Topuk Çatlağı Haberleri

Ayak çatlakları neden olur? Ayak çatlakları nasıl geçer?

Ayaklar vücudumuzun temel taşlarıdır ve sağlıklı bir yaşam için önemli bir rol oynarlar. Ancak, çoğu zaman ayaklarımıza yeterli özeni göstermeyiz. Ayak bakımı, sadece sağlık açısından değil, aynı zamanda estetik görünüş açısından da önemlidir. Sağlıklı ve güzel ayaklar, genel vücut sağlığınızı yansıtarak kendinizi daha iyi hissetmenize katkı sağlar.

Haber 30-11-2023 23:52

Topuk çatlağı neden olur, nasıl geçer? Topuk çatlakları nasıl giderilir?

Topuk çatlağı ayakların tabanında bulunan derinin kuruyup çatlaması sonucu oluşan yaygın bir cilt sorunudur. Özellikle sert yüzeylere maruz kalan ayaklar, aşırı kuruluk, yanlış ayakkabı seçimi, yetersiz ayak bakımı ve nem eksikliği gibi faktörlerden dolayı topuk çatlakları gelişebilir. Hem estetik kaygılar hem de rahatsızlık verici olabilen bu durum doğru bakım adımlarıyla tedavi edilebilir.

Haber 30-08-2023 00:20

Ceviz suyunun bilinmeyen yararı! Etkisini görenler gözlerine inanamıyor

Ceviz, şifa kaynağı besin olarak görülüyor. Özellikle beyin sağlığı için büyük öneme sahip olan ceviz, sadece sağlık ve yemek konusunda değil kozmetik alanında da etkili sonuçlar yaratabiliyor. Ceviz suyunun faydalarını duyan kişiler bu basit tarifi denemek istiyor.

Kadin 29-05-2023 00:33

Kurumuş ve çatlamış topukları iyileştirmenin doğal yolu! İlacı evinizde: Kaynatıp sürün

Ceviz, süper besinlerden biri olarak adlandırılıyor. Cevizin faydaları saymakla bitmiyor. Cevizin içi de dışı da sağlıklı yağlar, vitamin ve minerallerle dolu. Birçok sağlık sorununa ilaç gibi gelen ceviz, kabuğuyla da şifa veriyor. Özellikle kurumuş ve çatlamış topuklara kaynatılmış ceviz kabuğunu sürmek çirkin görüntüyü kısa sürede eski haline döndürüyor.

Haber 18-11-2022 14:20

Kurumuş ve çatlamış topuklara son! Topuk sorununuzu kökten çözecek...

Kurumuş ve çatlamış topukların, hem ayak sağlığınız hem de estetik bir görünüm açısından çok can sıkıcı olduğunu biliyoruz. Ancak bu sorundan kurtulmak mümkün, hem de çok kısa bir sürede... Haydi gelin, nasırlaşmış ve çatlamış topuklardan kurtulmanın yoluna bakalım.

Haber 24-08-2022 16:27

Çatlamış topuk sorununu kökten çözecek! Topuklarınızın pürüzsüz olması için…

Daha bakımlı bir görünüm için ayak sağlığına dikkat etmek gerekiyor. Nasır, çatlak topuk gibi problemler kötü bir görünüme sebep oluyor. Ayak bakımını aksatmadan yaparak pürüzsüz ayaklara sahip olmanız mümkün. Evde topuk çatlaklarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Doğal ürünler ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Kadin 20-06-2022 12:08

Topuk çatlağına ne iyi gelir? Topuk çatlağı tedavisinde evde uygulayabileceğiniz yöntemler

Özellikle soğuk kış günlerinde çatlayan ve kuruyan dudaklarımız, cildimiz ve ellerimiz için gereken bakımı gösteriyoruz ancak aynı şey topuklarımız için pek geçerli olmuyor. Oysa ki çatlayan topuklarınız için evde hazırlayabileceğiniz birçok çözüm yolu var. Verilen kremler çözümsüz kalıyorsa topuk çatlağına ne iyi gelir? Evde uygulanabilecek topuk çatlağını yok eden doğal yöntemler neler?

Kadin 13-05-2022 12:58

Ebegümecinin gücü: Topuk çatlaklarını geçirir!

Topuk çatlağı hem kadınların hem de erkeklerin ortak sorunlarından biridir. Topukta ortaya çıkan çatlaklar görünümüyle de rahatsız eder. Özellikle gün içinde yakta çalışıyorsanız bir süre sonra tabanlarınıza doğru ağrı yapabilir. Topuk çatlakları şişkin, kuru ve yağ eksikliği olan nasır tabakaları sebebiyle oluşur. Bu yüzden ayaklarınızı bol bol nemlendirmelisiniz. Topuk çatlağına karşı ebegümeci de kullanabilirsiniz.

Haber 07-05-2022 10:10

Bir sorun daha tarihe karıştı! Karşınızda topukları yumuşatan doğal tarifler

Her gün vücudunuzun bütün yükünü taşıyan ayaklarınız, ihtiyaç duyduğu özeni göstermediğiniz takdirde anında sertleşebiliyor. Birkaç ufak bakım tüyosuyla topuklarınızı hak ettikleri yumuşaklığa kavuşturabilir, çok daha güzel ve bakımlı hale getirebilirsiniz. En sevdiğiniz terlik ve sandaletleri gönül rahatlığıyla giyebilmeniz için bu tüyoları mutlaka uygulayın!

Haber 26-11-2021 14:30

Mumsu dokuyu ovalayın ama dikkat! Ayakta deri sertleşmesinin sebepleri

Ayakta oluşan deri sertleşmesi, cildinize tekrar tekrar uygulanan basınç ve sürtünmeden kaynaklanabilir ve bu da nasır oluşmasına neden olabilir. Bu tip cilt, görünüşte sert ve mumsu görünümdedir. Ancak zamanla hassas ve dokunulduğunda acı verici olabilir. Peki ayaktaki deri sertleşmesinden nasıl kurtulunur, görelim.

Haber 16-03-2021 17:07

Topuk çatlağı deyip geçmeyin! Tedavi edilmediğinde enfeksiyon bütün vücuda yayılabilir

Topuk çatlakları, topuklarınızın üzerinde oluşan deri yırtıklarıdır. Bunlar tırnak kenarlarında da oluşabilir. Önlem alınmadığı zaman ise ağrılı ve tehlikeli enfeksiyonlara yol açabilirler. Peki, topuk çatlakları nasıl tedavi edilir, topuk çatlağı oluşmaması için neler yapılmalıdır?

Haber 12-02-2021 10:10