Ekrem Imamoğlu Haberleri Ve Son Dakika Ekrem Imamoğlu Haberleri

Ekrem Imamoğlu Haberleri Ve Son Dakika Ekrem Imamoğlu Haberleri

1970 yılında Trabzon’da doğan Ekrem İmamoğlu, Trabzon Lisesini bitirdi. Ardından üniversite okumak için İstanbul’a geldi. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nü bitirdi. Aynı üniversitede İnsan Kaynakları ve Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1992 yılında inşaat işleri yapan aile firmasında iş yaşamına atıldı. Şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Spora ilgi duyan İmamoğlu okul yıllarında futbol ile ilgilendi. Trabzonspor Futbol ve Basketbol Kulübü, Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik görevini üstlendi. Siyasete atılan İmamoğlu, 2009 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. Ardından 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı görevine seçildi. Beylikdüzü’nün gelişiminde etkin rol oynayan İmamoğlu, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı görevine seçildi. İmamoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.

Ekrem İmamoğlu Haberleri

Murat Ongun Beşiktaş Belediye Başkan Adayı oluyor: İmamoğlu'nun ekibinden yerel seçimlerde tam pres! Yıllardır sağ koluydu...

Yaklaşan yerel seçimler öncesi belediye başkan adayları yavaş yavaş belirlenmeye başladı. CHP'de aday olmak isteyenler başvurularını yaparken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun en yakınındaki isimlerin aday adaylıkları dikkat çekiyor. Son olarak Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminden bu yana İmamoğlu'nun basın danışmanlığı ve sözcülüğünü yapan Murat Ongun'un da aday olmak için harekete geçtiği iddia edildi.

Haber 05-12-23 10:12

Ekrem İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı! 'Bir an önce açıkla'

Siyasetin gündeminde 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler yer alıyor. Seçim yaklaşırken Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayının kim olacağı merak ediliyor. Farklı farklı isimler konuşulurken CHP'nin İstanbul adayı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrı yaparak "Cumhurbaşkanı, bir an önce adayını açıklasın" dedi.

Haber 05-12-23 08:11

'Prim' tartışmasına İmamoğlu da dahil oldu! Kayserispor'un görüntüleri çok konuşulmuştu... Sayın Özhaseki işini yapsın

Bakan Özhaseki'nin Kayserispor'a maç sonrası verilen primi artırdığı haberi günün en çok konuşulan gelişmelerinden oldu. Bunun üzerine Özhaseki'ye geçtiğimiz günlerde "İşine baksın" dediği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan yanıt geldi. "Ben işimi biliyorum, Sayın Özhaseki de işini yapsın" diyen İmamoğlu'nun 'prim' sözleri dikkat çekti.

Haber 04-12-23 15:24

İBB tarafından hizmete alınan metrobüsler için tören düzenlendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından kentin ulaşımı kapsamında 2 yıl içinde alınan ve kullanımda olan toplam 252 metrobüs için tören düzenlendi.

Yurthaber 04-12-23 14:21

Ekrem İmamoğlu'ndan Akşener ile ittifak sorusuna yanıt: Bir iş birliğinin de olabileceğini düşünüyorum

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, canlı yayında açıklamalar yaptı. İmamoğlu, 'Sizin seçim konusunda bir kızgınlığınız var mı?' sorusuna, "Böyle bir düşüncem yok. Ben partimi ekranlarda tartışmadım. Ben aday olsaydım kazanırdık diye hiç düşünmedim." dedi. Yerel seçimlerde ittifak benzeri bir yapılanmaya gidilip gidilmeyeceğine yönelik soruya da yanıt veren İmamoğlu, iş birliğinin olabileceğine inandığını belirterek "Akşener'le konuşmamızda da verimli ve pozitif bir sohbet yaptık" dedi.

Haber 30-11-23 22:52

‘İşine baksın’ diyen Bakan Özhaseki’ye İmamoğlu’ndan yanıt geldi: ‘Çatır çatır söyleriz’

Kentsel dönüşüm yasası ile ilgili tartışmalar sürerken Çevre, Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında da dikkat çeken bir atışma yaşandı. İmamoğlu, kendisine yönelik "İşine baksın, kentsel dönüşümü nasıl yürüteceğimi onlara mı soracağım" diyen Bakanı Özhaseki'ye "Halkımızdan aldığımız bilgileri ve elde ettiğimiz değerleri, size taşırız ve yüzünüze bu ifadeleri çatır çatır söyleriz" şeklinde karşılık verdi.

Haber 29-11-23 14:52

Sosyal medyada dikkat çeken detay! İmamoğlu'na rakip olmaları bekleniyordu: AK Partili o iki isim...

Türkiye 14 ve 28 Mayıs'taki seçimlerin ardından yeniden seçim atmosferine girdi. Partilerin belediyeler için yarışacağı yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken adaylar da merak konusu oldu. Özellikle İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun karşısına AK Parti'den hangi adayın çıkacağı merak ediliyor. Bir yandan da AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesine dair temayül yoklaması yapılırken İmamoğlu'na rakip olması beklenen 2 AK Partili ismin sosyal medyada TT olması dikkat çekti.

Haber 27-11-23 10:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiği yanıtı hatırlattı! İmamoğlu 2029 ve 2034 çıkışıyla dikkat çekti

Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki değişimin öncülerinden olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 2028 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olup olmayacağıyla ilgili iddialar sürerken İmamoğlu'nun kendisi dikkat çeken bir çıkışa imza attı. 2019 yerel seçimleri sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine sorduğunu belirttiği soruyla kendi yanıtını hatırlatan İmamoğlu ayrıca "Bizim bütçemizden bereket fışkırıyor" dedi.

Haber 26-11-23 16:13

Kulisler bu sözleri konuşuyor: “Akşener'i etse etse İmamoğlu ikna eder” CHP ile İYİ Parti yeniden bir araya gelir mi?

Yerel seçimler öncesinde İYİ Parti’nin seçimlere tek başına girme kararı siyasetin gündemini de değiştirdi. Mansur Yavaş’ın ziyaret ettiği İYİ Parti lideri Meral Akşener’le, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da telefonda görüştü. Üst düzey bir yetkilinin ise “Sayın Akşener’i etse etse İmamoğlu ikna eder” yorumunu yaptığı öğrenildi. İşte İYİ Parti ile CHP arasındaki görüşme trafiğinden kulislere yansıyanlar…

Haber 25-11-23 11:37

Mansur Yavaş'tan sonra bir de İmamoğlu'ndan Akşener teması! Ankara kulislerini hareketlendiren görüşme sonrası açıklama yaptı

Geçtiğimiz günlerde ABB Başkanı Mansur Yavaş ile İYİ Parti lideri Meral Akşener'in görüşmesi Ankara kulislerini hareketlendirdi. Akşener ile bugün ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu görüştü. İmamoğlu'ndan görüşmeye dair açıklama geldi.

Haber 24-11-23 15:49

Ekrem İmamoğlu ve Meral Akşener haftalar sonra görüştü! İttifak olacak mı?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İYİ Parti lideri Meral Akşener haftalar sonra ilk kez görüştü. Telefonla gerçekleşen görüşme olumlu bir havada geçti. Ancak CHP ile İYİ Parti arasındaki ittifak tartışmasına girilmediği öğrenildi.

Haber 24-11-23 12:03

Özgür Özel'den Pervin Chakar açıklaması! Elini öpmesi tartışma yaratmıştı, eleştirilere böyle yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, Pervin Chakar ile elini öperken verdiği fotoğraf eleştirilere neden olmuştu. Özel, gelen eleştirilere "hiç de pişman değilim" diyerek yanıt verdi. Özel ayrıca, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu işaret ederek partiyi çift başlı bir yönetimle suçladığı sözlerine de yanıt verdi. Özel, “Çok merak ediyorsa şöyle söyleyeyim, Ekrem Bey İstanbul’a mühürlü. Ben CHP’nin başarısına mühürlüyüm” dedi. İşte o açıklamalar...

Haber 23-11-23 10:45

İYİ Partili Suat Sarı İstanbul için aday adaylığını açıkladı, Ekrem İmamoğlu'ndan ilk yorum geldi: Bana yakışan hayırlı olsun demek

Yerel seçimlerde CHP ile İYİ Parti arasında ittifak olup olmayacağı merak edilirkren; İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Sözcüsü Suat Sarı, aday adaylığını açıkladı. İYİ Partili Sarı'nın adaylık açıklamasına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan ilk yorum geldi. Sarı'ya başarı dileyen İmamoğlu, “Benim diyebilecek olduğum, bana yakışan sadece bu kadardır.” dedi.

Haber 20-11-23 21:56

Özgür Özel'den 'Ekrem İmamoğlu' açıklaması: Akıl danışıyorum ama...

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. İmamoğlu'nun genel merkez üzerindeki etkisi olduğu iddialarıyla ilgili konuşan Özel, "Ben partiyle ilgili meselelerde bütün sevdiğim, güvendiğim arkadaşlarıma akıl danıştığım gibi Ekrem Bey'e akıl danışıyorum ama aramızda bir vesayet ilişkisi olduğunu iddia etmek, birincisi bana, ikincisi Ekrem Bey'e, üçüncüsü partiye büyük haksızlık." dedi.

Haber 18-11-23 16:52

İBB adaylığı için adı geçen AK Partili isimler için dikkat çeken rakamlar: Kurum, Koca, Göksu, Yazıcı...

Yerel seçimlere yaklaşık 4 ay kala adı İBB Başkanlığı için geçen AK Partili isimlerle ilgili çarpıcı bir anket paylaşıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na AK Parti'den kimin rakip olacağı merakla beklenirken Murat Kurum, Fahrettin Koca, Şadi Yazıcı, Tevfik Göksu gibi isimler öne çıkıyor. Son anket sonucuna göre ise adı geçen AK Partili isimler hemen hemen eşit şansa sahip!

Haber 17-11-23 10:04

'ANAP' iddiası olay olmuştu! İmamoğlu 'Kılıçdaroğlu ile aramızı bozamazlar' diyerek açıkladı: Biraz ukalaca olacak ama...

CHP Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, bazı PM üyelerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında "CHP'yi İmamoğlu'na kaptırmayın, direnin. Partiyi ANAP’laştırmak istiyor" mesajı verdiği iddiası gündem yaratmıştı. Konuyla ilgili İmamoğlu'ndan açıklama geldi. İmamoğlu "Biraz ukalaca olacak ama seçim kaybetmemiş bir üyesiyim. Onun için Cumhuriyet Halk Partililiğimi hiç kimse tartışmaya açamaz. Kılıçdaroğlu ile aramızı bozamazlar" dedi.

Haber 16-11-23 15:22

Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken sözler! 'Bir iddiayı daha ortaya koyuyorum' diyerek duyurdu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlerle ilgili olarak "Bir iddiayı daha ortaya koyuyorum, yine Allah şahittir ki siyasi görüşü ne olursa olsun birini öbüründen ayırmadan 16 milyon insanımızın geçmişi, etnik kökeni, inancı ne olursa olsun her hususta duygularının karşılığını bulduğu, yaşamsal özgürlüklerinin onlara verildiği, hiçbirine sen şusun sen busun denilmediği bir kurum, bir şehir, bir kent yaşamı vadediyorum" dedi.

Haber 15-11-23 13:45

İmamoğlu'na Erzurum mitingi sırasında taşla saldırmışlardı! Akılalmaz ifadeler: 'Cebimdeki erikleri attım'

Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erzurum'da düzenlediği mitingde olaylar çıkmıştı. Taşlı saldırıda bulunan sanıklardan seyyar satıcılık yapan Enes Yılmaz cebindeki erikleri attığını, merak üzerine olay yerine gittiğini kaydeden Vefa Özer ise şekerleri attığını ifade etti. Mahkeme, sanıkların tamamının adli kontrol uygulamasının kaldırılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Haber 13-11-23 14:43

CHP lideri Özgür Özel, İmamoğlu ile Hatay'da! Türkiye gündeminden düşürmelerine izin vermeyeceğim

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, göreve gelmesinin ardından ziyaretlerini sürdürüyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile 6 Şubat depremlerinin en çok yıkıma yol açtığı Hatay'a gelen Özel, depremlerde yıkımın yüzde 44'ünün Hatay'da yaşandığını ancak buna rağmen kentin unutulduğunu belirterek "Bundan sonra Hatay'ı Türkiye gündeminden düşürmelerine izin vermeyeceğim" mesajını verdi.

Haber 12-11-23 12:16

Akşener kapıyı kapattı, İmamoğlu'ndan ilk yorum geldi! Twitter'daki 'edit' tartışmasına ses getirecek yanıt: İnanmak dahi istemem

Yerel seçimlere aylar kala İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gündeme damgasını vuran bir çıkışa imza attı. CHP'de değişim hareketinin hedefine ulaşmasının ardından İYİ Parti ile yeniden ittifak kurulup kurulmayacağı tartışılırken Akşener'in "Bizim için değişen hiçbir şey yok" sözleri ittifak kapısını kapattığı şeklinde yorumlandı. Ekrem İmamoğlu Akşener'in sözlerine ses getirecek bir yorum yaparken ayrıca Twitter'daki 'edit' ve 'trol' tartışmalarına da yanıt verdi.

Haber 12-11-23 09:50

Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin ardından İmamoğlu'ndan çok konuşulacak 'edit' paylaşımı: Bana trollerin var diyorlar

CHP'de 38. Olağan Kurultay sonrasında Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ikinci tur öncesinde yarıştan çekileceği iddiaları ortaya atılmıştı. İddialar hakkında Kılıçdaroğlu, bir tweet'in çok ağrırına gittiği ifade etmiş ve seçimden bu yüzden çekilmediğini açıklamıştı. Bugün Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasının ardından Ekrem İmamoğlu'ndan çok konuşulacak bir paylaşım geldi. İşte sosyal medyada gündem olan o paylaşım...

Haber 08-11-23 17:49

CHP'deki değişim sonrası merak ediliyordu! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan açıklama geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP'de yaşanan değişim sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. 'Yerel seçimde ittifak olacak mı?' sorusuyla ilgili olarak "Değişim olunca diye bir eşleştirme yapmadım her zaman ittifakın olabileceğini savundum. Yeni görüşmelerin söz konusu olduğunu düşünüyorum" dedi. Açıklamasının devamında Ümit Özdağ'a da yanıt veren İmamoğlu yerel seçimde Cumhur İttifakı'nın çıkaracağı aday ile ilgili olarak "Rakibimin kim olduğunu biliyorum" dedi.

Haber 07-11-23 14:05

Özgür Özel'den dikkat çeken İmamoğlu yorumu! 'Hangi işin ucundan tutsa dört dörtlük yapar'

CHP'nin yeni Genel Başkanı olan Özgür Özel'e ilk ziyaret İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından gerçekleşti. İki isim yaptığı görüşme sonrası basın mensuplarına açıklama yaptı. Özgür Özel, İmamoğlu için "Hangi işin ucundan tutsa dört dörtlük yapar ve başarıyla sonuçlandırır" dedi.

Haber 06-11-23 13:17

Özgür Özel zafer sonrası yerel seçimi işaret etti, gözler 11 CHP'li büyükşehre çevrildi! Aralarındaki tek isim Ekrem İmamoğlu'ydu

CHP tarihi bir kurultayı geride bıraktı. 13 yıllık Kemal Kılıçdaroğlu dönemi sona ererken Özgür Özel, CHP'nin 8. Genel Başkanı seçildi. İlk konuşmasında Özel, yerel seçimleri işaret ederken, gözler CHP'li 11 büyükşehir belediyesine çevrildi. Kurultay sürecinde Özel'i destekleyen tek ismin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olması dikkat çekerken, kulisler hareketlendi.

Haber 05-11-23 12:49

İmamoğlu'ndan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ses getirecek sözler! Seçimden saatler sonra ilk açıklama: 'Uyuyamadım, hiç uyumayacak gibiyim'

CHP kurultayında ilk gün gece 3 sularında Özgür Özel'in yeni genel başkan seçilmesiyle sona erdi. Kurultayda divan başkanlığı görevini yürüten ve Özgür Özel'i destekleyen 'değişim' hareketinin öncülerinden olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında gündem yaratacak bir açıklama geldi. İmamoğlu ayrıca seçim sonrası Kılıçdaroğlu'yla görüştüklerini dile getirdi.

Haber 05-11-23 09:35

Son seçimi bilmişlerdi! SONAR anketi yayımladı: Murat Kurum ve Ekrem İmamoğlu... İlk sırada yer aldı

Son yapılan genel seçimlerde açıkladığı anket sonuçları ile gündem yaratan Sonar Araştırma'dan dikkat çeken bir anket geldi. Vatandaşlar 'İstanbul'un sorunlarına hangi isim daha isabetli çözümler getirir?' sorusuna yüzde 31,6 ile Murat Kurum yanıtını verdi. 'Kimi İBB Başkanı olarak görmek istiyorsunuz' sorusuna ise vatandaşlar yüzde 37,2 ile Ekrem İmamoğlu dedi.

Haber 02-11-23 12:11

İmamoğlu: İstanbul halkının bize oy vereceğine inanıyoruz

İstanbul Yeşil Şehir Eylem Planı tanıtım toplantısında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Seçimi kazanmak için üreten değil, şehrin geleceğini kazanmak için iş üreten bir ekibiz. Bir sonraki seçimi değil bir sonraki kuşakları düşündüğümüz için İstanbul halkının bize oy vereceğini inanıyoruz" dedi.

Haber 01-11-23 14:21

Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken seçim açıklaması! 'Rakibimi biliyorum'

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlerle ilgili olarak "Ben ne olacağını biliyorum size de göstermekten zevk duyarım. Ben bu arada rakibimi de biliyorum tekrar altını çizeyim siz de anlamışsınızdır" dedi.

Haber 31-10-23 13:58

Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken ifadeler: 'Kararlılıkla yürüyeceğiz'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılını Maltepe Etkinlik Alanı'nda düzenlenen törenle kutladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Cumhuriyetin bize kazandırdığı öz güven ve cesaretle hep daha ileri, hep daha büyük hedeflere, hep birlikte yürüyeceğiz. Atatürk’ün yolunda yürümenin verdiği sorumlulukla, kararlılıkla yürüyeceğiz" dedi.

Haber 30-10-23 08:07

İmamoğlu bizzat açıkladı: Teklifi günler öncesinden haber almış! Kılıçdaroğlu görüşmesine Özgür Özel'den de dikkat çeken yorum

CHP'de tüm gözlerin çevrildiği kurultaya günler kala Ankara'da önemli bir temas gerçekleşti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinde konuşulanları detaylandırdı. Kılıçdaroğlu'ndan kurultay için aldığı görev teklifi hakkında ilk kez yorum yapan İmamoğlu, CHP liderine verdiği yanıtı da açıkladı. Kılıçdaroğlu'nun rakibi ve İmamoğlu ile birlikte hareket eden Özgür Özel'den de ilk açıklama geldi.

Haber 27-10-23 14:55

Ekrem İmamoğlu duyurdu! Hafta sonu ücretsiz olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla hafta sonu kentte toplu taşımanın ücretsiz olacağını duyurdu.

Haber 27-10-23 10:42

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'nun teklifini kabul etti! Ankara'da bir araya gelmişlerdi

Kurultay için geri sayıma geçilen CHP'de dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara'da bir araya gelmişlerdi. İkili arasında yapılan görüşmede İmamoğlu’nun, Kılıçdaroğlu’ndan gelen “Kurultayda divan başkanı ol” teklifini kabul ettiği öğrenildi.

Haber 27-10-23 08:11

Yüzyılın Koşusu 45’inci kez koşulacak!

Dünyada iki kıta arasında koşulan maraton Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu, Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel ve “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla koşulacak.

Spor 26-10-23 10:13

CHP'de kurultay öncesi Ekrem İmamoğlu sürprizi! Kılıçdaroğlu, Ankara'ya davet etti

CHP'de 4-5 Kasım tarihlerinde yapılacak olan Büyük Kurultay öncesi dikkat çeken bir gelişme yaşandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Merkezi tarafından Ankara'ya davet edildi. İmamoğlu ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun baş başa görüşeceği iddia edildi.

Haber 25-10-23 08:18

İmamoğlu bakanlığı uyardı, Bakan Özhaseki'ye seslendi! İstanbul'da deprem riskine karşı gündem yaratacak öneri

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun gündeminde İstanbul'a özel deprem yasası vardı. Hem Bakan Özhaseki'ye seslenen hem de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığını uyaran İmamoğlu, bakanlık ve ilgili kurumlarla İBB'nin iş birliği yaparak karar almasına yönelik çağrıda bulunduğunu hatırlattı. İstanbul'un özel bir yere konmasını isteyen İmamoğlu, hızlı kararlar alınması adına meselelerin siyaset üstüne taşınması gerektiğini savundu.

Haber 24-10-23 17:10

Özel ile İmamoğlu arasında dikkat çeken görüşme! Kurultay mesajı damga vurdu: Bir dilek tuttuk

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Saraçhane'de CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel ile görüştü. Görüşmeye gelirken bir dilek tuttuğunu belirten Özel, "1 Nisan'da seçimleri kazanmış İmamoğlu'nun, CHP Genel Başkanı olarak bir kahvesini içmeyi ümit ediyoruz" dedi. İmamoğlu ise kurultay ile ilgili, "Bu iktidarı hem yerelde hem genelde elde etmemiz için, bizim ihtiyacımız olan şey, bu önümüzdeki Kurultay’da değişimdir" ifadelerini kullandı.

Haber 12-10-23 17:06

Fatih Altaylı’dan çok konuşulacak Ekrem İmamoğlu yorumu: ‘Kemal Kılıçdaroğlu ve avanesinin gözü dönmüş…’

CHP İstanbul İl Kongresi’nde yaşananların ardından tartışmalar sürerken gazeteci Fatih Altaylı’dan çok konuşulacak açıklamalar geldi. Altaylı, yaşanan bu sürecin ardından Ekrem İmamoğlu’nun aday gösterilmesi halinde rekor oyla seçilebileceğini iddia ederek Kılıçdaroğlu hakkında çok sert ifadeler kullandı: "Kemal Kılıçdaroğlu ve avanesinin gözü dönmüş. Deseler ki ya Ekrem İmamoğlu kazanacak ya da İngilizler girip burayı tekrar işgal edecekler, İngilizler gelsin diyebilirler"

Haber 10-10-23 11:05

Tanju Özcan'dan çok konuşulacak İmamoğlu iddiası! Duyumlarım bu yönde diyerek açıkladı: Özgür Özel son anda adaylıktan çekilecek!

CHP'den ihracı kesinleşen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 4-5 Kasım'da gerçekleşecek kurultayla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. CHP'de genel başkan adayı olan Özgür Özel'in son anda çekileceğini iddia eden Özcan "Ekrem İmamoğlu'nun genel başkan adayı olacağı bir kurultayın yaşanabileceğini düşünüyorum. Özgür Özel düzgün bir insan ama İmamoğlu aday olursa Kılıçdaroğlu'na karşı şansı daha yüksek. Duyumlarım bu yönde" diye konuştu.

Haber 10-10-23 07:34

Mahkeme kararını verdi! Ekrem İmamoğlu davayı kaybetti, tazminat ödeyecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından açılan davayı kaybetti. Mahkeme, İmamoğlu'nun yasal faiziyle birlikte 15 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi.

Haber 07-10-23 09:34

İmamoğlu'ndan Erkan Baş'a destek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, tutuklu milletvekili Can Atalay'ın serbest bırakılması için yürüyüş düzenleyen Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş'a destek mesajı yayınlandı.

Haber 04-10-23 21:33

Ekrem İmamoğlu'dan yağış uyarısı: Acil bir durum olmadığı takdirde dışarı çıkmayın

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki yağışla ilgili son durumu sosyal medya hesabından duyurdu. İmamoğlu, saat vererek acil ihtiyacı olmayanların dışarı çıkmamaları konusunda vatandaşları uyardı.

Haber 30-09-23 19:23

'Rezillik' tepkisi gündem olmuştu! Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken sözler: 'Bazen hata yapanları...'

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, temel atma törenine katılımın azlığından şikayet ederek, CHP Sultangazi ilçe Başkanı Kemal Avseren'e gazetecilerin önünde, "Sen kendi üyene burada büyükşehir belediyesinin temelini duyurmuyorsan rezillik" diyerek tepki göstermişti. İmamoğlu bugün bu tepkisinin sorulması üzerine, "Bazen hata yapanları uyarmak gerekiyor. CHP her zaman yanımızda. Biz aileyiz, bir aradayız. Çok güçlüyüz" dedi.

Haber 28-09-23 12:59

Ekrem İmamoğlu gazetecilerin önünde CHP ilçe Başkanı’na tepki gösterdi: ‘Rezillik!’

CHP’de Ekrem İmamoğlu ile ilçe teşkilatı arasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe su yüzüne çıkmaya devam ediyor. İmamoğlu son olarak gazetecilerin önünde CHP Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Avseren'e tepki gösterdi. Törene katılımın az olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, Avseren’e dönerek , "Sen kendi üyene burada büyükşehir belediyesinin temelini duyurmuyorsan, rezillik" şeklindeki sözlerle tepkisini dile getirdi.

Haber 27-09-23 13:35

Akıllara İmamoğlu'nun o görüntülerini getirdi! Kafaları karıştıran sözleri sonrası Özgür Özel'den jet yanıt: 'Sırf beyaz gömlek yakışıyor, kollarını kıvırdı diye...'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı mitinglerde ceketini çıkarıp kollarını sıvadığı görüntülerle birçok kez gündeme gelmişti. CHP'deki hararetli tartışmaların da odağında yer alan İmamoğlu'nun o görüntülerini bu kez genel başkan adayı Özgür Özel'in kullandığı sözler akla getirdi. 'Değişim' hareketinin adayı olduğu konuşulan Özel, 'beyaz gömlek ve kollarını kıvırma' göndermeleriyle kafaları karıştıran bir açıklama yaptı.

Haber 27-09-23 13:10

İstanbul barajlarında doluluk oranı yüzde 22.99'a geriledi! Ekrem İmamoğlu'ndan çağrı: Su tüketimi ne yazık ki rekor düzeyde

Yurt genelinde yaşanan kuraklık İstanbul'daki barajlardaki su seviyesini kritik oranlara düşürdü. Mega kente su sağlayan barajların doluluk oranı yüzde 22.99'a kadar gerilerken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu vatandaşlara çağrıda bulundu. Meteoroloji'nin kuraklık haritasını paylaşan İmamoğlu, "Bu bir tasarruf ve israfa son verme çağrısıdır. İstanbul en kurak dönemlerinden birini yaşarken su tüketimi de ne yazık ki rekor düzeyde" ifadelerini kullandı.

Haber 26-09-23 21:26

Özgür Özel'den Ekrem İmamoğlu ile ilgili o soruya dikkat çeken yanıt! 'Akla mantığa aykırı...'

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Özgür Özel, katıldığı YouTube programında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Armağan Çağlayan'ın sorularını yanıtlayan Özel, özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili soruyu "Külliyen yalan. Zaten akla mantığa da aykırı bir şey" diyerek net ifadelerle cevapladı. İşte detaylar...

Haber 23-09-23 10:05

İmamoğlu kameralara 'İşinize bakın!' diyerek seslendi! Ben bir haftadır uyku uyuyamıyorum

İBB'de yöneticilik yapan Yavuz Saltık'ın beraat edilmesi kararının ardından Ekrem İmamoğlu'ndan çarpıcı açıklamalar geldi. Toplu açılış töreninde konuşan İmamoğlu, "Buradan kameralara bakarak sesleniyorum. İşinize bakın!" derken 2019 yerel seçimlerini hatırlattı. İmamoğlu konuşmasında "bir haftadır uyku uyumadığını" da dile getirdi.

Haber 22-09-23 16:40

Ekrem İmamoğlu'ndan 'kuraklık' açıklaması! 'Bu sene için susuzluk...'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kuraklık tehlikesi ve yerel seçimlerdeki ittifaklara ilişkin açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, “Mevsimsel olarak yağış zamanı geliyor, bekliyoruz. Tabi ki suyla ilgili bir alarm var. Ama bu sene için susuzluk diye bir durumla karşı karşıya değiliz” dedi. İmamoğlu'nun, yerel seçimlerdeki ittifaklara ilişkin soruya verdiği yanıt ise dikkat çekti. İşte detaylar...

Haber 21-09-23 13:48

Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken 'ittifak' çıkışı! 'Meral Akşener de dahil...'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener'den gelen 'ittifak yok' çıkışını değerlendirdi. Yerel seçimlerde ittifak zemini oluşabileceğini söyleyen İmamoğlu, 'İstanbul ittifakı' vurgusu yaptı. İmamoğlu, "Makul görüşmeler için uygun zeminlerin oluşabileceğini düşünüyorum. Buna Akşener de dahil" dedi.

Haber 19-09-23 15:33