HABER

Hayati Yazıcı kimdir?

Hayati Yazıcı,1952 yılında Rize'de dünyaya geldi.

Hayati Yazıcı,1975 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1976 yılında hakim adayı olarak Adalet Bakanlığı'nda çalışmaya başladı. Çeşitli bölgelerde hakim olarak görev yaptı.

Hayati Yazıcı, 1985 yılından itibaren İstanbul Barosu'na bağlı serbest avukat olarak çalışmaktadır.

Kamu hukuku alanında seminer çalışmalarına katılan Yazıcı, 1976 Yılında hâkim adayı olarak İstanbul Adliyesi'nde kamu görevine başladı. Sırasıyla Çayırlı, Mihallıççık ve Kargı Hâkimliklerinde bulundu.

Hayati Yazıcı, 1984 yılı sonunda kamudaki görevinden ayrılarak İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat olarak serbest çalışmaya başladı. Bu süreçte çeşitli dernek, vakıf ve siyasi partilerde üye ve yönetici olarak toplumsal çalışmalar içinde yer aldı. Yazıcı, bu süreçte Tayyip Erdoğan`ın Avukatı ve Hukuk Müşaviri olarak da görev yaptı.

Hayati Yazıcı, Adalet ve Kalkınma Partisinin kuruluş sürecinde yer alarak, partinin Kurucu Üyesi oldu. 3 Kasım 2002 seçimlerinde İstanbul Milletvekili olarak parlamentoya giren Yazıcı, Kasım 2002den itibaren beş yıl süre ile AK Parti`nin Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Hayati Yazıcı, 12 Haziran 2011 günü yapılan genel seçimlerde Rize Milletvekili seçilerek tekrar Parlamentoya girdi. Hayati Yazıcı, 61. Hükümette Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görev yapmaktadır.

Hayati Yazıcı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hayati Yazıcı Haberleri