Dolandırıcılık

Dolandırıcılık

Dolandırıcılık temek anlamda birilerini aldatma amacıyla yapılan eylemdir ancak çoğunlukla birini, birilerini, bir kurumu vb. bir şekilde aldatarak onlardan maddi bir kazanç elde etme, direkt olarak para almak anlamında kullanılmaktadır. Dolandırıcılık kanunlarımızda da cezai işlem uygulanan bir suçtur. Türk Ceza Kanunu'nun 157. maddesine göre, "hileli davranışlarla bir kimseyi aldatıp, onun veya başkasının zararına olarak, kendisine veya başkasına bir yarar sağlayan bir kişi" dolandırıcılık suçunu işlemiş olur ve kanunda ön görülen şekilde cezalandırılır. Kanunda, dini duyguların istimar edilmesi bir kişinin zor durumundan faydalanmak, kişinin anlama kabiliyetinin zayıflığında yararlanmak, kamu kuruluşlarındaki kişilerin konumlarını kişisel çıkarları için kullanmaları, meslek sahibi kişilerin meslekleriyle ilgili kendilerine duyulan güveni kötüye kullanmaları gibi farklı durumlar dolandırıcılık olarak tanımlanmıştır.

dolandırıcılık Haberleri

WhatsApp kullananlar dikkat edin! Basit ama çok tehlikeli

WhatsApp kullanıcılarına önemli bir uyarı yapıldı. Hacker'ların WhatsApp'ın güvenliğini aşmak için kullandıkları basit ama çok tehlikeli bir dolandırıcılık yöntemini kullandığı öğrenildi.

Haber 26-05-2022 18:01

Finans uzmanı, tele-dolandırıcıların kurbanı olmuştu... Dikkat çeken görüntüler ortaya çıktı!

Finans uzmanı Aysun Mercan tele-dolandırıcıların tuzağına düşmüş, kendisini polis olarak tanıtan kişilere yüksek meblağlarda paranın yanı sıra yarım milyonluk dairesini de kaptırmıştı. "Adınız FETÖ'ye karıştı" yalanına inanan, bir bankanın yönetiminde görevli Aysun Mercan'ın dolandırıldığı olayda yeni ayrıntılar ile dikkat çeken görüntüler ortaya çıktı!

Haber 26-05-2022 07:39

Finans uzmanını hedefe koydular... 4 seferde milyonlarca lirasını dolandırdılar

Türkiye'deki yabancı bir bankanın yönetim kurulu üyesi olan Aysun Mercan, dolandırıcıların hedefi oldu. Finans uzmanı Mercan'ı dolandıran şüpheliler, Mercan'ın 4 seferde 15 milyon lirasını alıp kayıplara karıştı. Olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

Haber 25-05-2022 22:01

İstanbul'da banka kartı kopyalayarak dolandırıcılık yapan 3 şüpheliden 1'i tutuklandı

Kentteki 10 ATM cihazı üzerinden 2 bin 505 kişinin kartını kopyaladıkları belirlenen şüphelilerden biri tutuklandı, 2'si hakkında adli kontrol hükümleri uygulandı

Haber 25-05-2022 16:10

Akılalmaz olay! Finans uzmanı, hayatının en büyük şokunu yaşadı

Sıkça karşılaşılan dolandırıcılık olaylarına bir yenisi daha eklendi. "Adınız FETÖ'ye karıştı" yalanıyla yüzlerce kişiyi tuzağa düşüren tele-dolandırıcıların hedefinde bu kez ünlü finans uzmanı vardı. Türkiye'de bulunan Japon bankasının yönetim kurulu üyesi olan Aysun Mercan, telefonla kendisine ulaşan sözde polislere 270 bin euro ve 150 bin dolar kaptırdı. Ünlü para uzmanının başına gelenler bununla da kalmadı...

Haber 25-05-2022 07:36

Gaziantep'te dolandırıcılık ve tefecilik operasyonunda 8 kişi yakalandı

Gaziantep'te dolandırıcılık ve tefecilik operasyonunda 8 kişi yakalandı

Yurthaber 24-05-2022 18:05

Kırşehir'de kendilerini jandarma olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan 2 zanlı tutuklandı

Kırşehir'de kendilerini jandarma olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan 2 zanlı tutuklandı

Yurthaber 24-05-2022 17:42

'Bitcoin Safiye' mağdurları konuştu! 'Düğüne kadar hem araba hem ev alırsın'

Aydın'da, kendisini 'ekonomist-broker' olarak tanıtıp farklı meslek gruplarından 40 kişiyi 600 Bitcoin karşılığı yaklaşık 30 milyon TL dolandıran ve tutuksuz yargılanan Safiye Gökçe Yüce (42) ile Oğuzhan Yüce (47) çiftinin dolandırdığı komşusu U.T., mahkemeye itirazda bulunarak çiftin tutuklu yargılanmasını talep etti. Afyon ve Kahramanmaraş'ta ifade veren mağdurlar ise davanın tek bir dosyada birleşmesini istedi. Mağdurlar ifadelerinde nasıl kandırıldıklarını da anlattı. İşte detaylar!

Haber 22-05-2022 14:36

Kendisini telefonda polis olarak tanıttığı kişinin 88 bin lirasını dolandırdı

Kendisini telefonda polis olarak tanıttığı kişinin 88 bin lirasını dolandırdı

Yurthaber 20-05-2022 20:49

Zonguldak'ta 86 yaşındaki kadını dolandıran şüpheli tutuklandı

Zonguldak'ta 86 yaşındaki kadını dolandıran şüpheli tutuklandı

Yurthaber 20-05-2022 12:58

Olay yaratan iddia: Başakşehir'de kendini emlakçı olarak tanıtıp yabancı uyrukluları dolandırmış! Ofisinin camlarına bakın ne yazdılar

Başakşehir'de kendini emlakçı ya da mal sahibi olarak tanıtan Erdal İ.'nin, yabancı uyruklu çok sayıda kişiyi dolandırdığı öne sürüldü. Mağdurların 20'den fazla olduğu belirtilirken, Erdal İ. 4 kişiden yaklaşık 500 bin dolar kapora alarak kayıplara karıştığı iddia edildi. Şikayetçi olan mağdurlardan bazıları, Erdal İ.'nin emlak ofisinin camlarına "hırsız" yazısı yapıştırdı. Lübnanlı Abed Chawa ise "Benim dairemin başkalarına satıldığını anladım. Durumu bu şekilde fark ettim" dedi.

Haber 20-05-2022 12:33

Kayseri'de otomobil dolandırıcılığı iddiasıyla 6 kişi adliyeye sevk edildi

Kayseri'de otomobil dolandırıcılığı iddiasıyla 6 kişi adliyeye sevk edildi

Yurthaber 20-05-2022 11:36

Kocaeli ve İstanbul'da "düşük fiyatlı konteyner" vaadiyle dolandırıcılıkla suçlanan 17 şüpheli yakalandı

Kocaeli ve İstanbul'da "düşük fiyatlı konteyner" vaadiyle dolandırıcılıkla suçlanan 17 şüpheli yakalandı

Yurthaber 20-05-2022 10:55

Akılalmaz yöntem! Hastane hastane gezip hastalıklı kan vermiş

Ankara merkezli 3 ilde yapılan operasyonda engeli bulunmayan kişilere para karşılığında sahte rapor çıkartan çeteye yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 10 bin lira karşılığında sahte rapor çıkartan 21 kişi gözaltına alındı. 'Şeker dede' lakaplı bir çete üyesinin hastane hastane gezerek para karşılığında sağlıklı kişiler yerine hastalıklı kan verdiği ortaya çıktı.

Haber 20-05-2022 07:33

Kayseri'de otomobil alım satımı dolandırıcılığı iddiasıyla 4 kişi yakalandı

İlk tespitlere göre zanlıların 100 milyon lira civarında haksız kazanç elde ettiği öğrenildi

Yurthaber 18-05-2022 16:54

'Bitcoin Safiye' ve eşinin 135 yıl hapsi isteniyor! 39 sayfalık savunma: "Kazananlar sustu..."

Aydın’da, Bitcoin Safiye olarak anılan Safiye Gökçe Yüce ile eşi Oğuzhan Yüce’nin dolandırıcılık suçlamasıyla yargılanmalarına başlandı. Kendisini ‘ekonomist-broker’ olarak tanıtarak 40 kişiyi 600 Bitcoin karşılığı yaklaşık 30 milyon TL dolandırmakla suçlanan Yüce çifti can güvenliği endişesiyle duruşmaya SEGBİS ile bağlandı. Suçsuz olduğunu belirten çift, 39 sayfalık savunmayı teslim etti. Bitcoin Safiye savunmasında kazananların sustuğunu, zarar edenlerin dolandırıldığını söylediğini belirtti.

Haber 17-05-2022 22:18

Dünya Kadınlar Günü'nde çiçek aldı! Hayatının şokunu yaşadı: 95 bin dolar...

Adana'da yaşanan olay akıllara durgunluk verdi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kurye olarak evine çiçek getiren kişinin elindeki boş kağıdı teslim tutanağı sanıp imzalayan Şükran Candan'ı (55), 2 ay geçtikten sonra kiracısı 95 bin dolarlık senetle mahkemeye verdi. 1'i yazlık 5 evi, 1 arabası ve 1 motosikleti haciz edilen Candan, kendisini kiracısının dolandırdığını belirterek, Nöbetçi Asliye Ticaret Mahkemesi'ne hacizlerin ve icraların durdurulması davası açtı.

Haber 17-05-2022 19:14

10 milyon liralık vurgun! Korsan yazılımla kandırmışlar

Denizli merkezli 4 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, vatandaşların cep telefonlarına korsan yazılım göndererek mobil bankacılık bilgilerini ele geçirip, 10 milyon liralık vurgun yapan organize suç örgütü üyesi 7 kişi tutuklandı.

Haber 17-05-2022 17:24

Yaşlı kadın evinde otururken hayatını şokunu yaşadı! Tapunun kopyasını yapmışlar

İzmir'de dolandırıcıların arsa oyunu akıllara durgunluk verdi. Başkasına ait tapuları renkli olarak birebir kopyalayan düzenbazlar, arsaları satışa çıkardı. Kendileriyle irtibata geçen onlarca kişi de, "Arsa sahibinin eşiyim" ya da "Arsa sahibinin yakınıyım" yalanlarıyla kandırarak kapora aldı. Arsanın gerçek sahibi Emine Yıldız ise başına gelenleri, icralık olunca öğrendi. Şoke olduğunu belirten Yıldız, "Bir müteahhitten 25 bin lira kapora almış. O da bizi icraya vermiş" dedi.

Haber 17-05-2022 11:08

Çocukları çiçek yolladı sandı, gerçek çok farklı çıktı! İmzaladığı çiçek teslim tutanağı hayatını kararttı

Adana’da akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Bir kadın, çiçek getiren kuryenin verdiği boş kağıdı teslim tutanağı sanarak imzaladı. Aradan 2 ay geçtikten sonra kiracısının kendisini dolandırıp o kağıt üzerindeki imzadan 95 bin dolarlık senet yaptığını öğrenen kadın, hayatının şokunu yaşadı. 5 ev, 1 araba ve 1 motosikleti de şu an hacizde olan ve davası süren kadın dolandırıcıların hak ettiği cezayı almasını istiyor. İşte akılalmaz dolandırıcılık olayın detayları!

Haber 17-05-2022 10:30

İstanbul'da 'Twitch' operasyonu! Kara para aklayıp dolandırıcılık yapmışlar

Sosyal medya platformu Twitch üzerinden dolandırıcılık yaptığı öne sürülen şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. İstanbul'da 9 ilçede sabah saatlerinde düzenlenen baskınlarda, sosyal medya uygulaması üzerinden kredi kartı ile para akladıkları iddia edilen 18 şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

Haber 17-05-2022 07:57

Denizli'de nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla 1 kişi tutuklandı

Denizli'de nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla 1 kişi tutuklandı

Yurthaber 16-05-2022 19:01

Gerçeği jandarmadan öğrendi! Gözyaşlarını tutamayıp bayıldı

Denizli'de yaşlı bir kadın, dolandırıldığını eve gelen jandarmadan öğrendi. Gerçeği öğrenince gözyaşlarını tutamayıp bayılan yaşlı kadın, "Normalde böyle şeylere inanmazdım. Nasıl oldu, anlamadım. Ancak sağ olsun jandarmalar şüphelileri hemen yakalayıp, paramı ve altınlarımı kurtardı" dedi.

Haber 15-05-2022 11:26

Eskişehir'de polisin dikkati kadının ikinci kez dolandırılmasını önledi

Eskişehir'de polisin dikkati kadının ikinci kez dolandırılmasını önledi

Yurthaber 14-05-2022 13:35

Çok sayıda kişiyi dolandırıp böyle video çektiler! "Pes" dedirten görüntü: Parmağını yalatmış

Kilometresi yüksek araçlarda hile yaparak satan, buradan gelen parayla da tefecilik yapan "İleriler" suç örgütüyle ilgili yeni gelişme yaşandı. Liderliğini Haydar İleri'nin yaptığı örgüt, operasyonla çökertilmişti. Çok sayıda kişiyi borçlandıran çete üyelerine ait ilginç görüntüler ortaya çıktı. Videoda, dolandırdıkları vatandaşların deste deste parasını sayarken görülen Cem İ. ve Durmuş Ö.'nün bir hayli eğlendiği, ellerini ıslatmak için de birbirlerine parmak yalattığı belirlendi.

Haber 14-05-2022 07:48

Davul çalarken gelen telefon, hayatının şokunu yaşattı! Yaşlı teyzenin ‘fırçası’ kurtardı

Antalya'da düğünlerde davul çalarak geçimini sağlayan Hüseyin Yaman, bankadaki parasının yanında çektiği krediyi telefon dolandırıcılarına kaptırmaktan son anda kurtuldu. Banka görevlilerinin uyarılarını dikkate almayan vatandaş, sıra bekleyen yaşlı bir teyzenin elindeki telefonu alıp telefon dolandırıcılarına fırça atması ve polisin gelmesiyle parasını kurtardı. Yaman, “Banka görevlileri, yaşlı teyze ve son olarak bankaya gelen polisler sayesinde uyandım” dedi.

Haber 13-05-2022 12:01

'Kaçak Gelinler' engelli adamı da tuzaklarına düşürmüş! 'Sabah kalktım, gitmişler'

Ankara'da Sağlık Bakanlığı'nda işçi kadrosunda çalışan zihinsel engelli Mustafa Sarpkaya'nın da 'Kaçak Gelinler' kurbanı olduğu ortaya çıktı. Evlenme vaadiyle 160 bin TL dolandırılan Sarpkaya, "Düğün falan yapamadık, tüm olay bir günde oldu. Sabah kalktım, bir baktım gitmişler" dedi.

Haber 13-05-2022 11:54

Kuyumcunun dikkati sayesinde 257 bin TL'sini kurtardı! "Bu adamı dolandıracaksın, savcı değilsin"

Kırıkkale'de, kendilerini savcı ve polis olarak tanıtan telefon dolandırıcılarının tuzağına düşen 73 yaşındaki Fevzi Güner, altın ve dövizlerini bozdurmak için kuyumcuya gitti. "Oğluma para göndereceğim" diyen Güner'in telefonda gizlice konuşmasından şüphelenen kuyumcu polise haber verdi. Dolandırıcılarla da konuşan Metin Akçalı, "Sen bu adamı dolandıracaksın, savcı falan da değilsin" diyerek tepki gösterdi. Yaşlı adam, kuyumcunun dikkati sayesinde 257 bin TL'sini kurtardı.

Haber 12-05-2022 22:23

Akılalmaz dolandırıcılık! Youtuber gözaltına alındı: Canlı yayın açarak...

Samsun'da yakalanan dolandırıcının ortaya çıkarılan düzeneği pes dedirtti. 23 yaşındaki Youtuber M.M.K., sahte mobil ödeme sayfaları yaparak bazı kart bilgilerini ele geçirdi. Discord üzerinden de canlı yayın açan Youtuber, mağdurların bilgisayarlarına uzaktan erişim sağlayarak elde ettiği kart bilgileriyle kendi Youtube kanalına bağış yaptı.

Haber 12-05-2022 20:16

"Sahte gelin" çetesinin akılalmaz tezgahı! Detaylar ortaya çıktı: İsteme, nişan, düğün...

Birçok ilde yaşanan "sahte gelin" dolandırıcılığıyla ilgili ortaya çıkan detaylar hayrete düşürdü. Alınan bilgilere göre çete, özellikle yaşlı, engelli ve mağdur erkekleri hedef alarak evlenmeye ikna etti. Kız isteme, nişan, çeyiz ve düğün gibi tüm süreçleri ayarlayan örgüt, her şey bittikten sonra ise kayıplara karıştı. Törenlerde örgüt üyelerinin, gelinin akrabası rolüne girdiği öğrenilirken, amacına ulaşan gelinlerin, düğün sonu takıları alarak kaçtığı ifade edildi.

Haber 11-05-2022 16:06

Akılalmaz olay! Evlilik hayali kuran iki çifti de aynı şekilde dolandırdı

Küçükçekmece’de, ev kiralamak isteyen evlilik arifesindeki çiftlere aynı evi gösterip, onlardan komisyon, kapora ve bir kira da peşin alıp dolandıran biri kadın 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Parayı aldıktan sonra tadilat gerekçesiyle evi göstermeyen ikisi kardeş, 3 kişi emniyetteki ardından adliyeye sevk edildi.

Haber 10-05-2022 19:59

Aynı daireyi defalarca sattılar! 60 milyon liralık vurgun iddiası

Gaziantep’te bir inşaat firmasının aynı daireyi çok sayıda kişiye satarak yüzlerce kişiyi yaklaşık 60 milyon lira dolandırdığını iddia eden vatandaşlar protesto gösterisi düzenledi. Dolandırıldıklarını ifade eden vatandaşlar, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Gaziantep Valisi Davut Gül’den destek beklediklerini dile getirdiler.

Haber 08-05-2022 16:54

Elazığ'da sahte altın sattıkları öne sürülen 3 şüpheliden 1'i tutuklandı

Elazığ'da sahte altın sattıkları öne sürülen 3 şüpheliden 1'i tutuklandı

Yurthaber 08-05-2022 14:41

Ucuz araç almak için gitti, başına gelmeyen kalmadı! Telefonları susmuyor: Müstehcen sitede göre....

Uygun fiyata araç almak isteyen vatandaş, başına gelenlerden sonra büyük şok yaşadı. Denizli'de verilen ilan için Çorum'dan gelen alıcı, aracı alamadığı gibi, bir de parasından oldu. Başına gelenler bununla da sınırlı kalmadı. Hayatının şokunu yaşayan Ö.K., parasını istedikten sonra telefon numarasının müstehcen sitelerde paylaşılmasından sonra ise bir şok daha yaşadı...

Haber 06-05-2022 14:21

ABD vatandaşı olmak isteyen parti genel başkanına şok! Gerçeği sonradan anladı...

Dolandırıcıların hedefinde bu kez, parti genel başkanı vardı. ABD vatandaşı olmak isteyen Türkiye Yaşam Partisi Genel Başkanı Deniz Özçelik, kendisini BM'de görevli diplomat olarak tanıtan birine 8 bin 800 dolar verdi. Bunun üzerine 30 bin dolar daha vermek üzere olan Özçelik, irtibat kurduğu kişinin aslında Ümit A. isimli dolandırıcı olduğunu ve tezgaha düştüğünü anladı...

Haber 06-05-2022 07:11

Iraklıya sahte polis şoku! Caddede yürürken 4 bin dolarını kaptırdı

Esenyurt'ta yaşayan Irak uyruklu Fuat Sabeery Mahmud, caddede yürürken hayatının şokunu yaşadı. İddiaya göre, kendilerini polis olarak tanıtan 3 kişi, kimliğinin sahte olduğunu söyleyip gözaltına almakla tehdit ettikleri Mahmud'dan 4 bin dolar aldıktan sonra kayıplara karıştı.

Haber 04-05-2022 11:27

Niğde'de FETÖ bahanesiyle dolandırıcılık yaptığı iddia edilen iki kişi Tunceli’de yakalandı

Kent girişindeki güvenlik kontrol noktasında gözaltına alınan zanlılar tutuklandı

Yurthaber 02-05-2022 13:39

Son Dakika: Emniyet duyurdu: Sosyal medya üzerinden bazı gazetecileri dolandırmaya çalışan şahıs yakalandı! "Başta gazeteci Fatih Altaylı olmak üzere..."

Son dakika: Emniyet Genel Müdürlüğü resmî Twitter hesabından önemli bir açıklama yaptı. EGM'nin açıklamasında "Sosyal medya üzerinden bazı gazetecileri dolandırmaya çalışan şahıs yakalandı" ifadeleri kullanıldı. Açıklamada son günlerde sosyal medya üzerinden e-devlet sisteminin hacklenerek kişisel verilerin ele geçirildiği iddiası ile başta gazeteci Fatih Altaylı olmak üzere birden fazla gazetecinin dolandırılmaya çalışıldığının anlaşıldığı belirtildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 01-05-2022 21:02

Bilişim uzmanları bayramlarda artan siber dolandırıcılığa karşı uyarıyor

Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı Tuncay Dilci: - "Şu an moda olan hırsızlık türü, siber dolandırıcıların asılsız linkleridir. Bu linkler üzerinden sahte 'bayram ikramiyesi' mesajlarıyla 50 yaş üzeri kişileri hedef alıyorlar" - Global Bilişim Derneği Başkanı Şenol Vatansever: - "E-posta tanıdığınız bir kişiden ya da şirketten geliyor olsa bile eğer o kaynak da zararlı bir yazılımın etkisindeyse size zarar verebilecek bağlantılar içerebilir"

Yurthaber 30-04-2022 11:02

Almanya'nın konuştuğu soygunda yeni detay! 8 milyon euro çalan Yasemin'in nerede olduğu ortaya çıktı

Almanya'nın Bremen kentinde bir para dağıtım şirketinde çalışan Yasemin Gündoğan, 8 milyon eurodan fazla parayla kayıplara karışmıştı. Ülke çapında yankı uyandıran olay sonrası her yerde aranan Yasemin'in akıbeti bilinmezken flaş bir gelişme yaşandı. Çaldığı milyonlarca euro ile Türkiye'ye kaçtığı belirlenen Yasemin'in, yardım aldığı kişiler de ortaya çıktı. İşte dev soygunun detayları...

Haber 28-04-2022 10:58

350 kişiyi dolandırıldı! Mahkeme Başkanı isyan etti: 'Nasıl güveniyorsunuz?'

2014 yılında 350 kişinin dolandırıldığı iddiasıyla devam eden 'Tüysüzler' davasında mahkeme başkanı mağdurlara, "Nasıl güven duyup altın ve paralarınızı veriyorsunuz, anlayamıyorum" diye seslendi. Mağdurlar ise, "Başkanım paramızı alabilecek miyiz? Karşımızda muhatap kimseyi bulamıyoruz, duruşmaya dahi gelmiyorlar, soyadlarını değiştirmişler. Biz bunları nereden bulacağız?” dedi.

Finans 27-04-2022 17:16

Develerine el konulmuştu... Yok böyle vurgun! "Süperstar" Alev'in ifadesi ortaya çıktı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşanan 80 milyon liralık vurgun çok konuşulmuştu. Kâr payı vaadiyle çok sayıda kişiden para topladığı iddia edilen 'Süperstar' lakaplı Alev Yücel'in geçtiğimiz günlerde tutuklanmış, develerine de el konulmuştu. Kimseyi dolandırmadığını öne süren Yücel ifadesinde, şikayetçi sayısının artmasını çıkan haberlere bağladı...

Haber 27-04-2022 13:52

Ukraynalı yetkilileri dolandırdığı iddiasıyla ifade veren Murat Özvardar serbest bırakıldı

Ukrayna yetkililerini yaklaşık 5 milyon dolar dolandırdığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen Murat Özvardar, adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

Haber 26-04-2022 23:15

Sahte kimlikle 12 milyon liralık arsayı satan şüpheli, ikinci işinde tapu memuruna takıldı

Sahte kimlikle 12 milyon liralık arsayı satan şüpheli, ikinci işinde tapu memuruna takıldı

Yurthaber 26-04-2022 12:20

Askeri malzeme almak için Türkiye'ye gelen Ukraynalı yetkili dolandırıldı: "Diplomatik sıkıntı yaşanmaması için..."

Ukrayna İçişleri Bakanlığında İletişim Başkanı olarak görev yaptığını ve Ukrayna adına Türkiye'de savunma anlaşmaları yapmaya yetkili olduğunu belirten Volodymyr Krakovetskyi askeri malzeme almak için geldiği Türkiye'de dolandırıldı. Krakovetskyi'nin şikayeti üzerine soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 5 kişiyi gözaltına aldı. Tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüpheliler yurt dışına çıkış yasağı uygulanarak serbest bırakıldı.

Haber 25-04-2022 20:32

Böyle dolandırıcılık ne duyuldu, ne görüldü! 7 milyon liralık arsayı 700 bin liraya bakın nasıl satmaya çalıştılar

Gerçek arsa sahibinin kılığına giren dolandırıcılar yöntemleriyle pes dedirtti. Beylikdüzü’nde bulunan bir arsayı İzmir’de satmaya çalışan dolandırıcılar, 'Eşim çok hasta' diyerek 7 milyon liralık arsayı 700 bin TL’ye satmaya çalıştı. Ferdi Dağcı, 'E-Devlet ve kimlik gibi bilgilerini gösterince inandık. Gerçek arsa sahibinin kılığına giren şahsı yakalattık. Olaydan sonra bizimle iletişime geçen şahısları aradık ama bulunamadı. Dolandırıcılar hala dışarıda. Gerçek sahibi ise ortada yok' dedi.

Haber 25-04-2022 15:19

80 milyonluk vurgunda flaş gelişme! 'Süperstar' Alev'in develerine el koyuldu…

Bodrum’da yaşanan 80 milyonluk dolandırıcılık olayında yeni gelişme yaşandı. Kar payı vaadiyle insanları kandırdığı öne sürülen 'Süperstar' lakaplı Alev Y.'nin banka hesapları bloke edildi, 2 milyon liraya satın aldığı 3 devesine de el koyuldu. Öte yandan operasyondaki gözaltı sayısı da 6’ya yükseldi…

Haber 25-04-2022 15:09

Antalya'da internetten dolandırıcılık şüphelisi yakalandı

Antalya'da internetten dolandırıcılık şüphelisi yakalandı

Yurthaber 24-04-2022 16:15