Bekir Bozdağ kimdir?

Bekir Bozdağ kimdir?

Bekir Bozdağ, 1 Nisan 1965'te Yozgat Akdağmadeni'nde doğdu.

Babasının adı Mehmet Duran, annesinin adı Nuriye'dir. Bekir Bozdağ, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

Yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Anabilim Dalında tamamladı. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Bekir Bozdağ, Serbest avukat olarak çalıştı. 22 ve 23. Dönemde Yozgat Milletvekili seçildi. Bekir Bozdağ, 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini üstlendi. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Bozdağ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bekir Bozdağ Haberleri

Adalet Bakanı Bozdağ'dan, Kılıçdaroğlu'nun iddialarına tepki:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, hiçbir müfteriden, hiçbir mücadeleden ve hiçbir zorluktan kaçmadı" - "Cumhurbaşkanımıza 'kaçacak' diyen müfteriler, ya ülkemiz dışına kaçtılar ya da darbe teşebbüsü sırasında tankların arasından sıvışıp kaçtılar"

Yurthaber 25-05-2022 12:15

Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili Adalet Bakanı Bozdağ'dan açıklama: Emrivakiler yapıyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bakan Bozdağ, “Masadakileri, Kılıçdaroğlu dışında cumhurbaşkanı adayı seçeneklerini devre dışı bırakmaya Sayın Kılıçdaroğlu zorluyor. Bir nevi emrivakiler yapıyor” diye konuştu.

Haber 22-05-2022 15:31

Son dakika: Bakan Bozdağ'dan flaş NATO sözleri! 'Sözlerin tutulması sözden daha kıymetlidir'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliğe başvurma kararı hakkında konuştu. Türkiye'nin iki ülkenin ittifaka katılmasını olumsuz karşılamasını 'doğru bir tutum olarak' değerlendiren Bozdağ, Türkiye'ye verilen sözlerin tutulmasının gerektiğinin altını çizdi.

Haber 17-05-2022 11:36

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! Bakan Bozdağ'dan 'stokçuluk' açıklaması

Son dakika: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, stokçuluk suçunun hapis cezasının artırılacağını açıkladı. Bozdağ'ın açıklamasına göre düzenleme mayısta TBMM'ye sunulacak. Düzenlemeyle stokçuluk ve fiyatları etkileme suçlarının cezalarının caydırıcılığının artmasını öngörülüyor.

Haber 10-05-2022 12:05

Kılıçdaroğlu'nun Nazi benzetmesi çok tartışılmıştı! Bakan Bozdağ'dan tepki geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Nazi' benzetmesi tepki topladı. Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davası kararını değerlendirirken "Gezi olayları dolayısıyla kurulan mahkemenin Almanya’daki Nazi mahkemelerinden bir farkı yok" ifadesini kullanmıştı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nun açıklamasını kınadığını dile getirdi.

Haber 02-05-2022 13:39

Son Dakika: "Almanya kendine baksın" diyerek ekledi... Bakan Bozdağ'dan sert tepki: Türkiye’nin içişlerine açık bir müdahale girişimidir

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan Almanya'ya sert tepki geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bozdağ, "Ülkemizde görülmekte olan bir dava ile ilgili Berlin Büyükelçimizin Almanya Dışişleri Bakanlığı’na çağrılması, Türkiye’nin içişlerine açık bir müdahale girişimidir." ifadelerini kullandı. Açıklamasında "Almanya Türkiye’ye değil kendine baksın." sözlerine yer veren Bakan Bozdağ, "Haddini aşan Almanya’yı kınıyorum ve uluslararası hukuka uymaya davet ediyorum." dedi.

Haber 29-04-2022 17:46

Cezaevlerinde Ramazan Bayramı dolayısıyla açık görüş yapılacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ imzasıyla Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderilen genelgeye göre, görüşler 3-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek

Yurthaber 28-04-2022 17:50

SON DAKİKA | Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'Gezi Parkı Davası' açıklaması

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Gezi Davası'nda verilen hapis cezalarıyla ilgili gelen eleştirilere yanıt verdi. "sayın Cumhurbaşkanımıza, hakimlere dil uzatanları, el sallayanları, and içenleri, tehdit edenleri kınıyorum" diyen Bozdağ, yargının bağımsız olduğunu ve herkesin mahkemelerin kararlarına saygı duyması gerektiğini belirtti.

Haber 26-04-2022 16:21

Son dakika: Bakan Bozdağ açıkladı! 'Bursa ve Gaziosmanpaşa'daki saldırılarda kullanılanlar aynı...'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dün Bursa'da ve bugün İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde yaşanan saldırılar hakkında dikkat çeken bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Bozdağ saldırıların eş zamanlı olduğunu ve kullanılanların aynı olduğunu belirtti.

Haber 21-04-2022 16:11

Bakan Bozdağ iddialara böyle yanıt verdi! 'Altını çizerek söylüyorum...'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bursa'daki terör saldırısında yaralanan 7 infaz koruma memurunun hayati tehlikesinin bulunmadığını ifade etti. Ayrıca, Bakan Bozdağ, "Altını çizerek söylüyorum, Türkiye cezaevlerinde işkence, kötü muamele yoktur" açıklamasını yaptı.

Haber 20-04-2022 21:47

Bursa'daki bombalı saldırıda şehit olan infaz koruma memuruna acı veda! Tabutu 2 bakan omuzladı

Bursa'da cezaevi aracına yönelik bombalı saldırıda şehit olan infaz koruma memuru Cengiz Yiğit (36) cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Haber 20-04-2022 14:54

Bakanlar Bozdağ ve Soylu, Bursa'da patlamanın meydana geldiği bölgede inceleme yaptı

Bakanlar Bozdağ ve Soylu, Bursa'da patlamanın meydana geldiği bölgede inceleme yaptı

Yurthaber 20-04-2022 12:02

Koronavirüse yakalanmıştı! Bakan Bozdağ yeni gelişmeyi duyurdu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kovid-19 test sonucunun negatife döndüğünü açıkladı.

Haber 19-04-2022 15:04

Son Dakika: Adalet Bakanı Bozdağ'dan Cemal Kaşıkçı açıklaması

Cemal Kaşıkçı davasıyla ilgili son dakika açıklaması yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, mahkemenin durma ve yargılamanın nakline karar vermesinin kanuna uygun olduğunu söyledi.

Haber 15-04-2022 07:56

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ koronavirüse yakalandı

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Haber 12-04-2022 14:48

Stokçuluk yapan şimdi yandı! Bakan Bozdağ duyurdu: Cezalar artacak!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, stokçulukta cezaları artıran bir adım atacaklarını duyurdu. Canlı yayında soruları yanıtlayan Bakan Bozdağ, yaptığı açıklamada "Hem yalan yanlış haberlerle piyasada fiyatların artmasına, daha yüksek fiyatla malların ve hizmetlerin satılmasına neden olan kişilerle ilgili hem de bile isteye stokçuluk yapanlarla ilgili cezayı artıracağız." diye konuştu.

Haber 12-04-2022 09:35

Bakan Bozdağ'dan Fetullah Gülen'in iadesiyle ilgili açıklama

FETÖ ile mücadele konusunda önemli açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Gülen'in iade süreciyle ilgili de bilgi verdi. Bozdağ, ABD ve Türkiye arasındaki Adli Yardımlaşma Anlaşması'nın şartlarının oluştuğunu bildirdi.

Haber 19-03-2022 13:44

Bakan Bozdağ 'Vicdanımı rahatsız ediyor' deyip açıkladı: Bizim de söyleyeceğimiz sözler olacaktır

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, cezalarda uygulanan iyi hal indirimiyle ilgili açıklama yaptı. Bakan Bozdağ, "Zaman zaman ortaya çıkan hadiseler ve bu hadiseler nedeniyle verilen kararlar insanımızın vicdanını sızlatmaktadır. Adalet bakanı olarak bu kararlar benim de vicdanımı rahatsız etmektedir. Elbette bu konuda ortaya çıkan kararlara dair bizim de söyleyeceğimiz sözler olacaktır" dedi.

Haber 16-03-2022 14:39

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan flaş stokçuluk açıklaması! Yaptırımlar yeniden düzenlenecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, stokçulukla ilgili konuştu. Son dönemlerde artan stokçuluk hakkında yeni kararlar alınacağını, yeni düzenlemeler yapılacağını açıklayan Bakan Bozdağ, “Stokçulukla ilgili maddelerdeki yaptırımları yeniden ele alıp yeniden düzenleyeceğimizi de buradan ifade etmek isterim” dedi. İşte Bakan Bozdağ'ın o açıklamaları!

Haber 07-03-2022 15:05

Adalet Bakanlığı 12 bin 823 personel alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları nasıl yapılır?

Adalet Bakanlığı tarafından 12 bin 823 personel alımı yapılacağı duryuruldu. Vatandaşlar ise başvuruların ne zaman başlayacağını merak ediyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bakanlık bünyesine yapılacak olan 12 bin 823 personel alımı için sınav başvuru tarihini açıkladı. Peki Adalet Bakanlığı 12 bin 823 personel alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları nasıl yapılır? İşte merak edilenler...

Haber 01-03-2022 09:17

Adalet Bakanlığına 12 bin 823 personel alımı! Başvurular için tarih belli oldu

Adalet Bakanlığı, 12 bin 823 personel alımı için yeni bir duyuru yaptı. Son dakika duyurusuna göre personel alımı için başvurular 1 Mart'ta başlayacak. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Adalet Bakanlığında çalışmak isteyenler için hayırlı olsun. Sınavlara girecek herkese başarılar diliyorum." ifadesini kullandı.

Haber 27-02-2022 10:39

Vahşice katledilen Sıla Şentürk'ün, babası o habere isyan etti: Bunlar tamamen yalan

Giresun'da katledilen 16 yaşındaki Sıla Şentürk olayının yankıları devam ediyor. İnternetten tanıştığı Hüseyin Can Gökçek tarafından öldürülen Sıla'nın, ailesi basında çıkan bazı haberlere isyan etti. Acı olayla ilgili ilk kez konuşan baba Bekir Şentürk kızıyla sürekli irtibat halinde olduğunu ve tehdit edildiğinden haberi olmadığını söyledi. Şentürk Sıla için, "Çok içine kapanık bir kızdı." ifadelerini kullandı. Öte yandan katil Gökçek'in evden nasıl kaçtığı da ortaya çıktı. İşte detaylar...

Haber 18-02-2022 16:42

Son dakika: Adalet Bakanı Bozdağ'dan Sıla Şentürk'ün babasına telefon

Son dakika haberi: Türkiye'yi kahreden 16 yaşındaki Sıla Şentürk'ün ölümü sonrası Adalet Bakanı Bek ir Bozdağ, acılı aileyi aradı. Acılı baba Bekir Şentürk'ü telefonla arayan Bakan Bozdağ, olayın takipçisi olduğunu bildirdi.

Haber 18-02-2022 14:33

Adalet Bakanı Bozdağ'dan, Sıla Şentürk'ün ailesine başsağlığı telefonu

Adalet Bakanı Bozdağ'dan, Sıla Şentürk'ün ailesine başsağlığı telefonu

Yurthaber 18-02-2022 14:27

SON DAKİKA | Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren paylaşımlarla ilgili açıklama

Son dakika: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içeren paylaşımlara tepki gösterdi. Bakan Bozdağ "Sosyal medya üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımıza beddua ve hakaret edenler, medeniyet değerlerimizden ve asgari insanî vasıflardan yoksun, haddini ve kendini bilmezlerdir." dedi.

Haber 06-02-2022 11:06

Son dakika: "Gerekirse yasayı değiştireceğiz" demişti! İyi hal indirimindeki değişiklik için düğmeye basıldı... Bakan Bozdağ talimatı verdi

Son dakika haberine göre iyi hal indiriminde yapılması beklenen değişiklik için ilk adım atıldı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ dün yaptığı açıklamada, "Gerekirse yasayı değiştireceğiz" demişti. Gelen bilgilere göre Bakan Bozdağ'ın talimatıyla çalışmalar başladı.

Haber 03-02-2022 13:53

Son dakika haberi: İyi hal indirimine düzenleme geliyor! Bakan Bozdağ açıkladı: Gerekirse yasayı değiştireceğiz

Son dakika haberine göre iyi al indirimine düzenleme geliyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuyla ilgili çok önemli açıklamalarda buldun. "Gerekirse yasayı değiştireceğiz diyen Bozdağ, "İyi hal indirimi, kravattan, elbiseden, bıyıktan, saçtan, sakaldan değil, suçun failinin gerçek pişmanlığı üzerinden uygulanan bir ceza indirim nedenidir. Eğer yasa gerektiriyorsa yasayı değiştirerek, eğitim gerekiyorsa eğitim yaparak bu konunun önüne geçme konusunda kararlıyım." dedi.

Haber 02-02-2022 13:58

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ TBMM'de yemin etti

Son dakika haberine göre, Abdulhamit Gül'ün yerine göreve başlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM Genel Kurulunda yemin etti.

Haber 01-02-2022 16:17

Adalet Bakanı Bozdağ’dan ilk talimat! Yasa ya da genelge ne gerekirse yapılacak...

Abdülhamit Gül’ün ‘görevden affını isteyerek’ istifa etmesi ile yerine gelen yeni Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ilk talimatını verdi. Bozdağ, bakanlık koltuğuna oturur oturmaz ilk işi kadın cinayetleri, şiddet, çocukların cinsel istismarı gibi toplumda infial yaratan olaylar oldu. Bu konuda yasa ya da genelge ne gerekirse yapılacağının mesajı verildi. İşte son dakika haberinin detayları…

Haber 01-02-2022 07:32

Son Dakika: Adalet Bakanlığında devir teslim! Abdulhamit Gül, görevi Bekir Bozdağ'a devretti

Son dakika haberine göre Adalet Bakanlığında devir teslim töreni gerçekleşti. Eski bakan Abdulhamit Gül, görevini yeni Bakan Bekir Bozdağ'a devretti. İki isim törende açıklamalarda bulundu.

Haber 29-01-2022 14:24

Son Dakika: Adalet Bakanı Abdülhamit Gül istifa etti! Yerine Bekir Bozdağ atandı

Son dakika haberine göre, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül görevden affını isteyerek istifa etti. Adalet Bakanlığı'ndaki görev değişimi kararı Resmî Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Kararı ile görevden af talebi kabul edilen Abdulhamit Gül'den boşalan Adalet Bakanlığına, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ atandı. Öte yandan yeni Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan ilk açıklama geldi. İşte kritik son dakika haberinin detayları...

Haber 29-01-2022 08:49

Adalet Bakanı olarak atanan Bekir Bozdağ kimdir? İşte yeni Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın geçmişi!

Resmi gazetede yayımlanan son dakika haberine göre Adalet Bakanlığı'nda Abdülhamid Gül'ün yerine Bekir Bozdağ atandı. Son dakika olarak trendlere giren haber kıza sürede çok sayıda etkileşim aldı. "Bekir Bozdağ kimdir, kaç yaşındadır?" soruları aranmaya başladı. 64. Türkiye Hükümeti'nde Adalet Bakanı olarak görevlendirilen Bozdağ, 65. Türkiye Hükümeti'nde Adalet Bakanlığı görevine devam etmiştir.

Haber 29-01-2022 01:52

Bekir Bozdağ kimdir, kaç yaşında ve nereli? Bekir Bozdağ AK Parti MKYK üyeliğine seçildi

AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi sonrasında MKYK listesi açıklandı. Listede 75 isim yer aldı. AK Parti'nin MKYK listesinde yer alan AK Parti üyelerinden birisi de Bekir Bozdağ oldu. MKYK listesinin açıklanması ile vatandaşlar Bekir Bozdağ'ı araştırmaya başladı. Peki Bekir Bozdağ kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Haber 24-03-2021 15:28

AK Parti'li Bozdağ'dan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, "Türkiye'nin başlattığı Barış Pınarı Harekâtı uluslararası hukuka uygundur ve meşru bir hakkın kullanımıdır" dedi.

Haber 10-10-2019 11:59

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ:

"Cumhuriyet Gazetesi ve bazı internet haber sitelerinde şahsımı ve kardeşimi hedef alan iddialar etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen bir kişinin iftiralarından ibarettir"

Haber 09-10-2019 15:17

Bekir Bozdağ'dan İstanbul seçimi açıklaması: Kesinleşmiş seçimler yenilenemez

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi'nin iptali ve yenilenmesi sebebiyle; sakatlık aynı olsa bile olağan ve olağanüstü itiraz edilmediği veya itirazlar karara bağlandığı için kesinleşmiş Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği ve Muhtarlık seçimleri yenilenmez" dedi.

Haber 09-05-2019 15:42

AK Partili Bekir Bozdağ'dan İstanbul'daki seçim kararıyla ilgili açıklama

AK Parti Yozgat Milletvekili ve eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi’nin iptali ve yenilenmesi sebebiyle; sakatlık aynı olsa bile olağan ve olağanüstü itiraz edilmediği veya itirazlar karara bağlandığı için kesinleşmiş Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği ve Muhtarlık seçimleri yenilenmez." ifadelerini kullandı.

Haber 09-05-2019 12:48

"AA susmaz ve susturulamaz"

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ: - "Anadolu Ajansının Gazze ofisine yönelik İsrail’in gerçekleştirdiği terör saldırısını lanetliyorum. AA susmaz ve susturulamaz"

Haber 05-05-2019 00:42

AK Parti'nin Yozgat mitingi

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Görüyorum ki muhalefette çok enteresan bir telaş ve bir araya gelme var. Olmazların bir araya geldiği hal var. Biz bu seçimden de bu kenetlenmiş halimizle galip çıkacağımıza inanıyorum"

Haber 25-02-2019 15:46

AK Parti'nin Yozgat mitingi

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Görüyorum ki muhalefette çok enteresan bir telaş ve bir araya gelme var. Olmazların bir araya geldiği hal var. Biz bu seçimden de bu kenetlenmiş halimizle galip çıkacağımıza inanıyorum"

Yurthaber 25-02-2019 15:43

Bekir Bozdağ'ın alıkonulma planına ilişkin dava

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında, dönemin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile bazı idarecilerin alıkonulması planına yönelik 13 kişinin yargılandığı davada savcı, sanıklardan birinin "anayasal düzeni ihlale teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, bir diğerinin ise "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 15 yıla kadar hapsini istedi - Savcı görüşünde, firari bir sanık dışındaki bütün sanıklar hakkında, Bozdağ ve idarecilerin alıkonulması planlarının hazırlık aşamasında kalması, teşebbüse ulaşmaması nedeniyle beraat talebinde bulunuldu

Haber 02-11-2018 19:16

Bekir Bozdağ'ın alıkonulma planına ilişkin dava

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında, dönemin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile bazı idarecilerin alıkonulması planına yönelik 13 kişinin yargılandığı davada savcı, sanıklardan birinin "anayasal düzeni ihlale teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, bir diğerinin ise "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 15 yıla kadar hapsini istedi - Savcı görüşünde, firari bir sanık dışındaki bütün sanıklar hakkında, Bozdağ ve idarecilerin alıkonulması planlarının hazırlık aşamasında kalması, teşebbüse ulaşmaması nedeniyle beraat talebinde bulunuldu

Yurthaber 02-11-2018 19:16

Erdoğan konuşurken gözyaşlarını tutamamıştı! Bekir Bozdağ ilk kez açıkladı

Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında kendisiyle ilgili sözlerine ilişkin, ”Sayın Cumhurbaşkanımız vefasını, adamlığını, liderliğini bir kez daha gösterdi. Ben Rabbime hamd ediyorum böyle bir liderle yol yürümeyi, onu arkadaş olmayı Rabbim nasip etti. O gün duygulanmamın ana nedeni budur” dedi.

Haber 26-10-2018 18:17

Erdoğan'ın sözleri sonrası ağlayan Bekir Bozdağ o anları anlattı

Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında kendisi ile ilgili sözlerine ilişkin, ”Cumhurbaşkanımız konuşurken kendimi tutamadım. Cumhurbaşkanımızın bizi savunmasından, sahiplenmesinden dolayı kendimi tutamadım” dedi.

Haber 25-10-2018 14:09

Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı MHP'yi hiç istemeyen AK Partili 5 ismi açıkladı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, 2019 yerel seçimi öncesinde dağılan Cumhur İttifakı hakkında AK Parti'ye yüklendi. Çiçek, Türkgün gazetesinde kaleme aldığı 'Kriptolar Mutlu, Zil Takıp Oynuyorlar!' başlıklı yazısında, AK Partili 5 ismin MHP'yi hiç istemediğini iddia etti ve isimleri tek tek açıkladı...

Haber 24-10-2018 11:30

Nagehan Alçı: İtiraf edeyim, kendimi ağlarken buldum'

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Erdoğan'ın dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmadan çok etkilendiğini yazdı. Alçı, " "İtiraf edeyim, gözyaşları içindeyim. Tıpkı Başkan Erdoğan’ın erdemli tavrı karşısında akan Bekir Bozdağ’ın gözyaşları gibi gayriihtiyari ben de kendimi ağlarken buldum" diye ekledi

Haber 24-10-2018 11:08

Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlayarak dinledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Bekir Bozdağ'ın 'Andımız' açıklamasıyla ilgili sözleri için kullandığı ifadeleri sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan, Bozdağ için, 'Yol arkadaşımı feda edemem' dedi. Erdoğan'ın sözleri Bozdağ'ı duygulandırdı.

Haber 23-10-2018 13:20

Cumhur İttifakı'nda Andımız çatlağı! Devlet Bahçeli'den sert mesajlar

MHP lideri Devlet Bahçeli sosyal medyadan kritik mesajlar paylaştı. Devlet Bahçeli, hükümet tarafından eleştirilen Danıştay'ın Andımız kararına 'Andımızı sahiplendik' diyerek destek verdi. Bahçeli ayrıca "Papaz kuş gibi uçar gider yargı kararı denilir. Andımızla ilgili yine yargı karar verir, ne var ki karşı çıkılır. Bunun neresi adil, neresi ahlakidir?" sözleriyle Rahip Brunson'ın serbest bırakılmasını eleştirdi.

Haber 20-10-2018 19:29

'Andımız' paylaşımı olay yaratmıştı! Bekir Bozdağ'dan çok sert yanıt

Danıştay'ın 'andımız' kararı sonrası attığı Tweet'le bir anda eleştirilerin hedefi haline gelen AK Partili Bekir Bozdağ, ifadelerine açıklık getirdi. Hakkında yazılanlara da tepki gösteren Bozdağ 'Şahsıma hakaret,iftira,suçlama ve tehdit yapanları yargıya değil Allah’a havale ediyorum.' ifadelerine yer verdi.

Haber 20-10-2018 13:22