Mustafa Varank

Mustafa Varank

1 Ocak 1976 Of, Trabzon doğumlu Mustafa Varank, bürokrat ve siyasetçidir. Temel eğitimini İstanbul’da alan Varank, yüksek öğrenimini ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde yapmıştır. Yüksek Lisansı içinse ABD’ye gitti ve İndiana Üniversitesi bilgisayar bilimleri bölümünde yaptı. Bu sırada Florida Üniversitesinde uzman, İndiana Üniversitesi Pervasive Teknoloji Enstitüsünde araştırma görevlisi ve sistem yöneticisi olarak çalıştı. 2005 yılında Türkiye’ye döndükten sonra Başbakanlıkta göreve başladı. . Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından 2014 yılında Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirildi. Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kurulan 66. hükümette sanayi ve teknoloji bakanı olarak görev aldı.

Mustafa Varank Haberleri

Uzaya gitmek için vatandaşlardan yoğun ilgi! Bakan Varank başvuru sayısını açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, uzaya gitmek için başvuran Türk vatandaşı sayısını açıkladı. Bakan Varank, "Uzaya gitmek için 31 bin vatandaşımız başvuru yaptı" dedi.

Haber 25-05-2022 10:22

"Bu faşizmdir" Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na 'Arapça tweet' tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından attığı Arapça tweet ile gündem olmuştu. Paylaşıma Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Arapça paylaşımında "Gelmeyi düşünüyorsanız bunu iyi bilin" ifadesiyle uyarıda bulunmuştu. Bakan Varank ise "Kimse Hollanda'ya, Almanya'ya hiçbir şey demezken, söz konusu Orta Doğu'dan, Arap ülkelerinden yatırımcı olunca 'Vay efendim Türkiye'ye neden Arap yatırımcı geliyor? diye eleştiri yapıyorlar. Bu faşizmdir." dedi.

Haber 17-05-2022 16:29

Bakan Varank müjdeyi verdi: 74 ilçe listede!

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 74 yeni ilçe bir alt bölge teşviklerinden faydalanacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bilecik'teki temaslarında söz konusu kararla ilgili müjdeyi verdi. İşte haberin detayları...

Haber 13-05-2022 16:07

Bakan Varank'tan yerli otomobille ilgili yeni açıklama! 'İnşallah yıl sonundan önce...'

Yerli otomobil TOGG'la ilgili yeni haber gelmeye devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG’un Bursa’nın Gemlik ilçesindeki yapımı devam eden fabrikasının inşaat ilerleyişini görüntüledi. Bakan Varank, yerli otomobillerin yıl sonundan önce banttan inmeye başlayacağını söyledi.

Finans 10-05-2022 17:27

İBB çalışanı tutuklanmıştı! Bakan Varank'tan tepki geldi: 'Vakti geldiğinde bedelini ödeyecek'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne 'terör' tepkisi gösterdi. Geçtiğimiz günlerde terör örgütü PKK'ya üye olma suçundan tutuklanan İBB çalışanı üzerinden yönetime sert eleştiriler yönelten Varank, "İnşallah vakti geldiğinde birileri bunun bedelini ödeyecek" şeklinde konuştu.

Haber 02-05-2022 16:13

Trabzonspor-Antalyaspor maçında dikkat çeken kare! Bakan Soylu, Bakan Varank, Bakan Muş ve Bakan Karaismailoğlu maçı birlikte izledi... Yanlarında İYİ Partili isimler de vardı

Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'in 35. hafta maçında Fraport TAV Antalyaspor ile Medical Park Stadı’nda karşılaştı. Trabzonspor-Antalyaspor maçından dikkat çeken bir kare geldi. Mücadeleyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu birlikte izledi. Maçı izleyenler arasında İYİ Partili isimler de vardı.

Haber 30-04-2022 22:35

Bakan Varank, Batman'da Toplu Açılış ve GAP Projeleri imza törenine katıldı: (3)

"11 büyükşehir belediyesi şu anda CHP’nin yönetimi altında, 2019 yılından bu yana üç yıl geçti. Soruyorum size, ne yaptılar? Vatandaşın hangi derdine çare oldular? Emin olun ortaya çıkan sonuç, kocaman bir hiç"

Yurthaber 30-04-2022 19:30

Hem ihtiyaç hem ihracat! Türkiye'de ilk olacak... Bakan Varank o tarihi duyurdu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin metre altı çözünürlüğe sahip ilk yerli ve milli gözlem uydusu İMECE'nin 15 Ocak 2023'te başlayacağı uzay yolculuğu takvimine ilişkin, "Yakın zamanda bu uydu kapatılacak, son testlerine girecek ve fırlatılmak üzere ABD'ye gönderilecek, kasım ayı itibarıyla fırlatmaya hazır hale gelecek" ifadesini kullandı.

Finans 26-04-2022 14:46

Fransız ve İtalyanlara rakip! Senede 60 ton üretiliyor! Dünyaya tanıtılacak

Sadece "Obruk" adı verilen bir mağarada üretilen ve Türk Rokfor’u da denilen peynir, kırmızı rengi ve lezzetiyle dünyada adını duyurmaya başladı. Yerin 35 metre altında, sürekli 4 derece sıcaklıkta olan mağaralarda 4 ay boyunca saklanan Obruk Peyniri'yle ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan açıklama geldi. Varank, Divle Obruk Peyniri'nin üretiminin arttırılmasına ve tüm dünyaya tanıtımına destek verdiklerini bildirdi.

Finans 24-04-2022 13:00

Bakan Varank "Yakın bir zamanda duyuruya çıkacağız" diyerek açıkladı! Uzaya gidecek Türk...

Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane 2022 Ödül Töreni'nde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Yakın bir zamanda Türkiye'nin uzaya göndereceği insanları seçmek üzere duyuruya çıkacağız. Sağlık Bilimleri Üniversitesinin kurduğu merkez de çok işimize yarayacak. Uzaya gidecek insanların özel şartları olması gerekiyor. Bu merkezin yakın zamanda ilk kullanıcılarından bir tanesi Bakanlığımız olacak. Uzaya gidecek Türk vatandaşını orada testlerden geçireceğiz." dedi.

Haber 16-04-2022 12:05

Son dakika: Bakan Varank'tan elektrikli otomobil açıklaması: Başvurular yarın başlıyor

Son dakika: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan elektrikli araçlar için son dakika açıklaması geldi. Bakan Varank, yüksek hızlı şarj istasyonu kurulmasına yönelik 300 milyon liralık destek programına başvuruların yarın alınmaya başlanılacağını duyurdu.

Finans 15-04-2022 12:18

Bilişim Vadisi İzmir'in temeli atıldı (1)

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: - "Mega teknoloji koridoru ile birbirine bağlanan Bilişim Vadisi Kocaeli ve İzmir, diğer yenilik ekosistemi bileşenleri ile birlikte Türkiye'yi Allah'ın izniyle teknolojide süper lige taşıyacak" - "Eğer bugün biz bu çatışmalara bu savaşlara rağmen sapasağlam bir şekilde, yerimizde duruyorsak, bunda Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yerliliğini yüzde 25'lerden yüzde 75'lere taşıdığımız savunma sanayinin payı büyüktür" - "Üretimde çalışacak derinlemesine uzmanlaşmış beyaz yakalıların üniversite-sanayi iş birliği ile yetiştirilmesini sağlayan Sanayi Doktora Programı'nı iyileştiriyoruz. Doktora öğrencilerine eğitimleri süresince sağladığımız burs miktarını minimum 6 bin liraya çıkartıyoruz"

Yurthaber 29-03-2022 12:44

Bakan Varank, Kahramanmaraş'ta dokuma işletmesinin açılışında konuştu:

"Yeni ekonomi modelimizde yatırım, üretim, istihdam ve ihracatla büyüyen bir Türkiye oluşturmaya çalışıyoruz. Son 3 yılda Türkiye'de yatırımların geldiği noktadan ziyadesiyle memnunuz"

Yurthaber 25-03-2022 16:55

"Takılmış plak gibi..." Bakan Varank'tan muhalefete: "Hodri meydan"

Uşak’ta gerçekleştirilen toplu açılışta önemli açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, muhalefete sert tepki gösterdi. Bakan Varank, “Biz burada sanayicinin yatırım iştahını konuşurken, ülkenin dört bir yanında yeni fabrika açılışları yaparken, muhalefet takılmış plak gibi ‘Fabrika yok’ diyor. Ben de diyorum ki; hodri meydan. Gelsinler Uşak OSB’yi bir görsünler” şeklinde konuştu.

Haber 24-03-2022 18:30

Son dakika: Bakan Varank duyurdu: '63 yeni araştırmacı geliyor'

Son dakika: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ufuk Avrupa Programı açılışında, "TÜBİTAK’ın tersine beyin göçü programları ile 47’si Türk 63 yeni araştırmacı daha Türkiye’ye geliyor." ifadelerini kullandı.

Finans 21-03-2022 12:55

Bakan Varank'tan Türk oyun şirketi Loop Games'e ziyaret: 200 milyon dolarlık ihracat geliri getirdiler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 20 kişilik ekiple 3 ayda geliştirdiği oyunla 200 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren Türk oyun şirketi Look Games'i ziyaret etti. Varank, Türkiye'de oyun sektörünün çok iyi gittiğine dikkati çekerek, bu alanda ülkeden 2 unicorn çıktığını ve Türk şirketlerinin iyi yatırımlar aldığını hatırlattı.

Finans 27-02-2022 13:56

Bakan Varank, Ankara TEKMER'in açılışını yaptı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara Teknoloji Geliştirme Merkezi'nin (TEKMER) açılışını yaparak "Hükümet olarak, bu ülkeye değer katan yatırımcıların, girişimcilerin her daim yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz" dedi.

Finans 07-02-2022 15:14

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'tan doğalgaz açıklaması: Depolarda doluluk oranı yüzde 27

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İran'ın doğalgaz sevkiyatını durdurması sonrası yaşanan tartışmalarla ilgili "Uyarı yaptığımızda doğal gaz depolarımızda doluluk oranı yüzde 54'e düşmüştü. Bugün itibarıyla doluluk oranı sadece yüzde 27'dir" dedi. Bakan Varank da Saros Körfezi LNG Terminali'nin inşasıyla ilgili CHP'li vekilleri eleştirerek, "Eğer biz o LNG Terminali‘ni bir sene gecikmeden açsaydık, İran’dan yapılan bu ani kısıntıyı hiç yaşamamış olacaktık” demişti.

Haber 25-01-2022 17:53

Bakan Mustafa Varank'tan Ekrem İmamoğlu'na: Karla mücadele balık tuzlayarak yapılmaz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul'da yoğun kar yağışı sonrası yaşanan aksaklıklara ilişkin açıklamada bulundu. Ekrem İmamoğlu'nu eleştiren Bakan Varank, "Dün milyonlarca İstanbullu, şehir merkezinde mahsur kaldı. Kar küremesi yapmanız, tuzlama yapmanız da mı engellendi? Karla mücadele balık tuzlayarak yapılmaz. İstanbul’u kar kıyamet götürüyor, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı gitmiş bir balıkçı restoranında görüntü veriyor" dedi.

Haber 25-01-2022 14:51

Bakan duyurdu! 2021'de 772 bin yeni otomobil ve ticari araç satıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2021 yılı satış ve ihracat performansına ilişkin açıklamalarda bulundu. Varank, geçen yıl Türkiye'de 772 bin yeni otomobil ve ticari aracın satıldığını belirtti.

Finans 17-01-2022 17:30

Şahan Gökbakar'dan Bakan Mustafa Varank'a cevap! "Hiçbir siyasi partiye yakınlığı olmayan biriyim"

Geçtiğimiz yaz Türkiye'de meydana gelen orman yangınlarının ardından, yangın söndürme uçaklarını soran Şahan Gökbakar'a Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Orman yangınlarıyla mücadele uzmanı Sn. Şahan Gökbakar' diyerek cevap vermişti. Mustafa Varank'ın paylaşımına sosyal medya hesabından yanıt veren Gökbakar, "Ben ülkesini seven, hiçbir siyasi partiye yakınlığı olmayan biriyim. İnsanlar yaşadıkları ülke hakkında fikir sahibi olabilir..." diyerek yanıt verdi.

Magazin 14-01-2022 15:43

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan milli gözlem uydusu İMECE paylaşımı! Tarih verdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, milli gözlem uydusu İMECE için dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Bakan Varank, paylaşımında, "Türkiye'nin sıfırdan tasarlayıp ürettiği ilk metre altı çözünürlükteki milli gözlem uydusu İMECE, 2022'nin son çeyreğinde uzaya gönderilmek üzere hazır olacak." ifadesini kullandı.

Haber 07-01-2022 16:59

Bakan Varank duyurdu! Türkiye'nin ilk otomobil batarya fabrikası SIRO kuruluyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin ilk otomobil batarya fabrikasının kurulacağını duyurdu. Bakan Varank, fabrikanın TOGG ve Farasis ortaklığında SIRO adıyla kurulacağını açıkladı.

Haber 18-12-2021 12:09

Bakan Varank üçüncü çocuğunun doğum haberini TBMM'de aldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri sırasında 3'üncü kez baba olduğu haberini aldı.

Haber 08-12-2021 16:41

Bakan Varank kaza geçiren muhabiri kendi aracıyla evine bıraktı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden kendi kullandığı minibüsle evine gittiği sırada, içinde bulunduğu taksi kazaya karışan muhabiri aracına alarak evine bıraktı.

Haber 24-11-2021 23:55

Öğrenciler görünce şaşkına döndü! Bakan Varank'tan pizzalı sürpriz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Fatih Merkez Kütüphanesinde ders çalışan gençlere sürpriz yaptı. Kütüphaneye pizza götüren Bakan Varank, çat kapı ziyarette öğrencilerle bir araya geldi.

Haber 22-11-2021 10:17

Bakan Mustafa Varank Safranbolu'yu ziyaret etti

Bakan Mustafa Varank Safranbolu'yu ziyaret etti

Yurthaber 15-11-2021 19:25

Bakan Varank, Karabük'te toplu açılış töreninde konuştu:

"Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, 'Milli Teknoloji Hamlesi' ışığında büyük ve güçlü Türkiye yolunda kararlılıkla ilerliyoruz. Amacımız; Türkiye'nin rotasını her zaman yatırım, üretim, istihdam ve ihracatta tutmak" - "Aslında şehirlerimizin ve bölgelerimizin güçlü olması da büyük ve güçlü Türkiye hedefimizin ilk basamağını oluşturuyor. Bu bağlamda illerimizin ayrı ayrı potansiyellerinden ne kadar fazla faydalanabilirsek, o kadar hızlı bir şekilde hedefimize ilerleriz. Ve ortaya çıkan refahtan da sadece belirli bölgelerde yaşayanlar değil, tüm Türkiye faydalanmış olur"

Yurthaber 15-11-2021 12:54

TBMM'de gerginlik! CHP'li Şener'in Erdoğan'la ilgili örnek verdiği film olay oldu

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmeler sırasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile CHP'li vekiller arasında gerginlik yaşandı. CHP'li Abdüllatif Şener'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alarak, bir diktatörün ölümünü anlatan "Viva Zapata" adlı filmle örnek vermesine tepki gösteren Varank CHP'li isimleri ayağa kaldırdı. Daha sonra ise Cihangir İslam'ın "Sen FETÖ'nün hesabını ver" sözlerine, "Ben ailemden şehit verdim" şeklinde yanıt verdi.

Haber 04-11-2021 08:11

TBMM'de gerginlik! CHP milletvekilleri Bakan Varank'ın oturduğu yere yürüdü

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda tansiyon yükseldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın sözleri sonrası CHP milletvekilleri Bakan'ın bulunduğu alana yürüdü.

Haber 03-11-2021 21:21

Bakan Varank, yerli otomobil TOGG için tarih verdi!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "85 milyonun ortak hayali olan Türkiye'nin Otomobili Projesi emin adımlarla yoluna devam ediyor." diyerek yerli otomobil TOGG'a yapılan yatırım miktarını ve ilk aracın seri üretim bandından ineceği tarihi paylaştı.

Haber 03-11-2021 15:46

Bakan Varank, global markalara parça ve kalıp üreten tesisin açılışını yaptı:

"Ne diyor muhalefet, Türkiye'de 19 yılda hiç fabrika açılmadı. Biz sadece fabrika açmıyoruz, üretim teknolojilerini de geliştiriyoruz. MTN firması hem kalıpçılık hem de plastik parçalar alanında dünyaya örnek olacak işleri kendi teknolojisini geliştirebilen bir firmamız" - "Ülkemizi katma değerli üretimle katma değer oluşturarak gelişen büyüyen refahını da tüm milletiyle paylaşan bir ülke haline getirmek için büyük bir gayretle çalışıyoruz"

Yurthaber 30-10-2021 17:14

Bakan Varank, Türkiye'nin ilk yerli plazma üretim tesisinin temelini attı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin ilk yerli plazma üretim tesisinin 550 milyon avro yatırım değerine sahip olduğunu belirterek, "Bu tesis ile birlikte dünyada sadece 12 merkezde üretilen, maalesef Türkiye’de üretimi daha önce gerçekleştirilemeyen kan ürünleri üretilecek. Yani bu fabrika, dünyada bu alandaki 13'üncü tesis olacak." dedi.

Haber 30-10-2021 16:31

İstiklal Caddesi'ni turlayan Bakan Varank: Binali abiyle takıldık

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yenilenen Atatürk Kültür Merkezi’nin dün akşamki açılış töreninin ardından yürüyerek İstiklal Caddesi'ne geçti. Yıldırım ve Varank’ın İstiklal Caddesindeki yürüyüşü sırasında ikiliyi görenler fotoğraf çektirdi. Bakan Varank İstiklal gezisiyle ilgili sosyal medya hesabından da paylaşımda bulundu

Haber 30-10-2021 15:56

Türkiye'de ilk ve tek! Bakan Varank test etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli ve milli şanzıman kullanılan ilk kamyon olan ve yerlilik oranı yüzde 90'ı geçen F-MAX kamyonu test etti.

Haber 19-10-2021 21:20

Bakan Varank'tan uzaktan çalışma duyurusu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ar-Ge tasarım merkezleri ile teknoparklarda çalışan personelin 2022 sonuna kadar yüzde 50 uzaktan çalışmaya devam edebileceğini açıkladı.

Haber 17-10-2021 16:48

Bakan Varank, TOGG'un üretim bandından ineceği tarihi açıkladı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) Gemlik’teki üretim tesisinin inşaatı hız kesmeden devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Varank, üretim tesisinin tamamlandığında Avrupa’nın çevreye en saygılı fabrikası olacağını ifade ederek “Söz verdiğimiz şekilde 2022 yılının sonunda araçlarımızı seri üretim bandından indirmiş olacağız” diye konuştu.

Finans 12-10-2021 14:32

Bakan Varank, Konya'da gençlerin sorularını cevapladı:

"Türkiye'nin otomobili, inşallah 2022 yılının sonunda seri üretim bandından çıkacak. Fabrikanın inşaatı devam ediyor. Makine siparişleri yapıldı. Arabanın prototipleri testlere girmeye başladı. 2022 yılının sonunda seri üretim bandından çıkan araçlar, 2023 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmüş olur" - "Muhalefetin seçim vaadi, ülkenin önümüzdeki 4-5 senesinde tekrar tekrar seçim yapmak. Böyle bir seçim vaadi olabilir mi? Siz planınızı, projenizi, ülkeyi taşımak istediğiniz noktayı ortaya koyarsınız, buna göre siyaset yaparsınız"

Yurthaber 09-10-2021 00:57

Bakan Varank, Konya Model Fabrika'nın açılışında konuştu:

"Yapılan yatırımlarla 2021 yılı ikinci çeyrekte yüzde 21,7'lik ciddi bir büyüme gerçekleştirdik. Bu büyümeyle istihdamda da yılın ilk 7 ayında 1,7 milyon artış kaydettik" - "İhracatımız yıllık 210 milyar doları geride bırakarak bir rekora imza attı. İşte bütün bu istatistikler işin görünen kısmıdır"

Yurthaber 08-10-2021 19:50

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı'na nasıl başvuru yapılır? 188 ürün ve 54 yenilikçi yatırıma para yağacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılan açıklama ile 188 ürün ve 54 yenilikçi yatırıma destek yağacak. Bu destekten yararlanmak için ise bazı şartlar bulunuyor. İşte Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı’na başvuru için şartlar…

Finans 07-10-2021 16:26

Bakan Varank duyurdu! 750 bin liraya kadar destek verilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Yarın (bugün) itibarıyla KOSGEB ile sebze-meyve zayiatını azaltacak Soğuk Zincir Finansal Destek Programı'nı başlatıyoruz" dedi. Bakan Varank ayrıca 750 bin liraya kadar destek verileceğini de belirtti.

Finans 05-10-2021 17:30

Bakan Varank: İşçiye yüksek zam yapılmasını bekliyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank yaptığı açıklamada, Toplu İş Sözleşmesine değinerek, çelik sektöründe çalışan işçiler için yüksek oranda zam yapılmasını beklediğini söyledi. Varank, sektörün geçen yıl yaklaşık 36 milyon ton üretim gerçekleştirdiğini anımsatarak, " Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise 7. büyük çelik üreticisi olan ülkemizin bu başarısını sürdürebilir kılmak asıl meselemiz." dedi.

Finans 01-10-2021 08:42

Bakan Varank'tan TOGG'un fiyatına ilişkin açıklama!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST'teki TOGG standında TOGG'un fiyatı hakkında konuştu. Bakan Varank, aracın fiyatının henüz belli olmadığını, fakat kendi sınıfındaki araçlar ile yarışacak bir fiyattan piyasaya çıkacağını belirtti.

Haber 22-09-2021 18:02

Bakan Varank'tan ÖTV zammı açıklaması! "ÖTV zammı stratejik miydi, yerli araçları desteklemek için miydi?"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bir gazetecinin sorduğu "Elektrikli araçlara gelen ÖTV zammı stratejik miydi, yerli araçları desteklemek için miydi?" sorusuna cevap olarak, "Biz tabi ki vergi uygulamalarımızı hem ülkenin ekonomik ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, hem de sektörlerin önünü açacak şekilde tasarlıyoruz. Tabi ki KDV olsun, ÖTV olsun ihtiyaçlar hasıl olduğunda" dedi.

Finans 22-09-2021 15:55

"Google Oyun ve Uygulama Akademisi" için TEKNOFEST'te imza töreni

Google Türkiye, Türkiye Girişimcilik Vakfı ve T3 Girişim Merkezi iş birliğiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığının destekleriyle hayata geçen "Google Oyun ve Uygulama Akademisi" için TEKNOFEST'te imza töreni yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Google, Türkiye'de oyun ve uygulama geliştirmeye meraklı gençlerimize eğitimler verecek. 2 bin gencimiz ücretsiz ve 400 saate varan eğitimler alabilecek." dedi.

Haber 22-09-2021 15:31

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: Uçan arabalar konusunda bizi konuşacaklar

TEKNOFEST'in açılışında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'yi teknolojinin gidişatını takip eden değil, tayin eden ülkeler arasına sokmak için canla başla çalıştıklarını ifade etti. Varank, "Dünya basını İHA teknolojileri alanında bizi konuşuyor. Yarın da elektrikli araçlar, otonom araçlar, yapay zeka hibrit roket teknolojileri konusunda bizi konuşacak. Evet uçan arabalar konusunda bizi konuşacaklar." dedi.

Haber 21-09-2021 16:39

Son dakika: Bakan Varank'tan yerli otomobil TOGG hakkında açıklama!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı açıklamada, yerli otomobil TOGG'un 2022 yılında banttan ineceğini ve yollarda olacağını belirtti.

Finans 08-09-2021 16:03

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'tan yerli aşı çalışması açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli aşı çalışmalarının başarılı bir şekilde devam ettiğini, hiçbir yan etkinin görülmediğini bildirdi.

Haber 02-08-2021 01:36

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Bilecik'te BEBKA projeleri açılış töreninde konuştu: (1)

"Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansımızın destekleriyle hayata geçirilen, toplam yatırım bedeli 8,5 milyon lira olan 6 değerli projenin resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. Her biri birbirinden önemli bu projeler kadın ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm girişimcilerimize, üreticilerimize hizmet edecek, Bilecik ekonomisinin gücüne güç katacak" - "(Söğüt Alp Kıyafetleri Dikim Atölyesi Projesi) 2 milyon lira bütçesi olan bu proje ile Söğüt turizmine katkı sağlarken geleneksel kültürümüzün ve kimliğimizin korunmasını amaçlıyoruz. Daha önce Söğüt Halk Eğitim Merkezinde bir kurs açılarak, kostüm tasarımları yapılmış ve yaklaşık 100 takım Alp kıyafeti üretilerek bu işe başlanmıştı. Bu kıyafetler meşhur Diriliş Ertuğrul dizisinde de kullanıldı. Şimdi bu işi daha kurumsal hale getiriyoruz"

Yurthaber 30-07-2021 11:14