Akom Haberleri

Bugün İstanbul'da hava nasıl, yağmur var mı? 31 Ağustos 2022 İstanbul'da hava durumu!

31 Ağustos 2022 tarihinde İstanbul'da hava durumunun nasıl olacağı AKOM'dan yapılan açıklama sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Birçok kişi Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan güncel hava durumu tahmin raporu için internette araştırma yapıyor. Peki, bugün İstanbul'da hava nasıl? 31 Ağustos İstanbul'da yağmur var mı? İşte 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü İstanbul'da hava durumu...

Haber 31-08-22 06:57

İstanbullular bu saatlere dikkat! Bir yandan dolu ve sağanak, diğer yandan yüksek nem...

Son günlerde İstanbullular sıcak havalarla boğuşurken AKOM'dan gelen son açıklamada uyarılar yapıldı. AKOM'un açıklamasına göre İstanbul'u günlerce dolu ve sağanak yağış bekliyor. Yağışlı havanın gece saatlerine değin etkili olması beklenirken dolu yağışının başlayacağı saat de bildirildi. Açıklamada cuma akşam saatlerine dek tedbirli olunması çağrısı dile getirildi. Öte yandan Meteoroloji Uzmanı Güven Özdemir ise "Marmara Bölgesi ve İstanbul'da pazar gününe kadar nem oranı yüksek olacak" dedi.

Haber 24-08-22 11:38

İstanbul'da yağış trafikte yoğunluğa neden oldu

Afet Koordinasyon Merkezi, ilerleyen saatlerde özellikle Anadolu yakasında yoğun yağış geçişleri beklendiğini duyurdu

Yurthaber 15-08-22 10:15

İstanbullular dikkat! Valilik ve AKOM uyardı: Yarın sağanak yağış etkili olacak

İstanbul Valiliği, hava durumu ile ilgili sosyal medya üzerinden uyarıda bulundu. Yarın (Pazartesi) sağanak yağışın etkili olması beklenen kentte, vatandaşların ani sel ve su baskınına karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi. AKOM'dan da sağanak yağış ile ilgili saat uyarısı geldi. Ankara Valiliği de sosyal medyadan Başkent için bir sağanak yağış uyarısı yaptı. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın 17 il için kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı. İşte detaylar...

Haber 14-08-22 15:14

Son dakika: İstanbullular hava durumuna dikkat! Uyarı geldi... Bu gece başlıyor

Son dakika haberi... Son günlerde yaşanan sıcak havaların ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) İstanbul için uyarı geldi. AKOM verilerine göre bu gece başlayacağı ve 3 gün süreceği öngörülen sağanak yağmur geçişleri ile ilgili dikkatli olunması istendi. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu raporunu da paylaştı. İşte detaylar...

Haber 09-08-22 16:18

Son Dakika: AKOM'dan İstanbul için fırtına uyarısı! Yarın sabaha kadar etkili olacak

Son dakika haberi: AKOM'dan İstanbul için kritik bir uyarı geldi. AKOM, kent genelinde bu akşamdan itibaren fırtına uyarısında bulundu. İstanbul genelinde saat 17.00'den itibaren yer yer kuvvetli rüzgar ve yağış geçişleri bekleniyor. Kent genelinde beklenen fırtınanın yarın sabaha kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Haber 27-06-22 17:21

AKOM'dan İstanbul'da fırtına uyarısı

İstanbul genelinde saat 17.00'den itibaren yer yer kuvvetli rüzgar ve yağış geçişleri bekleniyor

Yurthaber 27-06-22 17:07

AKOM'dan İstanbul'da gök gürültülü sağanak uyarısı

AKOM'dan İstanbul'da gök gürültülü sağanak uyarısı

Yurthaber 20-06-22 19:39

SON DAKİKA | AKOM'dan uyarı geldi! İstanbullular dikkat: Bu gece yarısından itibaren...

Son dakika haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinden (AKOM) yapılan açıklamaya göre, kentte gece yarısı itibarıyla yer yer kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış geçişleri yaşanması beklendiği bildirildi. AKOM, ani su baskınlarına karşı İstanbulluları uyardı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 20-06-22 19:25

AKOM uyardı: İstanbul'da saat 22.00'ye kadar sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji'nin hava durumu tahmin raporunda İstanbul için kuvvetli yağış uyarısının ardından, bir uyarı da AKOM'dan geldi. AKOM'dan yapılan açıklamada, İstanbul'da saat 12.00'den itibaren Arnavutköy, Silivri ve Çatalca ilçelerinde başlaması beklenen yağışların, saat 15.00'ten sonra il genelinde etkili olması beklendiği vurgulandı. Yağışlı havanın saat 22.00'den itibaren, serin havanın ise cuma sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği ifade edildi. İşte AKOM'un uyarısının detayları!

Haber 18-05-22 11:35

AKOM uyardı! İstanbul başta olmak üzere bütün Marmara'da etkili olacak... Akşam saatlerine dikkat

AKOM verilerine göre, İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi genelinde hafta başından beri etkili olan lodos (güney-batı) yönlü rüzgârın akşam saatlerinden itibaren kuvvetini arttırarak fırtına şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Vatandaşlar çatı uçması ve baca gazı zehirlenmesi gibi tehlikelere karşı uyarıldı.

Haber 01-04-22 12:46

Meteoroloji, AKOM ve AFAD peş peşe uyardı, İstanbul'da kar korkusu trafiği kilitledi! İşte son durum

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, AKOM ve AFAD tarafından peş peşe yapılan kar yağışı uyarılarının ardından İstanbul'da trafik yoğunluğu erken saatlerden itibaren etkili oldu. Trafik yoğunluğu yüzde 87 olarak ölçümlenirken oluşan uzun araç kuyruğu havadan görüntülendi.

Haber 17-03-22 19:01

İBB Başkanı İmamoğlu, karla mücadele tedbirlerini açıkladı:

"9 bin 500 personelimiz, 2 bin aracımız ve iş makinemiz, 7/24 çalışma esasıyla sürdürülecek çalışmaları yönetecek bir ekibimizin olduğunu vatandaşlarım bilsin" - "Aynı zamanda bu araç sayısının içinde de 650 kar küreme aracının olduğunu da ifade edeyim"

Yurthaber 09-03-22 22:01

SON DAKİKA | İstanbul'a 1987 yılındaki gibi kar yağar mı? AKOM'dan flaş açıklama

Son dakika haberi: İstanbul'da kar yağışı alarmı verildi. Hava durumuyla ilgili gelen son tahminlerin ardından İstanbul Valiliği okulları tatil ederken; kamuda güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışındaki memur, işçi ve diğer personeller de yarın idari izinli sayılacak. İstanbul'a yağacak karın efsanevi 1987 yılındaki gibi olacağı iddiaları ortaya atılırken AKOM'dan açıklama geldi. AKOM Meteoroloji Mühendisi Osman Çaylak "1987 kadar olmasa da ikinci sıraya yerleşir." diye konuştu.

Haber 09-03-22 15:38

Kar ne zaman yağacak? AKOM uyardı! İstanbul’a ne zaman kar yağacak? İşte yurt genelinde hava durumu!

Meteoroloji'nin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Kordinasyon Merkezi (AKOM) kar uyarısında bulundu. Buna göre hafta başından itibaren etkisini gösterecek olan Sibirya kökenli soğuk hava dalgası, hafta ortasında etkisini arttıracak. Peki kar ne zaman yağacak? İstanbul’a ve diğer bölgelere ne zaman kar yağacak? İşte yurt genelinde hava durumu!

Haber 08-03-22 17:48

AKOM'dan İstanbul için kar uyarısı

Sibirya kökenli soğuk havanın hafta ortasında etkisini arttırması ve kar yağışına sebep olması bekleniyor

Yurthaber 07-03-22 14:48

Sakarya'da olası afetler için Büyükşehir Arama Kurtarma ekibi kurulacak

Sakarya'da olası afetler için "Büyükşehir Arama Kurtarma" ekibi kurulacak

Yurthaber 15-02-22 15:37

Son dakika: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan AKOM'da önemli açıklamalar! Kar kalınlığı 85 cm'ye ulaştı

Son dakika haberi! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da yoğun olarak devam eden kar yağışı ve karla mücadele ile ilgili AKOM'da açıklamalarda bulundu. İmamoğlu açıklamasında, "Arnavutköy, Başakşehir ve Sultangazi gibi noktalarda 1 metreye varan, 80 santim-85 santim yüksekliklerini arkadaşlarım bize ölçerek ulaştırıyor. Güneye doğru olan ilçelerimizde bile 50-60 cm'ye kadar iniyor. Kent merkezinde de 35-40-50 cm'in altında ölçemiyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 24-01-22 23:06

Son dakika: İstanbul için yeni kar yağışı uyarısı! AKOM'dan açıklama: Cuma akşamı geliyor, 4-5 gün sürecek

Son dakika haberi: İstanbul'daki kar yağışıyla ilgili AKOM'dan yeni açıklama geldi. Sabah saatlerinde etkisini artıran kar yağışının asıl cuma gününden sonra kendisini hissettireceği belirtildi. Konuyla ilgili AKOM Müdürü Selçuk Tütüncü "Esas kuvvetli bir sistemin cuma akşamından itibaren geleceği tahmin ediliyor. Bu seferki biraz daha kuvvetli, yaklaşık 4-5 gün etkili olacağı söyleniyor" diye konuştu. İşte İstanbul hava durumuyla ilgili tüm detaylar...

Haber 19-01-22 15:59

Son dakika: İstanbul'da kar yağışı alarmı! AKOM'dan açıklama geldi

Son dakika haberi: Meteoroloji, İstanbul için çarşamba gününden itibaren kar yağışı uyarısında bulundu. Meteorololoji'nin hava durumu ile ilgili uyarıları sonrası, Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından ek tedbirler alındı. AKOM Genel Müdürü Serkan Tütüncü, "7 binin üzerinde personel ve bin 500’ün üzerinde araç, iş makinesi hazır. 7/24 vardiya düzenine geçilecek ve çalışmalarımızı merkezimiz üzerinden gerçekleştireceğiz" diye konuştu. İşte İstanbul'da kar yağışı öncesi alınan tedbirler!

Haber 11-01-22 16:11

Meteoroloji ve AKOM'dan İstanbul'a sarı uyarı! Lodos geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM, İstanbul'da pazartesi günü kuvvetli lodos beklendiğini belirterek uyarılarda bulundu.

Haber 27-11-21 11:55

AKOM'dan soğuk hava ve yağış uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) soğuk hava ve karla karışık yağmur uyarısı yaptı. Sibirya kökenli soğuk hava dalgasının Cuma sabah saatlerine kadar etkili olmaya devam edeceği, ardından bölgeyi terk edeceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki hafta sonu itibari ile sıcaklıkların tekrardan bahar değerlerine yükselmesi bekleniyor.

Haber 22-03-21 11:44

Son Dakika: AKOM duyurdu: İstanbul'da kar kalınlığı 45 santimetreye kadar çıktı

İstanbul'un tamamında cumartesiden itibaren devam eden kar yağışları neticesinde kar kalınlığı 45 cm'e kadar çıktı. Kar kalınlığı yüksek ve kırsal kesimlerde (Hadımköy, Tuzla, Çamlıca, Çekmeköy, Silivri, Beykoz) 30-45 cm aralığında ölçülürken, sahil bölgelerinde (Şişli, Esenler, Sarıyer, Kâğıthane) 15-20 cm, ölçüldü.

Haber 16-02-21 11:36

Son Dakika! AKOM duyurdu: Kar kalınlığı 30 santimetreye kadar çıktı (İşte İstanbul'da ilçe ilçe kar kalınlığı)

Son dakika haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) verilerine göre yoğun ve etkili kar yağışı sonucunda kentin yüksek ve kırsal bölgelerinde kar kalınlığı 30 santimetreye kadar ulaştı.

Haber 15-02-21 11:22

AKOM’dan şiddetli kar yağışı uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), yarın erken saatlerden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen Sibirya kökenli yeni bir soğuk hava dalgasının Marmara bölgesine giriş yapacağını duyurdu. Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece ise sıcaklıkların 3 derece civarına gerilemesi, beklenen soğuk hava ile birlikte yağışların, karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olması beklendiği bildirildi.

Haber 11-02-21 15:49