CEVAPLAR

the_morriss

1589 kişinin katıldığı sınavı, AK Parti Merzifon belediye Meclis üyesi karı koca, birinci ve ikinci olarak kazandı. Yorumunuz nedir ?

the_morriss 17 Haziran 2012 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
Şike var hocam. Fenerbahçe başkanı şikeden tutuklayan zihniyet bunları neden tutklamaz ki ...
birsen.guduk
birsen.guduk  - 19 Haziran 2012 cevapladı
Bunu bu memlekette her dönemde hep yapıyorlar ve bence en insanlık dışı yöntemlerden biridir.Çünkü ayıptır, günahtır.Zaten alınacak kişi sayısı ve torpil yapılacak kişiler çoktan bellidir, hatta çoğu kez işe başlatılmıştır bile. Yada zaten orda sözleşmeli veya başka memur kadrosunda çalışyordurda, boşalan daha iyi bir kadroyu vereceklerdir, ya da terfi ettireceklerdir.Ya da sözleşmesinin yenilenebilmesi için sınavdan geçmesi gerekmektedir.Sırf Yasal kılıfına uydurabilmek için kalkar sınav açarlar,devletin kasasından parasını ödeyip, uzun bir ilan metni hazırlayıp yayınlatır, herkese ilan ederler.İlanı okuyan tahsili, özellikleri uygun yüzlerce işsiz genç boş bir umuda kapılıp, sevinçle sınav için müracaat eder. 2 kişi için yüzlerce kişiye formalite sınavı yaparlar, ardından mülakatta hepsini elerler. Birde bakarsınızki formalite sınavını asıl açılış nedeni olan o iki kişi kazanmış.O kadar gencin hayalleri, kendine güveni birkez daha yıkılır.Ben çok biliyorum, vekil, başkan,önemli zevat yakınları için böyle özel sınavlar açılıp, en güzel kadroların verildiğini.Rahmetli Ecevit bu yüzden merkezi sınav sistemini koydu, biraz engelledi ama bu sefer de mülaka icat edip yine istediklerini alıyorlar.Olmadı memur kadrolarını kasten boş bırakıp, sözleşmeli yada ihaleyle hizmet alımı yoluyla paravan şirket kanalıyla yine istedikleri kişileri işe almak için torpil sistemini yürütüyorlar.Allah gençlerimizin yardımcısı olsun.Umutla okullarını bitiriyorlar, iş için müracaat ettikleri her kapı yüzlerine kapanıyor.Sınavlara girip girip çıkıyorlar ama nedense mülakatlarda hep eleniyorlar.Zararlı tarikatların vs.nin ocağına, kucağına da çoğu iş torpili,burs vs.için kandırılıp düşüyorlar bir daha da kurtulamıyorlar.
ferzin955
ferzin955  - 18 Haziran 2012 cevapladı
hiç utanmıyorlar bu ne yüzsüzlük
teknonett
teknonett  - 17 Haziran 2012 cevapladı
Biz de çok inandık...Allahü Teala bunların hesabını soracak din iman sömürüsü yaparak iktidara gelipte kul hakkı yemenin cezasını orada görecekler hadi burayı ayarladılar diyelim Allah'ı nasıl kandıracaklar tövbe tövbe Ya Rabbim akşam saati insanı zorla çileden çıkarıyorlar...
soledats
soledats  - 17 Haziran 2012 cevapladı
:)) gülüyorum sadece...ALLAH her şeyin hesabını soracaktır elbet...
15.temmuz15
15.temmuz15  - 17 Haziran 2012 cevapladı
Politika-Devlet kategorisindeki diğer sorular
400.99
Misafir  - 08 Eylül 2021 sordu
3 Cevap
Türkçe nin kısaltması
Misafir  - 22 Mayıs 2021 sordu
1 Cevap
Dünya kaç metredir ?
Misafir  - 12 Nisan 2021 sordu
8 Cevap
en az 3m gerek
Misafir  - 28 Mart 2021 sordu
4 Cevap
karşılama nerenin
Misafir  - 22 Ocak 2021 sordu
1 Cevap