama geldi. Temel Karamollaoğlu ve Ahmet Davutoğlu iki partinin dünkü toplantısının ardından kameralar karşısına geçerek aldıkları kararı duyurdu. 2024 yerel seçimleri için iddialı konuşan liderler diğer partilerle iş birliğine açık kapı bıraktı.

Haber 20-09-23 09:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına yanıtı dikkat çekti! Karamollaoğlu: 'Önce bal şerbet vadedip seçim sonrası neden zehir içiriyorsunuz?'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'yeni anayasa' çağrısına Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'ndan yanıt geldi. AK Parti hükümetlerini seçimlerde başarılı olurken yönetimde başarısız olmakla eleştiren Karamollaoğlu, "Bugüne kadar takınılan tavırlarla yeni bir anayasa yapmak bu ülkeye fayda getirmez." dedi.

Haber 06-09-23 13:54

'Acemilik oldu' Temel Karamollaoğlu'ndan çarpıcı sözler! O mitinglere işaret etti: 10 kişi konuşur mu?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı canlı yayında milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimlerini değerlendirdi. Muhalefetin stratejisine ilişkin, çarpıcı ifadeler kullanan Karamollaoğlu, "Bunlar acemilik oldu" derken mitinglerdeki konuşmalara da dikkat çekti. Karamollaoğlu, "2-3 kişi konuşur ya 10 kişi konuşur mu?" ifadelerini kullandı.

Haber 26-08-23 11:19

Kürsüye önce Karamollaoğlu, sonra Davutoğlu çıktı: Saadet ve Gelecek partilerinden TBMM'de ilk ortak toplantı! Bugün yeni bir milat

Saadet ve Gelecek partilerinin seçimlerden önce DEVA Partisi'yle başlattıkları iş birliği çalışmaları geçtiğimiz hafta Karamollaoğlu ve Davutoğlu'nun ortak duyurduğu karara göre TBMM'de Saadet çatısı altında ortak gruba dönüştü. İki parti bugün ilk ortak grup toplantısını gerçekleştirdi. Karamollaoğlu ve Davutoğlu sırasıyla kürsüye çıkıp mesajlar verdi. Karamollaoğlu "Bugün itibarıyla siyaset kulvarında yeni bir milat söz konusudur" dedi. Davutoğlu'nun 'seçim' göndermesi de dikkatlerden kaçmadı.

Haber 12-07-23 10:12

İki genel başkan da DEVA Partisi'ni işaret etti: Üçlü ittifaka yanaşmamış! Davutoğlu'nun Millet İttifakı mesajı dikkat çekti

Seçimlere Millet İttifakı çatısı altında giren Saadet Partisi ve Gelecek Partisi Meclis'te ortak grup kuruyor. İki partinin liderleri Temel Karamollaoğlu ve Ahmet Davutoğlu kararın perde arkasına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, ikili ittifakın neden 14 Mayıs'tan önce kurulamadığına ilişkin yanıtında DEVA Partisi'ni işaret etti. Davutoğlu'nun '14 Mayıs öncesi ittifak' senaryosuna dair AK Parti ve MHP sözleri dikkat çekti.

Haber 07-07-23 12:44

Babacan, Davutoğlu'nun önerisini uygun bulmadı, üç partinin 'birleşme' çabaları sonuçsuz kaldı! DEVA 'farklı seçeneklere' açık kapı bıraktı

Seçimlere Millet İttifakı'nda katılan DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi'nin TBMM'de ortak grup kurmaya yönelik görüşmeler sonuç vermedi. 3 parti bir süredir Meclis'te birleşme modeli üzerine çalışmalar yürütüyordu. DEVA Partisi'nden yapılan açıklamada Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun DEVA Partisi lideri Ali Babacan'a 'bir model önerisi' getirdiği belirtildi. Babacan'ın öneriyi uygun bulmamasının nedeni açıklanırken "farklı seçeneklere" açık kapı bırakıldı.

Haber 25-06-23 11:57

Yeni bir parti kuracakları iddia ediliyordu! Canlı yayında duyurdu: 'DEVA, Saadet ve Gelecek partileri anlaşamadı'

14 ve 28 Mayıs seçimlerinden sonra CHP listelerinden milletvekili çıkaran Saadet, DEVA ve Gelecek partileri, Meclis'te ortak grup kurma için çalışmalara başlamıştı. 3 partinin çatı bir parti kuracağı ve genel başkanın ise 3 genel başkanı yansıtacak biri olacağı konuşuluyordu. DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, ortak grup kurma görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığını açıkladı.

Haber 23-06-23 14:33

Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan yeni parti kuruyor! İsmi belli oldu, işte kulislerde konuşulanlar

Saadet, DEVA ve Gelecek partileri TBMM'de daha fazla söz sahibi olabilmek için yeni bir çatı parti altında birleşerek grup kurmaya hazırlanıyor. Kulislerde çatı partinin isminin netleşmeye başladığı da konuşuluyor. Öne çıkan iki isim var; Demokrasi Birliği ya da Demokrasi İttifakı...

Haber 22-06-23 07:36

'Bu sefer uzun sürdü' çıkışı: Merak edilen 'ittifak' sorusuna Karamollaoğlu'ndan gündem yaratacak yanıt! Bizim esas derdimiz hükümet olmak değil

Seçim sonuçları Millet İttifakı'nı kökten etkiledi. Dün İYİ Parti ittifakın seçime yönelik olduğunu, dolayısıyla seçim günü bittiğini ilan etmişti. Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu da milletvekili seçimine yine CHP listesinden giren DEVA ve Gelecek partileriyle grup kurma sinyalini vermişti. Millet İttifakı'nın akıbetinin ne olacağı merak edilirken Karamollaoğlu'nun son açıklamaları dikkat çekti. "Millet İttifakı uzun sürdü" diyen Karamollaoğlu önümüzdeki döneme dair mesajlar verdi.

Haber 02-06-23 09:29

CHP listelerinden Meclis'e girmişlerdi! Yeni grup mu kuruluyor? Karamollaoğlu resmen duyurdu: Çaba gösterilecek

Seçimlerin ardından Meclis'teki son duruma ilişkin gelişmeler de dikkatle takip ediliyor. Bilindiği üzere bazı Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti milletvekili adayları CHP listelerinden seçime katılarak TBMM'ye girmişti. Meclis'te yeni bir grup kurma söylentileri siyaset gündeminde bir süredir yer alırken Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'ndan bir açıklama geldi. Karamollaoğlu, Gelecek ve DEVA ile Meclis'te grup kurmak için çaba gösterileceğini söyledi.

Haber 31-05-23 14:13

Temel Karamollaoğlu'ndan çağrı! 'Bayat senaryoları bir kez daha sergilemeye çalışıyorlar'

Türkiye seçim sonucunu bekliyor. Millet İttifakı üyesi Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından sandıklara sahip çıkılması konusunda çağrıda bulundu. Karamollaoğlu, "Her seçim izlediğimiz bayat senaryoları bir kez daha sergilemeye çalışıyorlar." ifadelerini kullandı.

Haber 14-05-23 23:16

Temel Karamollaoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a geçmiş olsun telefonu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a geçmiş olsun dileklerini iletti.

Haber 29-04-23 00:30

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu Ben hikaye anlatmıyorum deyip duyurdu: Kılıçdaroğlu makamına oturduğunda...

Saadet Partisi'nin lideri Temel Karamollaoğlu, 14 Mayıs seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. "Ben hikaye anlatmıyorum" diyen Karamollaoğlu, "Biz memleketimizde huzuru, barışı tesis edelim. Adaletin kamil manada sağlandığını herkese gösterelim. Türkiye'ye yabancı sermaye akın akın gelir. Ama bizim memleketimize güvenmiyor ki. Biz iktidara geldiğimizde mayıs seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanı olarak Kılıçdaroğlu makamına oturduğunda bu politikaların hepsi değişecek" dedi.

Haber 25-04-23 01:17

'Millet İttifakı iktidarında Milli Görüş' mesajı! Karamollaoğlu 'Seçimi kazanırsak' diyerek açıkladı: Bir numaralı mesele olarak görürüz

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı'nın ortak cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edildiğini ilk duyuran isim olmasıyla da hatırlanan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, ittifakın kazanması durumunda 'milli görüş' siyasi çizgisiyle ilgili ses getirecek mesajlar verdi. Seçimi kazanmaları halinde Türkiye'de yeni bir dönem başlayacağını belirten Karamollaoğlu, "Biz çok netiz, ifadelerimiz de net" dedi.

Haber 22-04-23 11:44

Karamollaoğlu'ndan DEVA Partisi'ne tepki: AK Parti'den bile oy alamamış bir parti

Seçimlere gün gün yaklaşılırken siyaset arenasında tansiyon artıyor. Son olarak Millet İttifakı için de yer alan iki partinin gerginliği gündem oldu. "İttifak içinde ittifak" modeli için çaba sarf ettiğini belirten Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu DEVA Partisi'ne tepki gösterdi. İşte detaylar...

Haber 19-04-23 23:15

Muharrem İnce'yi hedef aldı! Çok konuşulacak 'AK Parti' sözleri... Karamollaoğlu: Aklım almıyor, destek veriyorsan çık söyle

14 Mayıs'ta oy pusulasında seçmenin karşısına çıkacak cumhurbaşkanı adaylarından biri olan Muharrem İnce, gerek adaylıktan çekilmemesi gerekse Millet İttifakı'na sık sık yönelttiği tepkileri nedeniyle eleştiri oklarının hedefi haline geldi. İnce'nin adaylığının seçimlerde oluşacak senaryoyu nasıl etkileyeceği tartışmaları devam ederken Millet İttifakı'ndan İnce'ye sert bir çıkış geldi. İnce'ye "AK Parti'ye destek veriyorsan çık söyle" diye seslenen SP lideri Karamollaoğlu, "Aklım almıyor" dedi.

Haber 10-04-23 15:57

Karamollaoğlu’ndan gündem olacak Kılıçdaroğlu sözleri: ‘Tahmin etmiyordum…’

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Kemal Kılıçdaroğlu yorumu dikkatlerden kaçmadı. Kılıçdaroğlu’nun adaylık sürecinde yaptığı çalışmalar için ‘tahmin etmiyordum’ ifadelerini kullanan Karamollaoğlu “Bugün Abdullah Gül Bey ile de görüşmüşler çok isabetli olmuş. Onun için ben sayın Kılıçdaroğlu’nun performansını takdir ediyorum” dedi.

Haber 01-04-23 09:47

O iddia doğru çıktı! Çok konuşulacak CHP sözleri... 'Devrim yapıyor' diyerek aday olacak ismi açıkladı

Seçimlere 45 gün kala milletvekilliği aday listeleri merak konusu olurken, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'ndan kulisleri hareketlendiren bir açıklama geldi. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'de 'devrim' yaptığını belirten Karamollaoğlu, "Hiç kimsenin tahmin edemeyeceği isimleri aldı getirdi" diyerek aday olacak sürpriz ismi açıkladı.

Haber 30-03-23 11:36

Erbakan'ın sözlerine zehir zemberek cevap vermişti! Karamollaoğlu'na YRP'den sert tepki: Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum, sakın cumhurbaşkanı yardımcısı yapmaya kalkmayın

Saadet Partisi ile Yeniden Refah Partisi (YRP) arasında Fatih Erbakan'ın Cumhur İttifakı'na katılma gerekçelerini açıklarken kullandığı sözler üzerine başlayan tartışma devam ediyor. Erbakan'ın sözlerine Karamollaoğlu'ndan sert sözlerle yanıt gelmişti. YRP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek Karamollaoğlu için "Böyle Cumhurbaşkanı yardımcısı olmaz. böyle bir insanı Cumhurbaşkanı yardımcısı falan yapmaya sakın kalkmayın" dedi.

Haber 29-03-23 10:24

Karamollaoğlu’ndan Fatih Erbakan’ın sözlerine zehir zemberek cevap: Saçmalıyor, bu cahillik, terbiyesini kuşansın, haddine değil…

Son anda Cumhur İttifakı'na katılarak gündemdeki yerini koruyan Yeniden Refah Partisi (YRP) lideri Fatih Erbakan, Millet İttifakı'na katılmamalarının gerekçelerini açıklarken kullandığı ifadeler Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nu küplere bindirdi. Erbakan'ı sert sözlerle eleştiren Karamollaoğlu, Necmettin Erbakan'ın ilk koalisyonunun Bülent Ecevit liderliğindeki SHP ile yaptığını anımsatarak "Bunu nasıl görmezden gelebilir? Bu cahilliktir veya bile bile cahilliktir" dedi.

Haber 28-03-23 08:17

Temel Karamollaoğlu'ndan Fatih Erbakan'a gönderme: Biz iki günde çark etmeyiz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yeniden Refah Partisinin Cumhur İttifakı'na katılmasını eleştirerek “Şartların yeri geldiği zaman zor olduğunu ben de görüyorum. Ama bizi maalesef üzen, hayra vesile olur diye düşündüğümüz, Yeniden Refah Partisi'nin yaptığını yapamayız. İki günde çark edemeyiz. Yani hangi şartlardan dolayı böyle hızlı bir çark yaptılar onu bilmiyorum. Ama attıkları adımın, verdikleri kararın kendileri için faydalı olduğu kanaatinde değilim" dedi.

Haber 26-03-23 19:36

Saadet Partisi'nden Erbakan ve Ecevit koalisyonunu hatırlatan video: Onlar başardı, yine başaracağız

Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılma kararının ardından Millet İttifakı ortağı Saadet Partisi'nden dikkat çeken bir video geldi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Bülent Ecevit-Necmettin Erbakan tarafından yapılan koalisyonu hatırlatan videoyu "Onlar başardı, yine başaracağız!" notuyla paylaştı. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu da Karamollaoğlu'nun paylaşımını kendi hesabından alıntıladı.

Haber 24-03-23 20:33

Karamollaoğlu'ndan Akşener'e ziyaret!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti.

Haber 22-03-23 15:57

'Ayasofya' paylaşımı sosyal medyada gündem yarattı! Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken mesaj: Gerçek manada açılmış olacak

86 yıl boyunca müze olan Ayasofya'nın 2020'de camiye dönüştürülüp ibadete açılması Türkiye'de olduğu kadar dünyada da uzun süre konuşuldu. Seçimler yaklaşırken Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'ndan Ayasofya'nın cami olarak açılmasıyla ilgili dikkat çeken bir paylaşım geldi. Karamollaoğlu'nun paylaşımı sosyal medyada gündem oldu.

Haber 22-03-23 09:07

Karamollaoğlu'ndan iktidara aşevi tepkisi: Uyarıyorum! Derhal vazgeçin

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Malatya'da kurdukları ve günlük 15 bin insana yemek verilen aşevlerinin Malatya Valiliği kararıyla kaldırılması talebine sert tepki gösterdi. Sosyal medyadan açıklama yapan Karamollaoğlu, "İktidarı uyarıyorum; bu yanlış kararınızdan ve süreç boyunca sergilediğiniz bu bağnazlık ve aymazlıktan derhal vazgeçin!" ifadelerini kullandı. Malatya Valiliği gündem olan konuyla ilgili açıklama yaptı.

Haber 14-03-23 18:17

Karamollaoğlu yeni formülü açıkladı! Bunu liderlere de aktardım diyerek ittifaktaki 2 partinin adını verdi

Millet İttifakında aday belirleme sürecinin tamamlanmasının ardından gözler Meclis seçimlerinde nasıl bir yol izleneceğine çevrildi. 14 Mayıs'ta cumhurbaşkanlığı seçimleriyle birlikte yapılacak seçimler için Karamollaoğlu "ittifak içinde ittifak" formülünü öne sürdü. Altılı masadaki 2 partiyi sayarak "Saadet Partisi ile bir seçim ittifakının yapılmasını önemsiyorum. Bunu parti liderlerine de aktardım" diye konuşan Karamollaoğlu anketlerdeki oy oranlarıyla ilgili de bir mesaj verdi.

Haber 12-03-23 09:20

'Erbakan'ın kemiklerini mi sızlatıyorsunuz?' sorusuna böyle yanıt verdi! Temel Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken sözler 'Tabanımızda bu arkadaşların...'

Altılı Masa'da yaşanan krizin çözülmesinin ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak Saadet Partisi'nin genel merkez binası önünde açıklanmıştı. Bunun ardından Saadet Partisi ile ilgili yapılan yorumlar Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'na soruldu. Temel Karamollaoğlu katıldığı canlı yayında kendisine yöneltilen "Erbakan'ın kemiklerini mi sızlatıyorsunuz?" sorusuna yanıt verdi. Karamollaoğlu, "Bu arkadaşlarımız maalesef cahil" dedi.

Haber 11-03-23 08:45

Siyaset gündemi Meral Akşener'in konuşmasıyla değişti! Masadaki 4 lider ne yanıt verdi? Peş peşe açıklamalar

Türkiye, altılı masanın adayının kim olacağını merak ederken, siyaset kulisleri İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarıyla sarsıldı. Altılı masadan ayrılan Akşener, "Ne bir kumar masasında ne de bir noter masasında olmayacağız" dedi. Akşener'in konuşmasına, masadaki diğer 4 partinin ne yanıt vereceği merak ediliyordu. Konuyla ilgili Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi ve Demokrat Parti'den açıklama geldi.

Haber 04-03-23 08:30

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu ziyaret etti

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu ziyaret etti.

Haber 28-02-23 21:05

Gültekin Uysal'ın 'Kılıçdaroğlu' çıkışının ardından Temel Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar! Adaylık için gündeme gelen 3 ismi duyurdu

Millet İttifakı'nın seçimlerde kimi aday göstereceği merak konusu olurken, adaylıkla ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Dün DP Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın 'Kemal Kılıçdaroğlu' çıkışı gündem yaratırken, bugün de Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar geldi. Katıldığı programda konuşan Karamollaoğlu, 6'lı masanın adayı olarak 3 ismin gündeme geldiğini ifade etti.

Haber 25-02-23 22:56

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na ziyaret

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.

Haber 02-02-23 16:20

Temel Karamollaoğlu duyurdu! 'Adayla ilgili açıklama 30 Ocak'ta olmayacak'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Karamollaoğlu, "Şu ana kadar yaptığımız geçen toplantıdaki görüşmelerimizde 30 Ocak'ta sadece iktidara gelindiğinde politikalar görüşülecek. Onlar deklare edilecek. Yani adayla ilgili açıklama 30 Ocak'ta olmayacak ama önümüzde yapacağımız toplantıda böyle bir karar alınırsa o farklı. O zaman olabilir" dedi. İşte Karamollaoğlu'nun o açıklamaları...

Haber 23-01-23 14:14

6'lı masa toplandı! Karamollaoğlu açıkladı: Adaylık konusu bugün açılır

6'lı masa bugün 10'uncu kez bir araya geldi. Masanın en sıcak gündem maddesini Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusu oluşturuyor. Toplantı öncesi DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan'dan 'adaylık' açıklaması gelirken, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Bugün Altılı Masa'da adaylık konusu açılır" dedi.

Haber 05-01-23 09:19

Davutoğlu ile Karamollaoğlu bir araya geldi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bir araya geldi.

Haber 03-01-23 15:00

Karamollaoğlu'ndan 'İmamoğlu' ve 'Yavaş' çıkışı: Erdoğan buldozer gibi ezip geçer! En az 3 puan diyerek açıkladı: Kılıçdaroğlu...

'Altılı masa'nın ortaklarından Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, İBB Başkanı İmamoğlu ile ABB Başkanı Yavaş'ın adaylıklarını değerlendirirken "'Onlardan biri aday olurlarsa mutlaka kazanır' demek cahilce bir iddia. Erdoğan buldozer gibi ezip geçer" ifadelerini kullandı. Karamollaoğlu ayrıca "Son zamanlarda bana gelen bilgileri söyleyeyim" derken Kılıçdaroğlu ve Erdoğan arasındaki oy farkına dair çok konuşulacak bir açıklama yaptı.

Haber 30-12-22 12:43

Erdoğan'ı eleştiri yağmuruna tuttu! Tayyip Bey'den davacı olacağım diyen Karamollaoğlu: Kendisini nasıl savunur bilmem

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert eleştiriler yöneltti. Erdoğan hakkında "Bulunduğu noktaya göre fikirlerini değiştiriyor" ifadelerini kullanan Karamollaoğlu, "Hepimiz yarın Cenabı Hakk'ın huzuruna çıkacağız" derken "Erdoğan'dan davacı olacağını" söyledi. İstanbul seçimleri için "Vay hainler. Siz olmasanız biz kazanacaktık" suçlamasını aldıklarını dile getiren Karamollaoğlu, altılı masanın seçimi kazanamam olasılığını da değerlendirdi.

Haber 05-12-22 13:56

6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken açıklama

2023 seçimlerine az bir zaman kala 6'lı masanın üyelerinden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dikkat çeken "cumhurbaşkanı adayı" açıklamasında bulundu. Karamollaoğlu Almanya'nın Duisburg kentinde düzenlenen "Seçime Hazırlık; Avrupa Hamle" toplantısında yaptığı açıklamada, "Bizim prensip olarak aldığımız karar, seçim tarihi belli olduktan sonra Cumhurbaşkanı adayını görüşüp açıklamak. Çok uzatmayız ama bu yılın sonundan önce bir açıklama olmaz" ifadelerini kullandı.

Haber 20-11-22 22:26

Siyasi isimlerin yapay zekayla hazırlanan görüntüleri gündem oldu! Sosyal medya bu fotoğrafları konuşuyor: Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Bahçeli, Akşener...

Sosyal medya siyasi isimlerin yapay zekayla hazırlanan görüntülerini konuşuyor! Söz konusu görseller bir sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Görüntülerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve daha birçok isim yer aldı. Siyasetin önde gelen isimlerinin yapay zekayla hazırlanan görüntüleri kullanıcılardan da büyük ilgi gördü. Görüntüler kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Haber 13-11-22 15:22

Temel Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken 'laiklik' açıklaması! Saadet Partisi Kongresi'ne damga vurdu

Saadet Partisi Kongresi'nde Temel Karamollaoğlu'nun laiklikle ilgili açıklamaları dikkat çekti. Karamollaoğlu kongrede yaptığı açıklamada "Bizler laiklikten değil sözde laikçilerden, İslam’dan değil ama sözde İslamcılardan. Muhafazakarlığın kendisinden değil muhafazakarlık adı altında değerlerimizi istismar edenlerden çok çektik." ifadelerini kullandı. Öte yandan kongrede Karamollaoğlu yeniden Genel Başkan seçildi.

Haber 30-10-22 15:04

Son dakika: 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ne zaman belli olacak? Temel Karamollaoğlu açıkladı

Son dakika: Seçim tarihi yaklaştıkça 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı merak konusu olmaya devam ediyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı canlı yayında çok konuşulacak ifadeler kullandı. Karamollaoğlu, "Cumhurbaşkanı adayı konusunda acele etmeme kararındayız. Seçim dönemine girildi sayılır. Cumhurbaşkanı adayını seçim tarihi belli olduktan sonra belirleyeceğiz." diye konuştu.

Haber 18-10-22 21:41

Karamollaoğlu'ndan 'altılı masa' sorusuna ilginç yanıt! Canlı yayında 'enteresan' diyerek açıkladı: Kaybedersek...

Seçime yalnızca aylar kala siyasetin gündeminde 'altılı masa'nın cumhurbaşkanı adayı tartışılmaya devam ediyor. Masadaki siyasi liderler sık sık "Kazanacağız" vurgusunu yinelerken masanın ortaklarından Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan ilginç bir açıklama geldi. Karamollaoğlu, altılı masanın seçimi kaybetmesi durumunda ne yapacakları yollu soruya verdiği yanıtla dikkat çekti.

Haber 25-09-22 08:22

Kılıçdaroğlu'nun Benimle misiniz? sözlerine 6'lı masadan ilk tepki! İşte 3 liderin dikkat çeken yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı konuşmanın bir bölümünde, partililere seslenerek "Benimle birlikte misiniz?" çağrısını yapmıştı. Kılıçdaroğlu'nun bu mesajına, İmamoğlu ve Yavaş gibi isimler dahil birçok partili "olumlu" yanıt verirken altılı masadan nasıl bir tepki geleceği merak konusu oldu. CHP liderinin ses getiren çağrısı siyasetin gündemine otururken, masadaki 3 liderden ilk yanıt da geldi.

Haber 24-09-22 11:00

İsmi altılı masanın olası adayları arasında geçiyordu! Karamollaoğlu yeşil ışık yaktı: 'Abdullah Gül'ün adaylığını garipsemem'

Cumhurbaşkanı adayını açıklaması beklenen 6'lı masanın ortaklarından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ismi bu kapsamda zaman zaman gündeme gelen eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adaylığıyla ilgili ses getirecek mesajlar verdi. Gül ile ilgili geçen seçimlerde bulunduğu teklifi açıklayan Karamollaoğlu, önümüzdeki seçimlerde Gül'ün aday olabileceğine yönelik mesajlar da verdi. Karamollaoğlu'nun bu çıkışının masanın diğer ittifakları tarafından nasıl karşılanacağı merak konusu...

Haber 03-09-22 09:40

Altılı masada Kılıçdaroğlu'na beklenmedik tepki! O sözler diğer liderleri rahatsız etti

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı belirleme süreci devam ederken altılı masanın son toplantısına ilişkin dikkat çeken bir iddia geldi. Olası adaylar arasında ismi en çok geçen ve partisindeki birçok kişi tarafından "adayımız" denilen Kılıçdaroğlu'na diğer 5 partiden tepki geldiği öne sürüldü. Altılı masadaki diğer liderlerin bu söylemlerden rahatsız olduğu ifade edilirken Kılıçdaroğlu'na, CHP'lilerin bu söylemlerine dikkat etmesi ricasında bulunulduğu belirtildi.

Haber 02-09-22 07:39

Karamollaoğlu: Yeni iktidarın en güçlü aktörlerinden birisi Saadet Partimiz olacaktır

Karamollaoğlu: "Yeni iktidarın en güçlü aktörlerinden birisi Saadet Partimiz olacaktır"

Yurthaber 31-08-22 14:44

Karamollaoğlu, Saadet İstanbul Yaz Şenliği Programına katıldı:

"30 Ağustos'ta çarpışan Mehmetçiğin kalbinde hangi iman varsa bugün biz o imana sahibiz. Allah nasip ederse o imanla ülkemizi ayağa kaldıracak, yeniden dünya milletleri arasında en üst mertebeye yerleştireceğiz" - "(30 Ağustos) Bu zaferde payı olan herkesi takdirle karşılamak bizim görevimiz. Mustafa Kemal Paşa'nın o dönemde başlattığı bu mücadeleyi biz bugün daha da büyük bir gayretle zaferle taçlandıracağız"

Yurthaber 28-08-22 16:06

SON DAKİKA: Adaylık tartışmasına altılı masadaki çıkışlarıyla dikkat çeken Karamollaoğlu da katıldı! İsim vererek 'güçlü' vurgusu yaptı

Son dakika haberi: Kemal Kılıçdaroğlu mu? Mansur Yavaş mı? Ekrem İmamoğlu mu? Meral Akşener mi? Millet İttifakı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına hangi isimle çıkacak? Türk siyasetinde en çok konuşulan konuların başında aday süreci yer alıyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da katıldığı programda adaylık tartışmaları hakkında konuşarak 'güçlü' vurgusu yaptı.

Haber 24-08-22 08:28

6'lı masa 6. kez toplandı! Altı muhalefet partisinin genel başkanlarından 'ortak cumhurbaşkanı adayı' mesajı

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi genel başkanları, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde toplandı. Toplantı sonrası altı siyasi parti genel başkanından ortak açıklama geldi. Açıklamada bir sonraki toplantının 2 Ekim’de CHP Genel Merkezi’nde gerçekleştirileceği duyuruldu.

Haber 21-08-22 21:32