Vergi Muafiyeti Haberleri Ve Son Dakika Vergi Muafiyeti Haberleri

Vergi Muafiyeti Haberleri Ve Son Dakika Vergi Muafiyeti Haberleri

Vergi muafiyeti, vergi kanunlarına göre normalde vergi vermesi gereken kişi ya da kişilerin gene vergi kanunu ya da kanunlarındaki bir şarta bağlı olarak vergiden muaf olmasına denmektedir. Vergi muafiyeti kanuna ve şartlara göre farklı alanlarda kısmen veya tamamen olabilir. Verginin türüne göre de muaf olabilecekler değişmektedir. Vergilerden kimlerin muaf olabileceği ilgili vergi kanunlarında şartlar sıralanarak belirtilmektedir.

Vergi Muafiyeti Haberleri

SON DAKİKA | Herkesin gözü kulağı 'torba' kanun teklifinde, 25 madde kabul edildi! KYK borçları, yemek ücretleri, vergi muafiyeti...

SON DAKİKA | Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin 25 maddesi kabul edildi. Kabul edilen bu maddelere göre öğrenim kredisi alanlar, borçlarını, aldıkları miktar kadar ödeme yapacak. Yersiz yapılan muhtaç ve evde bakım yardımı ödemeleri geri alınmayacak. Yenilenebilir enerjide vergi muafiyeti 25 kW'den 50 kW'ye çıkarılıyor. İşte herkesi ilgilendiren haberin detayları...

Finans 14-10-22 07:48

Biden sinyali verdi! Artan benzin fiyatlarıyla mücadele için benzinde geçici vergi muafiyeti...

ABD Başkanı Joe Biden, ülkede artan benzin fiyatlarıyla mücadele için yakın zamanda federal benzin vergisi için geçici muafiyet ilan edebileceklerini söyledi.

Haber 20-06-22 21:09

İhracatçıları ilgilendiren kanun teklifi kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılamasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.

Finans 04-11-21 20:23

Evde üretene devlet desteği! 240 bin TL şartına dikkat!

Milyonlarca ev kadınının üretime katılmasını sağlamak için birçok destek ve teşvik paketi açıklanıyor. Kadınlar, evde ürettikleri ürünleri internet üzerinden satışa çıkardığında vergi muafiyetinden de yararlanabiliyor. Muafiyet kapsamındaki ürünler; havlu, örtü, kilim, takı, dikiş gibi pek çok ürünü kapsıyor. Ev hanımlarının üretime katılması için bu gibi ürünlerde vergi desteği üzerinden teşvik sağlanıyor.

Finans 14-07-21 09:59

Vergi Muafiyeti

Vergi Muafiyeti Hakkındaki Haberler Mynet'te. Vergi Muafiyeti Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! | Emlak vergisi muafiyetinden kimler yararlanabiliyor?

Dükkan, ev, iş yeri veya arsa sahibi olan vatandaşların ödemekle yükümlü oldukları emlak vergisi son ödeme tarihi Mayıs ayının sonunda bitiyor. Ancak vatandaşlar arasında bazı özel durumlara sahip kişiler emlak vergisinden muaf tutuluyor.

Finans 22-05-21 12:17

Değerli konut vergi beyannamesi için son 5 gün! Değerli konut vergisi nedir, ne zaman ödenir? Beyanname ne zaman, nereye verilir?

Türkiye sınırları içerisinde bulunan ve bina vergi değeri 2020’de 5 milyon lirayı aşan “mesken nitelikli taşınmazlar” için verilecek olan değerli konut vergisinin ilk taksiti 1 Mart’a kadar ödenebilecek. Vergi beyannamesi için ise 5 gün kaldı. Peki, değerli konut vergisi nedir, ne zaman ödenir? Değerli konut vergisi beyannamesi ne zaman verilir? Beyanname nereye verilecek? İşte detaylar...

Finans 18-02-21 12:25

Yurt dışı e-ticaret alışverişlerinde yeni dönem

Elektronik ticaret kapsamında kargoyla gönderilen ve bedeli 22 avroyu aşmayan ürünlere tanınan vergi muafiyetini sonlandıran düzenleme bugün itibarıyla yürürlüğe girdi

Finans 31-05-19 11:36

ABD Türkiye'yi vergi muafiyeti programından çıkardı

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'ye ABD ile ticarette vergi avantajı sağlayan Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi kapsamındaki ülkeler listesinden Türkiye'nin çıkarıldığını açıkladı.

Finans 17-05-19 05:14

En az dört çocuklu anneler vergiden muaf tutulacak

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, dört ya da daha fazla çocuğu olan annelerin ömür boyu gelir vergisinden muaf tutulacağını açıkladı.

Trend 11-02-19 09:42

Kendi işine kuran gençlere devletten 25 bin 532 lira

18-29 yaş arasındaki genç girişimciler çifte teşvikten yararlanabiliyor. 1 Haziran’dan sonra kendi işini kuran genç girişimciler bir yıl boyunca sosyal güvenlik primi ödemeyecek. Genç girişimcilerin 75 bin liraya kadar olan kazançları üç yıl süreyle vergiden muaf olacak. İki teşvikle, yeni şirket kuran veya kuracak gençlere ilk yıl 25 bin 532 lira avantaj sağlanacak.

Finans 18-10-18 13:41

Bir tweetle Bakanlık vergiyi kaldırdı!

Profesör Yılmaz Esmer’in yurtdışından sipariş ettiği bir kitaba ödediği gümrük vergisi üzerine paylaştığı tweetin ardından yurtdışından kargo yoluyla gelen kitaplara vergi muafiyeti geldi.

Finans 13-04-18 08:54

TESK'ten Türkçe tabelalara vergi muafiyeti talebi

TESK Genel Başkanı Palandöken: - "Vatandaşlarımızı Türkçe kelimeler kullanmaya özendirmek için tabelalarında bu kelimeleri kullananlara vergi muafiyeti getirilmeli"

Haber 29-03-18 10:39

Asgari ücretliye vergi sürprizi

Asgari ücrete vergi muafiyeti yeni anayasaya giriyor...

Haber 03-11-13 12:30