Vladimir Putin kimdir?

Vladimir Putin kimdir?

Vladimir Putin, 7 Ekim 1952 tarihinde, SSCB döneminde adı Leningrad olan Sankt Peterburg kentinde doğdu.

Vladimir Putin Leningrad Devlet Üniversitesi Hukuk Bölümü'nden 1975'te mezun oldu, yüksek lisansını ekonomi alanında yaptı.

Mezuniyetinin ardından, 1975'ten itibaren KGB'de çalışmaya başlayan Putin, bir süre Almanya'da görev yaptı, Leningrad'a dönmesinin ardından da üniversite yönetiminde görev aldı.

Vladimir Putin 1990'da Leningrad Şehir Konseyi'nde danışmanlık yaptı.

1991-1992 yıllarında da belediye başkan yardımcısı ve belediye konseyi dış ilişkiler komitesinin başkanı idi.

Vladimir Putin, 1996 yılına kadar St. Petersburg yönetiminde çeşitli kademelerdeki görevlerinin ardından, 1996'da Kremlin Sarayı Mülkiyet İdaresi Başkan Yardımcılığı'na atandı ve bu görevini, 1997 yılına kadar sürdürdü.

Vladimir Putin 1997 ve 1998'de Devlet Başkanlığı İdaresi Başkanı ile Devlet Başkanlığı Denetim İdaresi Başkanı olarak yaptı.

Vladimir Putin, 1998-1999 yıllarında, Rusya İç İstihbarat Servisi FSB'nin başkanlığını yaparken, aynı zamanda, yeni Rusya'nın politbürosu olarak da adlandırılan Rusya Güvenlik Konseyi'nin sekreterliği görevini yürüttü.

Vladimir Putin, 9-16 Ağustos 1999 tarihleri arasında başbakan yardımcısı ve başbakan vekilliği, 16 Ağustos'tan itibaren de başbakan olarak görev yapmaya başladı.

Devlet Başkanı Boris Yeltsin'in 31 Aralık 1999'da istifa etmesinin ardından, Anayasa gereği, üç ay içerisinde devlet başkanlığı seçimi yapılıncaya kadar bu görevi vekaleten üstlendi. Vladimir Putin, Rusya'da yapılan başkanlık seçimlerinde %50'nin üzerinde oy toplayarak, birinci turda devlet başkanı seçildi.

7 Mayıs 2008'de görev süresi dolarak yerini yeni devlet başkanı Dmitri Medvedev'e bıraktı ve Rusya'nın başbakanı oldu.4 Mart 2012'de 3. kez % 63.6 oyla Rusya Federasyonu'na devlet başkanı seçilmiştir.

Vladimir Putin Haberleri

Ukraynalı isimden suikast iddiası! "Gizli bilgi" diyerek açıkladı! "Putin 2 ay önce..."

Ukraynalı bir istihbarat yetkilisinin "Putin'e suikast" iddiası ülkede birinci haber oldu. Ülkesindeki bir gazeteye konuşan üst düzey yetkili, "gizli bir bilgi" diyerek yaptığı açıklamada, Vladimir Putin'in 2 ay önce suikast girişiminden sağ kurtulduğunu söyledi.

Haber 24-05-2022 08:17

Ukrayna savaşı: Putin yalan haber kanunuyla gerçeklere de mi savaş açtı?

Putin, ayrılıkçı Donbas bölgesini özgürleştirmek için Ukrayna'ya yönelik 'özel bir operasyon' başlattığını söylüyor olabilir. Ukraynalılar için ise bu ilk günden beri topyekün bir savaş. Ancak bu görüşü Rusya'da dile getirmek hukuken suç kapsamında. Rusya'nın Ukrayna'yı işgaline dair resmi söylemi dışında bir şey söylemek ya da orduyu eleştirmekle suçlanan bu kişiler 15 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanıyor.

Haber 24-05-2022 05:56

Suikast korkuları arttı! Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, zehirlenme korkusuyla her öğününü tattırıyor

24 Şubat’ta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in emriyle Rus ordusunun Ukrayna’yı işgal etmesi üzerine dünya basının gözü kulağı Putin’e çevrildi. Dünya basınında Vladimir Putin’in hem fiziksel hem de psikolojik sağlığına yönelik haberler yer almaya başladı. İngiliz basınında son olarak Rus liderin suikast korkusu nedeniyle bir yeraltı sığınağında yaşadığı ve her öğününü zehirlenme şüphesiyle tattırdığı iddia edildi.

Trend 23-05-2022 15:53

Şok iddia! Putin sevgilisinden köşe bucak kaçıyor

Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Şubat ayında Ukrayna'yı işgal etmesinden bu yana yaptırımlara maruz kalan 39 yaşındaki olimpik jimnastikçi sevgilisi Alina Kabaeva'dan en az iki çocuğu olduğuna inanılıyordu. Rus bir kaynak, Vladimir Putin'in geçen hafta gelen yeniden hamile olduğu haberlerinin ardından sevgilisinden kaçtığını iddia etti.

Trend 19-05-2022 16:27

Aşk iddiası: İşte Putin'in kızı Katerina'nın Zelenskiy'si!

Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin'in eski eşi Lyudmila ile evliliğinden kızı Katerina, Rusya'nın en genç milyarderi olan 40 yaşındaki Kirill Shamalov ile evliydi. 2017'de gerçekleşen ayrılıklarının ardından Katerina'nın New York ve Londra'da çalışmış bir Rus balerin olan 52 yaşındaki Igor Zelensky ile birlikte olduğu iddia edildi. Yeni bir iddia, çiftin iki yaşında bir kızı olduğunu söyledi.

Trend 19-05-2022 11:52

Milyonlar bu gizemin ardındaki sebebi merak ediyordu: ''Çünkü aile zayıflıktır''

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in aile yaşantısına dair ayrıntıları gizli tuttuğu biliniyor. Devlet adamının ailesi konusunda neden bu kadar ketum olduğu ise halen merak konusu. Birkaç uzman, bunun arkasında yatabilecek nedenleri analiz etti.

Trend 18-05-2022 18:38

Yetişkin film yıldızdan Putin’e tek gecelik ilişki teklifi! “Eğer savaşı bitirirsen...”

İtalyan eski yetişkin film yıldızı Cicciolina, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e seslenerek ilginç bir teklifte bulundu. Putin’in Ukrayna’ya barış getirmesi ve savaşa son vermesi halinde eski yetişkin film yıldızı Rus lidere tek gecelik bir ilişki sözü verdi.

Trend 18-05-2022 15:55

Tüm dünya barışı bekliyordu! Ukrayna'dan yeni açıklama: Müzakereler askıya alındı

Rusya Devlet Başkanı Putin, 24 Şubat'ta verdiği askeri operasyon emriyle Ukrayna'yı işgal girişimini başlatmıştı. ABD başta olmak üzere çok sayıda ülke Rusya'ya yaptırım kararı almıştı. Dünya dört gözle Rusya-Ukrayna savaşından gelecek iyi haberi beklerken Ukrayna müzakerelerin askıya alındığını duyurdu. İşte son gelişmeler...

Haber 17-05-2022 18:35

Putin AB'yi sert sözlerle eleştirdi! "Ekonomik intihar" diyerek ekledi: Vazgeçemeyecekler

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları nedeniyle ABD ve AB’den Rusya’ya yönelik yaptırım kararları gelmişti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, AB’nin enerji yaptırımlarına dair dikkat çeken ifadeler kullandı ve bunu “ekonomik intihar” olarak nitelendirdi. Batılı ülkelerin dengesiz adımlarıyla Rusya'nın petrol ve doğal gaz gelirlerinin arttığını belirten Putin "Rus enerji kaynakları da başka bölgelere kayacak” dedi. Öte yandan Putin, bazı Avrupalı ülkelerin Rus petrolünden vazgeçemeyeceğini aktardı.

Haber 17-05-2022 17:01

Putin Türkiye'ye gelecek mi? Kremlin'den flaş açıklama

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in önümüzdeki haftalarda Türkiye'ye bir ziyarette bulunacağı iddialarına ilişkin Kremlin'den açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Önümüzdeki haftalarda Putin’in, Ankara’ya ziyareti planlanmıyor" dedi.

Haber 17-05-2022 11:26

Finlandiya NATO üyesi olmadan savaşın gölgesini hissetti! Putin emri verdi, 'nükleer' hazırlık başladı

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş bitmeden dünya ülkeler arası yeni çatışmalar olasılığını konuşmaya başladı. Finlandiya ile İsveç'in NATO'ya üyeliği gündeme geldiğinden beri bu olasılıklar pekişti. Rusya, ittifaka alınmaları durumunda iki ülkeye de askeri karşılık verileceğini bildirmişti. Devlet Başkanı Putin harekete geçti, nükleer hazırlıkların çoktan başladığı iddialarına yol açan görüntüler ortaya çıktı.

Haber 17-05-2022 09:43

Putin'den NATO'ya gözdağı! 'Yanıt vereceğiz'

İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği konusunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den tehdit gibi bir açıklama geldi. Rus Lider, "NATO askeri altyapısının İsveç ve Finlandiya'ya doğru genişletilmesine yanıt vereceğiz" açıklamasında bulundu.

Haber 16-05-2022 15:27

Putin’in vaftiz kızına şok! Ksenia Sobchack, yabancı ajan olarak damgalanacak iddiası gündem yarattı

Playboy dergileri için verdiği pozlarla kısa sürede popülerliğe kavuşan Rus televizyon sunucusu Ksenia Sobchack’ın babası Anatoli Sobchack ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yakın ilişkileri uzun süre önce bozulmuştu. İkilinin yakın ilişkilerinde olduğu dönemlerde Ksenia Sobchack’ın vaftiz babasının Vladimir Putin olduğu iddia edilmişti. Ukrayna-Rusya savaşının başlamasıyla birlikte Ksenia Sobchack’ın Putin’e muhalif bir tavır göstermesi iplerin gerilmesine yol açtı.

Trend 16-05-2022 14:09

Finlandiya'ya NATO mesajı! Putin'den dikkat çeken çıkış

Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya üyelik tartışmaları sıcaklığını korurken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den açıklama geldi. Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö'yle telefonda görüşen Putin, "NATO’ya üyelik hata olur" mesajı verdi. İşte haberin detayları...

Haber 14-05-2022 18:50

Ortalığı karıştıran ses kaydı! Rusya bu iddiayı konuşuyor: Putin kan kanseri mi?

Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin’in emriyle 24 Şubat’ta Rus askerlerinin Ukrayna’yı işgali dünya basınında geniş yankı uyandırmıştı. Rusya-Ukrayna savaşının gündem yaratmasıyla birlikte Vladimir Putin’in sağlık sorunları yaşadığı iddia edilmişti. Rus lider bu sefer de kan kanseri olduğu iddiasıyla gündeme geldi.

Trend 14-05-2022 11:42

Ukrayna savaşı devam ederken yeni kriz! Putin nasıl bir adım atacak?

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik müdahalesi devam ederken Finlandiya'dan NATO'ya hamlesi geldi. Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto ve Başbakan Sanna Marin, ortak bir açıklama yaparak, “Finlandiya, gecikmeksizin NATO üyeliğine başvurmalı” derken Rusya bu karara tepki gösterdi. Moskova, NATO üyeliği halinde askeri ve teknik misilleme adımları atılacağı uyarısında bulunurken Putin'in nasıl bir adım atacağı merak konusu oldu.

Haber 13-05-2022 09:01

Putin’in gizemli casusuydu! Anna Chapman’ın sosyal medya paylaşımları olay yarattı

Anna Chapman, sosyal medyada popüler olmadan önce Rusya’da oldukça gizemli bir hayat sürdürüyordu. Putin’in gizli ajanı olarak Kremlin adına bilgi toplamak için Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilen Chapman, şifreli iletişim kanalının ifşa edilmesi üzerine casus olduğu ortaya çıktı. Chapman, ajanlık görevinin sona ermesinden sonra sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başardı.

Trend 11-05-2022 09:40

Son dakika: Şamanın evinde bulundu! Üç ay arayla sekiz zengin teker teker ölü bulundu, sıradışı iddialar...

Ukrayna - Rusya savaşı devam ederken son dakika haberleri de gelmeye devam ediyor. Putin'in Ukrayna'ya savaş ilan etmesinden sonra bazı zengin iş adamları Avrupa ve ABD'deki yaptırımlardan nasiplerini almıştı. Kimi Putin'in yanında olurken kimi karşısında durdu. Üç ay arayla sekiz oligark öldü! İşte son dakika haberinin detayları...

Trend 11-05-2022 07:44

“Putin Uzun Bir Savaşa Hazırlanıyor”

Senato'da oturumda konuşan ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Avril Haines, Rusya Cumhurbaşkanı Putin’in Ukrayna’da uzun bir savaşa hazırlandığına ve Rusya’nın Donbas’ta olası bir zaferinin savaşı sona erdirmeyeceğine inandıklarını söyledi

Haber 10-05-2022 21:21

Zafer Günü'nde Putin'e siber saldırı! ''Kanları sizin elinizde''

Rusya’nın 9 Mayıs 1945 yılında Nazi Almanyası’na karşı kazandığı zaferin 77. yıldönümü için düzenlenen Zafer Günü kutlamaları Moskova'da başladı. Başkent Moskova'daki Kızıl Meydan'da Zafer Günü kapsamında askerî geçit töreni düzenlendi. Kutlamaya katılanlar geçit törenini izlemek için hazırlanırken çeşitli kanalların canlı yayınlarına siber saldırı gerçekleştirildi.

Haber 09-05-2022 17:01

Putin'in son görüntüsü dikkat çekti! İddia yeniden gündemde

Rusya Devlet Başkanı Putin ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Ukrayna savaşı sonrası Putin ile ilgili parkinson iddiası Rusya'nın Zafer Günü kutlamasında çekilen bir görüntüyle yeniden alevlendi.

Haber 09-05-2022 14:06

SON DAKİKA | Putin'den Ukrayna açıklaması: Kiev nükleer silah peşindeydi

Son dakika: Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik müdahalesi devam ederken Rusya'daki Zafer Günü kutlamaları gövde gösterisine dönüştü. Törende konuşan Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik müdahalesiyle ilgili olarak "Kiev nükleer silah peşindeydi. Ukrayna’da yapmamız gerekeni yaptık. Bağımsızlık için yaptık" dedi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 09-05-2022 10:24

Putin'in gizli sevgilisi bir kez daha hamile kaldı! Rus haber kanalı 'Baba kim?' diyerek duyurdu

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin'in Özbekistan doğumlu Alina Kabayeva ile sevgili olduğu iddia ediliyor. İddialar bununla da bitmiyor. Alina Kabayeva'nın Putin'den iki çocuğu olduğu da gelen bilgiler arasında. Rus haber kanalının yeni iddiasına göre Alina Kabayeva yeniden hamile! General SVR kanalı aynı zamanda o çok tartışılan soruyu da sordu: 'Çocuğun babası kim?'

Trend 09-05-2022 07:41

Putin'den dikkat çeken mesaj: 1945'te olduğu gibi...

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik müdahalesi devam ederken Rusya Devlet Başkanı Putin'den dikkat çeken bir açıklama geldi. 'Bugün ortak amaç, farklı ülkelerden insanlara çok acı getiren Nazizm'in yeniden doğuşunu engellemektir' diyen Putin, '1945'te olduğu gibi zafer bizim olacak' dedi.

Haber 08-05-2022 16:23

Tüm dünya yarına kilitlendi! Rusya Devlet Başkanı Putin savaş mı zafer mi ilan edecek?

Tüm dünyanın gözü kulağı yarın Rusya'da olacak. 9 Mayıs Zafer Günü nedeniyle gövde gösterisine hazırlanan Moskova'da yarın yapılacak açıklama sır gibi saklanıyor. Bazı analistlere göre; Rusya Devlet Başkanı Putin, 9 Mayıs'ta zafer ilan edecek ve savaşı bitirecek. Ancak bu senaryoların dışındaki diğer seçenek endişe yaratıyor. Putin'in topyekun savaş ve seferberlik ilan edebileceği de iyiden iyiye konuşuluyor.

Haber 08-05-2022 11:40

Putin'e ait olduğu iddia edilen süper yat İtalya'da bloke edildi

Rusya lideri Vladimir Putin'e ait olduğu iddia edilen 650 milyon Euro değerindeki Scheherazade isimli yata İtalya'da mal varlığı dondurma işlemi uygulandı.

Haber 07-05-2022 12:12

İngiltere basınından şoke eden iddia! ''Ölsün daha iyi!'' demişler

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in devam eden Rusya-Ukrayna savaşında nükleer silahlarını kullanma ihtimali bir süredir gündemde. İngiliz basının yayınladığı bir habere göre, Devlet Başkanının yakın çevresindeki oligarklar, Putin'in Ukrayna'yı, Rusya'yı ve kendilerini yok eden bu hamlelerine devam etmektense, ölmesinin daha iyi olduğunu düşündüklerini söylediler.

Haber 07-05-2022 10:32

Yorum: Savaş ağası Putin'in şüpheli başarıları

Ukrayna'daki savaş planlanandan çok farklı ilerliyor.

Haber 06-05-2022 16:18

Putin, yoğun çatışmaların sürdüğü Mariupol için 'askerler teslim olursa koridor açılır' dedi

Ukrayna, Birleşmiş Milletler'in öncülük ettiği operasyonla dün ülkenin güneydoğusundaki Mariupol'den, Rus ordusunun işgal ettiğini açıkladığı Azovstal Demir Çelik Fabrikası'nda kalanlar da dahil 500 sivilin daha tahliye edildiğini duyurdu. Bugün üçüncü bir sivil tahliye operasyonu yapılacağı açıklandı.

Haber 06-05-2022 12:55

Uzman tarihçi açıkladı! ''Böyle bir hamle Rus medeniyetini yok eder''

Rusya-Ukrayna savaşı sürerken Moskova'nın nükleer silah kullanma ihtimaline karşı dikkat çeken bir açıklama geldi. Savaşın ilk günlerinden beri zaman zaman gündeme gelen konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan uzman tarihçi Dominic Sandbrook, nükleer savaşa girişmenin Rus medeniyetinin sonunu getireceğini iddia etti.

Haber 06-05-2022 11:00

Günlerdir sürüyordu... Çok konuşulacak gelişme! Putin özür diledi

Rusya-İsrail arasında ‘Hitler’ ve ‘Yahudi’ söylemleri konusunda gerilim sürerken Rusya’dan çarpıcı bir hamle geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Lavrov’un tepkiye yol açan ifadeleri sebebiyle İsrail Başbakanı Naftali Bennett’ten özür diledi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Adolf Hitler’in Yahudi kökenli olduğunu düşündüğünü söylemesi ve “En büyük Yahudi karşıtları Yahudilerdi” ifadelerini kullanması İsrail tarafında büyük tepki çekmiş, Büyükelçi Dışişleri Bakanlığına çağrılmıştı.

Haber 05-05-2022 20:51

Putin ve Macron'dan kritik Ukrayna görüşmesi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron telefonda görüştü. Putin, görüşmede Ukrayna’yı tutarsızlıkla suçlayarak buna rağmen Rusya’nın diyaloğa açık olduğunu ifade etti.

Haber 03-05-2022 19:40

Herkestan sakladığı sırrı ifşa oldu! Vladimir Putin’in ‘gizli oğulları’ yeni raporda yer aldı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile uzun süredir ilişkisi olduğu konuşulan eski jimnastikçi Alina Kabaeva'nın iki 'gizli oğlu' olduğu iddia edildi. İsviçre basını Alina Kabaeva'nın 2 erkek çocuğu dünyaya getirdiğini ve bu çocukların babasının Putin olduğunu manşetlerine taşıdı.

Trend 02-05-2022 14:11

Rusya Devlet Başkanı Putin'den Ramazan Bayramı mesajı! Savaş dönemine dikkat çekti: 'Büyük katkı sağlıyor'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayınladığı mesajda Ukrayna ile savaş dönemine dikkat çekerek “Rusya’daki Müslümanlar uluslararası barışa büyük katkı sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Haber 02-05-2022 10:05

Putin'e sert sözler: Rus ordusunun sanıldığı kadar güçlü olmadığını gördük

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken Çekya Devlet Başkanı Milos Zeman'dan sert ve çarpıcı açıklamalar geldi. Putin için 'deli' ifadesini kullanan Zeman, "Rus ordusunun sanıldığı kadar güçlü olmadığını gördük." dedi. Savaşın devam etmesi halinde Rusya'nın daha fazla dayanamayacağını belirten Zeman Ukrayna'da yaşananlar için de, "Bu soykırıma eşittir. Bütün bunlara sebep olan Putin ise bir savaş suçlusudur." ifadelerini kullandı.

Haber 01-05-2022 16:19

Zafer Günü: 9 Mayıs Rusya için neden önemli?

Rusya, her yıl 9 Mayıs'ta İkinci Dünya Savaşı'ndaki zaferini kutluyor. Zafer Günü ülkede birçok aile için kişisel düzeyde çok anlamlı bir bayram. Rusya Lideri Vladimir Putin'in Rusya'nın Ukrayna savaşındaki büyük kazanımlarını duyurması beklendiği için bu Zafer Günü, Rus Ordusu için de ayrı bir anlam taşıyor. Peki bugünün önemi nedir?

Haber 01-05-2022 10:46

Putin ortadan kaybolacak! 'Rusya'nın kontrolünü devretti'

Vladimir Putin Rusya'nın kontrolünü devrediyor... Rus lider ülkeyi yönetmekten aciz olacağı sırada yerine Rusya'nın kontrolünü üstlenmesi için gizlice bir aday da gösterdi. Putin'in aday gösterdiği isim gizemli bir figür olan Nikolay Patruşev. Patruşev bir zamanlar Federal Güvenlik Servisi'ne başkanlık eden, eski bir KGB karşı-istihbarat subayı.

Haber 01-05-2022 10:27

Kırmızı alarm! Putin’in sabotaj ordusu intikam için yolda mı?

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in sabotaj ordusunun önemli hedeflere saldırmak amacıyla İngiltere’ye sızabileceği iddia edildi. Bu iddianın ardından İngiltere’nin güvenlik servisleri, Cumartesi günü harekete geçti ve ülkede kırmızı alarm ilan etti.

Haber 01-05-2022 10:16

Zelenski’ye G-20 Daveti Biden İçin Yetersiz

G-20 grubunun bu yılki başkanlığını yürüten Endonezya, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski'yi Kasım'da Bali'de düzenlenecek zirveye davet etti. Ancak Rusya Cumhurbaşkanı Putin'in zirveye katılacağını Endonezya'da bildirmesi, ABD ve Batılı ülkeler arasında rahatsızlık yaratıyor

Haber 29-04-2022 21:09

Putin ile Anlaşma Mümkün mü?

Amerikalı uzmanlar, Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin ile Ukrayna’daki savaşı sonlandırmak için müzakere etmenin mümkün olup olmadığını değerlendiriyor

Haber 29-04-2022 19:31

Putin'den Erdoğan'a Takas Teşekkürü

Rusya Cumhurbaşkanı Putin, ülkesi ile ABD arasında dün Türkiye’de gerçekleştirilen takastan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti. Erdoğan da, istihbarat birimleri arasındaki eş güdüm ve yakın diyaloğun devam ettirilmesi gerektiğini vurguladı

Haber 28-04-2022 14:34

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den kritik görüşme!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rus lider Vladimir Putin telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede ABD ve Rusya arasında Türkiye'de gerçekleşen tutuklu takası değerlendirildi. Putin'in takas dolayısıyla Erdoğan'a teşekkür ettiği aktarıldı. Liderlerin 2 gün arayla görüşmesi de dikkat çekti.

Haber 28-04-2022 13:47

Putin’den Batı’ya: “Yıldırım Hızında Karşılık Veririz”

Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, Ukrayna’daki savaşla ilgili dışarıdan müdahale halinde “yıldırım hızında karşılık vereceklerini” söyledi. Putin, “Birileri devam eden olaylara dışarıdan müdahale etmek niyetindeyse, misilleme saldırılarımızın yıldırım hızında olacağını bilmelidir" dedi

Haber 28-04-2022 11:25

Putin'den uyarı: Ukrayna'ya dışarıdan müdahale edenlere yıldırım hızıyla yanıt vereceğiz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna savaşına dışarıdan müdahale etmeye çalışan ülkelere "yıldırım hızıyla yanıt vereceklerini" söyledi, "Elimizde kimsenin aşık atamayacağı araçlar var. Ve bunu hava atmak için söylemiyoruz, gerekirse bunları kullanırız" dedi.

Haber 28-04-2022 06:28

Putin'den Batı'ya gözdağı: Cevabımız yıldırım hızında olacak

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik müdahalesi devam ederken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den dikkat çeken bir açıklama geldi. "Ukrayna ve Donbas'taki özel askeri operasyonda belirlenen tüm görevler tamamlanacak" diyen Putin "Ukrayna'daki duruma dışarıdan biri müdahale ederse, cevabımız yıldırım hızında olacak" diye konuştu.

Haber 27-04-2022 17:07

Putin'in 'hazine' değerindeki masasının fiyatı dudak uçuklattı! Saddam ve Kaddafi detayı ise...

Rusya Devlet Başkanı Putin'in liderleri ağırlamak için kullandığı 6 metrelik devasa masa bu kez de fiyatı ile gündeme geldi. Masanın fiyatının yaklaşık 1 milyon 570 bin lira olduğu belirtildi. Masanın tasarımcısı Kremlin'in tek müşterisi olmadığını ifade ederken, bir zamanlar Kaddafi ve Saddam'ın ailelerinden de talep geldiğini söyledi.

Finans 27-04-2022 16:06

Azovstal'daki tahliyeye Kızılhaç da müdahil olacak

BM Genel Sekreteri Guterres ile Rusya lideri Putin, Azovstal demir çelik fabrikasında bulunan sivillerin tahliyesine Uluslararası Kızılhaç Komitesi'nin müdahil olması konusunda anlaşmaya vardı.

Haber 27-04-2022 09:00

Putin'den "Ukrayna ile müzakere" açıklaması! Reddetmiyoruz

Tüm dünya, Rusya-Ukrayna savaşının sona ereceği günü beklerken, Devlet Başkanı Putin'den umut veren bir açıklama geldi. Henüz olumlu sonuç çıkmayan müzakerelere ilişkin değerlendirme yapan Putin, Ukrayna ile diplomatik olarak da anlaşmaya varabilmeyi umduğunu, müzakerelerin yapıldığını ve onları reddetmediklerini söyledi.

Haber 27-04-2022 07:13

Savaşta son durum ne? Putin'den net mesaj: Vazgeçmiyoruz

Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili son açıklama Rusya Devlet Başkanı Putin'den geldi. Putin, "Askeri harekatın devam etmesine rağmen, diplomatik yolda da anlaşmalara varabileceğimizi umuyoruz. Müzakerelere devam ediyoruz. Bundan vazgeçmiyoruz." dedi.

Haber 26-04-2022 20:01