CEVAPLAR

soledats

Müslüm Babanın cenaze törenindeki izdiham nedeniyle mevtanın defin işleminin aceleyle yapıldığından kurallara uygun yapılamadığını düşündünüz mü?

soledats 04 Mart 2013 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
bence yerinde yapılmıştır
suleyman.0
suleyman.0  - 04 Mart 2013 cevapladı
Sanmıyorum. Kalabalık mezarlığa gitmiş bile olsa mezar ustaları ve imam nezaretinde defin yapılıyor.Gasil işleminde de mutlaka birisi yıkama esnasında odada bulunmıştur. allah rahmet eylesin.Geçen yıl yazın bursa'dan dönerken deniz otobüsünde tam karşımızda oturuyordu. şimdi diyorumki keşke yanına gidip konuşsaydım. asıl azabı yoğun bakım odasında çetiğinden emiinim.çünkü benim annem de solunum güçlüğü nedeniyle makineye bağlandı ve mualesef yoğun baıkm odasında enfeksiyon kapıyorlar ve şok'a giriyorlar. enfeksiyon ne yaparsanız yapın organ kayıpları baişlatıyor, önce böbrekler sırayla organ kayıpları olunca bir kaç kez kalp krizi geçiriyor sonra da vefat ediyorlar. uyuttukları için o kadar yaşamış olabilir.aslında 35-40 gün dayanabiliyor hastalar.o yoğun bakım olayı ayrı bir dert ve kesin mikrop kapıyor hastalar ve septik şok'a giriyorlar.biz neler yapmadık ki ama hastayı kurtaramadık üstelik çektikleri azap ayrı.Allah kimseyi düşürmesin oralara .dikkat ederseniz son yıllarda bu solunum güçlüğü başlıbaşına ölüm nedeni olmaya başladı.Denktaş,deprem dede,erol günaydın ve birçok kişi de aynı rahatsızlıktan gittiler. Hastalar makineyle soluk alamaya başlıyorlar ama daha bünye düğzelemeden yoğun bakım mikrobu alıp organ kayıplarından ölüyorlar mualesef.Neyse. Sen gönlünü ferah tut eminimki gereken yapılmıştır.Zaten öleceğini çok önceden söylüyor doktorlar ama hasta yakınları umutla uğşaıyorlar işte. Onun mezarı filan önceden hazırlanmıştır zaten.Kakabalıktan da herkes gönüllü bir kürek toprak atmışsa koca bir tümsek bile oluşmuştur. Hassasiyet göstermen kalbinin güzelliğini gösterir. Özleyeceğiz Müslüm babayı da.Bu yıl uğursuz geldi zaten Sapır sapır yaprak dökümü yaşıyoruz.Kaç kişi gitti üstüste.Allah kalanlara uzun ömür versin.Hepimizin başı sağolsun.
sarikanaryaxyz
sarikanaryaxyz  - 04 Mart 2013 cevapladı
Ben izlemedim ama size bu soruyu sordurduğuna göre muhakkak aksayan bir tarafı vardır. Allah yattığı yeri nurlu, öbür dünyasını huzurlu eylesin.
charshi_yasaga.karshi
charshi_yasaga.karshi  - 04 Mart 2013 cevapladı
Diğer kategorisindeki diğer sorular
Aynalar ikiye ayrılır
Misafir  - 23 saat önce sordu
1 Cevap
Yarım. Saat. Kaç. dakika
Misafir  - 19 Mayıs 2022 sordu
2 Cevap
101.000.00 ne kadar
Misafir  - 14 Mayıs 2022 sordu
0 Cevap
Cokta_nikimde
Misafir  - 13 Mayıs 2022 sordu
2 Cevap
Şb açılımı
Misafir  - 12 Mayıs 2022 sordu
0 Cevap
e: oskar
Aksolotl memelimidir
Misafir  - 05 Mayıs 2022 sordu
1 Cevap
parantezi kim buldu
Misafir  - 28 Nisan 2022 sordu
3 Cevap
parantezi kim buldu
Misafir  - 28 Nisan 2022 sordu
1 Cevap
8:15 1:15
Misafir  - 26 Nisan 2022 sordu
1 Cevap