Zeugma Mozaik Müzesi Haberleri

Çingene Kızı bayram tatilinde ziyaretçi sayısında rekor üzerine rekor kırdı

Başta "Çingene Kızı" mozaiği olmak üzere birçok önemli esere ev sahipliği yapan Zeugma Mozaik Müzesi, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde yaklaşık 40 bin kişiyi ağırladı.

Yurthaber

Depremlerden etkilenmeyen Zeugma Mozaik Müzesi ziyarete açıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kapatılan Gaziantep'teki Zeugma Mozaik Müzesi, yeniden ziyarete açıldı.

Yurthaber

Zeugma Mozaik Müzesi ziyaretçi sayısında zirveyi gördü

Dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi, 10 ayda 381 bin 500 ziyaretçi ağırlayarak yıl bitmeden ziyaretçi sayısında zirveyi gördü.

Yurthaber

Zeugma Mozaik Müzesi 11 yıldır bölge turizmine katkı sunuyor

Dünyanın en büyük mozaik müzelerinden olan, "Çingene kızı" eseriyle ünlü Zeugma Mozaik Müzesi, açıldığı günden bu yana 2 milyon 271 bin ziyaretçiyi ağırladı - Gaziantep Müze Müdürü Özgür Çomak: - "Yabancı turistlerin ilk uğrak yerlerinden birisi Zeugma Mozaik Müzemiz. En çok görmek istedikleri eser de tabii ki çok büyük bir marka değeri olan Çingene kızı"

Yurthaber

Zeugma Mozaik Müzesi

Zeugma Mozaik Müzesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Zeugma Mozaik Müzesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Zeugma Mozaik Müzesi akşam saatlerinde de gezilebilecek

Zeugma Mozaik Müzesi akşam saatlerinde de gezilebilecek

Yurthaber

Zeugma Mozaik Müzesi'nde bayram yoğunluğu

Zeugma Mozaik Müzesi'nde bayram yoğunluğu

Yurthaber

Antik kent kazılarında sona gelindi! Zeugma’da kaya odaları gün yüzüne çıkarıldı

Gaziantep’te Fırat Nehri kıyısındaki Belkıs Mahallesi'nde yer alan Zeugma Antik Kenti'nde, 2005'ten bu yana sürdürülen kazı çalışmaları kapsamında daha önce bulunan, tabanındaki mozaiklerden dolayı 'Muzalar Evi' olarak adlandırılan bölgede 2 kaya odası gün yüzüne çıkarıldı. Kazı başkanı Prof. Dr. Kutalmış Görkay, kaya odalarının, çalışmaların tamamlanmasının ardından ziyarete açılacağını söyledi.

Trend

Gaziantep'de bulundu! 7/24 nöbet tutuluyor

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, kaçak kazı yapılan eve operasyon düzenleyen jandarma, zeminde orta çıkarılmış mozaiklerle karşılaştı. Jandarma, kurtarma kazılarının sürdüğü evde 24 saat nöbet tutarken, mozaikler çıkarıldıktan sonra Zeugma Mozaik Müzesi'nde sergilenecek.

Haber