Türk Hava Kurumu Haberleri

THK’nın ‘Ateş Kuşları’ operasyona hazır

Türk Hava Kurumu'nun Ateş Kuşları olarak bilinen söndürme uçaklarının kullanıma hazır olduğu belirtildi. THK, dört uçağın da bakımlarının tamamlandığını duyurdu.

Finans

THK duyurdu: Borçları yapılandırdık, ilk taksidi ödedik

Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti (THK), kurumun borçlarını yapılandırarak ödemeye başladıklarını duyurdu. Kasım 2023’te göreve başlayan THK Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal Yurtnaç, yaptığı açıklamada "Taksitlendirdiğimiz borcumuzun da ilk yüklü ödemesini de yaptık" dedi.

Finans

Pamukkale'de balon turizmi giderek gelişiyor

Hemen her gün 500 ila 750 ziyaretçi, günün ilk ışıklarıyla gökyüzüne yükselen 2'si Türk Hava Kurumuna (THK) ait 40 sıcak hava balonundan Pamukkale'nin eşsiz manzarasını görme fırsatı buluyor.

Yurthaber

Fethiye'de 22. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali başladı

Fethiye'de 22. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali başladı

Yurthaber

Türk Hava Kurumu

Türk Hava Kurumu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Türk Hava Kurumu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

İdris Aslan Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası, Ankara'da düzenlendi

Şampiyonada, 130 sporcu mücadele ederken, dereceye giren yarışmacılardan kurulu milli takım gelecek yıl Fransa'da gerçekleştirilecek dünya şampiyonasında Türkiye'yi temsil etme hakkı kazandı

Yurthaber

48. Türkiye Paraşüt Şampiyonası, yarın İzmir'de başlayacak

48. Türkiye Paraşüt Şampiyonası, yarın İzmir'de başlayacak

Yurthaber

THK Üniversitesinden eski rektör Ünsal Ban hakkında açıklama:

"Rektörlük görevinden ayrılmasından sonra hakkında THK Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Osman Yıldırım ve üniversite çalışanlarıyla birlikte THK Üniversitesini zarara uğratmaktan dolayı çok sayıda dava açılmıştır" - "Yapılan yargılamalar sırasında faillerden Ünsal Ban ve Nevin Yörük'ün fiillerin işlendiği tarihte rektör ve rektör yardımcısı sıfatını haiz olması nedeniyle soruşturmalar YÖK'e intikal ettirilmiştir"

Yurthaber

THK, 25-26 Haziran'da Eskişehir'de havacılık festivaline ev sahipliği yapacak

THK, 25-26 Haziran'da Eskişehir'de havacılık festivaline ev sahipliği yapacak

Yurthaber

THK uçakları yangınla mücadeleye hazır mı? 1 yıllık çalışmada sona gelindi

Türk Hava Kurumu (THK), Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından bakımları yapılan 4 adet CL-215 amfibik yangın uçağının yeniden orman yangınlarıyla mücadelede kullanılacağını duyurdu.

Haber

Son Dakika: THK Başkanı Cenap Aşçı'nın istifası kabul edildi

Son dakika gelen habere göre Ankara 9. Sulh Ceza Mahkemesi, Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Cenap Aşçı'nın istifasının kabulüne ve görevden alınmasına karar verdi. Öte yandan Aşçı'nın yerine Ali Yüksel getirildi.

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! THK ile ilgili rapor hazırlandı

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Türk Hava Kurumu ve bağlı şirketlerinde denetim yaparak bir rapor hazırladı. Raporda THK Genel Başkanlığı envanterinde yer alan 21 yangın söndürme uçağından 15’inin gayri faal durumda olduğu belirtildi

Haber

Son Dakika: THK Başkanı Cenap aşçı görevi bırakıyor (Cenap Aşçı kimdir?)

Son dakika haberine göre Akdeniz ve Ege'de çıkan yangınlarda kurumun uçaklarının kullanılmaması ve düğüne gitmesiyle eleştirilen THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, kayyumluk görevinden alınması için Ankara 9. Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurdu.

Haber

Türk Hava Kurumu Başkanı'ndan yangın söndürme uçaklarıyla ilgili yeni açıklama

Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, "Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) ile yangın uçaklarının tamiri konusunda çalışmamız var. Uçakların bakımına ilişkin maliyetin aşağı yukarı 750 bin dolarlık kısmını kurum bünyesinden karşılıyoruz" dedi.

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın THK ile ilgili sözlerine CHP'den yanıt

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'ye yönelik "Türk Hava Kurumunu çalışamaz hale getiren sizsiniz." sözlerini eleştirerek "Adam 20 yıldan beri iktidar, olan bütün felaketlerin sorumlusu CHP, kendisi pürü pak. Bu devletin sorumlusu, bu iktidarın başındaki kendisi değil" açıklamasını yaptı.

Haber

THK Kayyumu Cenap Aşçı'dan yardım kampanyası çağrısı!

Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, Etimesgut'taki Türkkuşu Yerleşkesi'ndeki hangarlarda bekletilen kuruma ait yangın söndürme uçaklarına ilişkin, "6 uçağın ayağa kalkması için gereken para 4 milyon dolar. Bu parayı herkes verebilir. Hatta yardım kampanyası bile düzenlenebilir. Bunun için kimsenin beklemesine gerek yok." dedi.

Haber

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, THK'ye yaptığı ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulundu:

"Cumhuriyetle yaşıt olan bu kurumun tarihine yakışır şekilde ayağa kaldırılması hepimizin ortak görevidir. Burada 'A partisi', 'B partisi', 'C partisi' olmamalıdır. Bu, cumhuriyetin kurumudur" - "Türk Hava Kurumunun uçaklarının hazır olması lazım. Bugünden başlanırsa, kurumu ayağa kaldırırsak, seneye orman yangını çıktığında, çıktığı anda bunlar gidecekler, orman yangınını bitirecekler"

Yurthaber

Ekrem İmamoğlu'ndan THK uçakları açıklaması: Resmi başvurumuzu bugün sunuyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, THK uçaklarıyla ilgili, "Mevcut uçaklarınızın tadilatı, tamiratı, bakımı, onarımı, hatta filonun genişletilmesi ve hatta bu filodan hizmet alma noktasında belediyelerimizin talebi olduğunu ilettik. Resmi başvurumuzu da bugün hazırlayıp sunuyoruz, 11 büyükşehir belediyesinin imzasıyla görüşmeleri başlatmak adına bugünden süreci başlatıyoruz" dedi.

Haber

Son Dakika: 11 büyükşehir belediye başkanından 'THK uçakları' için ortak açıklama

Günlerdir tartışma konusu olan Türk Hava Kurumu (THK) uçakları ile ilgili belediye başkanlarından açıklama geldi. 11 büyükşehir belediye başkanı yaptığı ortak açıklamayla, THK'nın elindeki yangın söndürme uçaklarını aktif hale getirmeye hazır olduklarını belirtti.

Haber

Tartışmaların odağındaki Türk Hava Kurumu'ndan dikkat çeken satış kararı!

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre; Antalya, Burdur, Çanakkale, Çorum, Denizli, Edirne, Erzurum, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Aksaray ve Yalova'daki 44 gayrimenkul açık artırma yöntemi ile satışa çıkarıldı. Açık artırma tarihi ise 18 Ağustos olarak belirlendi.

Finans

Büyük tartışma yaratmıştı! Bakanlıktan 'THK uçakları' açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığı'nca kamuoyunda tartışılan Türk Hava Kurumu (THK) uçaklarıyla ilgili, "Kamuoyunda tartışılan uçaklar, THK'ya ait CL-215 tipi eski teknolojiye sahip uçaklardır. Bu eski tip, piston motorlu uçakların kullanmış olduğu yakıttan dolayı sıklıkla ikmal sorunları ile karşılaşılmaktadır. Bu uçaklar yangınlarda etkili ve verimli olarak çalıştırılamadığından yangınlara müdahalede zafiyet oluşturmaktadır" açıklaması yapıldı.

Haber

Kılıçdaroğlu: Yok dedikleri uçağı teknoloji festivallerinde uçurdular, yangınlarda uçuramadılar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından "Yok dedikleri uçağı teknoloji festivallerinde uçurdular, yangınlarda uçuramadılar" notuyla bir video paylaştı.

Haber

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yangınlarla ilgili açıklama

Türkiye'de birçok ilde meydana gelen yangınlarla ilgili olarak soruşturmanın yoğun bir şekilde sürdüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türk Hava Kurumunun şu anda elinde buralarda rahatlıkla kullanabilecek uçak falan yok. Ama bunlar duymaz uydurur kabilinden uyduruyorlar" açıklamasını yaptı.

Haber

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'THK' açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Hava Kurumu (THK) bünyesindeki uçakların kullanılması için yeni iş modeli önerdiğini belirterek, "Aradım kayyumu, ulaşamadım" dedi.

Haber

THK Başkanı'nın sözleri Demet Akalın'ı çıldırttı! Yazık günah bize

Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşcı, katıldığı bir televizyon programında ülke genelindeki yangınlar devam ederken düğüne gittiğini açıklayınca Demet Akalın çıldırdı. Akalın "İstifa" çağrısında bulundu.

Magazin

THK: 20 hava aracı ülkemizin her bölgesindeki yangınlara müdahalede bulunuyor

Türk Hava Kurumu (THK) tarafından operasyonları yönetilen 20 hava aracının Manavgat'taki dahil ülkenin her bölgesinde devam eden yangınlara ara vermeden müdahalede bulunduğu bildirildi.

Haber

Orman yangınlarına müdahale

Türk Hava Kurumu (THK) İstanbul, İzmir ve Çanakkale bölgelerindeki orman yangınlarına yaptığı müdahelelerde önemli sonuçlar elde etti.

Haber