Melih Gökçek kimdir?

Melih Gökçek kimdir?

20 Ekim 1948’de Ankara, Keçiören doğumlu olan İbrahim Melih Gökçek, aslen Şanlıurfalıdır. Babasının avukat olmasından dolayı lise dönemine kadar Gaziantep'te okudu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne başlamasıyla beraber Ankara'ya yerleşti. Gazi Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu’nu bitirdikten sonra Gaziantep Haber Gazetesi'nde yerel gazetecilik yaptı. Özel kalem müdür yardımcısı olarak Çalışma Bakanlığında görev alan Gökçek, askerliğini bitirdikten sonra ticaret yapmaya karar verdi.

1984 yılında Anavatan Partisi'nden belediye başkanlığına aday gösterilerek seçimi kazandı. Daha sonra ANAP'tan ayrılarak Refah Partisi'ne geçen siyasetçi, 1991'deki genel seçimlerde Ankara Milletvekili olarak göreve başladı. 1994 yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Gökçek, 2003'te Adalet ve Kalkınma Partisi'ne geçti.

2004, 2009 ve 2014 yıllarındaki yerel seçimleri de kazanan siyasetçi, 2017'de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa etti.

Melih Gökçek Haberleri

Melih Gökçek, Mansur Yavaş'ı hedef aldı! 'Siyasi hayatı 3 ay içinde bitecek'

Melih Gökçek, canlı yayında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı hedef aldı. Elinde belgeler bulunduğunu iddia eden Melih Gökçek, 'Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın siyasi hayatı 3 ay içinde bitecek' açıklamasını yaptı. Ayrıca, Gökçek, 'Mansur Yavaş mı Melih Gökçek mi yolsuzluk yaptı diye anket yapılsa sonuç ne çıkar?' sorusuna 'Melih Gökçek çıkar' yanıtını verdi.

Haber 19-05-2022 08:21

Melih Gökçek'in sağlık durumu nasıl? Koronavirüse yakalandı! İşte Melih Gökçek'in son sağlık durumu

Melih Gökçek, Twitter hesabı üzerinden yapığı açıklama ile kendisinin ve eşi Nevin Gökçek’in koronavirüsüne yakalandığını duyurdu. Gelişme sonrası Melih Gökçek'in sağlık durumu merak edildi. Peki Melih Gökçek'in ve eşinin sağlık durumu nasıl? İşte Melih Gökçek'in son sağlık durumu...

Haber 17-03-2022 12:26

Melih Gökçek koronavirüse yakalandı

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek sosyal medya hesabından koronavirüse yakalandığını duyurdu. Gökçek paylaşımına , "Rabbimize hamdolsun hafif geçiyor." notunu düştü.

Haber 15-03-2022 17:48

Ümit Özdağ ile Melih Gökçek’in ‘Diyanet’ kavgası!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ "Diyanet'in arkasında namaza durmak günah" yorumunda bulunması üzerine sosyal medyadan tepki gösteren Melih Gökçek'le tartıştı. İşte Gökçek ile Özdağ’ın birbiri ile tartıştığı o paylaşımlar…

Haber 06-03-2022 15:10

Melih Gökçek'in Stephen Hawking videosu olay oldu! 'Girdin toprağın altına, hadi bakalım'

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek sosyal medya hesabından paylaştığı video ile gündem oldu. Gökçek Stephen Hawking’in balmumu heykeline, ''Nasılsın? Nasıl öbür taraf? Rabbimi inkâr ediyordun değil mi. Bak ölüm hepimize hak. Bak susmuş duruyorsun. Ya… Kendini çok büyük zannediyordun ne oldu? Girdin toprağın altına. Şimdi hesabı rabbime veriyorsun. Hadi bakalım'' ifadelerini kullanıyor.

Haber 26-02-2022 11:48

Son dakika: Melih Gökçek canlı yayında oy oranlarını duyurdu! "Şerefimi temin ediyorum..."

Son dakika haberi: Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Gökçek canlı yayında, Ankara ve İstanbul'daki oy oranlarına değinerek, "Bugün biz Ankara'da seçim yapsak, Allah'ın izniyle gitti." dedi. Ankara'daki oy durumunun sorulması üzerine Gökçek, "Neticeyi şimdi söylemeyeyim, şerefimi temin ediyorum, öndeyiz." ifadelerini kullandı.

Haber 21-02-2022 00:12

Mansur Yavaş istemişti! Melih Gökçek zırhlı aracı teslim etti: Israrlı yaygara üzerine...

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendisine tahsis edilen zırhlı aracı Ankara Büyükşehir Belediyesine teslim etti. Gökçek, dün attığı tweet ile aracı teslim edeceğini, ''Mansur Yavaş'ın ısrarlı yaygarası üzerine iade ediyorum'' sözleriyle duyurmuştu. Teslimat sonrası ise Ankara Büyükşehir Belediyesi açıklama yaptı.

Haber 14-12-2021 16:34

Melih Gökçek: Mansur Yavaş'ın ısrarlı yaygarası üzerine...

Melih Gökçek sosyal medya hesabından, tartışmalara konu olan zırhlı aracı teslim edeceğini duyurdu. Gökçek, "Mansur Yavaş'ın ısrarlı yaygarası üzerine hakkım olduğu halde iade etmeye karar verdim." ifadelerini kullandı. Mansur Yavaş göreve geldikten sonra Gökçek'in aracı iade etmesi gerektiğini söylemişti.

Haber 13-12-2021 20:17

Melih Gökçek'in açıklamaları gündem oldu! CHP'den manidar paylaşım: İktidarımızı güçlendiriyor

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in açıklamalrı sonrası CHP'den dikkat çeken bir paylaşım geldi. CHP'li Engin Özkoç, "İktidarımızı garantiliyor" ifadelerini kullandı.

Haber 02-12-2021 11:23

Melih Gökçek'in FETÖ iddiası geceye damga vurdu! Ahmet Hakan şaşkınlığını gizleyemedi

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'in iddiaları geceye damga vurdu. CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan Gökçek'in "Benim belediyede geçmişten kalan bol miktarca FETÖ'cü var" ifadeleri gündem oldu.

Haber 02-12-2021 10:20

Melih Gökçek Temel Karamollaoğlu'na seslendi: Bir daha bizi üzme

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu’na seslenerek "Bir daha Allah aşkına bizi üzme Temel Ağabey" ifadelerini kullandı.

Haber 11-11-2021 09:29

Melih Gökçek "Neden görevden alındın?" sorusuna sinirlendi: Sana ne?

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendisine "Sen neden görev alındın?" diye soran hukukçu Bülent Yücetürk'e tepki gösterdi.

Haber 29-10-2021 09:27

Mansur Yavaş: Cumhurbaşkanlığı adaylığı gurur verici olur ama hedefim zengin bir Ankara

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş isminin cumhurbaşkanlığı adaylığı için geçmesinden gurur duyduğunu ancak böyle bir hedefe odaklanmadığını, öncelikli hedefinin "zengin bir Ankara" olduğunu söyledi.

Haber 28-10-2021 16:29

Melih Gökçek ifade verdi

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesinin suç duyurusu üzerine savcıya ifade verdi.

Haber 24-09-2021 23:32

Anayasa Mahkamesi'nden Melih Gökçek kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM), eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in sosyal medya hesabındaki bazı paylaşımlarıyla CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'nın "kişisel verilerin korunmasını isteme hakkı"nı ihlal ettiğine karar verdi.

Haber 29-07-2021 10:11

AK Parti kongresindeki kalabalık sosyal medyada olay oldu! Melih Gökçek'ten eleştirilere yanıt geldi

Ankara'da yapılan AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'ndeki kalabalık gündem oldu. Kongredeki görüntülerle ilgili koronavirüs kurallarının hiçe sayıldığı eleştirileri yapıldı. Eleştirilere yanıt ise Melih Gökçek'ten geldi. Gökçek, 'solandakilere test yapıldı' dedi.

Haber 24-03-2021 15:12

Melih Gökçek: Ekrem İmamoğlu benden korkuyor

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Ekrem İmamoğlu benden korkuyor. Tweetlerim onu rahatsız ediyor. Benim tweetlerimin çoğu doğru olduğu için onun karizması gidiyor" açıklamasını yaptı. Gökçek, görevden alınma süreciyle ilgili de, "Ben bu konuda Tayyip beyi suçlamıyorum. Görevden alındığıma kırıldım, ama bu kırılmak Tayyip beyle ilgili değil" ifadelerini kullandı.

Haber 19-02-2021 20:46

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Melih Gökçek Beştepe'de görüştü

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek ile Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı'nda bir araya geldi. Beştepe'deki görüşmenin ardından sosyal medyada "Gökçek'e yeni bir görev mi verilecek?" sorusu gündeme geldi.

Haber 12-11-2020 11:17

'Kel kafa çıldıracak' diyen Melih Gökçek kimi kastetti? Kendisi açıkladı

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamalarını paylaşarak yaptığı 'Kel kafa çıldıracak' yorumuyla kimi kastettiğini açıkladı. Gökçek, olay olan sözle Soylu'yu değil CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ı işaret ettiğini söyledi.

Haber 26-08-2020 13:49

Melih Gökçek canlı yayında açıkladı: Mansur Yavaş hakkında suç duyurusunda bulunacağım

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Hande Fırat'ın Gece Görüşü programına telefonla bağlanarak Ankapark ile ilgili çıkan iddialara ilişkin açıklamada bulundu. Gökçek açıklamasında Mansur Yavaş hakkında suç duyurusunda bulunacağını da belirtti.

Haber 25-06-2020 23:58

Bülent Arınç'tan Melih Gökçek açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, katıldığı TV programında Melih Gökçek'le ilgili "Ben onun kolunu kestim, o benim sakalımı tıraş etti. Sakal daha gür çıktı ama kol yerine gelmiyor" ifadelerini kullandı.

Haber 25-06-2020 23:26

Melih Gökçek'ten İmamoğlu'na 'hortum' göndermesi: Her şey güzel olacaktı

Ankara'nın eski Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün İstanbul'daki sağanak ve fırtına sırasında oluşan hortum hakkında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na göndermede bulunarak "Her şey güzel olacaktı. Böyle hortum görmedik. Yalan mı İmamoğlu?" paylaşımını yaptı.

Haber 24-06-2020 07:48

İmamoğlu'nun türbedeki görüntüsüne Melih Gökçek'ten çok sert tepki

Geçtiğimiz gün Fatih Sultan Mehmed Han'ın türbesini ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ziyaret sırasındaki görüntüsü gündem oldu.

Haber 31-05-2020 12:02

Melih Gökçek'ten Gökhan Özoğuz'a tepki! 'İspat edemeyen şerefsizdir'

Ankara Belediyesi Eski Başkanı Melih Gökçek, bu kez Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz'un sözlerine sinirlendi.

Magazin 19-05-2020 10:11

Melih Gökçek'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kolonya teşekkürü

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) günlerinde dağıtılan kolonya için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti ve "Dünyada kendi tebaasını bu kadar düşünen ikinci bir lider yok" dedi.

Haber 27-04-2020 09:59

Melih Gökçek'in deprem sonrası paylaşımı tepki çekti

Elazığ merkezli olarak meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in attığı bir tweet sosyal medyada büyük tepki çekti.

Haber 25-01-2020 12:25

Son dakika! Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Melih Gökçek dönemi hakkında suç duyurusu

Son dakika haberi... ABB Hukuk Müşavirliği soruşturması sonucunda kurumun 576 milyon TL’lik zarara uğratıldığı gerekçesi ile Melih Gökçek dönemi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Haber 13-01-2020 11:48

Melih Gökçek'ten Emin Çölaşan'a geçmiş olsun mesajı: Sevinmedim, hatta üzüldüm

Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan’ın yıllardır eleştirdiği, tartışmalar yaşadığı Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı AK Partili Melih Gökçek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Çölaşan'a destek verdi.

Haber 30-12-2019 08:48

Melih Gökçek'ten 'masöz' iddialarına yanıt!

Melih Gökçek, belediyede kadrolu masözü konutunda çalıştırdığı iddialarıyla ilgili olarak olarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Trend 13-12-2019 11:58

Melih Gökçek 'sızdırıldı' diyerek Ekrem İmamoğlu'nun görüntülerini paylaştı! Deniz Zeyrek'ten yanıt geldi

Kars kazının tanıtımı amacıyla bir restoranda düzenlenen yemeğe katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görüntüleri sosyal medyada tartışma yarattı. Melih Gökçek'in 'sızdırıldı' diyerek paylaştığı görüntüler sosyal medyada 'Trend Topic' olurken, yemeğe katılan gazeteci Deniz Zeyrek iddialara yanıt verdi.

Haber 02-12-2019 10:20

'Behzat Ç.'den yeni fragman: 'Melih Gökçek bile gitti'

‘Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi’, yeni bölümleriyle BluTV’de izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. 25 Temmuz tarihinde yayınlanacak diziden bir önizleme videosu paylaşıldı.

Magazin 13-07-2019 09:53

Melih Gökçek'in evindeki kamera sistemi söküldü

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, eski Başkan Melih Gökçek'in evine giderek, 'hukuksuz ve izinsiz' kurulduğu öne sürülen güvenlik kamera sistemini söktü. Gökçek, kamera sistemini sökmek için kalabalık bir grupla eve gelindiğini ileri sürüp, sosyal medya hesabından tepkisini dile getirdi.

Haber 08-07-2019 17:10

Milli güreşçi Rıza Kayaalp evlendi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mansur Yavaş ve Melih Gökçek aynı kareye girdi

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın nikah şahitliğini yaptığı törende hayatını Zeynep Yılmaz ile birleştirdi. Çiftin nikahını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kıydı. Nikahın ardından çekilen fotoğrafta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mansur Yavaş ve Melih Gökçek yan yana geldi.

Haber 26-06-2019 08:12

23 Haziran seçiminin ardından Melih Gökçek'ten İmamoğlu mesajı

Ankara Eski Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, İstanbul seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik etti.

Haber 23-06-2019 22:06

Athena Gökhan'dan Melih Gökçek'e sert tepki

Son günlerde siyasi çıkışlarıyla gündeme gelen Athena Gökhan, dün akşam Ekrem İmamoğlu-Binali Yıldırım ortak yayınıyla alakalı kravat yorumu yapan Melih Gökçek'e tepki gösterdi.

Magazin 18-06-2019 10:31

Osmanlıspor'da futbolcular soyunma odasında Osman Özköylü'ye saldırdı

Osmanlıspor'da alacakları ödenmeyen futbolcular play-off maçı Gazişehir Gaziantep deplasmanına gitmeme kararı aldı. Fahri başkan Melih Gökçek, oyunculara ödeme sözü verdi. Maçın devre arasında ise oyunculardan Caner Arıcı, Beykan Şimşek, Anıl Karaer ve Galip Güzel teknik direktör Osman Özköylü'ye saldırdı.

Trend 29-05-2019 10:25

Melih Gökçek'ten 'Her şey çok güzel olacak' tweeti! Ahmet Hakan paylaştı

Gazeteci Ahmet Hakan, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "Her şey güzel olacak" tweet'ini paylaştı.

Trend 12-05-2019 08:51

Melih Gökçek'ten Ekrem İmamoğlu'na 'saat' göndermesi

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İmamoğlu'nun 250 bin lira olduğu iddia edilen saati ve CHP'nin başlattığı bağış kampanyasına yönelik, "İmamoğlu vatandaştan 20 TL bağış istiyor. Bence kolundaki 250 bin TL'lik saati kendi bağışlasa 12 bin 500 kişi bağış yapmış olur." dedi.

Trend 11-05-2019 12:44

Melih Gökçek'ten İstanbul seçim hesabı: Küsen gelirse iş bitti

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya hesabından, YSK'nın iptal kararı sonrası 23 Haziran'da tekrar yapılacak olan İstanbul seçimiyle ilgili paylaşımlarda bulundu.

Trend 10-05-2019 07:52

Melih Gökçek'ten Yusuf Güney'e destek!

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün "Her şey çok güzel olacak" diye tweet atan sanatçılara tepki gösterilmemesini eleştiren Yusuf Güney'e destek verdi.

Trend 08-05-2019 13:59

Melih Gökçek'ten Canan Kaftancıoğlu'na flaş teklif

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 'Gezi eylemlerinde elinde taşla çekilen fotoğrafları' olduğunu iddia ettiği CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na Twitter'dan seslenerek, "Canan hanım, sana bir teklifim var. Bana tazminat davası aç ve fotoğrafta photoshop kullandığımı iddia et" dedi.

Trend 06-05-2019 13:31

Melih Gökçek'ten Fatih Portakal'a önce telefon sonra teşekkür!

Fatih Portakal, canlı yayında Melih Gökçek'in kendisini aradığını açıkladı. Yayının ardından sosyal medyadan paylaşımda bulunan Gökçek ise açıklamalarını izleyicilere ilettiği için Portakal'a teşekkür etti.

Trend 26-04-2019 14:39

Melih Gökçek'ten olay yaratan paylaşım!

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, belediyedeki zararın kendisi döneminde değil, kendisinden sonra başkanlığa getirilen Mustafa Tuna döneminde olduğunu öne sürdü. Melih Gökçek'in iddiaları, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Trend 20-04-2019 08:38

Ankara'da Melih Gökçek döneminde yapılmıştı, Mansur Yavaş kaldırttı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Melih Gökçek döneminde yaptırılan kol saati şeklindeki saat kulesini kaldırttı.

Trend 16-04-2019 11:59

Melih Gökçek'ten olay paylaşım: 80 bin oyumu yemişlerdi!

31 Mart Mahalli Seçimlerinin ardından İstanbul ve Ankara'da yaşanan oy tartışmaları devam ederken Melih Gökçek'ten yeni bir açıklama geldi. Sosyal medya hesabından video yayınlayan Gökçek, 1999 yılındaki yerel seçimde 80 bin oyunun yok edildiğini iddia etti.

Haber 05-04-2019 08:47

Melih Gökçek, Mansur Yavaş'ı tebrik etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine görevinden istifa eden, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 25 yıl sonra Ankara ve İstanbul'un el değiştirdiği 31 Mart seçim sonuçlarına ilişkin açıklamada bulundu. Gökçek, Mansur Yavaş'ın Ankara'yı kazanmasına ilişkin "Seçimlerde kaybetmekte var. Kazanmak da var. Sayın Mansur Yavaş'ın başarısını tebrik ediyorum" ifadesini kullandı.

Haber 02-04-2019 08:49

Melih Gökçek'ten Yıldız Tilbe'nin Ayasofya paylaşımıyla ilgili açıklama

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, şarkıcı Yıldız Tilbe'nin, "Ayasofya ibadete açılsın" çağrısına destek verdi. Gökçek, "Doğru bi̇ldi̇ği̇ni̇ söylemekten zerre çeki̇nmeyecek kadar cesur" ifadelerini kullandı.

Trend 18-03-2019 07:59

Mansur Yavaş: Melih Gökçek artık bir seçmen, ben de onun oyuna talibim

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, "Melih Gökçek artık bir seçmen, ben de onun oyuna talibim." dedi.

Haber 04-03-2019 16:55

Özgür Özel'den çok konuşulacak sözler: Türkiye'nin korku filmini 1994'te başlattık

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, "Biz Türkiye'nin korku filmini 1994'te yaptığımız hatalarla başlattık, İstanbul'u ve Ankara'yı Recep Tayyip Erdoğan ve Melih Gökçek'e kaptırarak. O günden bugüne geldiler; ama yiğit düştüğü yerden kalkar. 31 Mart seçimleri Ankara ve İstanbul'un geri alındığı bir sürece ihtiyacımız var" dedi.

Haber 03-02-2019 18:13