CEVAPLAR

charshi_yasaga.karshi

İlle de bir milli içkimiz olacaksa "Milli içkimiz ayrandır" diyen başbakanın sözüne yaklaşımınız nedir?

charshi_yasaga.karshi 29 Nisan 2013 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
şindik eğri oturalım doğru konuşalım nedir derdiniz sayın başbakanımızla sizler hiçmi kusur etmediniz ne olmuş milli içeceğimiz yerine milli içkimiz dediyse ne doğru yolu göstermeye çalışıyorsa illede eğri yol demenin alemi ne kusursuz bir ALLAH tır. bu kadarda sabit fikirli olmayın.evde ailemizi bile yönetirken ne hatalara düşüyoruz koskoca devleti yöneten birinin de hatalarının olması normaldir. baktıkki iş gerçekten çıkmaza giriyor bu halk kim olursa olsun o koltuktan indirmeye muktedirdir.buhalkıda bu kadar küçümsemeyin.
Misafir
Misafir  - 02 Mayıs 2013 cevapladı
Bence Sn. Başbakan'ın ayranla ilgili son sözleri de ondan öncekiler gibi gereksiz ve anlamsız bir çıkış,bu millet 1500 senedir ayran içiyor ve biliyor zaten. Karayılanın açık edip, tüm dünyaya ilan ettiği acı ve karanlık gerçekler, iğrenç ihanetler nedeniyle anlaşılan vicdanı iyice rahatsız olan başbakan ayran içerek içini serinliyorsa afiyet olsun. Erkek adam kararında ve adam gibi içmesini de bilmeli, kimseye zararı olmadıktan sonra ne başbakanı ne de başkasını ilgilendirir zaten. Başbakan'ın ayran, milli içecek vb. konularından çok daha önemligündemi ve görevleri var. Bu devletin çeşitli birimleri ve ayrı ayrı görevleri var.Böyle basit ayak oyunları, samimiyetsiz, boş, gereksiz açıklamalar kaliteli gerçek bir lidere yakışmaz zaten.Bir yandan kürtleri sözde 90 yıllık zulmumuzdan kurtaracak, Apo'yu serbest bıraktıracak kürt Anayasasını ve düzenlemeleri yaparken bir yandan da son derece gereksiz konularda suni gündemler yaratıp, herkese sataşıp, milleti avutmaya, uyutmaya çalışmak yerine bence artık sadede gelse de millete yenilen gizli naneleri bir açıklasa daha iyi olur.Ayrıca ayran içerek cennete gideceklerini, vebalden kurtulacaklarını sananlar önden buyursun.Çünkü eminim ki onlarla sırtından hançerlenen Türk halkının cenneti çok farklı yerler.Sözün kısası başbakan iktidar, tek adam olma ümidinin sarhoşu olmuş, ayranla kendine gelecekse içmeye devam etsin.
sarp_456
sarp_456  - 01 Mayıs 2013 cevapladı
İçki ile içecek sözü arasındaki farkı bilmeyen birine pek bir yorum yapmayacağım, tek diyeceğim önce Türkçe'yi öğrensin ...
the_morriss
the_morriss  - 30 Nisan 2013 cevapladı
İsteyen istediğini içer herkes kendi bedeninden ve günahlarından sorumludur.Ben şahsen çok mecbur kalmadıkça ayran içmem çünkü midem pek almıyor.Milletin yiyeceğine içeceğine karışmak da pek normal gelmiyor.Ayran yerine sütü tercih ederim.İnek sütü dışında keçi sütünü de deneyeceğim.Çok ender olarak bir ortamda meyve suyu ile karıştırılmış bir kadeh alkollü içecekte alabilirim.Bu da hiç kimseyi ilgilendirmez sadece ALLAH C.C ye karşı sorumluyum.Cezasını ALLAH C.C. verir veya affeder.Sigara içmiyorum fakat bu başbakan yüzünden başlayasım geliyor.
soledats
soledats  - 29 Nisan 2013 cevapladı
Politika-Devlet kategorisindeki diğer sorular
400.99
Misafir  - 08 Eylül 2021 sordu
1 Cevap
Türkçe nin kısaltması
Misafir  - 22 Mayıs 2021 sordu
1 Cevap
Dünya kaç metredir ?
Misafir  - 12 Nisan 2021 sordu
9 Cevap
en az 3m gerek
Misafir  - 28 Mart 2021 sordu
4 Cevap