Airbnb Haberleri

İlan sitelerinde kriter değişti! Ev kiralamada yeni dönem: Bodrum'da villada tatilin 1 haftası 500 bin lira...

Yaz sezonu bu yıl Airbnb düzenlemeleri ile başlayacak. Geçtiğimiz aylarda alınan karar ile kısa süreli kiralamalarda ‘komşu onayı’ şartı getirilmişti. Bu sebeple yeni sezonda müstakil seçeneklere ilgi daha yüksek. Yazlık kiralarında ise geçen yıla göre ortalama yüzde 50 ile yüzde 80 arasında değişen artışlar var. İlan sitelerinde Bodrum’da müstakil konut ve villaların yazlık kiralarının 50 bin liradan 500 bin liraya kadar çıktığı görülüyor.

Finans

Kiraladığı günlük evin duşuna sığmadı! O anları sosyal medyadan paylaşınca viral oldu... Kesinlikle bu hafta sonu yıkanamıyorsun

Gezgin ve TikTok kullanıcısı Kane yurt dışında Airbnb'de kalırken duş alanlarının kendisinin kullanamayacağı kadar küçük olduğunu sosyal medyadan yaptığı paylaşımıyla gösterdi. Duşun içine giren Kane kendisi için bir hayli küçük alanın görüntülerini TikTok'tan paylaşırken durumu esprili bir dille, "Kesinlikle bu hafta sonu yıkanamıyorsun" diyerek özetledi.

Trend

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı?

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İşte günün özeti...

Haber

Görüntüler Youtube'da milyon kez izlenmişti! Airbnb, Türkiye'yi de kapsayan karar aldı: Daire içi güvenlik kameraları tüm dünyada yasaklandı

Airbnb, dairelerin içinde bulunan güvenlik kameralarını dünya çapında yasaklayacaklarını duyurdu. Karar Nisan ayının sonu itibarıyla uygulamaya alınacak.

Finans

Airbnb

Airbnb Hakkındaki Haberler Mynet'te. Airbnb Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

1 Ocak’tan itibaren 5 yeni uygulama hayata geçiyor! Kiralardan ulaşıma, cep telefonundan menü fiyatlarına… Zorunlu olacak

1 Ocak 2024 beraberinde birçok yeni düzenlemeyi de getirecek. Konut kiralarında fahiş fiyatların önüne geçmek ve arzı arttırmak ve kayıt dışılığı engellemek adına Airbnb evleri için izin belgesi isteyecek. Yolcu otobüslerine araç takip cihazı zorunluluğu gelecek. Lokanta, restoran, kafe gibi yiyecek ve içecek hizmeti sunulan iş yerlerinde fiyatlar kapı girişlerinde bulundurulmak zorunda olacak.

Finans

Günlük ev kiraladılar! Koltukta cinsel ilişkiye giren çift evde gizli kamera olduğunu fark edince şoke oldu

Galler’de yaşayan Mike ve Michaela Kennedy çift Madrid’in yaklaşık 40 kilometre ilerisindeki Zaralejo bölgesinde kiralık ev tutmaya karar verdi. Geceliği 130 sterlin (yaklaşık 1 bin 805 TL) olan kiralık bir ev tutan aile tatillerini mahvedecek bir deneyim yaşadı.

Trend

Komşularının cinsel ilişki sırasında çıkarttıkları sesler evinde yankılandı! “Tavsiye almaya gideceğim”

‘Ellimitless’ kullanıcı adıyla TikTok’ta paylaşım yapan bir kişi, yan komşularından gelen cinsel ilişki sesleri üzerine sosyal medyada eğlenceli bir açıklama yaptı. Komşularını ‘Seks Tanrısı’ olarak nitelendiren sosyal medya kullanıcısı, yatak odası tavsiyesi almak için onları ziyaret edeceğini söyledi.

Trend

Airbnb ev partilerini kalıcı olarak yasakladı

Airbnb, platform üzerinden kiralanan evlerde parti ve etkinliklere yönelik getirilmiş geçici yasağı kalıcı hale getirdi.

Haber

Airbnb engelliler için yeni özellik getirdi

Dünyanın en büyük konaklama platformları içerisinde yer alan Airbnb engelliler için son derece işlevsel bir özellik sunacak. Aslına bakacak olursak birçok kişi bu özelliğin daha önceden uygulamaya gelmesini bekliyordu. Ancak şirket elini geç tuttu.

Haber

Airbnb 20.000 Afgan mülteciyi geçici olarak barındıracak

Şirket bu kararı, ABD ordusunun Afganistan’dan çekilmesi ve Taliban’ın ülkeyi ele geçirmesinin neden olduğu mülteci krizine yanıt olarak aldı.

Haber