Zincir Market Haberleri

Tarım Kredi Kooperatifleri indiriminin ardından merak edilen soruyu yanıtladı! 'Görüşmeler olumlu, çalışmada sona gelindi'

Bin 400 civarında Tarım Kredi Kooperatifleri marketinde başlayan indirimin zincir marketlerde de uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu olmuştu. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci konuyla ilgili yaptığı açıklamasında bu kapsamdaki görüşmelerin olumlu geçtiğini ve çalışmada sona gelindiğini belirterek Tarım Kredi Kooperatifleri ile bir zincir market arasında platform oluşturulacağını ifade etti.

Finans 23-08-22 11:57

Fırıncılar, zincir marketlerin ekmek üreticilerine yapacağı asgari ödeme tutarından memnun

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı: - "Zincir marketlerde ekmek iadesi fazla olduğu için ciddi anlamda israfa yol açıyordu. Şimdi iade oranı sınırlandırılarak israfın da azalması sağlanacak"

Yurthaber 18-08-22 15:11

Son dakika: Mahkemeden 5 büyük zincir markete kötü haber! 2'nci ret cevabı...

Rekabet Kurumu'nun zincir marketlere yönelik 'rekabet ihlali' soruşturmasında 2,7 milyar lira ceza kesilen 5 zincir market ve 1 tedarikçi, kararı mahkemeye taşırken, yürütmenin durdurulması talebiyle açılan dava reddedilmişti. Ret kararını üst mahkemeye götüren zincir marketlerden 4'ünün itirazı, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 8'inci İdari Dava Dairesi tarafından da reddedildi.

Finans 16-08-22 12:17

TESK'ten dikkat çeken AVM önerisi! 'Dünya bunu yapıyor' diyerek duyurdu

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafı güçlü hale getirebilmek için, 'Market, AVM olmasın' demiyoruz ama kuralı olsun. Beni ezdirmesin. Akşam 19.00’da kapatsın. Dünya bunu yapıyor” dedi.

Finans 03-08-22 17:53

Rekabet ‘kartel’i affetmedi! Uzlaşma talepleri reddedildi…

Zincir marketlere yönelik yürütülen ikinci soruşturma hakkında Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle’den dikkat çeken bir açıklama geldi. Kartel soruşturmasında nihai kararın sonbahar aylarında verileceğini ifade eden Başkan Küle, 3 marketin uzlaşmak istediğini ancak taleplerinin reddedildiğini dile getirdi.

Finans 01-08-22 13:16

Rekabet Kurumu Başkanı canlı yayında ilk kez açıkladı: Yumurta fiyatları belirlenirken kartel yapıldı mı?

Rekabet Kurulu yumurta üretimi alanındaki çeşitli teşebbüs ve birlikler hakkında soruşturma açmıştı. Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küre soruşturmada gelinen son noktayı ve kartel iddialarının doğru olup olmadığını ilk kez canlı yayında açıkladı. Küle, ayrıca zincir market soruşturmasına ilişkin de Yargı kararına işaret ederek, "Yürütmeyi durdurma taleplerin reddetmesi yargının bizim soruşturmada ne kadar hukuk içerisinde kaldığımız ve doğru tespitler yaptığımızın göstergesi" dedi.

Finans 24-06-22 14:56

‘Satmadıkları ürün yok’ diyerek isyan etti: Zincir marketler için şok sözler!

Kazancını korumak isteyen küçük esnaf perakende yasasının bir an önce çıkmasını istiyor. Zincir marketlerin hem esnafın kazancını hem piyasa fiyatlarını alt üst ettiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Zincir marketler hem piyasa fiyatlarını hem de esnafın kazancını alt üst ediyor” dedi.

Finans 23-04-22 10:52

Marketlerin ucuz fiyat takibi şaşkına çevirdi! ‘Casus’ gönderiyorlar…

Bakanlıklar tarafından fiyat kıskacına alınan marketleri şimdi de 'tüketici cezası' korkusu sardı. Pahalı olarak anılmak istemeyen marketler, artan fiyat rekabetine karşı rakiplerini takibe aldı. Marketlerin, fiyatları takip etmek için rakiplerinin mağazalarına gizlice eleman yolladıkları ortaya çıktı.

Finans 12-04-22 07:35

Edirne'de zincir marketlerde ramazan denetimi yapıldı

Edirne'de zincir marketlerde ramazan denetimi yapıldı

Yurthaber 08-04-22 11:15

Rekabet Kurumu acımadı! 4,3 milyar liranın yarısı zincir marketten

Rekabet Kurulu, 2021'de 460 işlemle ilgili incelemelerini sonuçlandırdı ve teşebbüslere rekabet ihlalinden yaklaşık 4,4 milyar lira idari para cezası verdi. Cezaların 2,7 milyar lira gibi büyük bir bölümü kartel yaptığı tespit edilen zincir marketlerden geldi.

Finans 23-01-22 13:15

Rekabet Kurumu Başkanı açıkladı: Zincir marketlere bir şok daha! İkinci operasyon...

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle zincir marketlere verilen ceza ve fiyatların nasıl yükseltildiğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Küle ayrıca 14 tedarikçi ve market ile devam eden ikinci bir soruşturmanın devam ettiğini dile getirdi.

Finans 20-01-22 12:34

Son dakika: Zincir marketlere 2,7 milyarlık cezanın gerekçesi açıklandı

Son dakika haberine göre, Rekabet Kurumu, 6 zincir markete verdiği yaklaşık 2,7 milyar liralık para cezasının gerekçesini açıkladı. Gerekçeli kararda, bazı zincir marketlerin doğrudan veya dolaylı temaslar yoluyla fiyatları ve fiyat artışlarını koordine ettikleri tespiti yapıldı. Marketlerin eylemlerinin, topla-dağıt karteli özelliği taşıdığı vurgulandı.

Finans 18-01-22 19:59

Migros, fahiş fiyat cezasını erken ödeyecek

Migros, 517 milyon liralık cezasını 30 gün içinde ödeyerek yüzde 25 indirimden yararlanacağını duyurdu. Buna göre ödenecek tutar 388 milyon lira olacak. Şirket kararı yargıya taşıyacak.

Finans 17-01-22 12:24

Son dakika… Esnaflar istedi! Zincir marketler için flaş düzenleme! İşte detaylar…

Son dakika haberine göre; Esnafı korumak için zincir marketlerin faaliyet alanlarını düzenleyen yeni adımlara ilişkin adım atılacağı öğrenildi. Meclis'e sunulmak üzere hazırlıkları yapılan yasa teklifine göre zincir marketler sigara, telefon, mobilya, beyaz eşya, tekstil gibi ürünleri satamayacak. İşte zincir marketlerle ilgili gelmesi beklenen yeni düzenlemenin son dakika detayları...

Finans 13-01-22 07:41

Akılalmaz olay! Maske uyarısı yapan kasiyerle tartışıp polis çağırmakla tehdit ettiler

İstanbul'da bir zincir marketin şubesinde maskesiz şekilde giren grup ile kendilerini uyaran kasiyer arasında tartışma çıktı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Haber 12-01-22 21:10

Rekabet Kurumu Başkanı açıkladı! Zincir marketler ifşa olacak

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, zincir marketlere kesilen 2 milyar 700 milyon liralık idari para cezasının gerekçeli kararına ilişkin haftaya açıklama yapılacağını duyurdu. Ayrıca metinde zincir marketler arasındaki yazışmaların da olacağı ifade edildi.

Finans 11-01-22 12:18

Yasa Mecliste deyip duyurdu! Bu ürünler zincir marketlerde satılmayacak

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, bakkalların yaşadıkları sorunlarla ilgili olarak çalışma yaptıklarını ve konu ile ilgili yasa teklifinin Mecliste olduğunu belirterek “Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Bu ürünleri sadece bakkallar satacak” dedi.

Finans 09-01-22 18:04

Zincir marketlerden poşete yüzde 100 zam talebi

2022 yılında uygulanacak poşet fiyatlarının belirlenmesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından toplantı düzenlendi. Öte yandan zincir marketler, plastik poşetlere yüzde 100 zam yapılmasını talep ediyor.

Finans 01-12-21 11:21

Konya'da silah tehdidiyle market soygunu yapan şüpheli tutuklandı

Konya'da silah tehdidiyle market soygunu yapan şüpheli tutuklandı

Yurthaber 07-11-21 20:57

Son Dakika: Rekabet Kurumundan zincir marketlerle ilgili karar! BİM, CarrefourSA, ŞOK, A101, Migros ve Savola Gıda'ya para cezası

Son dakika haberine göre Rekabet Kurumu, BİM Birleşik Mağazalar AŞ, CarrefourSA, Migros, Savola Gıda, ŞOK Marketler ve Yeni Mağazacılık AŞ'ye (A101) yaklaşık 2,7 milyar lira idari para cezası verilmesini kararlaştırdı. Karar sonrası açıklama yapan Migros, "Yasal haklarımız süresi içinde kullanılarak kararın iptali için dava açılacaktır" dedi.

Finans 29-10-21 09:26

Rekabet Kurumundan A101, BİM, Carrefoursa, Migros ve Şok'a 'ağırlaştırılmış kartel' cezası talebi

Rekabet Kurumu, koronavirüs salgını sürecinde fiyat davranışlarının incelenmesine yönelik haklarında soruşturma başlatılan zincir marketler ile tedarikçi firmaların temsilcilerinden sözlü savunma aldı. Rekabet Kurumu sözlü savunmanın ardından 5 zincir market, 2 tedarikçi firma hakkında ağırlaştırılmış 'kartel' idari para cezası uygulanmasını talep etti.

Finans 27-10-21 14:16

Zincir marketler ve tedarikçileri bugün Rekabet Kurumuna sözlü savunma veriyor

Koronavirüs salgını sürecinde, perakende gıda ve temizlik ürünleri ticareti ile iştigal eden zincir marketler ile bunların tedarikçileri konumunda olan üretici ve toptancı seviyesindeki teşebbüsler hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısını Rekabet Kurulu bugün yapıyor.

Finans 27-10-21 08:56

Zincir marketlerin savunma günü! Yarın Rekabet Kurulu sözlü savunma alacak

Koronavirüs salgını sürecinde, perakende gıda ve temizlik ürünleri ticareti ile iştigal eden zincir marketler ile bunların tedarikçileri konumunda olan üretici ve toptancı seviyesindeki teşebbüsler hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısını yarın yapacak.

Finans 26-10-21 12:33

Türk marketler zincirinden dev satın alma! 51.3 milyon liraya satın aldı

BİM jeotermal seralarda topraksız tarım ile domates üretimi yapan Bircan Fide Tohum'un tamamını 51.3 milyon liraya satın aldı. Şirket açıklamayı dün akşam KAP'a yaptı.

Finans 15-10-21 09:37

Fahiş fiyata karşı bir yeni adım: Zincir marketler artık o ürünleri satamayacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta sonu alışveriş yaptığı kooperatif marketin çıkışında, kooperatife bağlı market sayısının artırılacağını, vatandaşa daha fazla çeşit ve ürün ulaştırılacağını söylemişti. Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Cahit İncefikir, açıklama yaparak marketlerin üstleneceği rolü önemsediklerini belirtti. Öte yandan zincir marketlerde fahiş fiyatın önüne geçmek için kırtasiye ve kozmetik gibi ürünlerin satılmasının yasaklanacağı belirtildi.

Finans 06-10-21 11:10

Çiftçinin çöpe attığını market 6 liradan satıyor

Türkiye’nin limon üretiminin önemli bir bölümünü karşılayan Adana’da çiftçinin çöpe attığı ıskarta limonu yerel zincir marketler kilogramı 5-6 liradan satıyor.

Finans 28-09-21 10:20

Rekabet Kurumu açıkladı! Zincir marketler 27 Ekim'de sözlü savunma yapacak

Koronavirüs salgını sürecinde, perakende gıda ve temizlik ürünleri ticareti ile iştigal eden zincir marketler ile bunların tedarikçileri konumunda olan üretici ve toptancı seviyesindeki teşebbüsler hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısı 27 Ekim 2021 tarihinde yapılacak.

Finans 27-09-21 16:43

Kovid-19 sürecinde zincir marketler için açılan rekabet soruşturmasında sözlü savunma aşamasına gelindi

Kovid-19 sürecinde zincir marketler için açılan rekabet soruşturmasında sözlü savunma aşamasına gelindi

Yurthaber 27-09-21 16:26

Zincir marketlere zabıtadan şok denetim

Eskişehir’de zincir marketlere denetim yapan zabıta ekipleri, genel kontrollerin yanı sıra fahiş fiyat incelemesinde de bulundu.

Finans 27-09-21 14:12

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fahiş fiyatlarla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 76'ncı Genel Kurulu toplantısına katılmak üzere bulunduğu ABD'nin New York kentindeki Türkevi'nde değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, fahiş fiyat konusundaki problem başlıkları ve izlenecek yol haritasına ilişkin soruya da yanıt verdi.

Finans 23-09-21 21:03

Her semtte onlarca mağazası bulunan BİM, 40 milyon lira sermayeli yeni şirket kuruyor!

Türkiye'de hemen her mahallede bulunan BİM, mağazasında satmak üzere şekerleme ve bisküvi şirketi kuracak. Şirket tarafından yapılan açıklamada, 40 milyon lira sermayeli şirket kurulmasına ve kuruluş çalışmalarına başlanılmasına karar verildiği belirtildi.

Finans 15-09-21 08:14

Zincir marketler kampanya diye tüketiciyi kandırıyor mu? İşte 'indirim oyunu' iddiası!

Zincir marketler kampanya diye tüketiciyi kandırıyor mu? Tüketici temsilcilerine göre özellikle temel gıda ürünlerinde zincir marketler ortak fiyat belirleyerek, sırayla indirim kampanyası yapıyor. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, bu indirim kampanyaları ile vatandaşların dolandırıldığını öne sürdü.

Finans 01-09-21 15:37