3D Haberleri

Tekirdağ'ın 110 yıl önceki hali 3D teknolojisiyle gelecek kuşaklara aktarılıyor

Tekirdağ'da, Süleymanpaşa Belediyesi Kod Atölyesi koordinatörü Lale Çifçi tarafından 3D teknolojisi kullanılarak hazırlanan maket, kent merkezinin 110 yıl öncesini yansıtıyor.

Yurthaber

Evde izlediğiniz filmlerden aldığınız keyfi arttıracak en iyi 3D gözlük modelleri

Evinizde film gecesi yapmak en sevdiğiniz aktivitelerden biri mi? Öyleyse 3D gözlüklerle bu eğlenceyi katlamaya ne dersiniz? Üstelik 3D gözlükleri yediden yetmişe herkes kolaylıkla kullanabilir. Her bütçeye ve zevke hitap eden en iyi 3D gözlük modellerini listeledik. Sinema salonundaymışçasına keyifle film izlemenizi sağlayan 3D gözlük çeşitleri ile tanışmak için okumaya devam edin!

Haber

3D secure nedir? 3D secure ile ödeme yapmak istiyorum ne demek?

Teknolojinin ilerlemesi ile sanal ortamlardaki kullanıcı sayıları her geçen gün artış gösteriyor. Her türlü alışverişin yanı sıra birçok ödeme de internet üzerinden yapılabilir hale geldi. Bu sebeple internet kullanıcılarının güvenliğini sağlamak amacıyla üç boyutlu bir güvenlik protokolü geliştirildi. 3D Secure adı verilen bu protokol; kart sahibi, banka ve işletme arasındaki bilgi akışının güvenliğini sağlama amacı taşır. 3D secure nedir, ne demek? İşte ayrıntılar...

Haber

3. kattan çenesinin üzerine düştü: Yüzündeki kemikler paramparça oldu! 3D baskıyla yüzünü topladılar! Son hali inanılmaz

24 yaşındaki yazılım mühendisi, üç katlı balkondan çenesinin üzerine düştü. Talihsiz adamın yüzündeki her kemik paramparça oldu. 9 metre yüksekten düşen adamın çenesi düşmenin etkisiyle o anda ikiye bölündü. Onlarca ameliyat geçiren Justin Starks isimli gencin yüzündeki kemiklerin yeniden oluşturulması için kafa derisi soyuldu.

Haber

Ortalığı kasıp kavuracak teknoloji: GIF'in 3D halefi geliştirildi!

Looking Glass adlı bir şirket, hologramları taşınabilir hale getirmeye çalışan ve GIF'in 3D halefi olarak nitelendirilen bir teknoloji geliştirdi. Bu teknoloji sayesinde fotoğraflar kaydırma efektiyle 3D olarak oynuyor ve bir paralaks 3B efekti elde edilebiliyor. Bunu, normal iki boyutlu bir ekranda izliyor olsanız bile görebileceksiniz.

Haber

ABD'de geliştirildi! İğne gereksinimini ortadan kaldırıyor

ABD'de, Stanford ve Kuzey Carolina Üniversitesi (UNC) bilim insanları ortak çalışma sonucu iğne gereksinimini ortadan kaldıran 3D baskılı aşı yaması geliştirdiklerini açıkladı.

Haber

Dünyanın en büyüğü olacak! Bu mahallede normal ev yok, 3D ev var

ABD’nin Texas eyaletinde dünyanın en büyük 3 boyutlu evlerden oluşan mahallesi inşa edilecek. Proje kapsamında 100 adet tek katlı ev inşa edilmesi planlanıyor.

Haber

Acer'dan 3D SpatialLabs teknolojisine sahip dizüstü bilgisayar

Acer, bu yılın başlarında, herhangi bir gözlüğe ihtiyaç duymadan 3D görseller sağlayan SpatialLabs teknolojisini duyurmuştu. Teknoloji sonunda gerçekten satın alabileceğimiz bir dizüstü bilgisayara dönüşmüş durumda.

Haber