Uyuz Haberleri

Dikkat! Türkiye'de sayı giderek artıyor... Belirti göstermeden hızlıca bulaşıyor!

Uyuz en rahatsız eden hastalıklar arasında yer alıyor. Kaşıntının şiddeti uykusuzluğa yol açabiliyor. Uyuzun bulaşıcı bir hastalık olması vakaların gittikçe artmasına neden oluyor. Uzmanlar Türkiye'de görülen uyuz vakalarının her geçen sene daha fazla artması hakkında uyarılarda bulundu.

Haber 23-01-23 10:02

Canan Karatay önce uyardı sonra hayat kurtaran yöntemi açıkladı

Prof. Dr. Canan Karatay, gündemden düşmeyen isimlerin başında yer alıyor. Halk sağlığı, beslenme, kalp, kolesterol gibi konuların yanı sıra insan sağlığı ile ilgisi olan her şeyle ilgili detaylar paylaşan Canan Karatay, Türkiye’de endişelerin artmasına neden olan uyuz vakaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Okulların bir haftalık aradan sonra yeniden başlaması sonrası aileler uyuz tehlikesine karşı endişeli. Karatay, uyuzu yok eden doğal yöntemlerle ilgili çarpıcı tasviyelerde bulundu.

Haber 23-11-22 10:33

Uyuz vakaları arttı, uyarı geldi! Tedavi edilmezse iyileşmiyor

Koronavirüs sonrası eve kapanma ile birlikte uyuz vakaları son 3 yılda ciddi miktarda arttı. Tekrar açılma ile birlikte ise uyuz vakalarının artışı hızlandı. Uzmanlar, uyuzun tedavi edilmezse kendi kendine iyileşmeyen bir hastalık olduğuna dikkat çekerken insanları gerekli önlemleri almaları konusunda uyardı.

Haber 02-10-22 11:25

Son zamanlarda büyük artış gösterdi! Geceleri uyuyamıyorsanız nedeni uyuz olabilir

Uyku sağlıklı bir vücut için en gerekli olan ihtiyaçlar arasında bulunuyor. Ancak birçok insan uyku problemleri çekiyor. En çok görülen uyku problemlerinden olan uykusuzluk yaşam kalitesinin düşmesine neden oluyor. Son zamanlarda artan uyuz vakaları uykusuzluğa neden olan etkili hastalıklar arasında bulunuyor.

Haber 30-09-22 14:39

Uyuz

Uyuz Hakkındaki Haberler Mynet'te. Uyuz Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Medipol Üniversitesi'nden uyuz ve bit uyarısı

Medipol Üniversitesi Çamlıca Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nden Uzm. Dr. Derya Can: - "Her yıl dünyada 300 milyondan fazla kişi uyuz ve bite yakalanıyor. Uyuz ve bit kişiden kişiye yakın temas veya ortak kullanılan eşyalar ile bulaşıyor. Bu yüzden çocuklarınızın kişisel temizliğine dikkat edin"

Yurthaber 27-09-22 12:27

Vaka artışı görülen uyuz hastalığına karşı en kritik yöntem eş zamanlı tedavi

Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Kliniği Sorumlusu Prof. Dr. Selda Pelin Kartal: - "Dünyada uyuz hastalığı son yıllarda farklı ülkelerde, farklı zaman dilimlerinde artıyor. Türkiye'de de son 3,5-4 yılda eski yıllara kıyasla en az 4 kat artış söz konusu" - "Uyuzda bağışıklık olmadığı için hastalık tekrar tekrar aynı kişilere bulaşabilir. Bu nedenle beraber yaşayan, yakın temas içinde olan insanların tedavilerinin mutlaka eş zamanlı yürütülmesi lazım"

Yurthaber 24-09-22 11:05

Sadece 15 dakikada bulaşıyor: Vaka sayısı patladı! Uyuz hastalığı belirtileri nelerdir, nelere dikkat edilmeli?

Pandeminin global ölçekli hâkimiyeti sebebiyle insanlar karantina altında, evlerinde yaşamlarını sürdürmek zorunda kaldılar. Bu süreçte karantina koşullarında, özellikle kalabalık ailelerde yakın temas alanlarının çoğalması ve hastaların Covid-19 virüsü sebebiyle hastanelere gitmekten çekince duyması durumu uyuz vakalarının artmasında çok büyük etmendir.

Haber 02-07-22 11:34

Alerjiye ve uyuza en etkili çözüm! Yoğun ilgi görüyor

Alerji ve uyuz özellikle yaz aylarında artış gösteriyor. Alerjinin ve uyuzun etkilerini azaltmak adına çeşitli yöntemler deneniyor. Ancak denenen bu yöntemlerin birçoğu işe yaramıyor. Alerji ve uyuzun kaşıntılarını azaltmak adına doğal ürünlerin büyük oranda etkisi bulunuyor.

Haber 11-06-22 16:07

Uyuza, uyuz kaşıntısına ne iyi gelir? Uyuz neden olur, nasıl tedavi edilir?

Uyuz hastalığı, kaşıntı ile başlayıp yaraya dönüşmesi nedeniyle oldukça rahatsız eden bir durumdur. Mikroskobik bir böceğin neden olduğu uyuz hastalığının kızarıklık, döküntü, şişlik ve kabarcıklar gibi belirtileri vardır. Böyle bir durumla karşılaşıldığı zaman uyuz nedir, neden olur, uyuz kaşıntısına ne iyi gelir diyenler uyuz tedavisi hakkında bilgi bulmaya çalışırlar. Kişilerin hayatını dayanılmaz boyuta getiren uyuza ne iyi gelir?

Kadin 16-05-22 17:44

İyileşmeyen hastalar var: Covid-19 uyuz vakalarını patlattı! Uyuz hastalığı nedir, belirtileri nelerdir? Uyuz hastalığından nasıl korunulur?

Covid-19 nedeniyle birçok hastalığa yakalanma oranı arttı. Hem psikolojik hem de bedensel hastalıkları etkilen koronavirüs son zamanlarda uyuz vakalarının artmasına yol açtı. Uyuz kolayca yayılması nedeniyle her kesimden insana bulaşabiliyor. Uyuz olan kişinin çevresinin de tedavi edilmesi gerekiyor. Uzmanlar artan uyuz vakaları konusunda uyarıyor…

Haber 08-03-22 12:03

Diyarbakır'da uyuz vakalarında korkutan artış! Aile içi bulaş fazla

Diyarbakır'da son günlerde artan uyuz vakaları halkı tedirgin ederken, uzmanlar aile içi bulaşa dikkat çekti. Dermatoloji Uzmanı Dr. Sevgi Yüksekbağ "Son dönemlerde vaka artışının nedenlerinden biri de aslında aile bireylerinin yetersiz tedavi almasını görmekteyiz. Hem hastalar hem aile bireyleri yetersiz tedavi alıyor" dedi.

Haber 17-09-21 14:19

Google aramalarında yeni trend: Uyuz hastalığı

Türkiye'deki uyuz vakalarında özellikle son bir yılda, pandemiyle birlikte artış yaşanıyor.

Haber 19-05-21 17:23

Pandemide dirençli uyuz vakalarında patlama yaşandı: Koronavirüs ile karıştırılabilir

Uyuz vakalarında bugünlerde hızlı bir artış gözlendiğine dikkat çeken Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Zekai Kutlubay, önceki yıllardan farklı olarak bu yıl "dirençli uyuz vakalarında" patlama yaşandığını söyledi. Evde uzun süre kapanmaya bağlı olarak da aile içi bulaşların arttığını söyleyen Doç. Dr. Kutlubay, "Hastalar artık ailece polikliniklerimize başvuruyor" dedi.

Haber 26-02-21 10:55

Uyuz, insanlık tarihinin eski hastalığı

İnsanlık tarihi kadar eski bir hastalık olan 'uyuz', geçmişten günümüze insanlar arasında en çok sorun olan hastalıklar arasında yer alıyor. İnsanlar arasında doğrudan doğruya temas ile bulaşarak sorun oluşturan bu rahatsızlık, en çok sonbahar ve kış mevsiminde görülüyor.

Haber 22-02-05 04:22

Uyuz, insanlık tarihinin eski hastalığı

İnsanlık tarihi kadar eski bir hastalık olan 'uyuz', geçmişten günümüze insanlar arasında en çok sorun olan hastalıklar arasında yer alıyor. İnsanlar arasında doğrudan doğruya temas ile bulaşarak sorun oluşturan bu rahatsızlık, en çok sonbahar ve kış mevsiminde görülüyor.

Haber 20-02-05 11:47