Trafik Cezası Haberleri

İlginç olay... Daha önce gitmediği Bodrum'dan ceza geldi! Üstelik motosikleti de yok

Ankara'da yaşayan ve otomobil sahibi olan Özcan Ataş, gelen ceza ile şaşkına döndü. Muğla'daki bir motosiklet sürücüsüne kesilen cezada, plakanın yanlış yazılmasıyla birlikte mağdur olan otomobil sahibi Ataş, yetkililerden yardım istedi. Daha önce Bodrum'a gitmediğini belirten Ataş, yanlış bir rakam yüzünden ceza yediğini belirtti.

Haber 27-09-22 14:24

Başakşehir'de makas atan kamyon şoförüne ceza kesildi

Başakşehir'de makas atan kamyon şoförüne ceza kesildi

Yurthaber 21-09-22 10:18

Köyden bile çıkarmadığı traktörü, 2 farklı ilde 5 ceza yedi! 'Nasıl gideyim ben'

Elazığ’da merkeze bağlı Muratçık köyünde yaşayan İsmail Özel, köyden dışarı çıkmamasına rağmen, kendisine ait traktöre Erzincan'da 1 ve İstanbul Avrasya Tüneli'nde ise 5 ceza kesildi. E-Devlet'e bakınca durumu fark eden Özel, soluğu adliyede aldı. Özel, "Toplamda, 2 bin liraya yakın ceza yedim. Traktör ile Erzincan’dan İstanbul’a nasıl gideyim ben" ifadelerini kullandı. İşte olayın detayları...

Haber 20-09-22 10:30

Sürücüler dikkat! Cezası var: Hayatımda ilk defa...

İstanbul'da trafik ekiplerinin denetimi hız kesmeden devam ediyor. Kadıköy'de yapılan denetimlerde emniyet kemeri takmayan bir sürücüye ceza kesildi. 196 TL ceza kesilen sürücünün "Emniyet kemerini hiç takmıyorum, ilk defa ceza yiyorum" demesi dikkat çekti.

Haber 14-09-22 09:50

Erzincan'da 20 kişiye çeşitli suçlardan 20 bin 99 lira ceza kesildi

Erzincan'da 20 kişiye çeşitli suçlardan 20 bin 99 lira ceza kesildi

Yurthaber 08-09-22 16:37

Ceza yediler, gülerek poz verdiler

İstanbul Kadıköy'de gerçekleştirilen trafik denetimlerinde ilginç görüntüler ortaya çıktı. Abart egzozlu ve modifiyeli araçlara yönelik yapılan kontrollerde durdurulan bir gence egzoz cezası kesildi. Aynı zamanda aracı trafikten de men edilen genç, yediği ceza makbuzuyla otomobilinin önünde fotoğraf çektirdi.

Haber 03-09-22 07:20

Gaziantep'teki trafik kazasında hayatını kaybeden 7 kişi son yolculuğuna uğurlandı

Gaziantep'teki trafik kazasında hayatını kaybeden 7 kişi son yolculuğuna uğurlandı

Yurthaber 21-08-22 13:57

Araç sahibi olan herkesi ilgilendiriyor! Cezaya itiraz etti, haklı bulundu

Adana'da meydana gelen olayda fahri trafik müfettişinin kestiği 427 lira ceza, delil olmadığı için iptal edildi. Fırat Çınar, "427 lira belki büyük bir para değil. Fakat ortada haksızlık olduğu için itiraz ettim. Mahkeme lehimize karar vererek cezayı iptal etmiş. Belki de o kişi korna çalmamı ya da tipimi beğenmediği için ceza yazdı. Ortada bir delil de olmadığı için hakkımızı savunduk. Haksız ceza yazıldığını düşünenler, buna itiraz edebilir" diye konuştu.

Haber 13-08-22 15:16

Hız sınırını aşıp, trafik cezası yiyenler dikkat! 1.400 TL'lik cezayı işte böyle iptal ettirdi

Sürücülerin en büyük korkusu hız sınırını aşıp trafik cezası yemekken, otoyoldaki hız sınırını aşan ve ceza yiyen bir kişiyle ilgili verilen karar dikkat çekti. Aşırı hızdan ceza yiyen bir avukatın yaptığı itiraz kabul edildi. İtiraz sonucu avukat 'kamu görevinde' sayılırken cezası da iptal edildi.

Haber 10-08-22 17:13

Anayasa Mahkemesi ‘aykırı’ dedi: Trafik cezaları ile ilgili flaş karar!

Anayasa Mahkemesi Türk plakalı araç kullanan yabancı sürücülerin trafik cezalarının, araç sahibinden tahsil edilmesini öngören kuralı Anayasaya aykırı buldu. Kararın gerekçesinde ise, “Ceza sorumluluğunun şahsiliği ilkesiyle bağdaşmamaktadır” ifadesi dikkat çekti.

Finans 02-08-22 09:50

Anayasa Mahkemesinden trafik cezası kararı

Yüksek Mahkeme, Türk plakalı araç kullanan yabancı sürücülerin trafik cezalarının, araç sahibinden tahsil edilmesini öngören kuralı Anayasaya aykırı buldu

Yurthaber 02-08-22 09:35

Samsun'da drift yapan 2 sürücüye para cezası kesildi

Samsun'da drift yapan 2 sürücüye para cezası kesildi

Yurthaber 28-07-22 00:13

Acil müdahale için hastaneye giden doktora kesilen trafik cezası Yargıtaydan döndü

Hamile hastaya müdahale için hastaneye giderken hız sınırını aşan doktora kesilen 598 liralık ceza iptal edildi

Yurthaber 19-07-22 11:02

İstanbul TEM Otoyolu'nda otomobile çarpıp kaçan kamyonet trafikten men edildi

Sürücü ve araç sahibi hakkında toplam 10 bin 879 lira para cezası kesildi

Yurthaber 19-07-22 10:29

Bayrampaşa'da düğün konvoyunda trafiği tehlikeye sokan sürücülere ceza

Bayrampaşa'da düğün konvoyunda trafiği tehlikeye sokan sürücülere ceza

Yurthaber 05-07-22 12:20

Ambulansa yol vermeyen sürücüye ceza! Görüntüler tepki çekmişti

İstanbul Arnavutköy'de çekilen bir görüntü büyük tepki çekmişti. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde aracıyla sol şeritte ilerleyen sürücünün, arakasından gelen ambulansa yol vermediği görüldü. Söz konusu görüntülerin hızla yayılmasının ardından tespit edilen sürücüye idari para cezası kesildi.

Haber 13-06-22 12:27

Trafik akışını engelleyip çevreye rahatsızlık veren 3 sürücüye para cezası

Trafik akışını engelleyip çevreye rahatsızlık veren 3 sürücüye para cezası

Yurthaber 11-06-22 11:34

Polisin durdurduğu alkollü sürücü polisi aramak istedi: Dur bir polis arkadaşı arayacağım

Bursa İnegöl'de polisin durduğu alkollü sürücü, ekiplere zor anlar yaşattı. Alkolmetreye üflememek için ısrar eden alkollü sürücü "Dur bir polis arkadaşı arayacağım" dedi. 3. kez alkollü araç kullanmaktan yakalanan sürücüye 7 bin 517 TL cezai işlem uygulandı.

Haber 05-06-22 07:59

Kalp krizi geçirirken kendi kendine hastaneye gitti! Trafik cezasını görünce anlam veremedi

İngiltere’de yaşayan 56 yaşındaki Clive Lucy isimli bir adam, seyir halindeki aracının içinde bir anda kalp krizi geçirmeye başladı. Şiddetli bir göğüs ağrısı hisseden adam, kendisini en yakın hastaneye götürmek için gaza bastı. Kaza yapmadan hastaneye varmayı başaran Lucy, acil servisin önündeki yanlış bir alana park ettiği için 100 sterlinlik para cezasına çarptırıldı.

Trend 27-05-22 14:43

Daha önce hiç gitmediği İstanbul'dan gelen ceza ile şaşkına döndü! 4 yıldır uğraşıyor...

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan Reşit Doğucu, evin gelen tebligatla şaşkına döndü. Kentte yerel bir gazete sahibi olan Doğucu, daha önce hiç gitmediği İstanbul'da yazılan trafik cezasını görünce inanamadı. Cezayı ödediğini ama parayı nasıl geri alacağını bilmeyen Doğucu'nun hukuk mücadelesi 4 yıldır devam ediyor.

Haber 27-05-22 13:22

Plakayı gören polis, otomobili durdurdu! Ehliyetine el konulan sürücü ile arbede yaşandı

Samsun'da trafik uygulaması yapan polis ekipleri APP plakalı aracı durdurup ceza kesti. 100 puanı doldurduğu için ehliyetine el konulan sürücü ile polis ekipleri arasında arbede yaşandı. Trafik polisleri olay yerine takviye ekip isterken, H.K.D. de polislerden şikayetçi olduğunu söyledi.

Haber 08-05-22 15:40

Korsan taksici, aldığı müşterinin kimliğini öğrenince şoke oldu!

Antalya’da korsan taksicilik yapan bir sürücü, müşteri kılığına giren sivil polisi götürürken uygulama noktasında suçüstü yakalandı. 2 ay aracına el konulup 9 bin 125 TL para cezasına çarptırılan sürücü, "Korsan taksici olduğum doğru değil. Yardımseverliğin cezasını çekiyorum. Para istediğim asılsız. Arkadaş otostop yapıyordu ben de aldım" sözleriyle kendini savundu.

Haber 08-05-22 13:40

Kadıköy'de taksi denetimi! 196’şar lira para cezası kesildi

İstanbul Kadıköy'de taksi şoförlerine yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimler sırasında polis ekipleri, emniyet kemeri takmadığı belirlenen taksi sürücülerine 196’şar lira para cezası kesti.

Haber 06-05-22 12:56

Polis çevirmesinde çılgına döndü: Seni aldıracağım gel teke tek çıkalım!

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde akılalmaz anlar yaşandı. Cep telefonu ile konuşuyor diye ceza kesilen bir sürücü adeta çıldırdı. Trafik polisini önce tehdit etti sonra üzerine yürüdü. Ceza yazan trafik polisine tehdit ederken kullandığı sözler ise dehşet düşürdü: ‘Çıkar üniformayı teke tek çıkalım. Seni aldıracağım’

Haber 26-04-22 10:52

Trafik cezalarıyla ilgili flaş karar! O cezalar iptal edilebilecek

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren trafik cezası haberi geldi. Yargıtay 7. Ceza Dairesi, fahri trafik müfettişlerinin ceza kesme uygulamasına dair emsal bir karara imza attı. Emsal kararla birlikte, sürücüler, başka şehirde yaşayan fahri trafik müfettişlerinin kestiği cezaları iptal ettirebilecek.

Finans 19-04-22 11:03

Trafik cezalarıyla ilgili Yargıtay'dan emsal karar! Cezası iptal edildi, parası iade edildi

Yargıtay'dan trafik cezalarıyla ilgili emsal bir karar geldi. Yargıtay 7. Ceza Dairesi, fahri trafik müfettişlerinin başka ilde ceza kesemeyeceğine hükmetti. Söz konusu kararla birlikte sürücüler, başka şehirde yaşayan fahri trafik müfettişlerinin kestiği cezaları iptal ettirebilecek.

Haber 19-04-22 10:26

Muğla'da 2 yıldır kullanmadığı aracına otoyol geçiş ücreti geldi, şoke oldu: Parasızlıktan kullanmıyordum

Muğla'da 2 yıldır kullanmadığı aracı için evine gelen ihlalli geçiş ihtarnamesi ile şoke olan Mehmet Bakır, aracının 17 Şubat 2022 tarihinde saat 12.02’de Manisa Akhisar gişesinden giriş yaptığı, aynı gün 18.25’de ise Bursa’dan çıkış yaptığı, geçiş ücretinin 157,5 TL, cezasının 600 TL, toplamda ise 787,5 TL geçiş ücreti cezası ile karşılaştı. Bakır, ''2 yıldır arabayı kullanmıyorum parasızlıktan. Sigortasını yaptırdım, vizesini yaptıramadım. Bir baktım ceza. Plaka doğru ama araba yanlış'' dedi.

Haber 09-04-22 09:29

Conor McGregor, gözaltına alındı! İşte sebebi...

UFC'nin en ünlü ve en çok kazanan dövüşçüsü Conor McGregor, tehlikeli şekilde araba kullandığı için İrlanda'da gözaltına alındı. Yıldız ismin 200 bin dolarlık lüks arabasına da el konulduğu açıklandı. Detaylar...

Spor 24-03-22 10:20

Ödenmemiş trafik ve köprü cezası olanlar dikkat! Artık bunu yapamayacaksınız

Ticaret Bakanlığı ödenmemiş trafik cezası ve köprü-otoyol geçiş ücreti olduğu tespit edilen araçlar için yeni bir karar aldı. Bu kapsamda TOBB’a gönderilen genelgede borcu bulunan araçların kara sınır kapılarındaki gümrük sahalarından çıkış yapamayacak…

Finans 19-03-22 09:17

Antalyalı çiftçiye hiç gitmediği İstanbul'dan ceza yağıyor: Benim arabam kel bir Şahin

Antalyalı çiftçi Hüseyin Şallı, hiç gitmediği İstanbul'dan gelen cezalar nedeniyle adeta hayatından bezdi. Yaşadıklarını anlatan Şallı, ''Ben Antalya haline aracımla zor gidiyorum. İstanbul’a hiç gidemem. Yazın 20’ye yakın ceza gelmişti. Daha sonra bu cezalar silindi. Şimdi yeniden 25’e yakın ceza gelmiş. Benim ne yapmam lazım? Benim arabam kel bir Şahin'dir'' dedi.

Haber 18-03-22 09:07

Maskeyi plakaya taktı! Ceza yedikten sonraki sözleri pes dedirtti

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde plakasını maskeyle gizleyen motosiklet sürücüsü polisten kaçmaya çalışırken 2 kilometrelik kovalamaca sonrası yakalandı. Polis tarafından 8 bin 895 lira para ceza kesilen gencin, “Çevirmede durmam yine kaçarım” demesi pes dedirtti.

Haber 17-03-22 23:04

Çakar açıp trafiğe çıktı, sosyal medyadan paylaştı! Bakın neden yapmış...

İstanbul’da bir kadın, çakar taktığı otomobille trafiğe çıktığı anları sosyal medya hesabından paylaştı. Görüntülerin yayınlanmasının ardından sivil trafik ekipleri harekete geçti, Kimliği tespit edilen kadına ceza yazılırken otomobildeki çakar da söküldü. Kadının sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde, "Arkadaşlar çakarlarımı yaktım, ürünleri yetiştirmem lazım, yine milyarlarca ürün aldım" dediği öğrenildi.

Haber 02-03-22 20:53

Alkollü olmadığını kanıtladı, ehliyetini geri aldı ve cezayı iptal ettirdi

İzmir'de bir sürücü, trafik uygulamasında 0,68 promil alkollü olduğu gerekçesiyle ehliyetini kaptırdı. Hakkında işlem başlatılan ve ce para cezası da alan sürücü, hastane raporu alarak alkollü olmadığını kanıtladı. Ehliyetini geri alan sürücü, 1823 liralık cezayı da iptal ettirdi.

Haber 23-02-22 11:46

Alkollü olmadığını kanıtlayan sürücü ehliyetini geri aldı

Alkollü olmadığını kanıtlayan sürücü ehliyetini geri aldı

Yurthaber 23-02-22 11:24

Düğünde gelin ile damadın etrafında drift yaptı! O hareketi pahalıya patladı

Antalya’da düğün konvoyunda trafiği durduran sürücünün gelin ve damadın etrafında drift yaptığı görüntüler tepki çekti. Görüntüler sonrası harekete geçen trafik polisleri, drift yapan sürücüyü tespit etti. Sürücüye 9 bin 125 TL para cezası kesilirken, ehliyetine de 2 ay süreyle el konuldu.

Haber 20-02-22 22:35

Duruşmaya yetişmek için hız yapan avukatın trafik cezası iptal edildi

Cezayı iptal eden Ödemiş Sulh Ceza Hakimliği kararından: - "Avukatın, duruşmaya yetişmek amacıyla hız sınırını aştığı, bu durumun keyfi olmadığı ve kamu görevi nedeniyle yapılmış olması haklı nedenine dayandığı için hakkaniyet gereği yapılan itirazın kabulüne karar verilmiştir" - Avukat Mustafa Tunç: - "İtirazımda kabahatin kasıtlı işlenmesi gerektiğini ancak burada kasıt unsurunun bilerek ve isteyerek gerçekleşmediğinin göz önünde bulundurulmasını talep ettim. Sulh ceza hakimliği iptal talebimizi kabul etti"

Yurthaber 17-02-22 11:08

''Gelmem yok, gitmem yok'' dediği İstanbul'dan ceza geldi: Şaşırdım kaldım

Antalya' yaşayan bir kişi o tarihte İstanbul'a gitmemesine rağmen gelen trafik cezasıyla şaşkına döndü. 623 TL’lik cezayı ödeyen Naim Demirtaş, Manavgat Adliyesine giderek itirazda bulundu. Demirtaş, ''Şaşırdım kaldım, İstanbul’a gitmem gelmem yok. Trafik cezası Avcılar Trafik Denetleme Büro Amirliği’nden geliyor. 623 lira trafik cezası gelmiş. Şimdi de cezaya itiraz edeceğim'' ifadelerini kullandı.

Haber 27-01-22 14:41

Hız sınırını 1 kilometre aşan sürücünün cezası iptal edildi! Gerekçe: Hata payı

Bilecik'te bir vatandaş, 110 kilometre hız sınırı olan yolda, yüzde 10 hata payını 1 kilometre aştığı için para cezası yedi. Cezaya itiraz eden sürücü mahkeyeme başvurdu. İtirazı kabul edilen vatandaşın cezası, radar sistemlerindeki hata payına vurgu yapılarak iptal edildi.

Haber 09-01-22 11:33

Son dakika | Emniyet kemeri yüzünden plakaya yazılan cezada iptal kararı: Ceza, kişiye kesilir!

Son dakika haberi: Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendirecek haber Adana'dan geldi. Mahkeme, emniyet kemeri takılmadığı gerekçesiyle plakaya kesilen cezaya yapılan itirazı karara bağladı. Bahçe Sulh Ceza Hakimliği, 144 liralık idari para cezasını 'Ceza kişiye kesilir' diyerek iptal etti. Mahkemenin kararı emsal niteliği taşıyor.

Haber 07-01-22 14:32

Son Dakika: Eminönü'nde denetime takılan taksiciden şaşırtan sözler! Biz ihracat yapıyoruz

Son dakika haberi: Eminönü'nde sivil trafik ekipleri, yolcu seçen ve taksimetre açmayan taksicilere yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetime takılan sürücülerden Şerif Dereli, "Biz ihracat yapıyoruz lütfen bize iyi davranın' dedi. Denetim sırasında taksimetre açarken polise yakalanan Hakan Özergin'e ise taksimetre açmadığı için 888, kemer takmadığı için 196, plakası yönetmeliğe uygun olmadığı için de 750 lira ceza kesildi.

Haber 05-01-22 15:23

Son Dakika: Araç sahipleri dikkat! Yargıtaydan emsal emniyet şeridi ihlali kararı

Son dakika haberi: Yargıtay 7. Ceza Dairesi, jant kapağı düşmek üzere olduğu için aracını emniyet şeridine çeken ve 1,5 dakika burada bekleyen sürücüye kesilen para cezasını iptal etti. Dairenin kararında, araçtaki durumun, "istisnai olarak sayılan emniyet şeridini kullanma hallerinden biri olan arıza hali" olduğuna işaret edildi. İşte son dakika haberinin detayları!

Haber 04-01-22 11:28

Son dakika: Hepsine zam gelmişti! İşte 2022'de uygulanacak olan vergi, ceza ve harç ücretleri (2022 ehliyet, pasaport, MTV ücretleri)

Son dakika haberine göre 2022 yılına girmemizle birlikte vergi, harç ve cezalar için belirlenen zamlı ücretler de uygulanmaya başladı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre yeni yılda yeniden değerleme oranı yüzde 36,20 olmuştu. MTV'de ise bu oran yüzde 25'e düşürülmüştü. Böylece MTV hariç tüm vergi, harç ve cezalara yüzde 36,20 zam gelmiş oldu. İşte 2022 ehliyet, pasaport, MTV ve trafik cezası ücretleri...

Finans 01-01-22 09:03

Antalya'da yılbaşı öncesi trafik denetimlerinde 620 sürücüye ceza kesildi

Antalya'da yılbaşı öncesi trafik denetimlerinde 620 sürücüye ceza kesildi

Yurthaber 30-12-21 21:12

Hız limiti cezaları için emsal karar! İptal edildi: İşte gerekçe

Hız limit aşımları cezası için emsal niteliğinde bir karar geldi. Adana'dan Amasya'ya giden bir avukata, hız limitini 2 kilometre aştığı için 314 TL ceza kesildi. Avukat Nazan Akça Subaşı'nın yargıya taşıdığı ceza için karar verildi. İptal edilen ceza için mahkeme, cihazın yanlış ölçüm yapabileceğine dikkat çekti.

Haber 29-12-21 07:59

Son Dakika | Hız limitini aştı, 314 TL'lik trafik cezasını mahkeme iptal etti! Araç sürücülerini ilgilen haber

Son dakika haberi: Mahkemeden araç sürücülerini ilgilendiren önemli bir karar geldi. Hız limitini 2 kilometre aştığı için ceza yiyen sürücünün cezası iptal edildi. Mahkeme aldığı kararda; EDS cihazlarının kalibrasyon hatası, ışık ve metal yoğunluğu nedeniyle yanlış ölçme ihtimalinin dikkate alındığını belirtti.

Haber 28-12-21 11:01

Trafikte bunu yapan yandı! Cezası bin 627 TL

Ankara'da bir sürücü trafikte birden fazla şerit değiştirerek kazaya neden oldu. Ankara Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada sürücüye bin 627 lira ceza verildiği duyuruldu.

Haber 13-12-21 19:30

Kırmızı ışıkta çiftetelli oynadılar! Kamera görüntülerinden ceza yediler

Gaziantep’te asker uğurlama konvoyu oluşturan 9 aracın sürücüsü ışıklarda durarak yolu kapattı. Araçlardan çıkan 8 genç yol ortasında çiftetelli oynadı. Görüntülerden araç plakalarını tespit eden polis ekipleri 9 araca toplamda bin 296 TL para cezası kesti.

Haber 26-11-21 17:59

Emniyet şeridi ihlali yapan sürücü: Arabayı 1 ay sonra Almanya’ya götürüyorum

Maltepe’de usulsüz çakar ve siren tertibatı bulunduranlara yönelik denetimde çakar tertibatı bulunduran, emniyet şeridi ihlali yapan sürücülere cezai işlem uygulandı. Emniyet şeridi ihlali yaptığı gerekçesiyle ceza yiyen bir sürücünün, "Herkes geçtiği için ben de geçtim. Ne ceza gelirse gelsin arabayı da 1 ay sonra Almanya’ya götürüyorum" demesi ilginç anlara sahne oldu.

Haber 19-11-21 23:33

Trafik cezasıyla ilgili dikkat çeken karar! Delil yoksa ceza iptal

Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği, otomobil sahiplerini yakından ilgilendirecek bir karara imza attı. Fahri trafik müfettişinin herhangi bir görüntü olmadan kestiği 314 liralık cezayı mahkeme iptal etti.

Haber 18-11-21 12:16